Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2021.....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 Ιανουαρίου και οι περιμένουμε το χειμώνα .....Ωραία τα θαψιματα στα 2000μ αλλά δεν είναι Νοέμβρης είναι Γεναρης.

Κάνω αμάν να δω μονοψήφια ελάχιστη πόσο μάλλον μέγιστη.....

Καμαρωστε τη νυχτα που πέρασε.....

 

 

Screenshot_2021-01-25-08-32-01-673_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δίρφυς εχθές το πρωί... δυστυχώς το χιόνι λιώνει με παρα πολύ γρήγορους ρυθμούς... 

6E45701D-3FEB-4CA0-ABD4-FEDCC3D5D8C7.jpeg

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Μετα από το πρόσκαιρο διάλειμμα χειμώνα την προηγούμενη εβδομάδα το φθινόπωρο επανήλθε τις τελευταίες μέρες εδώ στην περιοχή....βροχούλες χτες και σήμερα τα ξημερώματα ανευ σημασίας βεβαια μόλις 1,6 χιλιοστά σήμερα.....και ανοιχτός καιρός τώρα με κάποιες  νεφώσεις κυρίως στα γύρω ορεινά ..ενώ χιόνισε στις κορυφές του Βερμίου...για τέλη Γενάρη αποκαρδιωτικό....θερμοκρασία στους 10 αυτη τη στιγμή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ORESIVIOS είπε:

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα.. ανελέητη βροχοθυελλα όλο το βράδυ εδώ , με μπουμπουνητα κ πολύ αέρα...ακόμα συνεχίζεται... Σε ελάχιστα χωριά της χώρας χιόνισε, χιόνισε σε Σαμαρίνα, Αετομηλίτσα, Πισοδέρι... Δεν χιονισε.ουτε Πληκάτι, ( τη νύχτα είχε φτάσει 2.4 η Τ), ούτε Μετσόβο., ούτε Κρανιά Ασπροποτάμου!! Οι ζεστοί νοτιαδες ζεματιζαν... Εδώ κατά τζιφο τώρα έχουμε +4 στα 850 !!  Περιμένουμε από αύριο βράδυ πάλι να δούμε τι θα έχουμε...

Το Μετσοβο εχει βαλει εντωμεταξυ 2-3 πετσες με αυτην την κυκλοφορια 2 μηνες τωρα.Πιο πολυ χιονι εβαλε εδω η περιοχη μου σε μια κακοκαιρια "πορδή" με 25-30 ποντους απο τα 600 και πανω και σε εναν χειμωνα που η μεση Τ ειναι στο +3 τουλαχιστον απο τον μ.ο.Αποδεικνυεται αλλη μια φορα η τεραστια διαφορα στη δυναμικη στα χιονια,μεταξυ δυτικης χωρας και αν.προσηνεμων.

3 κακοκαιριες περυσι εθαψαν ημιορεινα-ορεινα για 3 μηνες εδω,10-15 κακοκαιριες φετος δεν καταφερνουν να βαλουν 20 ποντους χιονι στη Σαμαρινα.Απθστευτα πραγματα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα και καλη εβδομαδα.....

1,7mm από τα υετικά ψιλοπεράσματα της νύχτας στα Μελίσσια, στη γειτονιά μου.....

ΥΓ Αλήθεια στο ΕΑΑ και το meteo που στελνουν δεδομένα με εικονίδια για τον καιρό, το ελεγχουν ποτέ, για το πόσο έξω πεφτουν ακομα και στη μία μερα;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Το Μετσοβο εχει βαλει εντωμεταξυ 2-3 πετσες με αυτην την κυκλοφορια 2 μηνες τωρα.Πιο πολυ χιονι εβαλε εδω η περιοχη μου σε μια κακοκαιρια "πορδή" με 25-30 ποντους απο τα 600 και πανω και σε εναν χειμωνα που η μεση Τ ειναι στο +3 τουλαχιστον απο τον μ.ο.Αποδεικνυεται αλλη μια φορα η τεραστια διαφορα στη δυναμικη στα χιονια,μεταξυ δυτικης χωρας και αν.προσηνεμων.

3 κακοκαιριες περυσι εθαψαν ημιορεινα-ορεινα για 3 μηνες εδω,10-15 κακοκαιριες φετος δεν καταφερνουν να βαλουν 20 ποντους χιονι στη Σαμαρινα.Απθστευτα πραγματα.

Θέμα τύχης/συγκυριών είναι. Όλες οι κακοκαιρίες δυτικών φέτος έχουν συνδυαστεί με θετικές θερμοκρασίες στα 850hpa εξού και η δυσκολία να το στρώσει σε Μέτσοβο και λοιπά χωριά με υψόμετρο 1100-1200μ. ενώ ο Λέανδρος, η Ζηνοβία και ο Ηφαιστίων συνδυάστηκαν με φουλ αρνητικές. Λίγο άδικη σύγκριση κατα τη γνώμη μου. Μια χαρά έχουμε δει και κακοκαιρίες δυτικών, δυτικοβόρειων, δυτικοκεντροβόρειων κλπ που με 0 και -1 στα 850hpa έχουν θαφτεί από τα 700-800μ και πάνω ενώ τα προσήνεμα θάβονται στα 700-800μ με -4 και -5. Η κάθε περιοχή έχει τον τρόπο της.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σκάσαμε από τη ζέστη ρεεεεεεεεε.......

