Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Δεν ξέρω για υετό. Πάντως Δευτέρα μεσημέρι μας έχει σχεδόν στο -8. Εμένα θα μου επιτρέψετε να περιμένω μέχρι αύριο τα 12αρια για την υποτροπή Τρίτης - Τετάρτης. 

 

Ετσι ακριβώς Θανάση 

Ταφόπλακες από σήμερα για το διαστημα αυτο, εγώ δεν βάζω 

Αν και η τρίτη είναι πολύ κοντά στο να κλειδώσει πια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Spartan said:

Μου φαίνεται ότι το ποιο κρίσιμο ραν από όλα θα είναι το 18αρι του gfs  σε λίγες ώρες 

 

Έχει παρασύρει σαν το δικό του και αποκλειστικο σκυλάκι, το ευρωπαϊκό τον πολλών εκατομμυρίων σε αυτή την φάση 

Κακα τα ψέματα 

 

Ισχυει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ρε μλκς τη παλευετε?? σοβαρα τωρα!! ο ενας ταφοπλακα ο παιος ο αλλος καλυτερο τρεξιμο  ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΑ ΜΩ ΠΕΡΙΟΧΗ! - ρε ελεος να πουμε, εχουμε κ ορια στην υπομονη μας. μη μας κανετε να ξενερωνουμε απο τα γραφόμενα κ οχι απο τα δρωμενα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ο ναύτης ανέβασε παρα που τον υετο εδω..Γενικά τα μοντέλα που ανανεώνουν πικ μετα ηταν καλυτερα ...Μήπως μου ξαναδώσει τα χιλιοστα ο τζιφος ....Ο καθένας οτι του φανεί χαχαχα...Επειδή αντί για 50 μου δίνει 40 ....αποχωρώ θα με πκράξετε αν συνεχισω

Μου θυμίζεις κάποιους συμμαθητές μου που παίρνανε βαθμό 19,9 και ξενερώνανε ... . .😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, fullmoon36 said:

Η Θεσσαλονίκη πάει για καλές στιγμές απορώ που δεν αναφέρεται γενικά...

Το είπε η Σούζη πριν λίγο ΣΚΑΙ . Συνεχείς χιονοπτώσεις μέσα στη Θεσσαλονίκη από Σάββατο αργά και όλη την Κυριακή σχεδόν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

O παιος ειναι καλυτερος απο τζιφο στα σημερινα δωδεκαρια... Ο τζιφος λογικα θα βελτιωθει παλυ αφου ειναι αυτος με τις μεγαλυτερες μετατοπισεισ απο απο τα big 4 των μοντελων. Μη μου πει τωρα τπτ κανεις για ικον ναυτες και λοιπο κακο συναπαντημα! σ'αυτες τις ωρες δεν νομιζω να εχει νοημα να κοιταμε τετοια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Θέλουμε πιο δυτικά την συγκλιση

render-worker-commands-69c6db9bf8-d9qk2-

Να σου πω την αλήθεια 

Τις συγκλίσεις θα τις δούμε στην κυριολεξία στο νοουτκαστ και μόνο 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αυτα παιδες!!καλα χιονια σε ολους μας και οι σαλονικεις ας εχουν στο πισω μερος του μυαλου τους οτι ειναι συνηθες σε 2ημερους να υπαρχει και μια παραταση...οποτε ας μην μας φανει παραξενο αν στο τελος φτασουμε να χιονιζομαστε μεχρι δευτερα πρωι και ακομη και μεγαλο μερος της  δευτερας να ειναι μερα με συννεφια και νιφαδιασμα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, geod είπε:

ρε μ.... τη παλευετε?? σοβαρα τωρα!! ο ενας ταφοπλακα ο παιος ο αλλος καλυτερο τρεξιμο  ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ  ΠΕΡΙΟΧΗ! - ρε ελεος να πουμε, εχουμε κ ορια στην υπομονη μας. μη μας κανετε να ξενερωνουμε απο τα γραφόμενα κ οχι απο τα δρωμενα! 

Γίνεσαι πολυ επιθετικός χωρίς λόγο νομίζω δε μένουμε όλοι στις ίδιες περιοχες . Και ξαναρωταω όταν σε σερί τρεξίματα είχα από μίνιμουμ 10μμ μέχρι Μαξ 17-18μμ με αρνητικές από τον τζίφο και μέσα σε 2-3 τρεξίματα έχω φτάσει στα 0,6 και αυτά με θετικές Τ επιτρέπεται να είμαι απογοητευμένος ναι η όχι ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, stathis2b είπε:

Μπορώ να μάθω πως γίνεται τις περισσότερες φορες που ερχετσι μια κατάβαση, να μπαίνει σφήνα ένα ατλαντικό χαμηλό και να τα ρημάζει όλα; Πραγματικά θέλω να μου εξηγήσει κάποιος 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

!!!! ΑΡΝΑΟΥΤΟΓΛΟΥ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ !!!!

