Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Ιουλίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεγαλες θερμοκρασιακες διακυμανσεις στις καυσωνοπεριοχες

18.4 με 42.8 η Σπαρτη

20.0 με.42.8 η Μακρακωμη

Τελικα για σημερα κλεισαμε κορυφη τα 44αρια των Χανιων;;; μας.εβαλαν τα γυαλια τα κοπελια ωρε

Και η Χαλκιδα πολυ δυνατη με.το Δυτικο κ τα 43αρια της

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Μεγαλες θερμοκρασιακες διακυμανσεις στις καυσωνοπεριοχες

18.4 με 42.8 η Σπαρτη

20.0 με.42.8 η Μακρακωμη

Τελικα για σημερα κλεισαμε κορυφη τα 44αρια των Χανιων;;; μας.εβαλαν τα γυαλια τα κοπελια ωρε

Και η Χαλκιδα πολυ δυνατη με.το Δυτικο κ τα 43αρια της

Φοβερή αίσθηση φίλε μου... λάβα... σαν να στέκεσαι μπροστά σε καμίνι!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39,9 μέγιστη στο χωριό ,ούτε καν 40 δηλαδή .Μια χαρά ! Οι ριπές πλέον φτάνουν τα 60km/h.  Πίστευα ότι θα πάει λίγο παραπάνω η θερμοκρασία .Νομίζω περίπου το 2000 πρέπει να ήταν που είχε ξεπεράσει σίγουρα τους 40 βαθμούς ,πάλι με Λίβα όμως.

Υποθέτω ότι και Κρυονέρι έφτασε στους 39 βαθμούς όπως σε όλη την ευρύτερη περιοχή .Κατά τις 5 το απόγευμα που έφτασα  είχε 36 -37.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Καμία θάλασσα και βασικά τίποτα δε σε δροσίζει όταν έχει καύσωνα.

..... δεν εννοώ τα παραθαλάσσια ..... αυτά πολλές φορές είναι χειρότερα λόγω υγρασίας ..... εννοώ να είσαι μέσα στη θάλασσα ..... βλέπε ψαροντούφεκο ...... το έχω κάνει άπειρες φορές και σε μεγάλες ζέστες και το συνιστώ ανεπιφύλακτα ..... είναι αποτελεσματικό και βγάζεις και το μεζέ σου ...... 😉 ...... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην Ιστιαία βλέπω στον σταθμό μέγιστη 36,3 αλλά η αίσθηση έχει πιάσει ταβάνι τώρα στις 7 το απόγευμα (47+)!!

Αντίστοιχα και ο σταθμός των Ωρεων τώρα πριν λίγο έπιασε τη μέγιστη ημέρας (36,3 επίσης). 

Μάλλον έχει να κάνει με τον άνεμο. 

Βατερη Λίμνης Ευβοίας 43! Ουαου! 

Εδώ στην Αθήνα δεν χρειάζεται να πω πολλά.......ειτε είναι 42 είτε 40 είτε 38 το ίδιο καμινι είναι...... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... δεν εννοώ τα παραθαλάσσια ..... αυτά πολλές φορές είναι χειρότερα λόγω υγρασίας ..... εννοώ να είσαι μέσα στη θάλασσα ..... βλέπε ψαροντούφεκο ...... το έχω κάνει άπειρες φορές και σε μεγάλες ζέστες και το συνιστώ ανεπιφύλακτα ..... είναι αποτελεσματικό και βγάζεις και το μεζέ σου ...... 😉 ...... 

Οκ το ψαροντούφεκο είναι μια λύση .....Αλλιώς  μέσα στη θάλασσα πόσες ώρες θα κάτσεις ???Μέχρι να βγάλεις λέπια???

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Οκ το ψαροντούφεκο είναι μια λύση .....Αλλιώς  μέσα στη θάλασσα πόσες ώρες θα κάτσεις ???Μέχρι να βγάλεις λέπια???

