Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, snowjohn είπε:

ρε μπρο τι να πει ...οτι θα χιονισει στη πειραεικη πεντε μερες πριν στο κοινο...αλλο εμεις που ειμαστε μυστες και τα βλεπουμε

Τι να πω ρε παιδιά με εχει χτυπήσει το χιόνι στο κεφάλι φαίνεται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 minutes ago, weatherforattica said:

Ποτέ δεν ξέρεις ειδικά για την Εύβοια ... Θα αποκλειστούν χωριά...

Κοιτα, εχεις δικιο σε αυτο!! Απλα να αναφερουν περιοχες, οχι να δινουν γενικολογιες οτι θα θρηνησουμε ζωες γιατι και ο αλλος στη Μυκονο θα νομιζει οτι θα καταστραφει ο κοσμος(Τυχαιο νησι) χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Καλά αυτό δεν το ξέρεις ....είναι το που θα κάτσει η σύγκλιση ....πράγματι συνήθως κάθεται στο Αιγαίο,αλλά αυτό είναι τυχαίο...που σημαίνει  ότι μπορεί να κάτσει και πάνω στον βολο μπορεί και όχι.....καλά κάνεις και δεν περιμένεις τίποτα δεν θα απογοητευτεις έτσι ότι και να γίνει .....εγώ αν έβγαζα πρόγνωση για Βόλο θα έλεγα χιονοπτώση από μεσημέρι Κυριακής,με Πασπαλά προς το βράδυ , στην καλύτερη 5-7 εκ , για δευτερα είναι λίγο στον αέρα η φάση οπότε δεν θα έλεγα τίποτα

Ναι αυτό εννοώ ότι δεν το υπολογίζω επειδή είναι πολύ μετέωρο της Δευτέρας, όχι ότι δεν γίνεται..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Galanto είπε:

Πιο βορεια το χαμηλο και στο γαλλικό στο τέλος θα ξεκινήσουμε με βροχη εδω οπως το παει χαχαχ

Θυμίζει Αριάδνη και Βουλγαρία που πήρε το αρχικό φιλέτο και η Μακεδονία τον παπαγάλο στο χέρι μόνο που τώρα είμαστε εμείς η Βουλγαρία οπότε μην ανησυχείς...χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, snowjohn said:

ρε μπρο τι να πει ...οτι θα χιονισει στη πειραεικη πεντε μερες πριν στο κοινο...αλλο εμεις που ειμαστε μυστες και τα βλεπουμε

Δεν τα λεμε γιατι μπορει και να μην γινουν, παντα κραταμε μια πισυνη. 

2 μερες πριν καλο ειναι να αρχισεις να το φωναζεις δυνατα.. Πιο πριν απλα μπορει να πεσεις εξω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, weatherforattica said:

Μας έκανε τη καρδιά περιβόλι...

Το αντίθετο. Για όποιον παρακολουθεί τις τακτικές προγνώσεις 7 ημερών της ΕΜΥ, δεν βρίσκει εύκολα τις εξής διατυπώσεις και πάντα είναι φειδωλή (Είναι Τέαρτη θυμίζω, πόσο δε για την ΕΜΥ):  

ΚΥΡΙΑΚΗ: και χιονοπτώσεις σε σχεδόν όλη τη χώρα που θα
είναι κατά τόπους πυκνές στα κεντρικά και νότια. Παγετός θα σημειωθεί τις πρωινές και βραδινές ώρες κυρίως στα
ηπειρωτικά, που τοπικά στα βόρεια θα είναι ολικός.

ΔΕΥΤΕΡΑ: νεφώσεις με χιονόνερο και χιονοπτώσεις,
πιθανώς κατά τόπους πυκνές στην ανατολική Θεσσαλία, την ανατολική
Στερεά, την Εύβοια και τις Σποράδες.Η θερμοκρασία θα διατηρηθεί σε πολύ χαμηλά επίπεδα και θα σημειωθεί
παγετός, στα κεντρικά και βόρεια ισχυρός. Στα βόρεια ηπειρωτικά θα
είναι κατά τόπους ολικός.

ΤΡΙΤΗ: την υπόλοιπη χώρα νεφώσεις με
χιονόνερο και χιονοπτώσεις πιθανώς κατά περιόδους πυκνές στην
ανατολική Θεσσαλία, την ανατολική Στερεά, την ανατολική Πελοπόννησο,
την Εύβοια και τις Σποράδες.

Παρασκευή λογικά θα βγάλουν κόκκινο. 

