Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ξερω γω  βρε φίλε ....πιστεύεις οπως το χει το τζεμ εχουμε πιθανοτητες;;;

Περισσοτερες απ, οτι νομιζουν οι περισσοτεροι εδω μεσα. Φυσικα τον πρωτο λογο εχει η Φλωρινα (που θα χιονιστει σχεδον σιγουρα), η Πτολεμαιδα και η Κοζανη. Απο κει και περα, παιζουν δυνατα και Γρεβενα, Ναουσα, Εδεσσα κλπ. 

Επεξεργάστηκε από MenNaousa11
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26-27 βροχες σε ολα τα ηπειρωτικα και ισως χιονια στα βδ και οχι μονο...Μια χαρα διαταραχη θα εχουμε..Κι ας λειπει το πεδινο χιονι...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, MenNaousa11 είπε:

Περισσοτερες απ, οτι νομιζουν οι περισσοτεροι εδω μεσα. Φυσικα τον πρωτο λογο εχει η Φλωρινα (που θα χιονιστει σχεδον σιγουρα), η Πτολεμαιδα και η Κοζανη. Απο κει και περα ολα παιζονται για Γρεβενα, Ναουσα, Εδεσσα κλπ. 

Καλά εννοείται παντα εχου  τον πρώτο λόγο σε οριακά κρυα αυτες οι πόλεις...άντε να δούμε...εσένα έτσι οοως ερχεται η κακοκαιρια σε φτανει το μειον 3 η θες μειον 4;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίο το τζεμ, και στο πρώτο, και στο δεύτερο. Δεν το πηγαίνει ιδιαίτερα δυτικά το δεύτερο, αλλά θα κατεβάσει μεγαλύτερο μέρος του αυλώνα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δείτε τι σεναριο βγάζει το τζεμ και μερικοι αγχώνεστε για τα κακά σενάρια κατευθείαν....έχουμε πολύ δρόμο ακόμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Καλά εννοείται παντα εχου  τον πρώτο λόγο σε οριακά κρυα αυτες οι πόλεις...άντε να δούμε...εσένα έτσι οοως ερχεται η κακοκαιρια σε φτανει το μειον 3 η θες μειον 4;;;

Οριακα καπου εκει οσο υπαρχει ΒΔ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ωραίο το τζεμ, και στο πρώτο, και στο δεύτερο. Δεν το πηγαίνει δυτικά το δεύτερο, αλλά θα κατεβάσει μεγαλύτερο μέρος του αυλώνα

Εν τέλει η μεταβλητή που κοιτάς στις 40 παίζει ρόλο για το αν θα πηγαινουν δυτικά ή οχι? εξαρτάται μήπως και από αλλους παραγοντες?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

26-27 βροχες σε ολα τα ηπειρωτικα και ισως χιονια στα βδ και οχι μονο...Μια χαρα διαταραχη θα εχουμε..Κι ας λειπει το πεδινο χιονι...

Εξαρτάται τι ψάχνει ο καθένας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμένα εδω και μειον 2 οριακά με φτανει με βδ  αλλα θα χω θετικές θερμοκρασιες...πάντως αν το χαμηλο δημιουργηθεί λιγκ απο κατω μας μια χαρα κρυο εχει πιστευω θα το δουμε να πεφτει

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως, όποια κακοκαιρία υπάρξει από Σάββατο, φαίνεται να χαλάει από το απόγευμα..Οι ώρες οι κρίσιμες,θα είναι βράδυ Σαββάτου, ξημέρωμα Κυριακής

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, giannis_salonica είπε:

Εν τέλει η μεταβλητή που κοιτάς στις 40 παίζει ρόλο για το αν θα πηγαινουν δυτικά ή οχι? εξαρτάται μήπως και από αλλους παραγοντες?

Ναι μετράει γα το πόσο δυτικά θα πάει. Εϊναι και άλλα μέσα, αλλά ναι κατά 90% αυτό μετράει. ΣΤο τζεμ ενισχύθηκε πήγε λίγο προς τζίφο και για αυτό βγάζει ελαφρά δυτικά και μεγαλύτερο αυλώνα. Είναι περίπλοκο και το έχω εξηγήσει σε παλιότερο ποστ, δυστυχώς δεν έχω τόσο χρόνο για να εξηγήσω. 

 

Το τζεμ θεικό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Βγάλτο από το αθόρυβο ρεεεε

σωστα..το εχω πεταμενο στο αλλο δωματιο..πηρες τηλ?τωρα παιρνω..χαχαχαα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

26-27 βροχες σε ολα τα ηπειρωτικα και ισως χιονια στα βδ και οχι μονο...Μια χαρα διαταραχη θα εχουμε..Κι ας λειπει το πεδινο χιονι...

Το πρόβλημα είναι ότι το πεδινό χιόνι μπορούμε να το δούμε 2, το πολύ 2.5 μήνες το χρόνο. Και ήδη ο ένας μήνας πάει, τέλος, finito..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Ρε εβγαλε ωραια σεναρια ο τζιφος για χιονια σε δυτικη μακεδονια και δυτικη κεντρικη μακεδονια

Τζάμπα αγχωνεσαι...γι αυτό σου λεω δεν έχει κριθεί τίποτα ακομα...όλα παίζονται και μακαρι να το δουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

σωστα..το εχω πεταμενο στο αλλο δωματιο..πηρες τηλ?τωρα παιρνω..χαχαχαα

χαχα ναι περιμένω Μαυρόγατε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Χαχα.Γεια σου Βαγγέλη..Σας διαβάζω φιλαράκι,απλά δεν γράφω...Φίλε τα ασαμπλς για την πρώτη ψυχρή εισβολή, είναι αμείλικτα..Θα δούμε όμορφα πράγματα μέχρι αύριο.. Πιστεύω,ότι είναι υπερτιμημένος ο Αυλώνας στην Γροιλανδια,με κάποια κουβέντα που είχα και με ένα φίλο!!!

ετσι ρε γιαννη..!!!δωσε ινφορμετιον ...εχω ψαρωσει κι εγω με τον τζιφο ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Το πρόβλημα είναι ότι το πεδινό χιόνι μπορούμε να το δούμε 2, το πολύ 2.5 μήνες το χρόνο. Και ήδη ο ένας μήνας πάει, τέλος, finito..

Ποτε χιονισε στον Βολο αξιολογα πριν τις 15 Δεκεμβρη;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Το τζεμ μάλιστα. Αυτό ναι. Είναι πολύ ωραίο. Αυτό φίλε μου από τη Νάουσα μαζί σου . Να βγει

Η διάταξη του τζεμ είναι ο κλασικοτατος χιονιάς από Τέμπη και πάνω με θάψιμο υπολοίπων ημιορεινων και ορεινών. Μου θυμίζει σε κάτι ρεπορτάζ ειδήσεων τη δεκαετία του 2000 που εβλεπα στα Τέμπη να ξεχιονιζουν κι εδώ αλμυρό τουλούμι βροχή... 

Πόσα χρόνια έχει να φανεί μια τέτοια διάταξη, προάγγελο άλλων καλων...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τζεμ το καλύτερο σενάριο στην πρώτη φάση για τα κεντροβόρεια, και καλύτερο στην δεύτερη φάση για εμένα. Δεν γίνεται καλύτερο αυτό το σενάριο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...