Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

meteociel από fb

Ο ιστότοπος Météociel αντιμετωπίζει κάποια προβλήματα χθες το βράδυ λόγω διακοπής λειτουργίας στο OVH από περίπου τις 1 π.μ. Για παράδειγμα, οι λογαριασμοί, οι συμμετοχικές παρατηρήσεις και οι φωτογραφίες / εικόνες δεν είναι προς το παρόν διαθέσιμες. Σας ευχαριστούμε για την υπομονή σας.

Το κέντρο διαμονής OVH SBG2 στο Στρασβούργο υπέστη μεγάλη πυρκαγιά. Έχουμε 2 διακομιστές σε αυτό το κέντρο και ελπίζουμε να μην επηρεαστούν ... Ο κύριος διακομιστής είναι στο SBG4 αλλά ολόκληρος ο τομέας SBG έχει κλείσει προς το παρόν ...
Είναι επομένως πιθανό ο ιστότοπος να μην είναι διαθέσιμος για λίγο. Και ακόμη περισσότερα για διακομιστές SBG2.
Ενημέρωση: Περιμένουμε να δούμε πότε είναι δυνατή η επανεκκίνηση των διακομιστών SBG4, εάν είναι πολύ μεγάλο, θα δούμε να τοποθετούμε μια προσωρινή σελίδα σε άλλο λειτουργικό διακομιστή. Οι διακομιστές του SBG2 χάνονται a prior

 

Την κάτσαμε, όσοι βλέπουμε meteociel!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Gfs

132 ώρες πρώτη εικόνα

156 ώρες δεύτερη εικόνα

 και ψύχος στις 156 Τρίτη εικόνα 

GFSOPIT06_132_1.png

GFSOPIT06_156_1.png

GFSOPIT06_156_2.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To 6ari χιονίζει και πάλι τα Γιάννενα, κράτα το ρε, και ας μην είμαι εκεί, ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ!!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

To 6ari χιονίζει και πάλι τα Γιάννενα, κράτα το ρε, και ας μην είμαι εκεί, ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ!!!

 

GFSOPIT06_156_53.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μετεορολόγος σιούτας (καλός) στο ράδιο...ερχονται βροχές και πιθανότατα ενα τελευταίο δεκαήμερο με αρκετό κρύο χιόνι ακόμη και σε κάποια πεδινά και παγετος....Μαρουσάκης επίσης στο ράδιο αλλεπάληλα χαμηλά με βροχές και κατα περιόδους κρύο....

 

στόχοι

60 έως 80 χιλιοστά στην "προβληματική " ανατολικά χώρα(Αν.στερεα -αν.πελλοπόνησο-κυκλάδες-ανατολική κέντρική μακεδονία_

ολόκληρη η δυτική μακεδονία να ξυπνήσει δύο φορές καλυμμένη με χιόνια...

χιόνια στην ηπειρο δεν έχω ιδέα...ειναι πολύ δύσκολη για μένα περιοχή.

 

το να ψάχνουμε αν η θεσσαλονίκη κάποια μέρα θα έχει 6 έως 7 βαθμούς..η αν θα χιονίσει στην πάρνηθα....το θεωρώ...απλά χωρίς καμμία αξία..

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

To 6ari χιονίζει και πάλι τα Γιάννενα, κράτα το ρε, και ας μην είμαι εκεί, ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ!!!

Santa snow απ τα Lidl

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, bardaris είπε:

μετεορολόγος σιούτας (καλός) στο ράδιο...ερχονται βροχές και πιθανότατα ενα τελευταίο δεκαήμερο με αρκετό κρύο χιόνι ακόμη και σε κάποια πεδινά και παγετος....Μαρουσάκης επίσης στο ράδιο αλλεπάληλα χαμηλά με βροχές και κατα περιόδους κρύο....

 

στόχοι

60 έως 80 χιλιοστά στην "προβληματική " ανατολικά χώρα(Αν.στερεα -αν.πελλοπόνησο-κυκλάδες-ανατολική κέντρική μακεδονία_

ολόκληρη η δυτική μακεδονία να ξυπνήσει δύο φορές καλυμμένη με χιόνια...

χιόνια στην ηπειρο δεν έχω ιδέα...ειναι πολύ δύσκολη για μένα περιοχή.

 

το να ψάχνουμε αν η θεσσαλονίκη κάποια μέρα θα έχει 6 έως 7 βαθμούς..η αν θα χιονίσει στην πάρνηθα....το θεωρώ...απλά χωρίς καμμία αξία..

 

 

 

 

Σιουτες λέμε εμείς στην αργκω στην Παραμυθια τις υπερβολές και τα ψεμματα🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ότι νά 'ναι τα ensembles ...Για κάποιον λόγω έβγαλαν πολλά σενάρια χιονιού για αύριο....Αρκετά κιόλας...

ens_image (100).png

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 06 του gfs πρέπει να έβγαλε ξημερώματα αύριο φαινόμενα με 3-4 βαθμούς (χιονόνερο με κατάλληλες συνθήκες θα ήταν) με ότι ελάχιστο υετό έχει μείνει

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατι για αυριο..παρατηρω οτι ειναι απ τις λιγες φορες που σε αρκετες περιοχες συγχρονιζετε υετος με κρυο..ισως εχουμε καποιες εκπληξεις ως προς τα υψομετρα που θα το χιονιζει..

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το meteo βγάζει εκτεταμένες χιονοπτωσεις σε ανατ. μακεδονία-θράκη αύριο δεν ξέρω αν επιρεάζονται με αυτους τους χάρτες ξάνθη-κομοτηνή -δράμα.