 

 

..... 7-8 ώρες άνετα με ψαροντούφεκο και με μόνιμη την αίσθηση της δροσιάς αφού το νερό εξαιρετικά σπάνια ξεπερνά τους 26 - 27 C .... απίστευτη αίσθηση που αγγίζει τα όρια της ηδονής όταν ξέρεις ότι οπουδήποτε αλλού έχεις γίνει λιόκαφτος ....... 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ ψηλα παραμενει η Ιπποκρατειος ακομα,33 με 34+ τωρα οι τρεις σταθμοι.Εδω εχει κοψει εντελως ο αερας και ειμαστε στους 30,9 με 32% υγρασια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Πολυ ψηλα παραμενει η Ιπποκρατειος ακομα,33 με 34+ τωρα οι τρεις σταθμοι.Εδω εχει κοψει εντελως ο αερας και ειμαστε στους 30,9 με 32% υγρασια.

..... τι μέγιστη έπιασες Γιώργο ...???? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... τι μέγιστη έπιασες Γιώργο ...???? 

Δεν γραφω ποτε μεγιστες Αγγελε,γιατι εχω το θερμομετρο μονιμα αφημενο στον ηλιο και γραφει 50αρια.Απο τον Σεπτεμβριο θα το φτιαξω.Τ αυτοκινητου παντως εγραψε 40 κατα τις 2 η ωρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Έχει κολλήσει εδώ και πολύ ώρα στους 35 βαθμούς .....πέσε Γ... το κέρατο μου γιατί στις 9 έχω προπόνηση 

Ρε τρελος εισαι;;;Μην πηγαινεις τετοιες μερες για τρεξιμο.Θα χασεις το.μεταλιο;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ρε τρελος εισαι;;;Μην πηγαινεις τετοιες μερες για τρεξιμο.Θα χασεις το.μεταλιο;;;

Έχω τρέλα στο μυαλό μου ρε ....δε θα κάνω πολύ 7-8 χιλιόμετρα σε μέτριο ρυθμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Έχω τρέλα στο μυαλό μου ρε ....δε θα κάνω πολύ 7-8 χιλιόμετρα σε μέτριο ρυθμο

και εδω 35.1 ακομα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

και εδω 35.1 ακομα...

Εδώ με δυτικό τώρα 35.8 με το που γύρισε για λίγα λεπτά ανέβηκε 1 βαθμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι ρε παιδια τωρα θα το εγραφα....μας.εσκισε στα τελειωματα ενω επεσε λιγο ο ηλιος και ειπα να βγω να ριξω κανα νερο να δροσισει απο 35-35.5 βλεπω ανοδο 36.4....λεω παει για πεταμα το θερμομετρο...κι ομως ειναι το φιλακι του Δυτικου ανεμου να μας βασανισει μεχρι τα μεσανυχτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μας πηρε φαλαγγι η Κρητη....44αρι τελικα...

34.9 εδω Ζωγραφου και περιμενω με.αγωνια.μπας και βγαλει εκεινο.το ΝΝΑ.ρευμα και πεσει 3-4 βαθμους....να αερισω λιγο γιατι θα τρελαθω 24/24 αιρκο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στον Ταύρο απουσία ανέμου σήμερα έως τις 11 περιπου, με ενοχλούσαν ακόμα και οι 32c.Μετα έβαλε αεράκι και η αίσθηση ήταν καλύτερη.Σε ένα υδραργυρικό που έβαλα σε διαμπερές μέρος υπό σκια,οι 35c δεν ξεπεράστηκαν ποτέ.Η δε υγρασία από ότι είδα σε κοντινό σταθμό κυμάνθηκε τις κρίσιμες ώρες κοντά στο 35%.

Στο βουνό του Πέραματος το μεσημεροαπόγευμα δεν υπήρχαν υψηλές t (31-32c) αλλά η αίσθηση ήταν λίγο χειρότερη από αυτή που ειμουν στον Ταύρο λόγω της υγρασίας που κυμάνθηκε στο 50%.

Όχι τπτ τραγικό πάντως σαν αίσθηση.Θα έλεγα μια τυπική καλοκαιρινή μέρα.

Τωρα έχω 29.8 με 59% υγρασία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...