Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

χειμερινή μέρα η Δευτέρα για την Ήπειρο, με βάση το 12αρι gfs με τα χιόνια να φτάνουν περίπου έως τα 500-600 μέτρα!

GFSOPIT12_90_2.pngGFSOPIT12_102_2.pngGFSOPIT12_96_2.pngGFSOPIT12_96_1.pngGFSOPIT12_96_53.png

 

για την συνέχεια ο τζίφος, δυσκολεύεται να κατεβάσει την καλή μπάλα δυστυχώς, αφού το χαμηλό στον βόρειο πόλο, που υπήρχε στις 100 ώρες εδώ και πολλά ραν, εξαφανίστηκε...

Η ΕΜΥ δεν βλέπει χιόνια χαμηλά βάση παιου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Η ΕΜΥ δεν βλέπει χιόνια χαμηλά βάση παιου

Χεστηκ@με για το τι βλέπει η ΕΜΥ φίλε Γιάννη χαχαχσ😎. Περιμένω βέβαια ανανέωση ευρωπαιου, αλλά στην χειρότερη να φτάσουν τα 800 ελάχιστο υψόμετρο νομίζω.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαρά το ευρωπαϊκό στις 96. Οκ δεν θα έχει πολύ υετό, αλλά η 

 Λογικά χιονιζονται τα Γιάννενα, με καθαρά.. γιαννιωτικο τρόπο.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μια χαρά το ευρωπαϊκό στις 96. Οκ δεν θα έχει πολύ υετό, αλλά η 

 Λογικά χιονιζονται τα Γιάννενα, με καθαρά.. γιαννιωτικο τρόπο.

Αγόρι μουυυυυυυυ.... Χαχαχα🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μια χαρά το ευρωπαϊκό στις 96. Οκ δεν θα έχει πολύ υετό, αλλά η 

 Λογικά χιονιζονται τα Γιάννενα, με καθαρά.. γιαννιωτικο τρόπο.

Πάντως για την επόμενη εβδομάδα με - 2   και - 3   στα 850 θα παίζουμε.... Απαγορευτικά για ημιπεδινα και πεδινα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πιστός στο ευρωπαικό θεωρώ πολύ λογικό ο αντικυκλώνας της δυτικής ευρώπης να κρατήσει την διάταξη βορρά νότου το πολύ 4 μέρες(15-19)....μετά αλλάζει η διάταξη σε ανατολή-δύση..δεν ξέρω στατiστικά πόσο μπορεί να κρατήσει μια μεσηβρινή κυκλοφορία.....σε κάθετη διάταξη.Χιόνια εγώ πεδινά επαναλαμβάνω δεν βλέπω...διακρίνω όμως αισιόδοξες εκτιμήσεις ακόμα και από μετεωρολόγους (ο ζιακό  σηντηριτικός και αρκετά καλός απέκλεισε με σιγουριά μόνο  τα νότια πεδινά....).Θέλω να ξέρω αν βλέπετε εσείς κάποιο στοιχείο για αυτήν την αισιοδοξία...σίγουρα πάντως δεν είναι η Τ στα 850hpa!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Πάντως για την επόμενη εβδομάδα με - 2   και - 3   στα 850 θα παίζουμε.... Απαγορευτικά για ημιπεδινα και πεδινα

Με καθαρό δυτικό ρεύμα το -3 στα 850 χιονίζει έως τα  300 μέτρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Πάντως για την επόμενη εβδομάδα με - 2   και - 3   στα 850 θα παίζουμε.... Απαγορευτικά για ημιπεδινα και πεδινα

Απάντησε κάτω ο Βασίλης. Παρόλα αυτά βλέπω και στο ευρωπαϊκό ο αυλωνας να γίνεται σαν σπαγγέτι, και να φτάνει Ισπανία, και εκεί θα μας έρθει το πρώτο ξεγυρισμενο 15σρι στα 850 χαχα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Απάντησε κάτω ο Βασίλης. Παρόλα αυτά βλέπω και στο ευρωπαϊκό ο αυλωνας να γίνεται σαν σπαγγέτι, και να φτάνει Ισπανία, και εκεί θα μας έρθει το πρώτο ξεγυρισμενο 15σρι στα 850 χαχα

