Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Αναστροφή και 8.9 στο θερμόμετρο μου, εάν δε συννεφιάσει μπορεί να πιασουμε την χαμηλότερη ελάχιστη του "χειμώνα" μέχρι τώρα.

2020_12_22_22_35_59_Ecowitt_Weather.thumb.jpg.4934ffd6748922cc3cf950cc67cdfbea.jpg

Φοβερή υγρασία κ έντονη η αίσθηση του κρύου! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμη μια μέρα με συννεφιά, ακόμη μια μέρα με ψεκάδιασμα και τουλάχιστον όχι ζεστή . Προσπαθεί μετά από μέρες να πλησιάσει η θερμοκρασία το μηδέν αλλά φυσικά δεν το βλέπω .Η Ελάχιστη που έχω δει φέτος είναι 3 βαθμοί και κάποια 5αρια ,ακόμη και την προηγούμενη εβδομάδα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17αρια τις επόμενες μέρες στην Χαλκίδα, νοτιαδες, υγρασία κ ηλιος! 
Ενώ μετά από σχεδόν 10 μέρες συννεφιάς κ μουντάδας ο ηλιος ξαναβγήκε στην Χαλκίδα! 

60A137F6-4037-4F4A-AE11-8722D8395BF4.jpeg

CF23E226-A71E-494D-B72D-9C9F9FFF6A18.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Πυκνή ομίχλη από Σχηματάρι και βορειότερα  .Ήλιος φυσικά λίγο πιο ψηλά και μια φωτο φτάνοντας στο χωριό . 

20201223_100856.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8.2 ελάχιστη απόψε.....ήλιος σήμερα με σπαστά νέφη.....Ο χειμώνας αγνοείται εδώ και όσο τα μοντέλα δίνουν βαρυχειμωνιες στη δυτική Ευρώπη εδώ θα απολαμβάνουμε άνοιξη ή στην καλύτερη φθινόπωρο....Τραγική η κατάσταση.....Και δε μου φτάνουν όλα τσίμπησα και ένα τραυματισμό στην προπόνηση που μάλλον θα με καθηλώσει για καιρό και τα νεύρα μου είναι σπασμένα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

8.2 ελάχιστη απόψε.....ήλιος σήμερα με σπαστά νέφη.....Ο χειμώνας αγνοείται εδώ και όσο τα μοντέλα δίνουν βαρυχειμωνιες στη δυτική Ευρώπη εδώ θα απολαμβάνουμε άνοιξη ή στην καλύτερη φθινόπωρο....Τραγική η κατάσταση.....Και δε μου φτάνουν όλα τσίμπησα και ένα τραυματισμό στην προπόνηση που μάλλον θα με καθηλώσει για καιρό και τα νεύρα μου είναι σπασμένα

Δεν μασάνε τα παλικάρια! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Δεν μασάνε τα παλικάρια! 

Θα σου πω αν μασάνε κατά τις 2 που θα γυρίσω απ' τον αθλιατρο😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα λειτουργήσε μετά από καιρό ο μετεωρολογικος σταθμός στο Ίλιον. 

14,7 βαθμοί τώρα. 146,6 χιλιοστά ο μήνας. 420 χιλιοστά ο χρόνος!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανοιξιάτικος ο καιρός σήμερα εδώ στην Ημαθία με ηλιοφάνεια όλη μέρα και πολύ μαλακό καιρό στους 15,6 η μέγιστη εδώ στο Μακροχώρι.....ενώ η ελάχιστη με ξάστερο ουρανό είχε πέσει στους 2,8.....τώρα είμαστε στους 7 με ξαστεριά πάλι λογικά θα πέσουμε πάλι κοντά στον 1 με 2 βαθμούς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε αρχαία τραγωδία εξελίσσεται ο χειμώνας ....Όλο το 2020 μας γονάτισε και ακολουθεί και το 2021 στο ίδιο μοτίβο....Δεν την παλεύω αυτήν την κατάσταση άλλο....Ούτε μπουφάν δεν έχω βάλει ακόμα και φτάνει Γενάρης ....Έχουμε όλα τα κακα της μοίρας μας σ' αυτήν την χώρα είμαστε και σε λάθος παράλληλο μου έκατσε και τραυματισμός που θα με καθηλώσει για εβδομάδες και έδεσε το γλυκό....Συγγνώμη για το ξέσπασμα αλλά σκάω....

