Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Spartan said:

Απο Αυριο.Αλλα καθε τρεξιμο απο εδω και στο εξης θα μας κανει ποιο σοφοτερους μεσα μας,.

θεωρω οτι σημερα θα μπορεσουμε να μαθουμε τι παιζει για κυριακη ... αν τωρα σκεφτομαστε πχ τριτητεταρτη ε ειναι παρα πολυ νωρις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, menidi είπε:

Ο Βόλος είναι ικανός να φάει την ΑΠΟΛΥΤΗ ΜΟΥΦΑ. Το έχει κάνει άπειρες φορές στα χρόνια που ήμουν κάτοικος εκεί. Αλλα είναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ παραθαλάσσια πόλη στην Ελλάδα (δεν υπάρχει καμία άλλη) που μπορεί να βάλει μισό μέτρο σε λίγες ώρες. 

Το έχει κάνει πολλές φορές. 

Συμφωνω απολυτως με την αποψη σου φιλε μενιδι. Οταν περιμενεις στο Βόλο 40 πόντους παίρνεις 3.... πόντους θελω να πω και αν τους πάρεις και αυτος. και όταν περιμένεις 3 πάιρνεις τους 40. Το πρόβλημα με την επερχόμενη αν ερθει έστω και 30-40 % κομένη είναι οτι θα χάσει πολύ καλό υετό σε βροχή και μετα με ΒΔ δε ξέρω πόσο κλειστός καιρός θα έχει μείνει για σπουδαία πραγματα. Φαινεται βεβαια και εκεινο το χαμηλό στις 120 ιονιο που θα φέρει κιαλο υετο αλλά να πουμε την αλήθεια το πάει όλο και πιο πίσω αργάκαι σταθερα. Πριν απο 5 μέρες συζητούσαμε για βράδυ παρασκευης  - πρωι σαββάτου, τωρα οι Τ έχουν πάει βράδυ κυριακής και βάλε. |Ουτε τα ενσεμπλς μου αρέσουν για Βόλο. Αν δε έρθει πρωί παρασκευής δε υπαρχει τιποτε σιγουρο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snowjohn είπε:

θεωρω οτι σημερα θα μπορεσουμε να μαθουμε τι παιζει για κυριακη ... αν τωρα σκεφτομαστε πχ τριτητεταρτη ε ειναι παρα πολυ νωρις

Εγω σκεφτομαι και για τα 2

Διοτι τετοιες ευκαιριας σπανια καθονται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

θεωρω οτι σημερα θα μπορεσουμε να μαθουμε τι παιζει για κυριακη ... αν τωρα σκεφτομαστε πχ τριτητεταρτη ε ειναι παρα πολυ νωρις

Συμφωνω εν μερει, αλλα η Τριτη/Τεταρτη/Πεμπτη(?)/Παρασκευη(??) ειναι σε αμεση εξαρτηση της συμπεριφορας του αυλωνα για την Κυριακη-Δευτερα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Spartan said:

Εγω σκεφτομαι και για τα 2

Διοτι τετοιες ευκαιριας σπανια καθονται.

μακαρι να παρουμε το μαξιμουμ....εχουμε πολυ δρομο σπυρο γεματο αγχος και ανυπομονεσια

το θεμα ειναι οτι τ 13 χρονια ειναι πολλα( νταξ εχω ζησει καλο χιονια γιαννενα δυο φορες) αλλα της αθηνας το χιονι ειναι αυτο που θελω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, EVIA 1987!! είπε:

Συμφωνω εν μερει, αλλα η Τριτη/Τεταρτη/Πεμπτη(?)/Παρασκευη(??) ειναι σε αμεση εξαρτηση της συμπεριφορας του αυλωνα για την Κυριακη-Δευτερα....

Σωστό!!! Το αν θα σου πέι κάποιος "καλημέρα" την Τρίτη, εξαρτάται, εν πολλοίς, απο το αν του έχεις χαμογελάσει την προηγούμενη ημέρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχουμε ακομα ελαχιστο χρονο για να κλειδωσουμε..Μετα απο τοσες αποτυχιες και δυσαρεστες εκπληξεις λογικο και επομενο ειναι να ειμαστε στα καγκελα...

