Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, nikolasxm είπε:

Ακόμη ρίχνει εδώ στην παραλία Θεσσαλονίκης ψιλό αλλά πολύ πυκνο. Αρχίζει πάλι πιάνει μια γανουδα στα πεζοδρόμια. Non stop φάση ...

Και εδώ σχετικά πολύ πέφτει.....από που προέκυψε??? ο θερμαϊκός τα φέρνει???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μπα δε νομιζω φιλε μου...-2 ειχε παντου ..κατι με το εδαφος θα εχει σχεση και τις ζεστες που προηγηθηκαν .Αλλα και παλι δεν στεκει γιατι τωρα με αυτην την σκονη που ειναι και αρκετη κι ολας στρωνει πιο ευκολα απ οτι με την πολυωρη στουπαρα και δεν εχει και μεγαλη θερμοκρασιακη διαφορα,δηλαδη τι εκανε?στους -2 ζεστανε ο ηλιος πισω απο τα συννεφα το εδαφος και στους -3 ψυχρανθηκαν παλι?..τελος παντων εντονο χιονομυγακι  με ψιλο φρεσκαρισμα των ασπρων επιφανειων τωρα.

Μήπως απλά μετά τις 10/2 δεν μπορεί να κρατήσει χιόνια η Θεσσαλονίκη δίπλα στην θάλασσα λόγω μεγαλύτερης ηλιακής ακτινοβολίας όσο και να χει στα 850; Τώρα δεν έχει μερα έξω σκοτάδι είναι και για αυτό πιάνει. Δεν υπάρχουν και κοντινά παραδείγματα, αυτή η ημερομηνία έχει δώσει ελάχιστα χιόνια στο παρελθόν για να ξέρω πως συμπεριφέρθηκε σε προηγούμενες περιπτώσεις; Ας πούμε ξέρω αρχές  Μάρτιου του 2005 με το που έκοψε και βγήκε η μέρα ακαριαία έλιωσε το βαρύ που χε βάλει. Για 14-28 Φλεβάρη δεν ξέρω καθόλου αλλά λογικά ή απλά η πόλη δεν το χει καθόλου στη διάρκεια της μέρας από μέσα Φλεβάρη και μετά, ή  έπεσε στην περίπτωση φέτος ότι το 1-10/2/2021 που προηγήθηκε  ήταν το πιο ζεστό 1ο δεκαημερο της 100τιας, τιμές Απριλίου και βράζαν τα μπετά για την εποχή

Επεξεργάστηκε από Xionoflorina
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Bakounin said:

Το ίδιο Θρακομακεδόνες. Σπαστός ουρανός, χωρίς φαινόμενα. 

Κλασσικό Αττικό χιόνι... σπασιματα μπούκες και πάμε από την αρχή... δυνάμωσε πολύ και ο βοριάς... 2,4 σταθερά χωρίς φαινόμενα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, BillG είπε:

Μην απογοητευεστε ο καιρος κανει τα δικα του και μια μερα μεσα στο Φεβρουαριο ή Μαρτιο κοιμασαι και ξυπνας με 15-20 ποντους χιονι μεσα στη Θεσσαλονικη, ενω τα μοντελα εδειχναν υετοτρυπα 

δεν απογοητεύομαι,έτσι κι αλλιώς μέχρι πριν 10 μέρες δε φαινόταν κάτι. απλά περιμέναμε κάτι γιατί έδειχναν συνδυασμό υετού και θερμοκρασίας για αρκετές ώρες,έστω με μια διάταξη αστεία. Ας μας γίνει μάθημα,όπως το 2006 στον άλλο "πανελλαδικό" χιονιά ή το 2012. Με χαμηλά στο ιόνιο,με χαμηλά στην ικαρία κλπ,η θεσσαλονίκη δεν βλέπει σοβαρό χιόνι. Όταν θα δούμε χαμηλό στο κεντρικό αιγαίο,το ξανασυζητάμε. η πιτυρίδα επιμένει πάντως,να δούμε μέχρι πότε,σε σχέση με τη χθεσινή βέβαια το στρώνει ό,τι πέφτει,χθες ήταν τόσο ανίκανο και γι αυτό. -1,4 στο κέντρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, dimitris27 said:

Ειναι να μην πάρει μπρος ο Βόλος,μετά γινόμαστε όλοι θεατές 

Μη σταματααααας, μη σταματαααας, δεν ειμαι καν Βολο, θα θελα να παω με τα ποδια και απαιτω απο φιλους και οικογενεια βιντεο ολη την ωρα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Bakounin είπε:

Το ίδιο Θρακομακεδόνες. Σπαστός ουρανός, χωρίς φαινόμενα. 