Mar11_b1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χάνω τα σημαντικότερα τρεξίματα του χειμώνα για τα Γιάννενα, από αυτό στο meteociel, πάνε οι συγκρίσεις, πάνε όλα!! Τι σύγκριση να κάνω τώρα.. βλέπω ότι ο αζορικος γίνεται ισχυρότερος στο 12αρι, περιμένω να δω αν θα ενισχυθεί και άλλο ένα ο χαμηλό της Δευτέρας γιατί στο ευρωπαϊκό, δεν είναι καλό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Χάνω τα σημαντικότερα τρεξίματα του χειμώνα για τα Γιάννενα, από αυτό στο meteociel, πάνε οι συγκρίσεις, πάνε όλα!! Τι σύγκριση να κάνω τώρα.. βλέπω ότι ο αζορικος γίνεται ισχυρότερος στο 12αρι, περιμένω να δω αν θα ενισχυθεί και άλλο ένα ο χαμηλό της Δευτέρας γιατί στο ευρωπαϊκό, δεν είναι καλό 

αστα μιχαηλ..δεν μπορω να βγαλω ακρη απο του γουτερ..μετεοσιελ και ξερο ψωμι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

αστα μιχαηλ..δεν μπορω να βγαλω ακρη απο του γουτερ..μετεοσιελ και ξερο ψωμι

Εγώ δεν έχω αρχείο να κάνω συγκρίσεις, πχ χθεσινού ούκμου, ευρωπαίου, και δεν έχω την ΑΜερική! Και σαν να μην φτανει αυτο, το να βγάλω άκρη μέσα σε αυτά τα πράσινα χρώματα που είναι σαν το ίδιο πράσινο παντού, μου κάνει την ζωή δύσκολη!.  Έχασα το 70% των δυνατοτήτων μου σήμερα.. Και μάλλον θα κρατήσει μέρες αυτό.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα...Εγω να σας πω την αληθεια,χαιρομαι που δεν εχουμε προσβαση στα μοντελα και στο meteociel...Μας γυρναει αρκετα χρονια πισω..Που δεν ξεραμε πολλα ουτε τι να περιμενουμε και χαιρομασταν με οτι καλουδια μας εφερνε ο καιρος...Μεταξυ μας χρειαζεται και μια προσκαιρη αποτοξινωση...Οποτε να η ευκαιρια..Τα ματια κυριολεκτικα στον ουρανο...Καλο βραδυ σε ολους..

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, sakis13 said:

Καλησπερα...Εγω να σας πω την αληθεια,χαιρομαι που δεν εχουμε προσβαση στα μοντελα και στο meteociel...Μας γυρναει αρκετα χρονια πισω..Που δεν ξεραμε πολλα ουτε τι να περιμενουμε και χαιρομασταν με οτι καλουδια μας εφερνε ο καιρος...Μεταξυ μας χρειαζεται και μια προσκαιρη αποτοξινωση...Οποτε να η ευκαιρια..Τα ματια κυριολεκτικα στον ουρανο...Καλο βραδυ σε ολους..

 

Πεστο ψέμματα ρε φίλε. Αρκεί βέβαια να μην κρυφοκοιτας το wetter. 😂

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Πεστο ψέμματα ρε φίλε. Αρκεί βέβαια να μην κρυφοκοιτας το wetter. 😂

Σε 9 μήνες θα κοιτάμε άλλους χάρτες λέμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

.

IMG_20210310_184514.jpg

..... ήταν στραβό το κλήμα ..... το 'φαγε κι'ο γάϊδαρος κι'απόγινε ...... 

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, [weathermaniac] said:

Χάνω τα σημαντικότερα τρεξίματα του χειμώνα για τα Γιάννενα, από αυτό στο meteociel, πάνε οι συγκρίσεις, πάνε όλα!! Τι σύγκριση να κάνω τώρα.. βλέπω ότι ο αζορικος γίνεται ισχυρότερος στο 12αρι, περιμένω να δω αν θα ενισχυθεί και άλλο ένα ο χαμηλό της Δευτέρας γιατί στο ευρωπαϊκό, δεν είναι καλό 

Ο,τι χειρότερο, πράγματι. Θα γίνει το καλό φέτος στο 95+ στα Γιαννενα, δεν θα το δεις στους χάρτες του meteociel, και θα μας αρχίσεις πάλι του χρόνου τα "πάλι στράβωσε η  Γιαννιώτικη παπλαμουδα" " ο στόχος είναι 1.5 μέτρο στη Λιμνη" κλπ.

Α ρε μετεοσιελ!😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

φαντάοσυ να γινόταν αυτό λίγες μέρες πριν την Μηδεία.. μαζικά καρδιακά αθηνάιων χιονόφιλων!

 

πάντως από τις ελάχιστες δυνατές συγκρίσεις που μπορούσα να κάνω, είμαστε σε γενικα καλό δρόμο. Το τζεμ, αφού χάλασε το πρωί, βελτιώθηκε εκ νέου τώρα [αν και το σύστημα της δευτέρας το ψιλοχάλασε..] τζίφος, καλός γενικά, και σίγουρα πολύ καλύτερος από το 18αρι του πχ.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μούφα από υετό πάντως... δίνανε κάτι ψιλά τα μοντέλα και τίποτα δεν ρίχνει

GFSOPIT12_6_43.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σεισμοί, Αίτνα, πανδημία, μεταλλάξεις, πτώση επιπέδων θάλασσας και τώρα φωτιά στο κτίριο του Μετεοσιελ, ......να δούμε τι άλλο θα δούμε φέτος....!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...