Ακομα και αυριο οσο θετικα και αν ειναι τα τρεξιματα,παλι θα λεμε οτι θα πρεπει να περιμενουμε μεχρι την παρασκευη κτλ..

Το θεμα ειναι οτι πλεον ειμαστε παρα πολυ κοντα στο να σπασει η παραδοση και μαλιστα με εμφατικο τροπο...Ακομα και το 2008 υπο προυποθεσεις κινδυνευει...

Δε ξερω πως μπορει να χαλασει...Ειλικρινα...Η μαλλον ξερω...Αλλα τα σεναρια ειναι με το μερος μας ξεκαθαρα..Εδω φτασαμε να φοβομαστε το gem και τον ναυτη...

Δηλαδη εαν ολα τα μοντελα ηταν χαλια και τα μονα που εδειχναν στρωσιδια ηταν το gem και ο ναυτης θα κλειδωναμε???

Υπομονη...Ερχεται η ωρα της εξιλεωσης...13 ολοκληρα χρονια περιμεναμε..Τι ειναι 36 ωρες για τα λουκετα???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικότερα δεν πρέπει να ξεχνάμε πως εδώ συζητάμε/χαβαλεδιάζουμε κτλ για συγκεκριμένα τρεξίματα, πόσο μάλλον εκδοχές!
Κατ΄΄επέκταση (ναι κι εγώ σπάζομαι)(όμως) ο καθένας μπορεί να λέει όοοοτι θέλει!!!
Θέλω να πιστέυω (ακόμα και τα παιδιά από το βόλο)  πως όλοι γνωρίζουμε ότι μόνο nowcast μαθαίνουμε τα τερτίπια της μητέρας φύσης.
Τώρα αυτός που λέει''μου έταζε τόσα το μοντέλο και μου έριξε τόσα'' προφανώς και δεν χρήζει σοβαρής απάντησης , οπότε φταίει αυτός που απαντάει!
Εξαιρούνται προφανώς τα νέα μέλη που δεν γνωρίζουν καν τι εστί μοντέλο και εκδοχές του!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοντραρουμε ΧΑΛΑΡΑ την Πηνελόπη της Ιθακης στην αναμονή παίδες....

Για Αθήνα μιλαω

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, south coast είπε:

Ο γιος μου οταν του λεω για χιονια γελαει και μου λεει παλι ψεμματα μου λες.

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με το πατέρα του εχω υποσχεθει τριανταποντο και γελάει ολη την ωρα...Η γυναίκα μου με πιστευει παντως αυτη τη φορά 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν καταλαβαινω γιατι με βαση και τα σημερινα δεδομενα δεν γινεται μια ενημέρωση στον κοσμο;;;

δεν ειναι μια απλη χιονοκακοκαιρια  αυτη που ερχεται!!!

εκτος αν με την επιλογη του ονοματος ΜΗΔΕΙΑ προειδοποιούν για κατι τραγικο!!!

Επεξεργάστηκε από olaficent
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, Spartan said:

Για το ευρωπαικο ομως που εχει σουπερ σεναριο δεν βλεπω να ασχολεισε ρε αδερφε

Μονο αρνητικα σεναρια ψαχνεις καθημερινα εδω μεσα

Δεν στο γραφω με κακια αλλα με παραπονο

Τεσπα οτι και να γινει  ας γινει στην τελικη.,

Δες τα πρωινα που έχω γράψει για τον Ευρωπαίο , το  να ασχολούμαι με καχυποψία για ένα χαοτικό φαινόμενο ναι απόλυτα λογικό είναι ,ότι θα το δούμε το τιμημένο να πέφτει ναι θα το δούμε, άμα δω τις 144 του Ευρωπαίου σήμερα  στις 96 μεθαύριο θα είμαι ο πρώτος που θα πανηγυριζω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, menidi said:

Κοντραρουμε ΧΑΛΑΡΑ την Πηνελόπη της Ιθακης στην αναμονή παίδες....