* Ζητώ συγνώμη που το ανεβάζω σε αυτό το θέμα αλλά το θεωρώ σημαντικό να το δουν όλοι!!

Σταδιακά η κακοκαιρία με το όνομα «Μήδεια» θα… πνίξει όλη τη χώρα, χτυπώντας με σφοδρότητα από την Κυριακή τα ξημερώματα την κεντρική Ελλάδα και με… ορμή να κινείται προς την πρωτεύουσα.

Τα στοιχεία δείχνουν πως οι πρώτες νιφάδες θα πέσουν στην Αθήνα την Κυριακή το απόγευμα και από το βράδυ και προς την Δευτέρα το πρωί η χιονόπτωση αναμένεται να είναι πυκνή. Η Δευτέρα μάλιστα εκτιμάται πως θα είναι και η μέρα που θα δούμε χιόνια ακόμα και στο… Σύνταγμα ενώ πολλοί εκτιμούν νιφάδες θα πέσουν ακόμα και στις παραθαλάσσιες περιοχές της Αττικής.

Ο χιονιάς όμως δεν πρόκειται να σταματήσει γρήγορα καθώς, σύμφωνα με τις προβλέψεις, Τρίτη και Τετάρτη θα είναι επίσης «δύσκολες» μέρες, με τις χιονοπτώσεις να επιμένουν στο Λεκανοπέδιο.

Συγγνωμη αλλα δεν γινεται να μην το σχολιασω.

"Η Δευτέρα μάλιστα εκτιμάται πως θα είναι και η μέρα που θα δούμε χιόνια ακόμα και στο… Σύνταγμα ενώ πολλοί εκτιμούν νιφάδες θα πέσουν ακόμα και στις παραθαλάσσιες περιοχές της Αττικής"

Αν οντως ειναι δικη του προβλεψη και μαλιστα επισημη, και η παραθεση ειναι εγγυρη, τοτε τι εννοει ο ποιητης; Η δικη του αποψη ποια ειναι; Ποιοι ειναι οι "πολλοι";  Πως "εκτιμαται" κατι για την Δευτερα; Ο ιδιος το εκτιμαει η καποιος αλλος;

Παρα πολυ κακη διατυπωση

Περιεργα πραγματα..

Επεξεργάστηκε από snowzz
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Steliosnow said:

Γίνεσαι πολυ επιθετικό χωρίς λόγο νομίζω δε μένουμε όλοι στις ίδιες περιοχες . Και ξαναρωταω όταν σε σερί τρεξίματα είχα από μίνιμουμ 10μμ μέχρι Μαξ 17-18μμ με αρνητικές από τον τζίφο και μέσα σε 2-3 τρεξίματα έχω φτάσει στα 0,6 και αυτά με θετικές Τ επιτρέπεται να είμαι απογοητευμένος ναι η όχι ;

ελα ignore και συ. bye. σορρυ, δε πηρα τα ζαναξ μου σημερα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, geod είπε:

ρε μλκς τη παλευετε?? σοβαρα τωρα!! ο ενας ταφοπλακα ο παιος ο αλλος καλυτερο τρεξιμο  ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΑ ΜΩ ΠΕΡΙΟΧΗ! - ρε ελεος να πουμε, εχουμε κ ορια στην υπομονη μας. μη μας κανετε να ξενερωνουμε απο τα γραφόμενα κ οχι απο τα δρωμενα! 

Αυτό με τις ταφόπλακες έχει κουράσει πολύ, και καταλαβαίνω τον εκνευρισμο σου 

Αυριο θα ξεκαθαρίσουν κατά πολύ τα πράγματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Spartan said:

Να σου πω την αλήθεια 

Τις συγκλίσεις θα τις δούμε στην κυριολεξία στο νοουτκαστ και μόνο 

 

Εννοειται ότι είναι νωρίς αλλά και τον Ευρωπαίο στον υετό δεν τον εμπιστευομαι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, stathis2b said:

Μπορώ να μάθω πως γίνεται τις περισσότερες φορες που ερχετσι μια κατάβαση, να μπαίνει σφήνα ένα ατλαντικό χαμηλό και να τα ρημάζει όλα; Πραγματικά θέλω να μου εξηγήσει κάποιος 

