Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, k _ SABBAK είπε:

Εκεί η μλκια στις Αζόρες χαλάει τα πάντα.. Ρε εμμονή με τις λίμνες εκεί.. 

θα χρειαστει για αργοτερα κωστα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Διαλεξτε στις 120 ώρες 

UW120-21.gif

gfs-0-120.png

icon-0-120.png

Για  να διαλέξουμε εγώ θα έλεγα ότι πρέπει αν δούμε τι παίζει ανατολικότερα ή τουλάχιστον έτσι κοιτάω εγώ .  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλείνει η πόρτα του Ατλαντικού, φέρε όλη την ψυχρή μάζα να θαφφτούμε ρεε!! καλά το ούκμο τι βόμβα έβγαλε, ούτε εγώ δεν το σκέφτηκα αυτό το σενάριο!!!! [Μιλάω τώρα για τα Γιάννενα, πολύ δυνατά τα απογευματινά παντού προς το παρόν.]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η ύφεση να πάει δυτική Ελλάδα και πολύ πιο ανατολικά από Αγγλία. Θα κάνει καλό μετά στην απορρόφηση ψύχους. Και φαίνεται να γίνεται αυτό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 12/29/2020 at 12:58 PM, south coast said:

Καλες γιορτες σε ολους με υγεια και Καλη Χρονια να εχουμε (στα τσακίδια το 2020).Τελος οι χαρτες για εμενα μεχρι να μυρίσει ...χειμωνα αν το κανει  ποτε.Με τον εμετο που βλεπουμε στην κυκλοφορια δεν ξαναασχολουμαι.Καλη συνεχεια στους ήρωες 

Μια ημερα κρατησε το lockdown μου στους χαρτες και εχω δει τα παντα σημερα (gem ensembles,gfs ensembles,ευρωπαιο)😎ΕΘΙΣΜΟΣ.Σαν να μυρισε... κατι στο icon.Aς με μπαναρει ενας mod

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spartan είπε:

gfs-0-156.png?12

E ρε μανια με γαλλια και ιβηρικη χερσονησο αυτες οι λιμνες.

Αυτό το θέλουμε δυτική Ελλάδα να χιονίσει Γιάννενα. Θα αφήσει χωρο στον αζορικο και θα τραβήξει ψύχος από τον Αυλώνα αν κατέβει αυλώνας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι καλό θα βγάλει ο τζίφος και μάλλον θα αφορά τα πεδινά της χώρας μας, ακόμα και της ανατολικής ίσως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Κάτι καλό θα βγάλει ο τζίφος και μάλλον θα αφορά τα πεδινά της χώρας μας, ακόμα και της ανατολικής ίσως.

Μιχαήλ παίζει το σενάριο που είπα. Η ύφεση πρέπει να χιονίσει Γιάννενα στις 144 ώρες. Μας βοηθαει μετά. Προσήνεμοι βγείτε έξω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Κάτι καλό θα βγάλει ο τζίφος και μάλλον θα αφορά τα πεδινά της χώρας μας, ακόμα και της ανατολικής ίσως.

Μυριζεις μπακ ντορ  προοπτικη?

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gfs-0-144.png?12

 

με κάποιες ίσως κομβικές διαφορές από το ούκμο μοιάζει με αυτό. Να δω αν όντως θα έβγαζε κάποιο ενδιαφέρον σενάριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Μυριζεις μπακ ντορ  προοπτικη?

Σπύρο σε κάθε περίπτωση ο αυλώνας θα έρθει από τον βόρειο Πόλο, όχι ως μπακ ντορ. Αυτό που μπορεί αν το κάνει να μοιάσει λίγο έτσι είναι αν ο αυλώνας από τον βόρειο πόλο κινηθεί νοτιοανατολικά προς Ρωσία αρχικά και στρίψει πάνω μας. 

 

Το άτιμο το 12αρι έχει πολύ μεγάλο αυλώνα όμως ρε γμτ. Δεν ξέρω πόσο μέρος του θα κατεβάσει τελικά.

 

βλέπω και το τζεμ αποκομμένα τα χαμηλά τελείως του ΑΤλαντικού

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αυτες τις λιμνες σε ιταλια και ιβηρικη οσο τις καταριομαστε εδω πανω αλλο τοσο ευλογια ειναι σε αρκετες περιπτωσεις...ηδη στις 210 εκανε μια κουρμπα για στροφη απο σκανδιναβια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...