Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντυπωσιακη χιονοκακοκαιρια πολλα υποσχομενη και για την Αττική..

http://www.toukairou.com/ms/kairos.php?&w=156&la=38.40981371832123&lo=23.339478593730068

156apcp_gfs_ellada_c_c.jpg

Επεξεργάστηκε από nikokos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω... τα έχει μετακινήσει κανα 100χλμ ανατολικά και ανυψώνει ελαφρώς τον Αζορ στις 21 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, freeze είπε:

Δεν μπορώ να καταλάβω... τα έχει μετακινήσει κανα 100χλμ ανατολικά και ανυψώνει ελαφρώς τον Αζορ στις 21 

πιο δυτικα ειναι... συγκρινεις οχι με τις επομενες 3 ωρες αλλα με τις επομενες 6 ωρες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, freeze είπε:

Δεν μπορώ να καταλάβω... τα έχει μετακινήσει κανα 100χλμ ανατολικά και ανυψώνει ελαφρώς τον Αζορ στις 21 

No πιο Δυτικά θα το φέρει...απλά στις αρχικές πήγε πιο νοτιοανατολικά το κάτω μέρος του αυλων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, k _ SABBAK είπε:

Πιο βδυτικα όλα.. 

δεν ειναι βδ. αν δεις κεντρικη ευρωπη-γερμανια ειναι απειροελαχιστα πιο νοτιοδυτικα η φαση. αλλα ασημαντες διαφορες προς το παρον ειτε βδ ειτε νδ ιδιο ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευβοια θα τα σπασει. Λεκανοπεδιο φοβαμαι μην μας το χαλασουν τα γυρω βουνα. Το σκηνικο στουπα μεχρι δροσια και απο εκαλη σπαστο καιρο το βλεπω σε εφιαλτες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με τόσα "πιο Δυτικά" που έχω διαβάσει αυτές τις ημέρες νομίζω θα βγει στην Καραϊβική το χαμηλό.  😄 Πάντα με καλή διάθεση,  μην το παρεξηγήσετε . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ειναι δυτικοτερα. πολυ θετικο γιατι το ικον εδειχνε ενα ανατολικο σεναριο που δεν το θελαμε τοσο πολυ ολοι μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, oldboy332 είπε:

Με τόσα "πιο Δυτικά" που έχω διαβάσει αυτές τις ημέρες νομίζω θα βγει στην Καραϊβική το χαμηλό.  😄 Πάντα με καλή διάθεση,  μην το παρεξηγήσετε . 

χαχαχα. ... εγώ γιατί το βλέπω ανατολικά νοτιοανατολικά ....θα πάω σε Γιατρό ...χαχαχα (κοιτάω ανα 6h)...Βασικά το ίδιο είναι όπως είπαν κάποια παιδιά ... ελάχιστες διαφορές....κλαιν

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά δεν είναι είναι ανατολικά η δυτικά..έχει διάφορες σε πολλά επίπεδα..λεπτομέρειες που δεν μας αφορούν και τόσο στις 60 ώρες..γιατί προφανώς δεν θα είναι ακριβώς έτσι..αν θέλουμε να κρατήσουμε μια τάση είναι το ελαφρώς καλύτερο ριτζ στην σκανδιναβία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλους και ολες. Αν συνδιάσει κανείς τι δείχνουν τα παγκοσμια μοντελα ως τωρα με τις προγνώσεις της πάντα συγκρατημένος ΕΜΥ χθες και σήμερα μπορούμε να αντιληφθούμε το μέγεθος αυτής της πολυήμερης χιονοεισβολης. Είναι εντυπωσιακό ότι δεν αναφέρει πουθενά την λέξη βελτίωση ή εξασθένηση από Κυριακή και μετα.Δεν ξέρω αν θα διατηρηθεί αυτό το μοτίβο στις επόμενες προγνώσεις αλλά οι συγκεκριμένες είναι για κορνιζαρισμα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, freeze είπε:

χαχαχα. ... εγώ γιατί το βλέπω ανατολικά νοτιοανατολικά ....θα πάω σε Γιατρό ...χαχαχα (κοιτάω ανα 6h)

Εντάξει μωρέ .Λέγε, λέγε κάτι θα γίνει στο τέλος. Λογικό είναι, η διάφορες είναι μικρές.Ετσι κάνουμε όλοι όταν θέλουμε να το φέρουμε . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν το ΙCON δώσει πάντως κάποια στιγμή  πάνω από 50mm σε κάποιο μέρος ( πλην Δ- ΒΔ χώρας ) πάμε για καταστροφές. Δεν δίνει χιλιοστό λες και Θα του λείψουνε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...