Με νοτιοτερη πορεια δεν θα μας χαλαγε καθολου το συγκεκριμενο... αμα κατσεις να βρεις ακριβως τι εφταιξε, δεν θα το βρεις ποτε! Ειναι απειρα πραγματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Θέλουμε πιο δυτικά την συγκλιση

render-worker-commands-69c6db9bf8-d9qk2-

Για πότε είναι αυτό; Ε οκ μωρέ. Δε νομίζω να είναι απίθανο να γίνει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Spartan said:

Αυτό με τις ταφόπλακες έχει κουράσει πολύ, και καταλαβαίνω τον εκνευρισμο σου 

Αυριο θα ξεκαθαρίσουν κατά πολύ τα πράγματα 

ε ναι ρε σπαρτιατη μου - εχουμε βγαλει τα ματια μας 5 μερεες τωρα, και εχουν πιαστει 2 3 με το ιδιο αστειακι και το πανε σκοινι κορδονι να πουμε. δλδ, μετα απο ενα σημειο χανει το χαβαλε της η φαση. παμε παρακατω τυπου. ειναι ικανοι να ριχνει εξω πατσαβουρια κ αυτοι να λενε φολα. σα να εχουμε φαει το καρμα του γλυφαδιωτη στη μουρη μου φαινετα. Χ3 για οσα του ριχναμε τοσα χρονια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Απλατο χάνουμε εμείς στα πιο πεδινα ενώ πριν λίγες μέρες ήταν αλλιώς τα πραγματα

Το πεδινο χιόνι στην Ήπειρο είναι παρα πολυ δυσκολο.

Χιονοχιλιοστα Ευρωπαίου. 

xx_model-en-308-0_modez_2021021212_55_5012_294.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα χιονισει. Οριακο το αν θα στρωσει και που. 

Επισης οριακο αν θα εχουμε ανοίγματα και για ποσο.

Τελος να προσευχόμαστε να εχουμε φαινομενα.

Αυτα απο εμενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, snowzz said:

Συγγνωμη αλλα δεν γινεται να μην το σχολιασω.

"Η Δευτέρα μάλιστα εκτιμάται πως θα είναι και η μέρα που θα δούμε χιόνια ακόμα και στο… Σύνταγμα ενώ πολλοί εκτιμούν νιφάδες θα πέσουν ακόμα και στις παραθαλάσσιες περιοχές της Αττικής"

τι εννοει ο ποιητης; Η δικη του αποψη ποια ειναι; Ποιοι ειναι οι "πολλοι"; 
Παρα πολυ κακη διατυπωση

Ας μη δουλευόμαστε όλοι παρεάκι παιδιά.

Ακόμα κ επαγγελματίες φοβούνται να αγγίξουν την Αττική. Είναι πολύ δύσκολο να την προγνώσουν κ με το δίκιο τους όταν μιλάμε για μια χερσόνησο με 7 χιλιάδες διαφορετικά κλίματα κ υψόμετρα σε μια από τις πιο πολύπλοκες ορογραφικά περιοχές σε όλη χώρα/Ευρώπη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, snowmix99d είπε:

Μεγάλη βελτίωση ο Παιος για Δευτέρα και καλύτερες Τ. Το χαμηλό δεν φεύγει γρήγορα ανατολικά. Το 18αρι του τζιφου θα είναι ανατρεπτικό στο 90 παρακαλώ, θα έχουμε και ημίχρονο....

κοιτωντας στην 0.25, ναι για Δευτερα εχει βελτιωση. στις Τ ιδιο με το -7 να τεμνει το Νομό.

Επεξεργάστηκε από Παπλαμουδας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, geod είπε:

ε ναι ρε σπαρτιατη μου - εχουμε βγαλει τα ματια μας 5 μερεες τωρα, και εχουν πιαστει 2 3 με το ιδιο αστειακι και το πανε σκοινι κορδονι να πουμε. δλδ, μετα απο ενα σημειο χανει το χαβαλε της η φαση. παμε παρακατω τυπου. ειναι ικανοι να ριχνει εξω πατσαβουρια κ αυτοι να λενε φολα. σα να εχουμε φαει το καρμα του γλυφαδιωτη στη μουρη μου φαινετα. Χ3 για οσα του ριχναμε τοσα χρονια 

Χαχαχα 

Πλάκα στην πλάκα ο γλυφαδιωτης με την φόλα και το  σκούφο, έβγαινε γουρλής 🤣🤣

Αυριο στα πρώινα λοιπόν 

Αυτος ο ατλαντικός κρατάει ακόμα τα τελικά σενάρια στα χέρια του 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...