Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εεεεπ, Σακη!

για ποιες περιοχες ειναι Φθινοπωρινος ο Δεκεμβρης;

για τα πεδινα κ παραθαλασσια;

ναι ισως! Οχι ακριβως φθινοπωρινος, φθινοπωρινοχειμερινος θα ελεγα εγω, στη μεταβαση, κι αυτο ως 20 του μηνα. Μετα Χειμωνας. Αλλα το οτι γινεται και θεωρειται στο 2ο μισο του για αυτες τις περιοχες χειμερινος δεν σημαινει πως πρεπει και να χιονιζει σε αυτες τις περιοχες για να θεωρηθει τετοιος. Χειμωνας δεν συνεπαγεται και δεν συνδυαζεται με χιονισμενα Πετραλωνα. Λιγοι εχουν τετοιες προσδοκιες ως κατι το φυσιολογικο και φυσικα λανθασμενα, ασχετα αν ποτε ποτε συμβαινει.

κατα τα αλλα ομως, για περιοχες οπως η Τριπολη, τα Καλαβρυτα, το Καρπενησι, η Ελασσονα, η Καλαμπακα, τα Γιαννενα, ολη η Δυτικη Μακεδονια κ.α απο 20 Νοεμβρη μιλαμε ή μιλαγαμε καποτε για χειμωνα καραχειμωνα!

ΥΓ. Καλά εισαι ρε τσογλανε;😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

@sakis13 βρε γλέντα οποιον θες αν τη βρισκεις,απλα οι βορειονατολικοι ειναι οι επικρατεστεροι ανεμοι στην Αττικη τον Δεκεμβριο,δεν το λεω εγω,η εμυ το λεει.

Ασε τι λεει η εμυ..Πες μου ποσες φορες το στρωσε στην αθηνα μηνα δεκεμβρη τα τελευταια 100 χρονια.?Πες μου το 80%του υετου αυτον τον μηνα με τι ανεμο πεφτει..5/6 συστηματα απο τα νοτια ερχονται ρε φιλαρακι..Στην αθηνα με βακο δεν εβρεχε ουτε οταν επαιρνα πρωταθλημα στην μπαλα..😂

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Και στην τελικη ποιον να γλεντησεις βρε καημενε Σακουλινο με ουτε 300μμ ετησιο;;;🤣🤣🤣🤣

Δεν ειπα οτι γλενταω καποιον..Ειπα οτι εγω τωρα γλενταω και καποιοι το πληρωνουν..και το γλενταω επειδη βρεχει...Δεν αναφερθηκα ρε συ σε καποιον..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως στα Γιάννενα τον Δεκέμβριο, επικρατέστερος άνεμος είναι ο νοτιοανατολικός [επιφανειακός]😛 Και για αυτό είναι και ο πιο υετοφόρος μήνας μαζί με Νοέμβριο. Αυτό σημαίνει ότι υπάρχει μέσα αρκετά έντονα το δυτικό ρεύμα, το οποίο δίνει βέβαια τον υετό, και η ανατολική συνιστώσα, προφανώς προέρχεται από την όποια επικράτηση κατά περιόδους βορειοανατολικών ανέμων, που βέβαια θεωρητικά είναι η μειονότητα .

 

Ξεκίνα ρε αικον επιτέλους

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Ασε τι λεει η εμυ..Πες μου ποσες φορες το στρωσε στην αθηνα μηνα δεκεμβρη τα τελευται 100 χρονια.?Πες μου το 80%του υετου αυτον τον μηνα με τι ανεμο πεφτει..5/6 συστηματα απο τα νοτια ερχονται ρε φιλαρακι..Στην αθηνα με βακο δεν εβρεχε ουτε οταν επαιρνα πρωταθλημα στην μπαλα..😂

Τα περισσοτερα νερα επεφταν με νοτιοδυτικο στα 700 και βορειοανατολικο απο τα 850 και κατω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Δεν ειπα οτι γλενταω καποιον..Ειπα οτι εγω τωρα γλενταω και καποιοι το πληρωνουν..και το γλενταω επειδη βρεχει...Δεν αναφερθηκε ρε συ σε καποιον..

Ενταξει Σακουλινο.Σε πειραζω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τα περισσοτερα νερα επεφταν με νοτιοδυτικο στα 700 και βορειοανατολικο απο τα 850 και κατω.

Αρα??Εαν εγω φιλε ειχα παντου βορειο ρευμα σε ολα τα στρωματα θα ειχα 50mm ετησιο...Για λεκανοπεδιο παντα...Αντε χαιρετω εχει big brother..🤣Νοτιας φιλαρακι και μονο!!!😍

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, BrainA είπε:

17 με 18 δίνει και θέρμη ράχη το (βρωμο)ευρωπαικο; Θα πάρουμε τα βουνά? 

