Jump to content

Recommended Posts

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

2 μετρακια στα προσηνεμα Ολύμπου και Κισσάβου ο Ευρωπαίος στα ορεινά χαχσχα.

Γιάννη Θεσπρωτός τι να πει κανείς. Αν βγουν αυτά τώρα θα κλαίνε, αλλά είναι και η τελευταία ευκαιρία για χιόνια. Αν και όπως είπα με ενδιαφέρουν τα Γιάννενα. Η Λάρισα καλό είναι να μην έχει κάτι τρομερό ούτε από κρύο ούτε από υετό. Μέσα σε μισή ώρα είχαμε πάλι τρεις αισθητικής μετασεισμούς...

Και εδώ Καλαμπάκα τους κατάλαβα και τους τρεις...... πολύ κοντά για σούπερ κακοκαιρία στο διάστημα 16-19 .... για να μη ξεφεύγουμε από το θέμα.......

Μόλις τώρα, meteora είπε:

Και εδώ Καλαμπάκα τους κατάλαβα και τους τρεις...... πολύ κοντά για σούπερ κακοκαιρία στο διάστημα 16-19 .... για να μη ξεφεύγουμε από το θέμα.......

Νομίζω ότι με το ευρωπαϊκό έτσι όπως είναι και με -1 στα 850 μπορεί να κάνει χλαπατσιοχιονο στην Καλαμπάκα, από αυτά τα παράξενα και πρόσκαιρα , αλλά μιλάμε για την μέγιστη διάταξη, αν είχε βέβαια θερμοκρασίες . Θα δούμε, αλλά γενικά τα 12αρια, πλην ευρωοαιου που ήταν ήδη δυτικό σενάριο, έχουν δυτικεψει αρκετά.

αναδιπλωσηχ2 ο παιος...ισως και καλυτερα .Μ αρεσει στις 240..

Αν και προσωπικα τον εχω ληξει τον χειμωμα,ΒΓΑΛ'ΤΟ ΡΕ!!!30-40μμ χιονουετου με χιονοκαταιγιδες σε ενα 12ωρο με -3 στα 850,β.δυτικο και -30,-31 στα 500.

gfs-0-282.png

Hello 👋

Μετα τη Μηδεια, η Παρνηθα και ο Κιθαιρωνας πανε για καλο χιονακι πανω απ τα 1000-1100μ περιπου τη Πεμπτη.Νιφαδες μπορει να παρατηρηθουν και χαμηλοτερα. 

Στα πολυ μακρινα και με προγνωσιμοτητα κατω του 10% (στην ουσια μονο για το ματι) το 12αρι του gfs χιονιζει μεγαλο μερος της ηπειρωτικης χωρας,οπως και πεδινα τμηματα της Αττικης.` 

image.thumb.png.e952ad685a4037e81689cda78ba82607.png

image.thumb.png.b07b4d8cc75e42416b7f6d67a2c4fb76.png

image.thumb.png.3205baaa9f379e07f4a5fa6a84d0702b.png

Posted (edited)

2011 στις 11/3 στο Βόλο όπου εμενα τοτε, χάθηκε μια από τις μεγαλύτερες ευκαιρίες για ένα 30ποντο τουλάχιστον. Για 0.5 βαθμούς. Πάνω από τον περιφερειακό έφτασε 30+. Μιλάμε για 1 χλμ από το λιμάνι. Εδώ στο Μενίδι έστρωσε 10ποντο. Και δρόμο δλδ κανονικά. Επομένως, μπορεί να το ξανακάνει. Τουλάχιστον για τα βόρεια και κεντρικά πεδινα, δεν είναι καθόλου απίθανο παίδες. 

Edited by menidi

15 λεπτά πριν, menidi είπε:

2011 στις 11/3 στο Βόλο όπου εμενα τοτε, χάθηκε μια από τις μεγαλύτερες ευκαιρίες για ένα 30ποντο τουλάχιστον. Για 0.5 βαθμούς. Πάνω από τον περιφερειακό έφτασε 30+. Μιλάμε για 1 χλμ από το λιμάνι. Εδώ στο Μενίδι έστρωσε 10ποντο. Και δρόμο δλδ κανονικά. Επομένως, μπορεί να το ξανακάνει. Τουλάχιστον για τα βόρεια και κεντρικά πεδινα, δεν είναι καθόλου απίθανο παίδες. 

Ισχυει ενα πρωινο π σε 2 ωρες εβγαλε ηλιο και σηκωσε 12 βαθμους το μεσημερι..κλασσικα μαρτιατικα 

Πολύ ωραίος ο μο του Ευρωπαίου, και δυτικεψει και δείχνει αναδιπλώσεις.  Ένα καλό χιονακι στα 500 μέτρα των Ιωαννίνων ρερε

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Πολύ ωραίος ο μο του Ευρωπαίου, και δυτικεψει και δείχνει αναδιπλώσεις.  Ένα καλό χιονακι στα 500 μέτρα των Ιωαννίνων ρερε

εδω ελπιζω ακομη εγω για τα γιαννενα μιλας..ακομη και απριλιο το χουν...εχω περασει ενα σωρο πασχα εκει οπου κοιμουμουν και το πρωι το μιτσικελι ηταν κατασπρο μεχρι και πριν την μεση του βουνου

παντως σημερα και ο ΝΑΟ και ΑΟ μετα τις 15 εγιναν πολυ καλοι

Posted (edited)
12 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

εδω ελπιζω ακομη εγω για τα γιαννενα μιλας..ακομη και απριλιο το χουν...εχω περασει ενα σωρο πασχα εκει οπου κοιμουμουν και το πρωι το μιτσικελι ηταν κατασπρο μεχρι και πριν την μεση του βουνου

Μακάρι φίλε! Μακάρι! Εγώ το Μιτσικέλι κυρίως αχιονο το θυμάμαι ακόμα και στα μέσα του χειμώνα πολλές φορές...

