Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Hlioupolitis98 είπε:

οταν χιονισε τελευταια φορα αξιοπρεπως εδω ημουν μολις 9 χρονων. δεν εχω ζησει σε ηλικια που να μπορω να κρατησω και φωτογραφιες εγω και να το ζησω ανετος( τοτε π να πηγαινα να βγω;). εχουν περασει 13 χρονια απο τοτε. προφανως καταλαβες ποτε ηταν. οποτε αυτο που ζω εγω σαν πιο νεος εδω μεσα ειναι αυτο που περιεγραψα. καθε ψυχρη εισβολη οι βορειοι μας ριχνουν καταρες που λεει ο λογος λες και χιονιζει εδω καθε χρονο , αυτοι εν τελη χιονιζονται κλασσικα ειτε 5 ποντους ειτε 10 ειτε τυπου σοφια( 20 ποντακια) και εμεις εδω αναφερουμε για μπουκες του 15λεπτου με μυγακια που πιανουν με το ζορι στα αμαξια. αν στρωσει θα ειναι ομορφο θα λεμε τελεια και μολις κοιμηθουμε θα σταματησει και θα ξυπνησουμε σε 3-5 ποντους το πολυ και ηλιοφανεια.

νομιζω καταλαβες τι ενοω

Ελπίζω να μην το εννοείς αυτό που λες για κατάρες εδώ μέσα...ούτε από την μία πλευρά ούτε από την άλλη έχουν υπάρξει τόσο σοβαρά ζητήματα εδώ και δύο χρόνια λειτουργίας του συγκεκριμένου φόρουμ που προσπαθούμε να το προσέχουμε όσο μπορούμε...είναι και αρχή μας άλλωστε...και να έχει γίνει κάτι το παραμικρό το έχουμε σταματήσει εν τη γενέσει του και μάλιστα με τις αυστηρότερες των ποινών.....αν έχεις αντιληφθεί κάτι παρόμοιο ή αν αντιληφθείς ποτέ κάτι κατευθείαν σε εμάς εσύ και όποιο παιδί άλλο εδώ μέσα......είναι πολύ χοντρή και σκληρή η έννοια της λέξης "κατάρα" για να χρησιμοποιείται τόσο εύκολα και ούτε με το συμπλήρωμα "που λέει ο λόγος".......😉

εκτός αν εννοείς ότι ο καθένας από την κάθε περιοχή που βρίσκεται εύχεται να πέσει μέσα το μοντέλο που τον χιονίζει ή τον βρέχει περισσότερο ανάλογα την περίπτωση και όχι τα άλλα που χιονίζουν άλλες περιοχές (με σωσστό τρόπο όμως) ή παρόμοια ποστ που έχουν όμως να κάνουν με τα υγιεί θέλω των μελών του φόρουμ ανάλογα την περιοχή που βρίσκονται.. ..πανελλήνιο φόρουμ είμαστε άλλωστε.... και αυτό το παίρνεις εσύ ποιο βαριά;..... αυτά τα λογικά ποστ επιθυμιών πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν όπως και τα πειράγματα μεταξύ μας μέσα σε λογικά πάντα πλαίσια .....αυτή είναι και η ουσία άλλωστε των σχολιασμών και γενικότερα της λειτουργίας του φόρουμ.... δεν μπορεί όλοι να θέλουμε το ίδιο δεν γίνεται...φυσικά είναι κανόνας μας και απαγορεύονται μηνύματα που μπορεί να προκαλέσουν εντάσεις λόγο αυτών των επιθυμιών ...... πάντως εγώ προσωπικά ακόμα στο φόρουμ τέτοια μηνύματα κατάρων και κακίας δεν έχω διαβάσει ακόμα...και δεν θα επιτρέψω όσο είμαι παρών να συμβεί από οποιονδήποτε......

και γενικά φίλε και παιδιά εδώ μέσα άσχετα που είμαστε όλοι από διαφορετικές περιοχές κι έχουμε διαφορετικές προτιμήσεις στις διατάξεις.....πάνω από όλα είμαστε μια παρέα.. μοιραζόμαστε το ίδιο χόμπι ...την ίδια τρέλα.. την ίδια αγάπη..... οι περισσότεροι μάλιστα γίναμε φίλοι εξαιτίας αυτών των χώρων και γενικά όλοι μεταξύ μας πρέπει να αισθανόμαστε φίλοι κατά την γενική ένοια του όρου και άλλοι και κυριολεκτικά.... πρέπει να προσέχουμε πολύ τι γράφουμε και πως το γράφουμε ειδικά σε περιπτώσεις πιθανών διατάξεων που χιονίζουν εμάς και όχι του άλλους και το αντίθετο....αλλά και γενικότερα σε όλα τα θέματα...οι περισσότεροι εδώ μέσα μεγάλα άτομα είμαστε νοήμονες άνθρωποι είμαστε και ξέρουμε τι και πως πρέπει να γράφουμε ώστε να να μην ενοχλούνται φίλοι άλλων περιοχών......

