Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, isnow είπε:

Δεν του δώσανε ακόμα..αλλά έτσι δεν πάει? θυληκό βγαίνει τώρα

Από Μ πρέπει να είναι.. Μαντουβάλα αγάπη γλυκιά μου....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Χτες μιλουσαμε για εναρξη φαινομενων ( ορεινα ημιορεινα και περιοχες 350+ ) απο σαββατο αργα βραδυ. Και τωρα πηγαμε κυριακη βραδυ. 

Κοιταμε και υποστηριξη

Απιστευτο αυτο το πραγμα στο να κολαμε μονο σε θερμοκρασιες στα 850

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snowjohn είπε:

μηδεία

πλακα με κανεις....χαχαχαχασοβαρα?...μηδεια ειναι?...ΠΛΑΝΟ Β ΣΕΝΑΡΙΟ 2!!!!!....ΜΗΔΕΙΑ? τι λες τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Εκέινη η τρύπα εκει στον Γκάρυ τι είναι ρε παιδιά?

Modele GFS - Carte prévisions

 

Λίγο μαρκαδόρο θέλει να γίνει σαν της Μαγνησίας...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Εγω θα το λεω. Οσο μας πηγαινει πιο πισω χρονικα τοσο θα χαλιεμαι γτ ειναι μακρυά και θα αλλαζει.

Γιατί  μας πηγαίνει πίσω χρονικά? Μια χαρά πηγαίνει! Δες τι κερδίζεις απο αργά απόγευμα έστω βράδυ Κυριακής  και μετά! Αν είναι να έχεις χάσει κάτι, εδώ και 1-2 ημέρες , είναι μερικές ώρες χιονόπτωσης την Κυριακή το μεσημέρι. Οκ. Ολα μέσα στο πρόγραμμα είναι όμως. Δεν είναι οτι χάλασε η 1η φάση. Ισα ισα, ουσιαστική η 1η φάση φαίνεται να συνενώνεται με τη 2η, αν δούμε 6αρι, ΜΟ τζίφου αλλα και τρέξιμο Ευρωπαικού. 

Αν είναι να χάσουμε 3 ώρες χιονόπτωσης την Κυριακη το μεσημέρι για να κερδίσουμε κάτι μεγάλο λίγο μετά, ΧΑΛΑΛΙ!

Γιατί εγώ βλέπω οτι αυτή πολύ μικρή  καθυστέρηση σχετίζεται με ΔΟΜΙΚΕΣ αλλαγές στο σύνολο της διάταξης, ώστε να έρθει το ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ λίγες ώρες αργότερα και απο εκεί και πέρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Οι θεσσαλοι δεν εχουν καταλαβει μαλλον τι ερχεται οι ηπειρωτες κυριως κινηση χαμηλου προς χιου ειναι ατελειωτη στουπα για θεσσαλια και υετος μην καταγραφομενος απο το μοντελο 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Τι εννοεις οι Ηπειρωτες κίνηση χαμηλού? 😀😀😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειδικά τώρα η άνω Ηλιουπολη δεν έχει να φοβάται τίποτα αν δε κάνω λάθος εκει μενεις φίλε . Για μας εδώ κάθε έκπτωση είναι μαχαίρια😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως ο κόσμος γενικά έχει κουραστεί από τα αλλεπάλληλα φεικ νιους για χιονιάδες που μοιράζουν απλόχερα κάποιοι και πλέον δε πιστεύει οτι έρχεται κάτι δυνατό. Μέχρι και τα σαιτ έχουν καταλάβει οτι ρεζιλεύονται και δε πολυπαίζει αυτή η είδηση, σε αντίθεση με άλλες φορές που δε φαινόταν ούτε κατά διάννοια οτι φαίνεται τώρα.