Για Αθήνα μιλαω

Η Πηνελόπη πόσο περίμενε τον Οδυσσέα? Θυμάται κανείς? Γιατί νομίζω ή 10 ή 11 χρόνια τον περίμενε. Άρα γατάκι και η Πηνελόπη, κ ο Όμηρος κ γενικά γατάκια όλοι κ όλα μπροστά στην πραγματικότητα την οποία θα την μάθουμε στο nowcast 

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, olaficent είπε:

δεν καταλαβαινω γιατι με βαση και τα σημερινα δεδομενα δεν γινεται μια ενημέρωση στον κοσμο;;;

δεν ειναι μια απλη χιονοκακοκαιρια  αυτη που ερχεται!!!

εκτος αν με την επιλογη του ονοματος ΜΗΔΕΙΑ προειδοποιούν για κατι τραγικο!!!

Αυτό το φωνάζουμε πάντα. Πιθανός τελικά να είναι θέμα νόμου, το πότε βγαίνει έκτακτο κτλ
Πάντως το σωστο είναι, ακόμα και τίποτα να μη κάνει, με τέτοιους χάρτες να βγαίνει έκτακτο...
Αλλά Ελλάς, κλασικ τελευταία στιγμή!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

στη μνημη ολων θα μεινεις -με το καλο- Μιχαλη για την εναρξη. στο ειπα, μασκοτ του φορουμ ο λεβεντης σου, δικαιωματικοτατα!

δεν υπαρχει το ξημερωμα της Κυριακης για το Νομο. ο μονος λογος που το ανεβαλα το ταξιδι ειναι η προσμονη για τα εδω κατω. ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ.

σ'αγαπω πατριωτη, καλη δυμαμη!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ

επιτελους εστω και με λαθος τροπο ηρεμησαμε με τους ψευτες βοσκους.

δε σταματανε οι φαπες και ειναι απο την αντιθετη μερια αυτη τη φορα! χαχαχα

Το κράτησα ολο Γιώργη για να πω ενα μεγάλο ευγε στον γιο του Μιχαηλ έχει ρουφήξει ολα σου του εχει δώσει ο μπαμπάς του για τα καιρικα χαχα ευγε νεε μου και ναι ρε φιλε εγω προσωπικα και το λεω απο την καρδια μου γουσταρω οπου και να χιονιζει στην Ελλαδα και τρελαινομαι λέμε να βλεπω εικονες απο Θρακη Μακεδονια εως Κρητη Επτάνησα Δωδεκάνησα παντού να δινει πονο αλλα ρε πατριδα σαν τις Γιαννεναρες με τις ομορφιες της τα βουνα της την λιμνη της τα χωρια της τα πανεμορφα τοπια της και συγνωμη δηλαδη με κ######ι με τρελαίνει μου βγάζει το κατι αλλο,συγκίνηση απο την ομορφιά της.....ελα συναισθηματισμοί και βλακείες στην εποχή μας...... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South Athens είπε:

Η Πηνελόπη πόσο περίμενε τον Οδυσσέα? Θυμάται κανείς? Γιατί νομίζω ή 10 ή 11 χρόνια τον περίμενε. Άρα την γατάκι και η Πηνελόπη, κ ο Όμηρος κ γενικά γατάκια όλοι κ όλα μπροστά στην πραγματικότητα την οποία θα την μάθουμε στο nowcast 

20 χρόνια βρε. 10+10

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, geod είπε:

μέχρι τα επομενα φιλε

Εγω τρεμω τα 12αρια της πεμπτης και της Παρασκευής ... 

Μονο που εχω αναμνησεις με ιστορικους να εξαφανίζονται στις 96 ωρες πριν και να μπαινω εδω να βλεπω τις ταφοπλακες  και να με πιανει μιααηδια και νευρα με την γκαντεμια μας, με πιανει αγχος ηδη μην επαναληφθει το κλασσικο αυτο μοτίβο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, olaficent είπε:

δεν καταλαβαινω γιατι με βαση και τα σημερινα δεδομενα δεν γινεται μια ενημέρωση στον κοσμο;;;

δεν ειναι μια απλη χιονοκακοκαιρια  αυτη που ερχεται!!!