Καμία καρδιά περιβόλι, το αντίθετο θα έλεγα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδια Τετσρτη ειναι ακομα τι να γραψει η ΕΜΥ δλδ ?;Ακομα δεν εχει κλειδωσει τιποτα για τα προσηνεμα πεδινα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δευτέρα προς Τρίτη ξεκινάει το κυρίως μενού για Αθήνα... και τελειώνει Παρασκευή, παίζει και το Σάββατο...

ΥΓ εκτακτο λογικά θα βγει την Παρασκευή... θα συνιστούσα να χαμηλωναμε όλοι λίγο τους τόνους για νεκρούς, τέλος του κόσμου κλπ... μας διαβάζουν και "άσχετοι", φτάνει το άγχος από τον ιό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ σιγουρη η ΕΜΥ απο τωρα, τοσο νωρις!... Μωρε μπραβο..🤔 Μηπως η επιστημονικη φαντασια γινει αυριο-μεθαυριο ερχομενη πραγματικοτητα;; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αυξησε υετο το 6αρι του παιου για σαββατο οχι αμαν κ τι αλλα συν 1.5 χιλιοστο κατι δειχνει μαλλον αυτο για κινηση χαμηλου ή εμβάθυνση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Δεν νομιζω πια να θρηνησουμε και ανθρωπινες ζωες... 

Μείνε 2-3 μέρες αποκλεισμένος στα 1000μ υψόμετρο με 2 μέτρο χιόνι και  με -10 βαθμούς  χωρίς ρεύμα και έλα πες μου μετά......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Μείνε 2-3 μέρες αποκλεισμένος στα 1000μ υψόμετρο με 2 μέτρο χιόνι και  με -10 βαθμούς  χωρίς ρεύμα και έλα πες μου μετά......

Οσοι κατοικούν σε τέτοιες συνθήκες γνωρίζουν και λαμβάνουν τα μέτρα τους... αυτοί που μένουν στις πόλεις την πατάνε συνήθως...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Santa snow είπε:

Καλησπερα, αρχικα προσωπικα δεν εχω γκρινιαξει ποτε για το ποιος κλεβει τον αυλωνα/χαμηλο απο ποιον, οποτε συγκεκριμενα για εμενα δε με αγγιζει αν καποιος θα στεναχωρηθει και καποιος αλλος θα χαρει.. 

Αλλα για του λογου το αληθες, πιο προκλητικο βρισκω το Πλανο β σεναριο 2ο που λες εσυ και ευχεσαι αποκοπες και χαμηλα στη μαυρη θαλασσα παρα την δηλωση τη δικη μου που δεν την κρινω προκλητικη (απλα δηλωσα τι ευνοει την περιοχη μου).

Επισης, ισως θα ηταν καλο να μη δημιουργεις ελπιδες στα νεα παιδια στο φορουμ (ειτε απο νοτια ειτε απο βορεια ελλαδα), μοιραζοντας 10ποντα και 20ποντα ακομα και αν καποιες φορες τα δειχνουν τα μοντελα (αν και παντα υπερβαλεις). Γιατι πρωτον σπανια πεφτεις μεσα (βλ.Λεανδρο που εταζες 10ποντα+ και εκανε οριακα πασπαλα στις ευκολες) και δευτερον γιατι διχαζεις το φορουμ (εκνευριζεις τους νοτιους που δεν παιρνουν αυτο που θελουν/ υπερικανοποιεις τους βορειους που ταζεις αυτο που θελουν) . Χωρις συναισθηματισμους και φανφαρες κρινε τι δινουν τα μοντελα χωρις εκατοστα και σεναρια και σοκ και δεη...

Το φιλικά δεν το είδες και απάντησες εχθρικά.επισης στον Λέανδρο το ανώτερο ήταν η ολική και το μεγαλύτερο ποσοστό η Πασπαλά όπως κι έγινε αλλά δεν θ ασχοληθώ παραπάνω.αν σε ενοχλούν τα σενάρια και τα σοκ κάνε ιγκνορ εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να σε κάνω επειδή δεν γίνεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πραγματικα δεν εχω ιδεα τι περιμενετε απο την εμυ να βγει να πει τι? κατεβαινει ο μοθρα? εδω ακομη και εμεις περιμενουμε τουλαχιστον να κατεβουμε στις 2 μερες ΚΑΙ ΑΝ για να πουμε τι θα ριξει και που.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

Το φιλικά δεν το είδες και απάντησες εχθρικά.επισης στον Λέανδρο το ανώτερο ήταν η ολική και το μεγαλύτερο ποσοστό η Πασπαλά όπως κι έγινε αλλά δεν θ ασχοληθώ παραπάνω.αν σε ενοχλούν τα σενάρια και τα σοκ κάνε ιγκνορ εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να σε κάνω επειδή δεν γίνεται.