Σαν τον ψεύτη βοσκό και τα πρόβατα ενα πράγμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Steliosnow είπε:

Ειδικά τώρα η άνω Ηλιουπολη δεν έχει να φοβάται τίποτα αν δε κάνω λάθος εκει μενεις φίλε . Για μας εδώ κάθε έκπτωση είναι μαχαίρια😂

Υποτοθεται ναι. Στα 220μ ~ ειμαι οκ αλλα δεν με νοιαζει τοσο. Θελω ολη την αττικη να θαβεται... Οχι να παιζουμε οριακα και να λεμε υψομετρα σαν ορια χιονοστρωσης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά το μεσημέρι της Κυριακής δείχνει αρνητικές το GFS, μήπως τότε μπαίνει και ο ΒΔ; όπως τον δείχνει και στην 0,25 μοίρα, κατά το απόγευμα. Θα μας φάει η αγωνία μέχρι το nowcast πάντως..

 

gfs-volos-gr-395n-23e.png

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τέλος και από τον τζίφο.

Αυτό το νησί 15 χιλιόμετρα δυτικά να ήταν θα το έπιαναν οι προσήνεμες κακοκαιρίες.

Μια ζωή σε μια υετότρυπα είναι με κορυφαία στιγμή του την υετότρυπα στην Αριάδνη.

Καλά χιόνια σε όλους.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν να στροβιλιζεται φαινεται ο ανεμος στην ηπειρο με ΝΔ-Δ-Α-ΒΔ καθ Φαινεται να εχει δυναμικη ο υετος.Απο αυριο πιο σημαντικα τα τρεξιματα.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, xeneize said:

Πάντως ο κόσμος γενικά έχει κουραστεί από τα αλλεπάλληλα φεικ νιους για χιονιάδες που μοιράζουν απλόχερα κάποιοι και πλέον δε πιστεύει οτι έρχεται κάτι δυνατό. Μέχρι και τα σαιτ έχουν καταλάβει οτι ρεζιλεύονται και δε πολυπαίζει αυτή η είδηση, σε αντίθεση με άλλες φορές που δε φαινόταν ούτε κατά διάννοια οτι φαίνεται τώρα.

Σαν τον ψεύτη βοσκό και τα πρόβατα ενα πράγμα

Ακριβώς!!! το θέμα είναι ότι αν επαληθευτούν τα μοντέλα θα υπάρξουν σοβαρά προβλήματα και θα τους βρεί τους περισσότερους απροετοίμαστους.Και μένα η γυναίκα μου δεν με πιστεύει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Εκέινη η τρύπα εκει στον Γκάρυ τι είναι ρε παιδιά?

Modele GFS - Carte prévisions

 

Το μαύρο στην Ιστιαία στη βόρεια Εύβοια είναι αυτό που λέμε χάνεται απ τον χάρτη?? 🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, billias7815 είπε:

Ακριβώς!!! το θέμα είναι ότι αν επαληθευτούν τα μοντέλα θα υπάρξουν σοβαρά προβλήματα και θα τους βρεί τους περισσότερους απροετοίμαστους.Και μένα η γυναίκα μου δεν με πιστεύει...

Δύσκολα τα πράγματα... Εμένα δεν με πιστεύει κανείς μετά τις δύο τελευταίες τουλάχιστόν... Ελπίζω να δικαιωθώ αυτή τη φορά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, heavy snow είπε:

Σαν να στροβιλιζεται φαινεται ο ανεμος στην ηπειρο με ΝΔ-Δ-Α-ΒΔ καθ Φαινεται να εχει δυναμικη ο υετος.Απο αυριο πιο σημαντικα τα τρεξιματα.

 

 

Μακάρι να έχει ΝΔ. θα γίνει χαμός. 

Δυστυχώς αυτό θα το ξέρουμε μονο nowcast.. 

Μακάρι να κάνει καλή δουλειά το Ιόνιο και να ξερνάει υετο. 

Το θετικό είναι ότι είναι αρκετά ζέστη η θάλασσα και θα βοηθήσει προσθέτοντας υγρασία. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Υποτοθεται ναι. Στα 220μ ~ ειμαι οκ αλλα δεν με νοιαζει τοσο. Θελω ολη την αττικη να θαβεται... Οχι να παιζουμε οριακα και να λεμε υψομετρα σαν ορια χιονοστρωσης

Για μένα παλευεις λοιπόν 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...