Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Οπότε από σήμερα μπαίνουμε σε μέρες για πεδινό χιόνι. Αυτά που λέμε μεγαλώνει η μέρα και δεν το κρατάει είναι για να τα λέμε. Ας το ρίξει για αρχή και ας είναι και 10 Μάρτη. Πολύ σωστά τα λες. Συμφωνώ 

Και οι μεγαλοι καυσωνες και οι ζεστες ερχονται παντα με το που υποτιθετε μεγαλωνει σιγα σιγα  η νυχτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Άρα ο πολύ αρνητικός ΑΟ σημαίνει έντονη κυκλοφορία στον Ατλαντικό ; Αυτό το είχα συνδυάσει με θετικό ΝΑΟ

ο υετος δεν ειναι αναγκη να ερθει στη μεσογειο απο τον ατλαντικο σονι και ντε....ψυχρος αυλωνας οπουδηποτε και αν κατσει στη μεσογειο μιας και αυτομας ενδιαφερει βγαζει σουπερ υετο την ωρα που μπορει ειτε βορεια ειτε δυτικα ειτε ανατολικα μας να εχουν ψυχος και ξερα...μαλλον αυτο θα εννοει ο κωστας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσέξτε τι γράφετε και πως εκφράζεστε εδώ μέσα .. Βαρεθήκαμε να αποκρύπτουμε και οχι να λογοκρίνουμε,  μηνύματα/..Οσο είμαι εγώ mod , δεν θα επιτρέψω σε κανέναν να γίνει ροντέο εδω μέσα.....Μπορούμε να εκφράσουμε τις όποιες διαφωνίες μας με κόσμιο και ευγενικό τρόπο και οχι με ειρωνείες μπηχτές και υπονοούμενα...Αυτά και δεν επανέρχομαι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ο υετος δεν ειναι αναγκη να ερθει στη μεσογειο απο τον ατλαντικο σονι και ντε....ψυχρος αυλωνας οπουδηποτε και αν κατσει στη μεσογειο μιας και αυτομας ενδιαφερει βγαζει σουπερ υετο την ωρα που μπορει ειτε βορεια ειτε δυτικα ειτε ανατολικα μας να εχουν ψυχος και ξερα...μαλλον αυτο θα εννοει ο κωστας

Ναι απλα αυτη τη στιγμη ειναι σιγουρο η υπαρξει υετου και μιας δυτικης υπαρξης συστηματων...το μονο που μενει ειναι να συνδυαστει καποια στιγμη με ψυχος..γενικα η κατασταση αν βγαλει στην ελλαδα  ψυχος θεωρω θα ειναι επικη ειτε για κεντροβορεια ειτε για προσηνεμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Ναι απλα αυτη τη στιγμη ειναι σιγουρο η υπαρξει υετου και μιας δυτικης υπαρξης συστηματων...το μονο που μενει ειναι να συνδυαστει καποια στιγμη με ψυχος..γενικα η κατασταση αν βγαλει στην ελλαδα  ψυχος θεωρω θα ειναι επικη ειτε για κεντροβορεια ειτε για προσηνεμα 

Ειλικρινά η λέξη που κρατάω είναι το επική. Ας πάει όπου θέλει. Αρκεί να έρθει κάτι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Ειλικρινά η λέξη που κρατάω είναι το επική. Ας πάει όπου θέλει. Αρκεί να έρθει κάτι 

Το αν κρατα καλυτερα χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ειλικρινά η λέξη που κρατάω είναι το επική. Ας πάει όπου θέλει. Αρκεί να έρθει κάτι 

Επικη μουφα χειμωνα φαγαμε περσι χαχαχα...Νικόλα καλο χειμωνα παρε εσυ τα έπικα να πάρω εγω το 10 ποντο....αν και φαντάζομαι κι εσυ απο τη λαχτάρα σου να δεις χιονι το ίδιο θα λεγες για μένα χαχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

7 Μαρτίου του 11 στην Λάρισα χωρίς χιονόστρωση λογικά την επόμενη μέρα σε εσας

Eιχε χιονισει σχεδον παντου τοτε κ.δευτερα.Και στα Γιαννενα χιονισε τοτε αλλα απο χιονοστρωση και εδω τιποτα.Μια πετσα στα αμαξια θυμαμαι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Πάμε για τα 12 αρια να δουμε μηπως αλλαξει τιποτα προς το καλύτερο....

λες αντωνη να τριβουμε τα ματια μας κατα τις 9 που θα χει τελειωσει η ζωνη 12ζ?...ειδικα για την β φαση εχει τα φοντα να βγαλει εντελως αλλους χαρτες παντως αλλα αρκει να γινουν καποιες αλλαγες απο τις πρωτες ωρες ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

λες αντωνη να τριβουμε τα ματια μας κατα τις 9 που θα χει τελειωσει η ζωνη 12ζ?...ειδικα για την β φαση εχει τα φοντα να βγαλει εντελως αλλους χαρτες παντως αλλα αρκει να γινουν καποιες αλλαγες απο τις πρωτες ωρες ...