αστα αυτα αυξησε υετο ο παιος στο 6αρι κανα 2-3 χιολιοστα τσιμπησε κ η σαλονικα μεχρι τις 72 ωρες που τρεχει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, CATHA said:

Δευτέρα προς Τρίτη ξεκινάει το κυρίως μενού για Αθήνα... και τελειώνει Παρασκευή, παίζει και το Σάββατο...

ΥΓ εκτακτο λογικά θα βγει την Παρασκευή... θα συνιστούσα να χαμηλωναμε όλοι λίγο τους τόνους για νεκρούς, τέλος του κόσμου κλπ... μας διαβάζουν και "άσχετοι", φτάνει το άγχος από τον ιό...

Συμφωνώ. Όμως επειδή έχει ακουστεί και γραφτεί για 87 (που το θυμάμαι), 60κατι και 1911, έψαξα να δω τι ειχε γίνει το 1911. 

http://ziakopoulos.blogspot.com/2016/02/blog-post_74.html

Αν γίνει κάτι τέτοιο ή παρόμοιο, έ υπάρχει σοβαρό θέμα. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να μην υπάρχει κάποια παρεξήγηση πάνω στο σχόλιο μου για την πρόγνωση της ΕΜΥ ... Απλά δεν ακούω συχνά την ΕΜΥ και μου φάνηκε λίγο κακή πρόγνωση μόνο για την ευρύτερη περιοχή μου, ( και μάλλον το ερμήνευσα λάθος!!) από κει και πέρα καταλαβαίνω αυτό που λέτε πως είναι νωρίς και φυλάνε τα ρούχα τους... Αν το θέτουμε έτσι τότε ναι είναι πολύ καλή πρόγνωση,,, Όπως και προείπε και ο Αρνιακός που ποτέ δεν μιλάει, μίλησε για χιόνι στο κέντρο..

Επεξεργάστηκε από weatherforattica
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οτι και να λενε τα διορθωνουν ανετα στο ,90. 

Ο ζιακοπουλος συνηθως ως ο πιο ψυχραιμος και συγκρατημενος, περιμενω να δω τι θα πει. Πιθανολογω οτι θα πει πως θα μιλησει αργοτερα για κυριακη - δευτερα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Για να μην υπάρχει κάποια παρεξήγηση πάνω στο σχόλιο μου για την πρόγνωση της ΕΜΥ ... Απλά δεν ακούω συχνά την ΕΜΥ και μου φάνηκε λίγο κακή πρόγνωση μόνο για την ευρύτερη περιοχή μου, ( και μάλλον το ερμήνευσα λάθος!!) από κει και πέρα καταλαβαίνω αυτό που λέτε πως είναι νωρίς και φυλάνε τα ρούχα τους... Αν το θέτουμε έτσι τότε ναι είναι πολύ καλή πρόγνωση,,, Όπως και προείπε και ο Αρνιακός που ποτέ δεν μιλάει, μίλησε για χιόνι στο κέντρο..

Ναι αλλα ακομα και η φειδωλη κατα τα αλλα εμυ μεσα απο την προγνωση της βαζει και τον ορο πυκνες χιονοπτωσεις

Αυτο πιστευω κατι θα λεει γενικα, σε αυτο που βλεπουν απο τους δικους τους προγνωστικους χαρτες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως δειλα δειλα και με προσεκτικη διατυπωση καποιοι (που εμφανιζονται και σε καναλια) ενημερωνουν για τα επερχομενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Frostfang8 είπε:

Οτι και να λενε τα διορθωνουν ανετα στο ,90. 

Ο ζιακοπουλος συνηθως ως ο πιο ψυχραιμος και συγκρατημενος, περιμενω να δω τι θα πει. Πιθανολογω οτι θα πει πως θα μιλησει αργοτερα για κυριακη - δευτερα...

Ο ζιακοπουλος απο εχθες κιολας ηταν πολυ αισιοδοξος για τα επερχομενα

Αλλα μην ξαναγραφουμε τα ιδια ο δασκαλος εχει πεσει κατα πολυ εξω και σε αλλες εκτιμησεις που ειχε κανει προσφατα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, theodors3 είπε:

αστα αυτα αυξησε υετο ο παιος στο 6αρι κανα 2-3 χιολιοστα τσιμπησε κ η σαλονικα μεχρι τις 72 ωρες που τρεχει

Σοβαρά???...72 είναι Σάββατο πρωί...έβγαλε χιόνι Σάββατο πρωί????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...