Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

αρκετα πιο βορειοανατολικα το ψυχος στο 6αρι σε σχεση με το πρωινο τρεξιμο..

gfs-1-372.png

Βλέπω ακόμα ελπίζεις και το παλευεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε τι εχω πάθει, κατάθλιψη θα πάθω..Τι καλά που ήμουν το Νοέμβρη χαλαρός. Τώρα νιώθω ότι καίγονται βδομαδες και τρελαίνομαι..Πρεζακια είμαστε με τον καιρό..Υπομονη σε όλους και καλη απόλαυση στους καταιγιδακηδες..Τουλάχιστον  αυτοί παίρνουν κάτι! Ας χαρούμε με τη χαρά τους γιατί εμείς οι χιονομανιακοι ψάχνουμε τα δύσκολα..Καταιγιδακιας έπρεπε να ειμαι:) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Ρε τι εχω πάθει, κατάθλιψη θα πάθω..Τι καλά που ήμουν το Νοέμβρη χαλαρός. Τώρα νιώθω ότι καίγονται βδομαδες και τρελαίνομαι..Πρεζακια είμαστε με τον καιρό..Υπομονη σε όλους και καλη απόλαυση στους καταιγιδακηδες..Τουλάχιστον  αυτοί παίρνουν κάτι! Ας χαρούμε με τη χαρά τους γιατί εμείς οι χιονομανιακοι ψάχνουμε τα δύσκολα..Καταιγιδακιας έπρεπε να ειμαι:) 

Καθε χρονο μια φωτοβολιδα ψαχνουμε φιλε..Μπορει να χαθει ο δεκεμβρης αλλα θα το παλεψουμε μεχρι τελους..Δυο μερουλες αλα 2008 ψαχνουμε..Ποτε δε ξερεις..Υπομονη...Ας περασουν αυτες οι βροχοφορες μερες...Και θα δουμε μετα τις 20...Εχουμε καιρο μπροστα μας..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-14 το ελαχιστο στα 850 το ευρωπαικο στο διαγραμμα σε Αττικη στα σχετικα μακρινα ..

screencapture-meteologix-com-gr-forecast-264371-athens-ensemble-euro-temperatur850-1607517998752.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Καθε χρονο μια φωτοβολιδα ψαχνουμε φιλε..Μπορει να χαθει ο δεκεμβρης αλλα θα το παλεψουμε μεχρι τελους..Δυο μερουλες αλα 2008 ψαχνουμε..Ποτε δε ξερεις..Υπομονη...Ας περασουν αυτες οι βροχοφορες μερες...Και θα δουμε μετα τις 20...Εχουμε καιρο μπροστα μας..

Περιοχές στα υπερβόρεια του νομού εχουν τουλαχιστον 8 με 10 μερες χιονοπτωσης καθε χειμωνα,κατα μεσο ορο Σακουλίνο και φυσικα δεν ψαχνουν μια φωτοβολιδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για μετά τις 22 πρέπει να πάει ο μήνας 15. Δλδ να πέσουμε κάτω από τις 180 ώρες για τάση. Και μετά όταν πέσουμε στις 120 το συζητάμε. Γνώμη μου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Περιοχές στα υπερβόρεια του νομού εχουν τουλαχιστον 8 με 10 μερες χιονοπτωσης καθε χειμωνα,κατα μεσο ορο Σακουλίνο και φυσικα δεν ψαχνουν μια φωτοβολιδα.

Ε καλα εσυ πασα μου εισαι αρχοντας εκει πανω..Εγω εδω κατω φωτοβολιδα ψαχνω μην σου πω..σπιρτο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, menidi είπε:

Με τα πολύ λίγα που ξέρω απο χάρτες, εχω να πω το εξής:

Οταν πατάς στα διαγραμματα του meteociel πάνω σε Τσεχία, Ουγγαρια, Μολδαβια και Μαυρη θάλασσα (εκεί γυρω τέλος πάντων όσον αφορά το γεωγραφικό πλάτος) και βλέπεις οτι ο Μ.Ο των ensembles είναι γύρω στο ΜΗΔΕΝ (Δεκεμβρη μήνα και μάλιστα προς τα τέλη του), τότε ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ κάτι για Ελλάδα. Είτε για βόρεια (απο Τσεχίες, Αυστρίες κτλ) είτε για ανατολικά προσήνεμα (Μολδαβία, Μαύρη θάλασσα κτλ).

