Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πήγαινε για πιο δυναμικά στη συνένωση αλλά το χαμηλο σφήνα βγήκε too much ισχυρό...

Αρα στην ουσία πλέον επιζητούμε η σφήνα να μην ενισχυθεί περαιτέρω...

Πάμε για τζιφο

Επεξεργάστηκε από giannis.mar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, giannis.mar είπε:

Το πήγαινε για πιο δυναμικά στη συνένωση αλλά το χαμηλο σφήνα βγήκε too much ισχυρό... Πάμε για τζιφο

με τις σφηνες -μυξες οταν παιζουμε ετσι ειναι..καινε😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, g_ar είπε:

Παραείναι μεγάλη η "σφήνα" στο αϊκον... Βασικά ποια σφήνα; Ολόκληρη χαμηλάρα έγινε... 

icon-0-144.png.39ecddb49c6ec3bbdef89ef2494817c2.png

θα τραβηξει αυτη το χαμηλο απο βορεια στο τελος...χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να κάνω μια ερώτηση γιατί κάτι δεν μου κάθεται καλά το μεσημέρι στο επταπυργιο είχαμε 6 βαθμούς στα 250 μέτρα υψόμετρο με βροχή και ΒΔ άνεμο και μου λέει το gfs ότι έχω 4 στα 850? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Seventower είπε:

Να κάνω μια ερώτηση γιατί κάτι δεν μου κάθεται καλά το μεσημέρι στο επταπυργιο είχαμε 6 βαθμούς στα 250 μέτρα υψόμετρο με βροχή και ΒΔ άνεμο και μου λέει το gfs ότι έχω 4 στα 850? 

Έχεις ΒΔ επιφανειακό οπότε η θερμοβαθμιδα μεταξυ επιφάνειας και 850 ΣΧΕΔΟΝ εκμηδενιζεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζει το 12αρι γαλλικό το διαχωρισμό της σφήνας σε 2 κομμάτια.

arpegena-0-90.png?12

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως ακομη κι ετσι με την πληρη κυριαρχια της σφηνας και την εκμηδενιση του εμποδισμου στα δυτικα το ραν δεν βγηκε και τοσο κακο οποτε μπορουμε να φανταστουμε ποσο μεγαλη ευκαιρια εχουμε μπροστα μας αν κατσει καλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ούκμο παρόμοιο με αικον προς το παρόν, λίγες οι διαφορές. Και ο τζίφος ενισχύει το αποκομμένο χαμηλό.

 

στις 144 ώρες προτιμώ το αικον σε σχέση με ούκμο.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μηδενικές διάφορες στο βάθος του χαμηλού σφήνα μέχρι τώρα (120 ώρες) . Δεν βλέπω προς το παρόν κάτι αρνητικό 

Επεξεργάστηκε από giannis.mar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

ούκμο παρόμοιο με αικον προς το παρόν, λίγες οι διαφορές. Και ο τζίφος ενισχύει το αποκομμένο χαμηλό.

λιγες στο ματι τεραστιες ισως στο πιθανο αποτελεσμα.1.εμφανεστατα πιο ανισχυρο 2.δεν διαλυεται ο εμποδισμος 3.δεν αποκοπτεται απο την αρχη απο το χαμηλο στα βορεια.ε δεν το λες και ιδιο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

λιγες στο ματι τεραστιες ισως στο πιθανο αποτελεσμα.1.εμφανεστατα πιο ανισχυρο 2.δεν διαλυεται ο εμποδισμος 3.δεν αποκοπτεται απο την αρχη απο το χαμηλο στα βορεια.ε δεν το λες και ιδιο...

παρόμοιο στις 120 ώρες διάφορο του ίδιου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

παρόμοιο στις 120 ώρες διάφορο του ίδιου..

στις 120 οι διαφορες ειναι πιο λιγες αλλα επειδη οι οποιες διαφορες πολλαπλασιαζοντε στο αποτελεσμα σε βαθος χρονου γι αυτο και οι διαφορες στις 144 ειναι ακομη μεγαλυτερες και θα ηταν ακομη μεγαλυτερες στις 168 κ.ο.κ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

στις 120 οι διαφορες ειναι πιο λιγες αλλα επειδη οι οποιες διαφορες πολλαπλασιαζοντε στο αποτελεσμα σε βαθος χρονου γι αυτο και οι διαφορες στις 144 ειναι ακομη μεγαλυτερες και θα ηταν ακομη μεγαλυτερες στις 168 κ.ο.κ

flash news🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυσκολότερη η αποκοπή της σφήνας και χαμηλότερα η εκκίνηση του ριτζ δυτικά της σφήνας.. Όπως και να χει θα γίνει πιο μετά η άνοδος αλλά προφανώς πάμε για εντελώς διαφορετικό αποτέλεσμα. Σίγουρα όχι τόσο θετικό όσο στο εξαρι.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, tzelilis είπε:

σιγουρα θα βγει διαφορετικο κ δεν ξερω πως θα ανεβει ο αζορικος... 

με καποιο τροπο θα ανεβει στελιο εδω βγηκε εμποδισμος στα β.δυτικα με το αικον που δεν ειχε καν εμποδισμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, giannis.mar είπε:

Δυσκολότερη η αποκοπή της σφήνας και χαμηλότερα η εκκίνηση του ριτζ δυτικά της σφήνας.. Όπως και να χει θα γίνει πιο μετά η άνοδος αλλά προφανώς πάμε για εντελώς διαφορετικό αποτέλεσμα. Σίγουρα όχι τόσο θετικό όσο στο εξαρι.. 

γιαννη εγω καλο το κοβω.παιζει να βγει και καλυτερο απο το 06αρι μη σου πω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...