Μύγες κουνούπια μέλισσες και λοιπά συμπαθή κατά τ αλλα έντομα κάνουν πάρτι 

 

 

15 βαθμοί τώρα......

4μερες χειμώνας ως τώρα από την 1η Δεκέμβρη.....ημαρτον ......ας εξαφανιστούν για κάνα μήνα οι ελεεινοι νοτιαδες.....αφού ούτως η άλλως χιονι ουτε στη δυτική Ελλάδα βλέπει άνθρωπος .....μόνο οι αετοί και τα τσακάλια στις κορφες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα..Αλλά 11,5 χιλιοστα επεσαν το βραδυ και κοντεύει τα 140 μμ ο μήνας...πρεπει να ναι ο πιο υετοφόρος Ιανουάριος στα γρεβενα 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.2.8 χιλιοστά στην Λάρισα πάλι όπως προχθές.. έπρεπε να ήμουν Γιάννενα φέτος... Σε λίγες μέρες θα είμαι εκει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Ζερίκιος είπε:

Θέμα τύχης/συγκυριών είναι. Όλες οι κακοκαιρίες δυτικών φέτος έχουν συνδυαστεί με θετικές θερμοκρασίες στα 850hpa εξού και η δυσκολία να το στρώσει σε Μέτσοβο και λοιπά χωριά με υψόμετρο 1100-1200μ. ενώ ο Λέανδρος, η Ζηνοβία και ο Ηφαιστίων συνδυάστηκαν με φουλ αρνητικές. Λίγο άδικη σύγκριση κατα τη γνώμη μου. Μια χαρά έχουμε δει και κακοκαιρίες δυτικών, δυτικοβόρειων, δυτικοκεντροβόρειων κλπ που με 0 και -1 στα 850hpa έχουν θαφτεί από τα 700-800μ και πάνω ενώ τα προσήνεμα θάβονται στα 700-800μ με -4 και -5. Η κάθε περιοχή έχει τον τρόπο της.

Θα σου απαντησω αναλυτικα το βραδυ για να μην αιωρουνται ανακριβειες(οχι απο σενα,γενικα μιλαω)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Θα σου απαντησω αναλυτικα το βραδυ για να μην αιωρουνται ανακριβειες(οχι απο σενα,γενικα μιλαω)

Πάντως, εντελώς καλοπροαίρετα, ένας άσχετος να μπει και να διαβάσει αυτό που έγραψες, θα σχηματίσει την άποψη ότι στα ορεινά χωριά της Ηπείρου δε χιονίζει ποτέ ή ότι ο κανόνας για αυτά είναι το πασπάλισμα! Αναμένω να διαβάσω το βράδυ την τεκμηρίωση αυτής της... άδικης (κατ εμε) σύγκρισης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Ζερίκιος είπε:

Πάντως, εντελώς καλοπροαίρετα, ένας άσχετος να μπει και να διαβάσει αυτό που έγραψες, θα σχηματίσει την άποψη ότι στα ορεινά χωριά της Ηπείρου δε χιονίζει ποτέ ή ότι ο κανόνας για αυτά είναι το πασπάλισμα! Αναμένω να διαβάσω το βράδυ την τεκμηρίωση αυτής της... άδικης (κατ εμε) σύγκρισης.

Ενας ασχετος ή σχετικος πρεπει να διαβαζει προσεκτικα τι εγραψα!Αν οχι,απλα θα παραφρασει αυτα που ΕΓΡΑΨΑ!

Ημουν συγκεκριμενος:ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ!!!Δε μιλησα ουτε για κεντροβορειους,ουτε για χαμηλα απο δυτικα που συνδυαζονται με ψυχροτερες μαζες απο τα βορειοανατολικα και θαβουν πινδο κλπ.

Ειμαι στη δουλεια τωρα,δεν μπορω να συνεχισω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτοι 11.3 βαθμοί στα Καλάβρυτα τώρα !!!!!!!!!!!!!!!

16.5 εδώ !!!!!!!!

Φουλ του 20+ στην Κρήτη 

Ρε τι ζουμε φέτος.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

.2.8 χιλιοστά στην Λάρισα πάλι όπως προχθές.. έπρεπε να ήμουν Γιάννενα φέτος... Σε λίγες μέρες θα είμαι εκει

Μιχαήλ στις 1:30 ώρα την νύχτα που ήμουν ξυπνητός είχαμε αστραπές προς τα δυτικά αλλά στο blitzortung δεν τις έπιανε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...