..πανω σε αυτά θα μπορούσα να γράφω και θα ήθελα να γράψω πολλά αλλά δεν θέλω να σας κουράσω άλλο.. ελπίζω να έγινα κατανοητός σε όλους..🙂

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

602 σελίδες ούτε στο χιονιά του 2001 και του 2008 δεν πρέπει να είχε το φορουμ εν τω μεταξύ. κι εμεις ακομα περιμένουμε που θα σκασει το χαμηλο 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λέμε βλακείες αλλα το αικον έβγαλε φοβερό σενάριο για όλους και πιο κρύο για μας που εχουμε ανάγκη τις τεμπ.. πήγε πιο νοτιοδυτικά ο αυλώνας 

icon-0-90.png?13-18

icon-6-87.png?13-18

-38 Εύβοια

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Καλύτερα φαινομενα για το Σάββατο εδω το αικον μαλλον καθυστερεί το χαμηλο..μας δίνει περίπου 8 με 10 χιλιοστά ακομα και μ αυτη τη χαλια αναλυση

ναι ηταν καλυτερο προς ιονιο αντωνη γι αυτο καθυστερησε...και οταν παιζουν απο ατην αρχη στο ιονιο ισοβαρεις τοσο σηκωμενες προς βορρα παιζουν καθυστερησεις και αλλα πολλα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

και ακριβως επειδη τις σηκωνει τις ισοαβρεις πιο ψηλα στο ιονιο βγαινει στο αιγαιο πιο καθυστερημενα λιγο πιο βορεια και ελαφρος πιο β.ανατολικα...συμπερασμα?ελαφρα καλυτερο αποτελεσμα

Βαγγέλη πως γίνεται αυτό ενώ ο αυλώνας ήρθε πιο νοτιοδυτικά;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

602 σελίδες ούτε στο χιονιά του 2001 και του 2008 δεν πρέπει να είχε το φορουμ εν τω μεταξύ. κι εμεις ακομα περιμένουμε που θα σκασει το χαμηλο 😂

ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΟ 5G TOΤΕ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Philip είπε:

Εμένα μου έλλειψε και ο τύπος "Γλυφάδα-Πικερμί". Είναι στο φόρουμ?

Ειδες τι εκανες ρε μπαγασα τωρα;

και εν τη απουσια του φερνει πανικο!

αστο να παει στα κομματια, καλα δεν ειμαστε;😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατεβάζει περισσότερο Κρύο και έκοψε λίγο υετο . Βασικά ίδιο τρέξιμο . Ίσως είναι λίγο καλύτερο για κάτω από Λαμία ο συνδυασμός κρύου και υετου .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Πανω σας!!!Μαζευτε ξυλα Κωστηηηη

Γιωργο και σαν το τζεμ ,ουκμο δε με χαλαει...Τηλεθερμανση εχω...χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

Βγάζει υετό και θεσσαλια πως γίνεται αυτό με χαμηλό Ρόδο?

Ο αυλώνας βρίσκεται δυτικά της Θεσσαλίας στο καρέ εκείνο, οπότε το ρεύμα δεν είναι καθαρά βόρειο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΖΗΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ αλλά ρε admins ανοίχτε ένα τόπικ "ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΜΟΡΦΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ" να πέσουν τα τσιμέντα ρε! 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

602 σελίδες ούτε στο χιονιά του 2001 και του 2008 δεν πρέπει να είχε το φορουμ εν τω μεταξύ. κι εμεις ακομα περιμένουμε που θα σκασει το χαμηλο 😂

Ειδες τι κανει η αχιονια?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Ελπίζω να μην το εννοείς αυτό που λες για κατάρες εδώ μέσα...ούτε από την μία πλευρά ούτε από την άλλη έχουν υπάρξει τόσο σοβαρά ζητήματα εδώ και δύο χρόνια λειτουργίας του συγκεκριμένου φόρουμ που προσπαθούμε να το προσέχουμε όσο μπορούμε...είναι και αρχή μας άλλωστε...και να έχει γίνει κάτι το παραμικρό το έχουμε σταματήσει εν τη γενέσει του και μάλιστα με τις αυστηρότερες των ποινών.....αν έχεις αντιληφθεί κάτι παρόμοιο ή αν αντιληφθείς ποτέ κάτι κατευθείαν σε εμάς εσύ και όποιο παιδί άλλο εδώ μέσα......είναι πολύ χοντρή και σκληρή η έννοια της λέξης "κατάρα" για να χρησιμοποιείται τόσο εύκολα και ούτε με το συμπλήρωμα "που λέει ο λόγος".......😉

