Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σάπιο το ευρωπαϊκό .

Αν έβγαζε κάτι με βάση την Αμερική θα έφτανε μετά τις 300-350 ωρες

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τουλαχιστον στο τζιφο που δειχνει πανω απο  200 ωρες , κάθε ραν ειναι διαφορετικο απ το προηγουμενο............οποτε δεν ειναι απίθανο στην πορεια να εχουμε ξαφνικη θετικη αλλαγη !!.........μεχρι το τελος λοιπον....🙂

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

διαγραμμα gfs φλωρινα μεχρι και εκει με δυσκολια σεναρια κατω απο -5 στα 850..

graphe3_1000___21.4098_40.782_Flσrina.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά όποιος θέλει μπαίνει στο αντίστοιχο θέμα του 12ου του 2019 και βλέπει τι σχόλια κάναμε και τι έγινε. Εγώ βάζω απλώς ένα διάγραμμα από 13/12/19.Είναι νωρίς για συμπεράσματα  

graphe9_1000___23.5849056604_38.5020242915_.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Παιδιά όποιος θέλει μπαίνει στο αντίστοιχο θέμα του 12ου του 2019 και βλέπει τι σχόλια κάναμε και τι έγινε. Εγώ βάζω απλώς ένα διάγραμμα από 13/12/19.Είναι νωρίς για συμπεράσματα  

graphe9_1000___23.5849056604_38.5020242915_.gif

Καλα περυσι ηταν πολυ χειροτερα τετοια εποχη, απλα ειχε κανει την εισβολιτσα 3-4 δεκεμβρη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, nikolas 2365 said:

 Να μην περιμένουμε λίγο ακόμα ; Δες τους δείκτες. 

Για τα δεδομένα ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ (περιοχης) δεν περιμένω κάτι Νικόλα. Δεν περιμενω ψύχος δεν περιμένω χιονι. Δεν νομίζω ότι μπορεί να αλλάξει κάτι δραστικά έως τις 30/12 ως προς αυτό. Στόχος τα Χριστούγεννα να μην θυμίσουν άλλη εποχή. Για μετά, υγεία και βλέπουμε. Και μακάρι το 2021 να δείξει ότι το 2020 ήταν μια δυσάρεστη παρένθεση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 minutes ago, [weathermaniac] said:

Σάπιο το ευρωπαϊκό .

Αν έβγαζε κάτι με βάση την Αμερική θα έφτανε μετά τις 300-350 ωρες

Βρωνομοντελο ή σαπιο? Δώσε διευκρίνιση 😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά το ξέρω. Δεν φαίνεται κάτι. Απλά και η Αριάδνη κάπως ξαφνικά έσκασε. Μην περιμένουμε να πάει κορδόνι. Έχουμε 14 Δεκεμβρίου και κοιτάμε για 11 μέρες το λιγότερο μετά. Αν δεν πάει 20 ο μήνας ας μην καίμε τίποτα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οποίος έχει όρεξη ας πάει στο θέμα σχολιασμός χαρτών Δεκέμβρης 2019 και να δει τι λέγαμε τέτοιες μέρες ακριβώς πριν 1 χρόνο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν ήμουν Γιάννενα και έβλεπα αυτά τα ενσέμπλς του τζίφου, θα μου έτρεχαν τα σάλια.. Βλέπω την δυτική κυκλοφορία να βγαίνει όσο θα είμαι Λάρισα, και όταν γυρίσω Λάρισα θα αλλάξει και θα έχουμε ξεραΐλα στα δυτικά. Δεν μπορώ🤣😭

 

[δεν κλειδώνω τίποτα, αφήστε με να κλάψω🤣]

 

θα ήθελα να δω την συνέχεια του

gens-7-1-384.png

 

και ένα χιονοMedicane αχχ

 

anim_lho7.gifanim_cgv7.gifanim_qul6.gif

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αν ήμουν Γιάννενα και έβλεπα αυτά τα ενσέμπλς του τζίφου, θα μου έτρεχαν τα σάλια.. Βλέπω την δυτική κυκλοφορία να βγαίνει όσο θα είμαι Λάρισα, και όταν γυρίσω Λάρισα θα αλλάξει και θα έχουμε ξεραΐλα στα δυτικά. Δεν μπορώ🤣😭

 

[δεν κλειδώνω τίποτα, αφήστε με να κλάψω🤣]

 

 

Μιχαήλ ποτε επιστρέφεις Γιάννενα να κλειδώσει ο ιστορικός προσηνεμος χιονιας; 😂😂😂

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Παιδιά το ξέρω. Δεν φαίνεται κάτι. Απλά και η Αριάδνη κάπως ξαφνικά έσκασε. Μην περιμένουμε να πάει κορδόνι. Έχουμε 14 Δεκεμβρίου και κοιτάμε για 11 μέρες το λιγότερο μετά. Αν δεν πάει 20 ο μήνας ας μην καίμε τίποτα. 