Και καλά ο Μ.Ο. Αλλά το ακόμα χειρότερο είναι οτι δεν βρίσκεις 3-4 γραμμούλες να κυμαίνονται στο -10 και κάτω, ώστε να έρθει σε εμάς έστω ένα -7

Αφου βλέπεις αυτά τα διαγράμματα( όπως και εγώ αρκετές φορές), θα έχεις δει και ότι π.χ για Βουλγαρία το κύριο μπορεί να συμβαδίζει με τον μέσο όρο στα μακρινά και στην Ρουμανία (στο ιδιο τρέξιμο )να τρέχει απελπιστικά μόνο του .Δηλαδη τα σενάρια μετα απο μερικές μέρες δεν έχουν κανένα νόημα, ούτε ο μέσος όρος . 

Συμπερασματικά,  πάνω από τις 7 ημέρες δεν έχει καμία σημασία η ταση που δείχνουν, Εάν δείχνουν ψύχος ή όχι την στιγμή που από την περιοχή μας περνούν χαμηλά .

*Εάν τώρα είχαμε υψηλές πιέσεις και έδειχναν κανένα ξηροβόρι για τα Χριστούγεννα θα σου έλεγα ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πέσουν μέσα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, George Trilofianos είπε:

Με τετοιο ΑΟ νομιζω δε μαμησε κανεις

τον αλλο δεικτη κοιτα καλυτερα γιωργο ειναι πιο σημαντικος με αυτους τους χαρτες που εχουμε τωρα.Απο την στιγμη που ολα δειχνουν οτι το μεγαλο εμποδιο  ειναι το χαμηλο απο τον καναδα που προσπαθει νοτια της ισλανδιας να περασει στην κυκλοφορια και η μεταφραση ειναι ελαφρα αρνητικος ΝΑΟ τοτε πολυ απλα θελουμε λιγο ακομη πιο αρνητικο ΝΑΟ που στην προκειμενη περιπτωση θεωρω οτι δεν θα προερθει μονο απο τον γροιλανδικο αλλα και απο τον αζορικο .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

15 λεπτά πριν, antinod είπε:

Δηλαδη 8-10 μερες ξενυχτι αγκαλια με τον Σακουλινο???!!!!

Οχι ρε.Αυτος θα τη βγαλει στο μπαλκονι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Spartan είπε:

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=6&

 

Η ελπιδα λενε, πεθαινει παντα τελευταια

εντωμεταξυ βγαινουν συμπερασματα ενω ακομα και για λιγες ωρες μπροστα δεν εχουν κορδονιασει πληρως...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παμε να δουμε τα 12αρια και να δουμε  ποτε θα ερθει αυτη η μερα που τα μοντελα θ αρχισουν να δειχνουν κατι εντελως διαφορετικο απ αυτο που δειχνουν τωρα ,που φυσικα αυτο που δειχνουν τωρα δεν θα βγει με τιποτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως με την λογικη οτι ο διχασμος στο ΝΑΟ πλεον τεινει προς το πιο αρνητικο θεωρω οτι το σιχαμερο καναδικο χαμηλο θ αρχισει σιγα σιγα μοντελικα να φρεναρει καπου δυτικα και νοτια της γροιλανδιας σαν ταση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλα πάνε καλά. Δε ζουμε στο 85 και στο 87 να περιμένουμε χιονιαδες το Δεκέμβρη. Ο Δεκέμβρης είναι πλέον Φθινοπωρινος μήνας γενικα. Παλιά τα δέντρα έριχναν φύλλα τον Σεπτέμβριο τώρα μια συκιά αιωνόβια εδώ κοντά ακόμα φύλλα έχει.

Αλλά έτσι είναι η ρημάδα η ζωη: ου παιξεις ίνα ου παικτεις. Όταν στο βωμό του χρήματος ρημάζεις τη φύση στο τέλος θα σκάσει εκείνη ένα μικρό χαμόγελο και θα σε ρημαξει κι εκείνη. Γιατί εδώ που τα λέμε το σύνολο του παγκόσμιου πληθυσμού είναι σταγόνα στον ωκεανό σε σχέση με την απεραντοτητα της φύσης.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

παντως με την λογικη οτι ο διχασμος στο ΝΑΟ πλεον τεινει προς το πιο αρνητικο θεωρω οτι το σιχαμερο καναδικο χαμηλο θ αρχισει σιγα σιγα μοντελικα να φρεναρει καπου δυτικα και νοτια της γροιλανδιας σαν ταση

ουτε μαντης να ημουν😁..ασχετα με το πως θα το τελειωσει το ραν το αικον κανει περιπου αυτο που ανεφερα  πιο πανω .Η πρωτη αχτιδα φωτος?? icon-0-162.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...