εκτός αν εννοείς ότι ο καθένας από την κάθε περιοχή που βρίσκεται εύχεται να πέσει μέσα το μοντέλο που τον χιονίζει ή τον βρέχει περισσότερο ανάλογα την περίπτωση και όχι τα άλλα που χιονίζουν άλλες περιοχές (με σωσστό τρόπο όμως) ή παρόμοια ποστ που έχουν όμως να κάνουν με τα υγιεί θέλω των μελών του φόρουμ ανάλογα την περιοχή που βρίσκονται.. ..πανελλήνιο φόρουμ είμαστε άλλωστε.... και αυτό το παίρνεις εσύ ποιο βαριά;..... αυτά τα λογικά ποστ επιθυμιών πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν όπως και τα πειράγματα μεταξύ μας μέσα σε λογικά πάντα πλαίσια .....αυτή είναι και η ουσία άλλωστε των σχολιασμών και γενικότερα της λειτουργίας του φόρουμ.... δεν μπορεί όλοι να θέλουμε το ίδιο δεν γίνεται...φυσικά είναι κανόνας μας και απαγορεύονται μηνύματα που μπορεί να προκαλέσουν εντάσεις λόγο αυτών των επιθυμιών ...... πάντως εγώ προσωπικά ακόμα στο φόρουμ τέτοια μηνύματα κατάρων και κακίας δεν έχω διαβάσει ακόμα...και δεν θα επιτρέψω όσο είμαι παρών να συμβεί από οποιονδήποτε......

και γενικά φίλε και παιδιά εδώ μέσα άσχετα που είμαστε όλοι από διαφορετικές περιοχές κι έχουμε διαφορετικές προτιμήσεις στις διατάξεις.....πάνω από όλα είμαστε μια παρέα.. μοιραζόμαστε το ίδιο χόμπι ...την ίδια τρέλα.. την ίδια αγάπη..... οι περισσότεροι μάλιστα γίναμε φίλοι εξαιτίας αυτών των χώρων και γενικά όλοι μεταξύ μας πρέπει να αισθανόμαστε φίλοι κατά την γενική ένοια του όρου και άλλοι και κυριολεκτικά.... πρέπει να προσέχουμε πολύ τι γράφουμε και πως το γράφουμε ειδικά σε περιπτώσεις πιθανών διατάξεων που χιονίζουν εμάς και όχι του άλλους και το αντίθετο....αλλά και γενικότερα σε όλα τα θέματα...οι περισσότεροι εδώ μέσα μεγάλα άτομα είμαστε νοήμονες άνθρωποι είμαστε και ξέρουμε τι και πως πρέπει να γράφουμε ώστε να να μην ενοχλούνται φίλοι άλλων περιοχών......

..πανω σε αυτά θα μπορούσα να γράφω και θα ήθελα να γράψω πολλά αλλά δεν θέλω να σας κουράσω άλλο.. ελπίζω να έγινα κατανοητός σε όλους..🙂

 

 

συμφωνω απολυτα σε ολα το ειχα δει κι εγω το ποστ αυτο αλλα με τον χαμο ξεχασα να το σχολιασω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

το ιδανικο θα ηταν αυτο, το χαμηλο καπου στο Βολο να παει και ειμαστε τζετ. Ετσι κ αλλιωs απο θερμοκρασιεs ειμαστε χαλαροι, παμε για το μαξιμουμ και στον υετο τωρα

Μπορει να παει και στην κρητη.Ακομα δεν εχει κλειδωσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Philip είπε:

Ο αυλώνας βρίσκεται δυτικά της Θεσσαλίας στο καρέ εκείνο, οπότε το ρεύμα δεν είναι καθαρά βόρειο

Στις 75 λέω.ενω έχει φτάσει το χαμηλό Ρόδο πως είναι δυνατόν?δεν μπορώ να καταλάβω τι μου λες φίλε μου σορυ αν σας πριζω.μου απάντησε ο φίλος πιο κάτω ευχαριστώ

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

Βγάζει υετό και θεσσαλια πως γίνεται αυτό με χαμηλό Ρόδο?

Γιατι η ψιλοεκτεταμενη ισοβαρης του 1005 φτανει ως Κεα και Χιο. Αλλο χαμηλο στη Ροδο με κλειστο κεντρο μεταξυ Ροδου-Καστελλοριζου οπως φαινοταν σε προηγουμενα ραν και αλλο αυτο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

 ε ρε αυτες οι ισοβαρεις που τις σηκωνει ετσι στο ιονιο αφου εχει περασει αιγαιο το χαμηλο τι με εκαναν ...😋

τι σκεφτεσαι;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Τέτοια ώρα, άλλες όμορφες εποχές, θα μας πληροφορούσε η καλή μας φίλη η Εφη από Λυκόβρυση για τις πίτσες που τρώει στην Αράχοβα περιμένοντας χιόνι

Τη ωραιο μωακι ηταν ρε συ?Την ειχε ερωτευτει το μισο φορουμ τοτες

Ωραιες εποχες

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το αικο  σε γενικες γραμμες ιδιο.το μονο που κανει ειναι να αδυνατιζει τπν αυλωνα πιο γρηγορα κ η αποκοπη γινεται ιο δυτικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μπαμπη αυτη την φορα δουλευω και για σενα να ξερεις..θα βαλεις φιλε μου το χιονι της αρκουδας..το β.ανατολικο αιγαιο το βλεπω να παιρνει φωτια...χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...