εκτος αν με την επιλογη του ονοματος ΜΗΔΕΙΑ προειδοποιούν για κατι τραγικο!!!

Αστα να πανε φιλε εδω ακομα δεν ενημέρωσαν για θεσσαλια που ολα δειχνουν οτι θα φάει τρελο χιονι στην αρχη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Καλησπερα, αρχικα προσωπικα δεν εχω γκρινιαξει ποτε για το ποιος κλεβει τον αυλωνα/χαμηλο απο ποιον, οποτε συγκεκριμενα για εμενα δε με αγγιζει αν καποιος θα στεναχωρηθει και καποιος αλλος θα χαρει.. 

Αλλα για του λογου το αληθες, πιο προκλητικο βρισκω το Πλανο β σεναριο 2ο που λες εσυ και ευχεσαι αποκοπες και χαμηλα στη μαυρη θαλασσα παρα την δηλωση τη δικη μου που δεν την κρινω προκλητικη (απλα δηλωσα τι ευνοει την περιοχη μου).

Επισης, ισως θα ηταν καλο να μη δημιουργεις ελπιδες στα νεα παιδια στο φορουμ (ειτε απο νοτια ειτε απο βορεια ελλαδα), μοιραζοντας 10ποντα και 20ποντα ακομα και αν καποιες φορες τα δειχνουν τα μοντελα (αν και παντα υπερβαλεις). Γιατι πρωτον σπανια πεφτεις μεσα (βλ.Λεανδρο που εταζες 10ποντα+ και εκανε οριακα πασπαλα στις ευκολες) και δευτερον γιατι διχαζεις το φορουμ (εκνευριζεις τους νοτιους που δεν παιρνουν αυτο που θελουν/ υπερικανοποιεις τους βορειους που ταζεις αυτο που θελουν) . Χωρις συναισθηματισμους και φανφαρες κρινε τι δινουν τα μοντελα χωρις εκατοστα και σεναρια και σοκ και δεη...

Εκανε πανω απο 20 ποντους στον Λεανδρο παντως τοπικα στη Θεσσαλονικη. Απλα χαλασαν οι θερμοκρασιες τελευταια στιγμη γισ το κεντρο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South Athens είπε:

Η Πηνελόπη πόσο περίμενε τον Οδυσσέα? Θυμάται κανείς? Γιατί νομίζω ή 10 ή 11 χρόνια τον περίμενε. Άρα την γατάκι και η Πηνελόπη, κ ο Όμηρος κ γενικά γατάκια όλοι κ όλα μπροστά στην πραγματικότητα την οποία θα την μάθουμε στο nowcast 

Η Πηνελοπη  ομως ξεχαρμανιαζε με τους μνηστηρες...Εμεις ειμαστε στην απολυτη στερηση..😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, olaficent είπε:

δεν καταλαβαινω γιατι με βαση και τα σημερινα δεδομενα δεν γινεται μια ενημέρωση στον κοσμο;;;

δεν ειναι μια απλη χιονοκακοκαιρια  αυτη που ερχεται!!!

εκτος αν με την επιλογη του ονοματος ΜΗΔΕΙΑ προειδοποιούν για κατι τραγικο!!!

Τραγικό θα είναι η Μηδεια να γίνει κηδεία..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια οι ενημερωσεις θα γινουν Παρασκευη πρωι ή βραδυ.. Δεν μπορουν να πουν κατι το οποιο μπορει και να μη γινει.. Ακομα ειμαστε σε μια λεπτη γραμμη, καλο ειναι να δουμε και αυριο αν θα βγαζει το τερας!! 

Παντως το gem δεν ειναι καλο στο 0z, τα παιρνει ολα πισω (ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΜΗ ΤΟ ΔΕΙΤΕ😂)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...