Το αυτό και στο τροπικό Ολ. Χωριό.

Περιμένω καλά νέα από πάνω για να στρωθώ για λάμπιγνκ. Η Τ πάνω από 2.5 εδώ πάντως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μας γλενταει ο καιρος ρεεεεεε!!!

παπλαμουδα κανονικη τωρα στο χωριο στα Γιαννενα, βαζει ποντακια! Χαχαχα

δωσεεεεε

 

2.5c τωρα Ελευσινα, εν αναμονη των προεορτιων

Επεξεργάστηκε από Παπλαμουδας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...... Μοναδικά Μετέωρα, εκπληκτική Καλαμπάκα σήμερα μετά το πέρασμα της Μήδειας από την περιοχή. Αρκετοί πόντοι χιονιού στην Καλαμπάκα και γενικότερα στην δυτική Θεσσαλία !

Πηγή: Costas Tsakalidis
Μπορεί να είναι εικόνα δρόμος
Μπορεί να είναι εικόνα χιόνι και δρόμος
 
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωπ! Να και ένα αστέρι στον ουρανό!.. Ντροπή.... Ανοίγματα ο ουρανός στη Νίκαια.. Ηθελα και χιόνι τρομάρα μου... Εναποθέτω τις ελπίδες μου στη Τρίτη... 3.0 βαθμοί με 2.0 dp

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε τη βλεπω καλα την Εθνικη οδο σημερα...❄️🌨️☃️ Κατα τ αλλα χιονιζει απ τα 250 μεχρι τωρα οποτε ειμαστε σε καλο δρομο.

2.4c με -1.2 dew χωρις φαινομενα τωρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5.3 κέντρο Γλυφάδας σταθμός wunderground. Σπασίματα ο καιρός λεκανοπέδιο με ψιλοξαστεριές που ρίχνουν κ άλλο τις Τ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Bakounin είπε:

Θρακομακεδόνες 1,8, χωρίς φαινόμενα.

Δεν έχει μπει ακόμα ο βοριάς σε έμας. Για αυτό έχουμε και υψηλή Τ. 

Ουτς φαινόμενα έχουμε. Σε λίγη ώρα θα δείξουμε το άλλο μας πρόσωπο. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Trans Siberian είπε:

Βιντεακι απο το μεσημερι, στον περιφερειακο του Βολου απο την αδερφη μου! 

Τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς μου από τον Γέρακα. Νέο μέλος και εγώ αν και σας διαβάζω σχεδόν από την αρχή! Σε αναμονή και εδώ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Xionoflorina είπε:

Μήπως απλά μετά τις 10/2 δεν μπορεί να κρατήσει χιόνια η Θεσσαλονίκη δίπλα στην θάλασσα λόγω μεγαλύτερης ηλιακής ακτινοβολίας όσο και να χει στα 850; Τώρα δεν έχει μερα έξω σκοτάδι είναι και για αυτό πιάνει. Δεν υπάρχουν και κοντινά παραδείγματα, αυτή η ημερομηνία έχει δώσει ελάχιστα χιόνια στο παρελθόν για να ξέρω πως συμπεριφέρθηκε σε προηγούμενες περιπτώσεις; Ας πούμε ξέρω αρχές  Μάρτιου του 2005 με το που έκοψε και βγήκε η μέρα ακαριαία έλιωσε το βαρύ που χε βάλει. Για 14-28 Φλεβάρη δεν ξέρω καθόλου αλλά λογικά ή απλά η πόλη δεν το χει καθόλου στη διάρκεια της μέρας από μέσα Φλεβάρη και μετά, ή  έπεσε στην περίπτωση φέτος ότι το 1-10/2/2021 που προηγήθηκε  ήταν το πιο ζεστό 1ο δεκαημερο της 100τιας, τιμές Απριλίου και βράζαν τα μπετά για την εποχή

στη θεσσαλονίκη πάλι εδώ σε μένα μένεις; το 2017 και το 2019,σε αντίθεση με την υπογραφή σου ήμασταν από τους πιο ευνοημένους. ειδικά σοφία,είχαμε παραπάνω κι απ την πυλαία (κωνσταντινουπολίτικα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μη βιάζεστε ρεεεεεεεεεε Αθηναίοι 

Κανένας δεν έταξε χιόνι πριν τα μεσάνυχτα κάτω από τα ΒΠ 

Πολύ καλά πάμε.....

Ηρεμία υπομονή και θα έρθει στην ώρα του

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...