Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Νομιζω οι θεσσαλοι θα παρουμε απο μετρια εως πολυ καλα αυτη η ταση δεν νομιζω να χαλασει 

Και εμείς μέσα ή θα έχουμε θέμα με τις Τ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, k _ SABBAK είπε:

 

ΟΣΟ ΠΑΕΙ ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΙΟΣ .. ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ ..ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΙΧΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΥΤΙΣΤΕΙ ΜΕ ΟΥΚΜΟ ΚΑΙ ΤΖΕΜ.. 100ΧΛΜ

 

 

Μεγάλη αλήθεια...ήδη και με ευρωπαικο Σαββατο πρωί ασπρίζουμε ενώ το πρωί μας είχε εκτός

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, k _ SABBAK είπε:

 

ΟΣΟ ΠΑΕΙ ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΙΟΣ .. ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ ..ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΙΧΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΥΤΙΣΤΕΙ ΜΕ ΟΥΚΜΟ ΚΑΙ ΤΖΕΜ.. 100ΧΛΜ

 

 

Ή το αντίθετο.Το ουκμο με το τζεμ 100χλμ νοτιοτερα ταυτιζονται με τον βασιλια και γινονται και καλυτερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, isnow είπε:

Aς περιοστούν κάποιες ειρωνείες δεν είναι ωραίο..καλύτερος υετός για ΟΛΟΥΣ απο το 12αρι..προχωράμε

Χαχα κανονικά. Στο πάνω κάτω δε θα βγάζαμε ακόμα άκρη έτσι κ αλλιώς, κοντά ήρθε όπως κ να το κάνουμε κ αυτό έχει ακόμα μέλλον για το που θα καθήσει, η πορεία του από την άλλη πιστεύω αύριο πως πρέπει να ξεκαθαρίσει οριστικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαββατο πρωι χιονιζει στα ΒΔ του νομου ο Παιος με 1003 χαμηλο στη Κω.Χιονιζονται επισης ΒΑ προαστια του λεκανοπεδιου απο 300 περιπου και πανω.Βροχη στα πεδινα.

image.png.f4bac8e971f4f7a7341b9d71873b88be.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Επειδη ειμαι οπαδος αλλα απογοητευμενος απο τα μπαλατζαρισματα νομιζω οτι ειναι στην λογικη ουκμο αλλα προφανως πιο νοτια το χαμηλο αλλωστε η πορεια του απο σημερα δεν μπορουμε να την ξερουμε θεωρω οτι πανω κατω αυτο θα γινει που δινει το ευρωπαικο τωρα θα ειναι 50χλμ πανω η κατω δεν το γνωριζω..παντως για αρκετους απο εμας ειναι καλο...οποτε οσο πιο πολλοι χαρουμενοι τοσο καλυτερα χαχα

Αυριο στα 12αρια λοιπόν, θα είμαστε περισσότερο σοφοί.Απο ότι τώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Εδώ είναι το ύποπτο που μαρτυρούν τα ανσαμπλς τζίφου. 

ECM1-120.gif

ECG0-120.gif

Έβγαλε και το χαμηλό νυφιτσα ε? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ή το αντίθετο.Το ουκμο με το τζεμ 100χλμ νοτιοτερα ταυτιζονται με τον βασιλια και γινονται και καλυτερα

Νομιζω γιωργο οτι στα 50- 100 χλμ η θεση του χαμηλου προς τα πανω η προς τα κατω,δεξια η αριστερα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, k _ SABBAK είπε:

 

ΟΣΟ ΠΑΕΙ ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΙΟΣ .. ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ ..ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΙΧΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΥΤΙΣΤΕΙ ΜΕ ΟΥΚΜΟ ΚΑΙ ΤΖΕΜ.. 100ΧΛΜ

 

 

απο το μη χαμηλο το μεγαλο μοντελο πηγε στο χαμηλο στην κρητη και τωρα το χαμηλο στη νοτια πελλοπονησο δυτικες κυκλαδες...το θεμα ειναι οτι ειναι τετοια η διαταξη που μπορουμε με το χαμηλο αρκετα νοτια απ οτι συνηθως να βγαλουμε εναν καλο χιονια ..αν υποθεσουμε οτι αυτη θα ειναι η βαση για τις αυριανες βελτιωσεις τοτε εχουμε περιθωρια 50 και 100 χιλιομετρα νοτιοτερα απο το γιουκμο και το τζεμ για να βγει απο κατι καλο σε κατι πολυ καλο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ελα ρε αηδιες.Το ιδιο συμβαινει και με τα αλλα που δειχνιυν κεντροβορειο.Αν πανε 50χλμ νοτιοτερα γινονται προσηνεμα