Απλα τον χειμωνα 16-17 η κατασταση μυριζε μπαρουτι απ την αρχη...μια εισβολη την εβδομαδα ειχαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Απλα τον χειμωνα 16-17 η κατασταση μυριζε μπαρουτι απ την αρχη...μια εισβολη την εβδομαδα ειχαμε

Απλα μιλάμε για 250 ώρες και παραπάνω οπότε αξίζει η αναμονή. Αν μέχρι τις 20 21 δεν φανεί κάτι πάμε παρακάτω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι ιστορικες εισβολες συνηθως εχουν αρκετες "προειδοποιησεις" βδομαδες πριν...υπαρχουν κ καποια εντελως ξεκουδουνα αλλα ειναι σπανια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Μιχαήλ ποτε επιστρέφεις Γιάννενα να κλειδώσει ο ιστορικός προσηνεμος χιονιας; 😂😂😂

Απρίλιο για εσένα Νικόλα μου🤣

10 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Βρωνομοντελο ή σαπιο? Δώσε διευκρίνιση 😋

Σάπιο είναι το αποτέλεσμα του ευρωπαικού, αλλά δεν είναι βρωμομοντέλο.

 

Βρωμομοντέλο  είναι το αικον που ξέρει να μου σπάει τα νεύρα στα σημαντικότερα σενάρια!! Έχω ρίξει τα καλύτερα βρισίδια μου εκεί, έβαλα και μια εικόνα τρελού τότε.🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αντωνη περιμενω αναλυση ανσμπλ παιου οταν βγουν...οσον αφορα την απογοητευση ενα θα πω η μαλλον 2.Σκεφτειτε οτι δεν θα γινει τιποτα απ οτι φαινεται και οτι τα περισσοτερα εξαρτωνται απο ενα αποκομενο χαμηλο αναμεσα σε δυο εμποδισμους στο κεντρο του ατλαντικου το οποιο σαν προβλεψη θ αλλαξει 100 φορες σχημα ισχυ πορεια κτλ κτλ κτλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Απρίλιο για εσένα Νικόλα μου🤣

Σάπιο είναι το αποτέλεσμα του ευρωπαικού, αλλά δεν είναι βρωμομοντέλο.

 

Βρωμομοντέλο  είναι το αικον που ξέρει να μου σπάει τα νεύρα στα σημαντικότερα σενάρια!! Έχω ρίξει τα καλύτερα βρισίδια μου εκεί, έβαλα και μια εικόνα τρελού τότε.🤣

ναι αλλα σημερα ηταν εκτος και ειχε μια κραυγαλεα αποτυχια και μαλιστα εκει που ειναι δυνατο στο ναοκαστ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιχάλη δεν ξέρω αν κάτι έπαιξε ρόλο ΑΛΛΑ μια φορά έμεινες ΣΤΑΘΕΡΟΣ και ζήσαμε ιστορική κακοκαιρια ρε μπαγασα! 😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

αντωνη περιμενω αναλυση ανσμπλ παιου οταν βγουν...οσον αφορα την απογοητευση ενα θα πω η μαλλον 2.Σκεφτειτε οτι δεν θα γινει τιποτα απ οτι φαινεται και οτι τα περισσοτερα εξαρτωνται απο ενα αποκομενο χαμηλο αναμεσα σε δυο εμποδισμους στο κεντρο του ατλαντικου το οποιο σαν προβλεψη θ αλλαξει 100 φορες σχημα ισχυ πορεια κτλ κτλ κτλ

Θα τα δω όταν βγουν βαγγελη..αν και φαινονται απο το μέσο όρο αν θα είναι καλα...μακαρι ο μεσος ορος να συνεχίσει ετσι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μέσος όρος του ευρωπαϊκού φαίνεται καλύτερος και στην Ευρώπη και στην Αμερική. Είμαστε οκ προς το παρόν. Αύριο η σφήνα μπορεί άνετα να αλλάξει όπως πολύ καλά λέει και ο Βαγγελης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Ο μέσος όρος του ευρωπαϊκού φαίνεται καλύτερος και στην Ευρώπη και στην Αμερική. Είμαστε οκ προς το παρόν. Αύριο η σφήνα μπορεί άνετα να αλλάξει όπως πολύ καλά λέει και ο Βαγγελης

Συμφωνώ πιο καλός απο χθες βράδυ ο μεσος ορος ...Τώρα θα δω σεναρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλα αλλάζουν όχι στις 14 μέρες αλλά ακόμα και στις 4 και στις 3. Απλά για φέτος θέλετε η γενικότερη κυκλοφορία, θέλετε ότι το ψύχος δεν, θέλετε ότι δεν καθαριζει για τα καλά ο Ατλαντικος, θέλετε το προαίσθημα, εγώ δεν περιμένω κάτι για εδώ μέσα στο Δεκέμβρη. Για την περιοχή μου μιλώντας πάντα.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ανσαμπλ ψιλοχαλασαν....απλά πλεον ειναι πανω απο 10 που δίνουν  καθαρα κεντροβορειο τα υπόλοιπα 15 λιγο χιονακι και τα άλλα τιποτα

Όσο ειναι ετσι τα ανσαμπλ ευρωπαιου εχουμε ελπιδα αν αν τα χαλάσουν καληνυχτα ...Είναι το καλύτερο εργαλείο πρόγνωσης τους τελευταίους 2 μηνες

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...