Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α καλά το σενάριο του βροχοχαμηλού επιμένει.........Σε όποιον αρέσει......Εγώ θα ασχοληθώ όταν έχει καταιγίδες ξανά....ή αν δω να επιστρέψει κάνα σενάριο χιονιά  ...   Καλημέρα 

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Α καλά το σενάριο του βροχοχαμηλού επιμένει.........Σε όποιον αρέσει......Εγώ θα ασχοληθώ όταν έχει καταιγίδες ξανά....ή αν δω να επιστρέψει κάνα σενάριο χιονιά  ...   Καλημέρα 

μαλλον δεν πηρες ματι το παραλελ..  χαχαχχα... gfs-0-186.png?0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά....μη γελιομαστε. Ειδικά από άποψη θερμοκρασιων, δεν ήταν σοβαρός χειμώνας. Ουτε η Βίκυ Λέανδρος αλλά ούτε το Μυδοπιλαφο έσωσαν την κατάσταση. Το μοτίβο που κυριάρχησε ήταν το εξής: 

10+ ημέρες πάνω από τα κλιματικά και 1-2 ημέρες ψυχρή εισβολή. 

Όταν βλέπεις το Δομοκό με μόλις 1 ημέρα ολικού παγετού..... καταλαβαινεις.....

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άκρη δεν θα βγει μέχρι εκείνη την μέρα.....ξαναεμφάνισε το ψυχρό αλλά χωρίς υετό σενάριο....

GFSOPEU06_132_1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έ ρε και να είχε 2 - 3 βαθμούς χαμηλότερη θερμοκρασία στα 850 hpa χαμός θα γινόταν .....Αλλά γενικά πολλές βροχές έβγαλε αυτό το σενάριο...

overview_20210316_06_105.jpg

850temp_20210316_06_105.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το αικον ίσως δείχνει τον δρόμο όπως και με Λέανδρο κ Μήδεια... Μέχρι τις 120ωρες πιο επισφαλείς(μετά το χάος) ίσως γίνει συνδιασμός του δυνατού χαμηλού συρτής ν.δ μας με τον Αυλώνα β.α μας....!?

Screenshot_2021-03-16-12-28-00-307.jpg

Screenshot_2021-03-16-12-27-25-879.jpg

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, kilkis1989 είπε:

Δεν θέλουμε χιόνια..βροχές θέλουμε και να σταματήσει επιτέλους αυτός ο κωλοαέρας....

Χαχαχχαχ πολύ ωραίος είναι ο αέρας πάντως 🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

Το αικον ίσως δείχνει τον δρόμο όπως και με Λέανδρο κ Μήδεια... Μέχρι τις 120ωρες πιο επισφαλείς(μετά το χάος) ίσως γίνει συνδιασμός του δυνατού χαμηλού συρτής ν.δ μας με τον Αυλώνα β.α μας....!?

l

 

Μακάρι... πάντως το icon το θεωρώ πολύ καλό μοντέλο και αξιόπιστο και σε πολλές κακοκαιρίες πρώτο τις έδειχνε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως και τα ensembles δυστυχώς υποστηρίζουν το σενάριο του θερμού αλλά ισχυρού βροχοχαμηλού.....

ens_image - 2021-03-16T125142.384.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

έτσι για το μάτι τι δίνει το παραλληλο για 25/3 στο 06ζ (δεν προκειται να βγει έτσι αλλά ωραίο σαν εικόνα για 25η Μαρτίου).

gfseu-1-216.png?6

gfseu-13-216.png?6

gfseu-3-216.png?6

gfseu-2-216.png?6

ΟΝΕΙΡΟ!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω για εσάς, άσχετο, αλλά πιστεύω ότι φέτος θα έχουμε ιστορικό καυσωνα  μέσα στο καλοκαίρι με γενικευμένα 45αρια, και ρεκόρ υψηλών θερμοκρασιών να σπάνε, ήτοι πάνω από 48 βαθμούς σε κάποιες περιοχές 🤣

Ελπίζω να μην επαληθευτω, εκτός φυσικά αν ακολουθήσει ψυχρό μέτωπο ανάλογο με τις 10-7-2019 χεχε.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν ξέρω για εσάς, άσχετο, αλλά πιστεύω ότι φέτος θα έχουμε ιστορικό καυσωνα  μέσα στο καλοκαίρι με γενικευμένα 45αρια, και ρεκόρ υψηλών θερμοκρασιών να σπάνε, ήτοι πάνω από 48 βαθμούς σε κάποιες περιοχές 🤣

Ελπίζω να μην επαληθευτω, εκτός φυσικά αν ακολουθήσει ψυχρό μέτωπο ανάλογο με τις 10-7-2019 χεχε.

Αν είναι να ήμαστε μπουντρούμιασμενοι όπως τώρα, ας λείπει τέτοια προοπτική!! 

Αν είναι να μπορούμε να πάμε επαρχία και εξοχές, οκ, θα το παλέψουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν ξέρω για εσάς, άσχετο, αλλά πιστεύω ότι φέτος θα έχουμε ιστορικό καυσωνα  μέσα στο καλοκαίρι με γενικευμένα 45αρια, και ρεκόρ υψηλών θερμοκρασιών να σπάνε, ήτοι πάνω από 48 βαθμούς σε κάποιες περιοχές 🤣

Ελπίζω να μην επαληθευτω, εκτός φυσικά αν ακολουθήσει ψυχρό μέτωπο ανάλογο με τις 10-7-2019 χεχε.

Όλα φέτος θα γίνουν Μιχαήλ? χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

xmm οι χάρτες δεν μου πολύγεμίζουν το μάτι...το μόνο ενδιαφέρον είναι οτι ο Αντλαντικός άφησε να σουλατσάρει ελευθερο το κρύο στην Ευρώπη...και ελπιζω σε πολλές βροχές ....αλλά ουτε και αυτές δεν τις βλέπω στην Ανατολική χώρα.

 

Πάντως εγώ λέω να εστιασουμε λίγο ότι φέτος ο Βόρειος Πόλος έγινε ανω κάτω τρείς φορές....!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...