Για την ιστορία 8.3 ελάχιστη και 15.6 μέγιστη....10.7 τωρα

Το μόνο αξιοσημείωτο είναι πως το 8.3χλμ/ώρα μέγιστη ριπή για σήμερα αποτελεί τη μικρότερη του έτους.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mελίσσια κράτησε κάμποσο κρύο και σήμερα.....5,8 - 13,8οC η κύμανση.....αρκετό κρύο έξω τώρα, με 8,8οC και σχεδόν αίθριο καιρό, με λίγα σύννεφα.....υπομονή και καλό ξημέρωμα παραμονής Χριστουγέννων.....οι δυτικές ροές εμμένουν, η ψύχρανση του Ατλαντικού, μας προωθεί απίστευτα χαμηλά ρουφήχτρες, αλλά οι αναμονές του νέου έτους, θα φέρουν και σημαντικότατες αλλαγές στην κυκλοφορία.....Καλά Χριστούγεννα σε όλους και μερικοί μερικοί, μην τα βάζετε με τον καιρό, κύκλους κάνει!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Σε αρχαία τραγωδία εξελίσσεται ο χειμώνας ....Όλο το 2020 μας γονάτισε και ακολουθεί και το 2021 στο ίδιο μοτίβο....Δεν την παλεύω αυτήν την κατάσταση άλλο....Ούτε μπουφάν δεν έχω βάλει ακόμα και φτάνει Γενάρης ....Έχουμε όλα τα κακα της μοίρας μας σ' αυτήν την χώρα είμαστε και σε λάθος παράλληλο μου έκατσε και τραυματισμός που θα με καθηλώσει για εβδομάδες και έδεσε το γλυκό....Συγγνώμη για το ξέσπασμα αλλά σκάω....

Για την ιστορία 8.3 ελάχιστη και 15.6 μέγιστη....10.7 τωρα

Το μόνο αξιοσημείωτο είναι πως το 8.3χλμ/ώρα μέγιστη ριπή για σήμερα αποτελεί τη μικρότερη του έτους.....

Περαστικα Γιωργη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλησιάζουν Χριστούγεννα κ ασχολούμαι με ποσοστά υγρασίας! 

97% υγρασία αυτή την στιγμή και 9c στα νότια της Χαλκίδας! Λιακαδα μετά από πολλες πολλες μερες κ μέγιστη  γύρω στους 14-15c...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σχεδον ανοιξιατικη η ημερα που περασε....υγρασια τωρα και απνοια και σχετικα περιορισμενη ορατοτητα.....περιμενουμε το Σαββατο ωστε να μπουμε ξανα στην πριζα....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Να τα πουμε ;;;5 βαθμοί και 800% υγρασία στο Κρυονέρι. Δεν βγάζει το μέρος και καμία ομίχλη να ξεγελαστούμε.

Καλά Χριστούγεννα σε όλους! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρονια Πολλα αδερφια...8 βαθμους και 95% υγρασια στην Καλλιθεα..Στον δρομο για την δουλεια στο υψος του Δαφνιου πετυχαμε ομιχλη νωριτερα..Τρελη υγρασια σε ολη την Αττικη...Και οχι μονο...Καλες γιορτες να χουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους 

Χρόνια πολλά με υγεία και χαρά!

Αυτές τις μέρες ας αφήσουμε πίσω μας όλα αυτά που μας έχουν κάνει τη ζωή δύσκολη και ας χαρούμε όπως μπορούμε με τους ανθρώπους μας τις Άγιες μέρες.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3,8 βαθμοί εδώ και πυκνή ομίχλη. Θα ήθελα να μη καταφέρει ο κιτρινιαρης να τη σπάσει ούτε σημερα ούτε αύριο, έτσι να ξεγελιομαστε λίγο με το φόντο που θα επικρατεί, αλλά και τις μονοψηφιες μέγιστες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρύο και ομίχλη... Βέβαια φαίνεται εφήμερη .Τα λέμε πιο μετά..

IMG_20201224_082819.jpg

IMG_20201224_082826.jpg

Γιάννενα εννοείται και εδώ ομίχλη

10-54-37-index.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...