Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια τελευταια φωτο κατα τις 10 το βραδυ,στο δρομο απο Κρυονερι προς Δροσοπηγη κοιταζοντας νότια.Η κόλαση συνεχιζεται.Μεγαλη στεναχωρια.Καληνυχτα.

IMG-4088fefc42c164bcf8d1a42a43db102f-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Snow sick είπε:

Τι αναφορές ρε Γιώργο? Καίγονται τα μέρη μας με ΑΠΝΟΙΑ. Αν είχε πάει από την άλλη Δροσοπηγουλα κ Ιπποκρατειος δεν θα υπήρχαν. Θέμα χρόνου είναι βέβαια δυστυχώς..29 βαθμοί στον Αγ Στεφανο, τραγική βραδιά 

Εξηγησα παρακατω.Ελπιζω να εγινα κατανοητος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μια τελευταια φωτο κατα τις 10 το βραδυ,στο δρομο απο Κρυονερι προς Δροσοπηγη κοιταζοντας νότια.Η κόλαση συνεχιζεται.Μεγαλη στεναχωρια.Καληνυχτα.

Κάτω από το νεκροταφείο έχει φτάσει η φωτιά Γιώργο αφού το πίσω μέρος φωτιάς έμεινε ζωντανό. Λογικό είναι να μην ασχολείται κάνεις με αυτό και τώρα που έκοψε ο άνεμος ακολουθεί το ανάγλυφο προς τα πάνω . Έχουν βγάλει και λεωφορεία στην πλατεία μήπως και χρειαστεί να εκκενωθεί το Κρυονέρι . Δεν πιστεύω όμως  ότι υπάρχει περίπτωση να κινδυνεύσει σοβαρά με τις συνθήκες που επικρατούν  .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, oldboy332 είπε:

Κάτω από το νεκροταφείο έχει φτάσει η φωτιά Γιώργο αφού το πίσω μέρος φωτιάς έμεινε ζωντανό. Λογικό είναι να μην ασχολείται κάνεις με αυτό και τώρα που έκοψε ο άνεμος ακολουθεί το ανάγλυφο προς τα πάνω . Έχουν βγάλει και λεωφορεία στην πλατεία μήπως και χρειαστεί να εκκενωθεί το Κρυονέρι . Δεν πιστεύω όμως  ότι υπάρχει περίπτωση να κινδυνεύσει σοβαρά με τις συνθήκες που επικρατούν  .

Και με αυτές τις συνθήκες πως εξακολουθεί να καιεί με μανία δηλαδή? 

 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Αντώνης Χιόνης είπε:

Δεν έχω ιδέα. Στο Σκαι το είπαν

Εφιαλτική η εξέλιξη της πυρκαγιάς 

Δεν το περίμενα αυτό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Κάτω από το νεκροταφείο έχει φτάσει η φωτιά Γιώργο αφού το πίσω μέρος φωτιάς έμεινε ζωντανό. Λογικό είναι να μην ασχολείται κάνεις με αυτό και τώρα που έκοψε ο άνεμος ακολουθεί το ανάγλυφο προς τα πάνω . Έχουν βγάλει και λεωφορεία στην πλατεία μήπως και χρειαστεί να εκκενωθεί το Κρυονέρι . Δεν πιστεύω όμως  ότι υπάρχει περίπτωση να κινδυνεύσει σοβαρά με τις συνθήκες που επικρατούν  .

Καλα εκαναν και εβαλαν λεωφορεια αλλα θεωρω σχεδον αδυνατον να κινδυνευσει το κρυονερι.Η φωτια θα σβηστει μεσα στη νυχτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Και με αυτές τις συνθήκες πως εξακολουθεί να καιεί με μανία δηλαδή? 

 

Δεν καίει με μανία.  Ο καιρός μας κάνει χάρη σήμερα.Ειναι μοναδική βραδιά με τέτοια άπνοια  . Το δάσος αυτό όπως έγραψα από την πρώτη στιγμή δεν σβήνει εύκολα . Είναι κάτι σαν ζούγκλα με πεύκα. Δεν χώρας  περάσεις ανάμεσα στα δέντρα . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Εφιαλτική η εξέλιξη της πυρκαγιάς 

Δεν το περίμενα αυτό 

Ναι είναι απίστευτο. Και με ανύπαρκτο άνεμο κιολας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Και με αυτές τις συνθήκες πως εξακολουθεί να καιεί με μανία δηλαδή? 

 

εξηγησα σε προηγουμενο μηνυμα μου τι παιζει. δεν καιεει με μανια αλλα υπαρχουν λογοι που απλωθηκε ακομα και με απουσια ανεμων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Και με αυτές τις συνθήκες πως εξακολουθεί να καιεί με μανία δηλαδή? 