 

Ναι δυστυχώς.... Χαλάει η θέση του αζορικου και το ψύχος πάει δυτικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Ναι δυστυχώς.... Χαλάει η θέση του αζορικου και το ψύχος πάει δυτικα

αν παει δυτικα δεν θα υπαρχει ψυχος..δεν ειναι γεναρης να διατηρηθει οποτε αν γινει ετσι παμε γι αλλα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευρωπαίος και τζεμ ετοιμάζουν πολική κατάβαση στα σημερινά βραδινά τρεξίματα πέραν του δεκαημέρου στην ευρώπη λογικά έτσι όπως το στήνουν κεντροδυτική ....

ECMOPEU12_240_1.png

GEMOPEU12_240_1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Ευρωπαίος και τζεμ ετοιμάζουν πολική κατάβαση στα σημερινά βραδινά τρεξίματα πέραν του δεκαημέρου στην ευρώπη λογικά έτσι όπως το στήνουν κεντροδυτική ....

ECMOPEU12_240_1.png

GEMOPEU12_240_1.png

ποτε δεν ξερεις..  NOAA_1_2003040218_1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως ο τζιφος στα πρόσφατα του τρεξιματα, ειδικά στο τελευταίο, στέλνει το κρύο στις .   ....  Κανάριες νήσους, και μετα τις 19/3 μας ανεβάζει τον υποτροπικο...και το κακό είναι ότι ακολουθείται από Ευρωπαίο και Τζεμ. Συν ότι μείωσε υετό για Δευτέρα, ανέβασε λίγο τις Τ, και περιμένουμε κατ ουσίαν την Τετάρτη που με τα μέχρι στιγμής δεδομένα είναι η πιο ελπιδοφόρα μέρα για κάποια αξιόλογα χιόνια στα ορεινά πάντα..  

Επεξεργάστηκε από ORESIVIOS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

. Στις 168 ώρες εξαιρετοι οι Μ.ο τζιφ και παιου με δυνατό Αζορικο πολύ κοντά και τα δύο σχετικά....  το μετά είναι μια αιωνιότητα για τα μοντέλα ειδικά τον Μάρτιο....και το ουκμο δυνατό στις 144..!❗🆘

 

 

Screenshot_2021-03-11-23-00-56-041.jpg

Screenshot_2021-03-11-22-58-39-007.jpg

Screenshot_2021-03-11-23-09-13-273.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο νότια το χαμηλό της Δευτέρας, υποβάθμιση στην Ήπειρο σε όλα τα ποιοτικά χαρακτηριστικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

weatheronline?

Ε ναι ...κλασικά όπως τα παλιά χρόνια 2000+ 2001 ιστορικό , τότε που ξεκινήσαμε νέοι στην ελλαςγουεδερ και αυτό έβλεπα τότε εγώ δεν υπήρχε κάτι άλλο σε πρόσβαση τότε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Severe_Lover είπε:

Ε ναι ...κλασικά όπως τα παλιά χρόνια 2000+ 2001 ιστορικό , τότε που ξεκινήσαμε νέοι στην ελλαςγουεδερ και αυτό έβλεπα τότε εγώ δεν υπήρχε κάτι άλλο σε πρόσβαση τότε...

ναι..τι μου θυμησες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

ναι..τι μου θυμησες!!!

Βαγγέλη, κοίτα εδώ χάρτη. Δεν είναι ότι πιο τρομερό έχεις δει τα τελευταία χρόνια σαν εικόνα? Μιλάμε για την τέλεια μεσημβρινότητα...

gfs-0-108.png?18

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Βαγγέλη, κοίτα εδώ χάρτη. Δεν είναι ότι πιο τρομερό έχεις δει τα τελευταία χρόνια σαν εικόνα? Μιλάμε για την τέλεια μεσημβρινότητα...

gfs-0-108.png?18

Αυτό το χειμώνα πρέπει.. Όχι τώρα.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, North _ Walker είπε:

Αυτό το χειμώνα πρέπει.. Όχι τώρα.. 

Πολύ αργά..🤣 έχει κλείδωσει η κυκλοφορία.. και αφού εχει κλειδώσει, ας πάρουμε τα μέγιστα δυνατά..!~

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...