Προτείνω  να προτείνουμε στον ΟΠΑΠ νέο παιγνίδι, το ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΚΑΙΡΙΚΟ, με δυνατότητα live bet ένα 2ωρο πριν κάθε ραν. Τέτοια τζανκια που είμαστε θα χ@@@ει στο ταληρο

Και αυτή την φορά δεν φταίω ούτε εγώ, ούτε τα ΚΤΕΛ Γέτι μου. Πάει το επιχείρημα σου ότι η μετακίνηση μου με τα ΚΤΕΛ φταίει για τα καιρικά δρώμενα 🤪

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ενταξει Σακουλινο.Σε πειραζω

Και που σαι..Μην ευχεσαι να χιονισει..Γιατι εσυ θα με φιλοξενησεις..Εστω εξω στην αυλη ρε..Με την Μπελα και τον Μπλανκο..😛Θα ερθει και ο αγιος βασιλης απο το κρυονερι και θα γινουμε κομπλε..😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

"Δεν δαγκώνει.Να σε μυρίσει θέλει... "@BrainA 

 

IMG_20201208_230348.jpg

IMG_20201208_230321.jpg

...... ευτυχώς μου 'χει μείνει αντιηλιακό από το καλοκαίρι .....😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν κάνει κάποια ιδιαίτερα βήματα για βελτίωση το αικον [ΣΚ]. Σε παρακαλώ, βγες ούκμο βγες τζεμ, να ησυχάσω...

 

και πάμε για να διορθώσει ο τζίφος.  [ελπίζω]

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 του μηνα το ευρωπαικο + arpege δινουν πολυ υετο σε Αττικη το icon ουτε σταγονα στο 18αρι..

icon-2-108.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 minutes ago, [weathermaniac] said:

Και αυτή την φορά δεν φταίω ούτε εγώ, ούτε τα ΚΤΕΛ Γέτι μου. Πάει το επιχείρημα σου ότι η μετακίνηση μου με τα ΚΤΕΛ φταίει για τα καιρικά δρώμενα 🤪

Μια φορά δεν είχε ΚΤΕΛ και θα δουν τον υετό της αρκούδας τα Γιάννενα ρε! 😂 Μην κουνάς ρούπι και θα δουμε καλά πράματα φέτος!

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Μια φορά δεν είχε ΚΤΕΛ και θα δουν τον υετό της αρκούδας τα Γιάννενα ρε! 😂 Μην κουνάς ρούπι και θα δουμε καλά πράματα φέτος!

ρε τρελέ, το είπες αυτό, και ο τζίφος είχε που είχε ισχυρά φαινόμενα στην Ήπειρο, μείωσε λίγο την έκταση τώρα, αλλά έκανε μεγαλύτερη την ένταση, ακριβώς πάνω από τα Γιάννενα να πονέσω παραπάνω, κακε😭😝😝

Modele GFS - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

ρε τρελέ, το είπες αυτό, και ο τζίφος είχε που είχε ισχυρά φαινόμενα στην Ήπειρο, μείωσε λίγο την έκταση τώρα, αλλά έκανε μεγαλύτερη την ένταση, ακριβώς πάνω από τα Γιάννενα να πονέσω παραπάνω, κακε

Τι να μειώσει ρε Μιχάλη; Τετοια βροχή μπορεί να έχει να δει η περιοχη από τότε που πρωτοπήγες φοιτητής απάνω😂😂 Πάμε τωρα σοτο 18αρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζιφος είναι κοντά στο να δουμε στα γρεβενα 100 μμ ημερήσιο χαχα τωρα με πηγε στα 75 με 80....80 κάτι ήταν το ρεκόρ που έχω δει Εγώ το Σεπτέμβριο του 2016..δε ξέρω αν εχει φτασει ο σταθμος κάποια στιγμή πιο πολλα σε ημερήσιο υετο

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Τι να μειώσει ρε Μιχάλη; Τετοια βροχή μπορεί να έχει να δει η περιοχη από τότε που πρωτοπήγες φοιτητής απάνω😂😂 Πάμε τωρα σοτο 18αρι

Δεν ξέρω πως να αντιδράσω στα πόστς σου. να γελάσω ή να κλάψω 😭

δεν μπορώ, ότι κακοκαιρίες απου αφορούν την Ήπειρο ο τζίφος της βελτίωσε στο 18αρι

 

Αλλά αυτή που θεωρητικά μπορεί να αφορά Λάρισα, δεν την βελτίωσε καθόλου!!! Γιατί γιατί, τι αμαρτίες πληρώνω!!! 😭Έχω να βρεθώ στο επίκεντρο των φαινομένων απο το 2015..

 

 

χειρότερος, χειρότερος ο τζίφος, με το χειρότερο σενάριο για το ΣΚγια εδώ. Ου ρε, ου !! 🤬😤😤

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, [weathermaniac] said:

Δεν ξέρω πως να αντιδράσω στα πόστς σου. να γελάσω ή να κλάψω 😭

δεν μπορώ, ότι κακοακιρίες απου αφορούν την Ήπειρο ο τζίφος της βελτίωσε στο 18αρι

Nα χαμογελάσεις και να κατσεις στ'αυγά σου! 😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μπολικος υετος 13 δεκεμβρη Αττικη το 18αρι gfs αρα το icon τρεχει μονο του πλεον..

114-779GR.gif

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Nα χαμογελάσεις και να κατσεις στ'αυγά σου! 😋

Μόλις είδα τον υετό του ούκμο. Δεν υπάρχει. Για να είμαι στο επίκεντρο εγώ του υετού, θα πρέπει να έρθει νέος κόβιντ. Αντά αυτού, είμαι στο επίκεντρο της υετότρυπας.. 

 

ukmo meteologic.JPG

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...