Θέλω το βράδυ τζίφο στο ίδιο σενάριο καξ το πρωί το ίδιο από ουκμο Τζεμ. Κυριακή Δευτέρα πάρτυ βγάζει νομίζω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι Κυριακή βράδυ είναι ένας καιρικός αιώνας. 

Το μόνο που λυπάμαι είναι τα ματάκια μου που θα σχηματίσουν ομόκεντρους κυκλους σαν το χαμηλό που διεκδικούμε όλοι εδώ μέσα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Αυριο στα 12αρια λοιπόν, θα είμαστε περισσότερο σοφοί.Απο ότι τώρα 

Νομιζω φιλε μου στα 00 ...θα ξερουμε την ακριβη πορεια...γενικα νομιζω οτι το μοτιβο ειναι ενα μετριο ως πολυ καλο περασμα για θεσσαλια και νοτιοτερα και αναλογα τη πορεια του χαμηλου θα παιξουν τα υψομετρα στα προσηνεμα..μακεδονια ειναι γριφος 

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, teo_73 said:

Σαββατο πρωι χιονιζει στα ΒΔ του νομου ο Παιος με 1003 χαμηλο στη Κω.Χιονιζονται επισης ΒΑ προαστια του λεκανοπεδιου απο 300 περιπου και πανω.Βροχη στα πεδινα.

image.png.f4bac8e971f4f7a7341b9d71873b88be.png

 

 Θοδωρή καλησπέρα,Βόρειες Σποράδες πως μας κόβεις για χιόνι?δώσε λίγο τα φώτα σου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Νομιζω φιλε μου στα 00 ...θα ξερουμε την ακριβη πορεια...γενικα νομιζω οτι το μοτιβο ειναι ενα μετριο ως πολυ καλο περασμα για θεσσαλια και νοτιοτερα και αναλογα τη πορεια του χαμηλου θα παιξουν τα υψομετρα στα προσηνεμα..μακεδονια ειναι γριφος 

Εδω πως το βλεπεις? Βλεπω εχω πιθανοτητες
Και αν μπορεις να τσεκαρεις το μηνυματακι που ειναι για αυριο

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Με αυτό ίσως χιονιζει μέχρι πολύ χαμηλά. 

Καλά....αν είναι να βασιζόμαστε σε νυφίτσες στην Αττική, τα πιάσαμε τα λεφτά μας!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Νομιζω φιλε μου στα 00 ...θα ξερουμε την ακριβη πορεια...γενικα νομιζω οτι το μοτιβο ειναι ενα μετριο ως πολυ καλο περασμα για θεσσαλια και νοτιοτερα και αναλογα τη πορεια του χαμηλου θα παιξουν τα υψομετρα στα προσηνεμα..μακεδονια ειναι γριφος 

Να σου πω την αλήθεια 

Τα 12αρια θα φοβάμαι πιο πολύ 

Το χαμηλό ειδικά μπορεί να κλειδώσει και Παρασκευή, έτσι όπως πάει το πράγμα 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με την δημιουργία του χαμηλού δυτικά της Πελοποννήσου, κλείδωσε ο χιονιάς στην Θεσσαλία. Η πορεία του χαμηλού θα κρίνει και το ύψος της χιονόστρωσης. Θεωρώ ότι ξεκινάμε με ένα 5ποντο στο εσωτερικό της πεδιάδας και βλέπουμε.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Νομιζω φιλε μου στα 00 ...θα ξερουμε την ακριβη πορεια...γενικα νομιζω οτι το μοτιβο ειναι ενα μετριο ως πολυ καλο περασμα για θεσσαλια και νοτιοτερα και αναλογα τη πορεια του χαμηλου θα παιξουν τα υψομετρα στα προσηνεμα..μακεδονια ειναι γριφος 

Μόνιμος γρίφος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Εδω πως το βλεπεις? Βλεπω εχω πιθανοτητες

Εσενα θα σου απαντησουν οι μακεδονες χαχα γριφος η μακεδονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...