Βαγγέλη οι δεικτες θετικοί. Καλος οιωνός 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

λες αντωνη να τριβουμε τα ματια μας κατα τις 9 που θα χει τελειωσει η ζωνη 12ζ?...ειδικα για την β φαση εχει τα φοντα να βγαλει εντελως αλλους χαρτες παντως αλλα αρκει να γινουν καποιες αλλαγες απο τις πρωτες ωρες ...

Βαγγελη δεν εχω ασχοληθεί καθόλου για τη 2 φαση...Εγώ από τα ανσαμπλ παιου του πρωι θεωρώ ότι θα βελτιωθεί και η πρώτη για αρκετές περιοχές...Για μένα προσωπικά δεν υπάρχει το να φύγει δυτικα το μόνο που φοβαμαι μην εξαφανιστεί η κακοκαιρια...το μόνο σίγουρο εινια οτι ο τζιφος δε θα πετύχει τιποτα...άρα θα βγει καλύτερη και η δυετρη φαση....πάω να δω ανσαμπλ παιου για 2 φαση τι έδειξαν το πρωι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Βαγγέλη οι δεικτες θετικοί. Καλος οιωνός 

ειναι θετικοι γιατι αντεχει ακομη ο ΝΑΟ και δεν γκρεμιζεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα περισσότερα σεναρια σημαδεύουν ιταλια στον ευρωπαιο στη δεύτερη φάση...Ελλάδα ισπανια μοιρασμένη.. Καμία σχέση με τζιφο δεν εχει...Αλλά νομίζω παιζει ρολο και οτι στα περισσότερα σεναρια του ευρωπαιου ειναι ολα και στη πρώτη φάση πιο ανατολικα απο τα σεναρια του τζιφου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

με ΝΑΟ στον -1 σημαίνει ότι η Μαδρίτη έχει χαμηλότερες επιφανειακές πιέσεις από το Ρέικιαβικ. Κάτι τέτοιο χοντρά χοντρά σημαίνει ένα αποτέλεσμα μεταξύ ευρωπαίου και τζίφου στα μακρινά. Με τον ΑΟ αρκετά χαμηλά σημαίνει ΄το είναι πιο πιθανό να κατέβει ολόκληρος ο αυλώνας, ή μεγάλο κομμάτι αυτού [καθώς αυτό εξαρτάται και από το πόσο νότια θα πάει η ψυχρή εισβολή στην Αμερική] και όχι κάτι μικρο. Αυτά πάρα πολύ χοντρικά. Και φυσικά με αυτή την κυκλοφορία. Με άλλη κυκλοφορία, κάτι τέτοιο θα είχε διαφορετική μετάφραση. Ας δούμε το αικον. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ εντωμεταξύ δεν κοιτάω καθόλου την πρώτη φάση. Ας βρέξει καλά εδώ και να χιονίσει στα βουνά και χαμηλά στα βόρεια. Στην δεύτερη που κοιτάω δεν βλέπω κάποια μετατόπιση του αικον προς τον τζίφο. [το αντίθετο βλέπω, ωχχ.]Αλλά αυτή την στιγμή δεν ξέρω τι θέλω.. Θα ήθελα μια μικρή μετατόπιση προς τα εκεί, και μια μικρή του τζίφου προς τα υπόλοιπα για σιγουριά.  Αγχώνομαι. Διαβάζω με δυσκολία. 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο περισσότερο καθυστερήσει η δεύτερη φάση, τόσο περισσότερες πιθανότητες υπάρχουν να κατέβει πιο νότια το ψύχος στην πρώτη φάση και αν τυχόν πέσει ο αυλωνας απευθείας στο Ιόνιο ή και πάνω στον ηπειρωτικό κορμό δε θα χιονιστουν μόνο ορεινά και ημιορεινά.

Από την άλλη εάν φτάσει γρήγορα η δεύτερη φάση, τόσο πιο μικρή ισχύ θα έχει η πρώτη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημαντικα βηματα αικον προς ευρωπαιο

Συνεχίζει μαλλον ομως να μην εχει καλο σχημα στον αυλωνα ..θα δειξει

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Σημαντικα βηματα αικον προς ευρωπαιο

.

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ενω ξεκινησε ασχημα το αικον στην περιοχη της γροιλανδιας στην εξελιξη βγαινει ο εμποδισμος πιο βορεια και πιο ανατολικα ενω να δουμε τι θα κανει και η σφηνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ενω ξεκινησε ασχημα το αικον στην περιοχη της γροιλανδιας στην εξελιξη βγαινει ο εμποδισμος πιο βορεια και πιο ανατολικα ενω να δουμε τι θα κανει και η σφηνα

Δε θα βγει οπως το θελουμε αλλα εκανε βηματα προς τα εκει...Δεν σπρώχνει πολυ ο ατλαντικος τον αζορικο και παει να χωθεί απο κατω αν το να πηγαινι ανατολικα ο αυλωνας ..αλλα καπου στην ιταλια θα ερθει..νομίζω τα σεναρια Ισπανίας φευγουν σιγα σιγα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είμαστε οκ στην Αμερική, λογικά θα βγάλει καλό σενάριο μετά. Τώρα για την πρώτη φάση, δεν μου αρέσει αυτή η επιμήκυνση του αυλώνα, αλλά αυτή την φορά είναι λιγότερη, θα βελτιωθεί λογικά. Εξάλλου χειρότερο με αυτά τα δεδομένα δεν γίνεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...