 

Οταν δεν φυσαει,η φωτια μεταδιδεται αργα απο το ενα δεντρο στο αλλο με αργο ρυθμο ασχετου κατευθυνσης,χωρις ο αερας να την κατευθυνει και να την οριοθετει.Ετσι τωρα προφανως αφου δεν εχει να καψει κατι προς τα νοτια,τραβηξε την ανηφορα οπου υπαρχει αφθονη καυσιμος υλη.Προσωπικα δεν ανησυχω για κατι χειροτερο πλεον και εφοσον φυσικα δεν φυσαει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Δεν καίει με μανία.  Ο καιρός μας κάνει χάρη σήμερα.Ειναι μοναδική βραδιά με τέτοια άπνοια  . Το δάσος αυτό όπως έγραψα από την πρώτη στιγμή δεν σβήνει εύκολα . Είναι κάτι σαν ζούγκλα με πεύκα. Δεν χώρας  περάσεις ανάμεσα στα δέντρα . 

Φαντάσου να φυσαγε και δηλαδή ε? "

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μιλησα με φιλο μου γιατρο που μενει βαρυμπομπη και τον οποιο θα φιλοξενησω γιατι δεν μπορει να μεινει σπιτι του

δεν θα αναφερθω καν σε οσα  μου ειπε ουτε θα τα παραθεσω για να αποφυγω αντιπαραθεσεις

αλλα ανατριχιασα οταν μου ειπε ότι " το περιμενε και οτι θα ερχοταν ΦΕΤΟΣ η σειρα τους"!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αττικη, Πελοποννησος, Ευβοια και νησια ανατ Αιγαιου  σηκωνουν καθε χρονο τον κυριο ογκο των πυρκαγιων...α και Ζακυνθος πολυ συχνα...γενικα οπου εχει δαση με χαλεπιο πευκη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, olaficent said:

μιλησα με φιλο μου γιατρο που μενει βαρυμπομπη και τον οποιο θα φιλοξενησω γιατι δεν μπορει να μεινει σπιτι του

δεν θα αναφερθω καν σε οσα  μου ειπε ουτε θα τα παραθεσω για να αποφυγω αντιπαραθεσεις

αλλα ανατριχιασα οταν μου ειπε ότι " το περιμενε και οτι θα ερχοταν ΦΕΤΟΣ η σειρα τους"!!

 

Σιγα τη μαντεψια που εκανε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, olaficent είπε:

 

αλλα ανατριχιασα οταν μου ειπε ότι " το περιμενε και οτι θα ερχοταν ΦΕΤΟΣ η σειρα τους"!!

 

Το ειχα γραψει σε καμια 50αρια μηνυματα μου απο τον Απριλη και μετα οτι "φετος θα καουμε".

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπαρχει και  ενα αλλο βουνο που φοβαμαι οτι θα ακουσουμε προσεχως ολοκαυτωμα τυπου Γερανειων αλλα δεν το ξεστομω καν μην το γρουσουζεψω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Φαντάσου να φυσαγε και δηλαδή ε? "

Εάν φυσούσε ΒΑ θα είχαν καεί τα πάντα μέχρι στη  κεραία της Πάρνηθας,  εάν είχε ΝΔ το Κρυονέρι θα γινόταν το νέο Μάτι μέσα στην πρώτη ώρα της πυρκαγιάς.Γενικά, είμαστε απίστευτα τυχεροί σήμερα .

Ακόμη και οι ρεματιές όπου κυρίως υπάρχουν μέτωπα  αυτή την ώρα σπρώχνουν την φωτιά προς τα κάτω(προς τα καμμένα) και όχι προς το Κρυονέρι.

Ε, κάποια στιγμή,κάποιος θα την σβήσει . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Το ειχα γραψει σε καμια 50αρια μηνυματα μου απο τον Απριλη και μετα οτι "φετος θα καουμε".

κι οπως προανεφερα ηταν ο τροπος που το τεκμηριωσε που με εξεπληξε

δεν ξερω πως το ειχες αιτιολογησει γιατι μπαινω περιοδικα στο σαιτ 

απλα η περιοχη αυτη δεν καηκε τυχαια!!! κ το αφηνω εδω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, geornik είπε:

Υπαρχει και  ενα αλλο βουνο που φοβαμαι οτι θα ακουσουμε προσεχως ολοκαυτωμα τυπου Γερανειων αλλα δεν το ξεστομω καν μην το γρουσουζεψω...

Τα Γερανεια πεθαναν σχεδον.Αρα για Κιθαιρωνα θα μιλας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...