10 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

παντως σημερα και ο ΝΑΟ και ΑΟ μετα τις 15 εγιναν πολυ καλοι

Και σκέψου ότι το ευρωπαϊκό πχ έχει θετικό ναο στις 8 μέρες αλλα σαν σενάριο είναι φοβερό

Edited by [weathermaniac]

. μην παει πουθενα το μυαλο σας........αντε καλησπερα   !!!!

image.jpeg.533ed2941abf70f6b9b6815106e6c14d.jpeg 

Posted (edited)
6 hours ago, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ said:

...και οχι μόνο το βορινό κύριε😎

Oρθόν. Το δυτικό δε έχει και κάτι κόκκινααααα 😋

Στα του καιρού, ο χειμώνας θα σβήσει με ωραίες καταστάσεις στο τελευταίο του διάστημα. Χιονι θα ναι βροχή θα ναι, ποιος ξέρει. ΄Ήλιος παντως και πεταλούδες χαρωπές, δεν θα'ναι. Ξεκιναμε 11.3 με καλές βροχές στην Αττική, θέλω να πιστεύω, και μετά θα δουμε.....

Edited by BrainA

Η μερα αλλαξε..Με συγχωρειτε για το εκτος θεματος αλλα ενα φιλαρακι ακομα εχει γενεθλια...Το τραγουδακι του ανηκει δικαιωματικα...

Να ζησεις Κωστακη(braina) και χιονια πολλα,50 ποντακια τον μαρτη ξανα...

Παντου να το στρωνει και συ να γελας αναφορες δωσε στο weather το club...😋

Υγεια,τυχη και ευημερια φιλαρακι μου καλο....!!!Να σαι παντα καλα..Καθε εμποδιο για καλο...!!!

Posted (edited)

Πρέπει να μικρύνει η μυξα στον Ατλαντικό.. αλλιώς δεν θα περάσει ο επόμενος Αυλώνα από πάνω και θα έχουμε αναδίπλωση πολύ ανατολικά...

Θα βγάλει νωρίτερα κακοκαιρία ο Τζιφός, και μάλιστα φιλίας μου χροιάς 

4 minutes ago, sakis13 said:

Η μερα αλλαξε..Με συγχωρειτε για το εκτος θεματος αλλα ενα φιλαρακι ακομα εχει γενεθλια...Το τραγουδακι του ανηκει δικαιωματικα...

Να ζησεις Κωστακη(braina) και χιονια πολλα,50 ποντακια τον μαρτη ξανα...

Παντου να το στρωνει και συ να γελας αναφορες δωσε στο weather το club...😋

Υγεια,τυχη και ευημερια φιλαρακι μου καλο....!!!Να σαι παντα καλα..Καθε εμποδιο για καλο...!!!

Ευχαριστώ Σακαρε! 

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

Ευχαριστώ Σακαρε! 

Κώστα Γετάρα μου εσύ χρόνια πολλά!! Εύχομαι για τουλάχιστον 50 χρόνια ακόμα να μου λες να μην πηγαίνω πουθενά με τα ΚΤΕΛ!! Και στο.μελλον με αεροπλάνα, τρελέ μου εσύ!!!

Just now, [weathermaniac] said:

Κώστα Γετάρα μου εσύ χρόνια πολλά!! Εύχομαι για τουλάχιστον 50 χρόνια ακόμα να μου λες να μην πηγαίνω πουθενά με τα ΚΤΕΛ!! Και στο.μελλον με αεροπλάνα, τρελέ μου εσύ!!!

Να σαι καλά ρε Μιχαλακο μ καλέ μ φίλε!!!! Σ ευχαριστώ και εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα να μας λες τον καιρό στα καναλια!!!!!

Posted (edited)

η ανοιξη καθολου δεν βιιαζεται....... !!!!

γεια σου Μιχαηλ.......ας σου κατσει επιτελους !!!😋

υ.γ .....αν καταλαβα καλα   ......χρονια πολλα στο φιλο βραιν  !!!

Edited by INUIT

Posted (edited)

Καλό το 18αρι, εξτραδακι χειμερινή κακοκαιρία, πριν το inception των αναδιπλωσεων!

Κάντο και ας μην είμαι εκεί !

174-779GR.GIF?08-18

Kαι ο τζίγος βγάζει την λάιτ ψυχρή εισβολή πριν τις αναδιπλώσεις...το παλεύει ο Μάρτιος 

Πολλοί μαρτιατικοι μαζευτηκατε😋..χρόνια πολλά σε όλους σας!!!τους πριν τους τώρα και στους επόμενους...όλα καλά και ευνοϊκά με υγεία!!!

Τι πάει να βγάλει ο Τζιφός ρεεεε

Μαντικειν χιονιού...χαχαχα...κλείσε εισητηριο