Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως στο παρελθον εχουμε φαει πολλα χαστουκια απο τζιφο..Κρισιμος ο βραδυνος παιος..Στις 120-144 εχει αρκετη βαρυτητα πλεον,δεν ειναικαι τοσομακρυα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Αϊντεε Θανασαρα 

Εε δεν μου γεμίζει το μάτι η αυριανή μέρα... Αυτή τη φορά το πρόβλημα θα είναι οι θερμοκρασίες πιστεύω .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Καλά χάπια παίρνεις? Το τζεμ δεν είναι καλό ούτε για 18,19 ούτε για το μετά.... Στην Τουρκία τα στέλνει ολα

Σε αυτόν τον χάρτη η κατάληξη θα ήταν Τουρκία;🤔

gem-0-240.png.eb1300b3c189e8715bd73dfab168ba20.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Gary είπε:

???????????????????????????

 Από αύριο το ξημέρωμα ότι γίνει Γκάρυ 

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

το κοντρολ το τραβαει μεχρι ξημερωματα Τριτης και στο καπακι ετοιμαζει αλλο απο πανα χαχα!

gens-0-1-204.png

gens-0-0-204.png

gens-0-2-204.png

Δύσκολο να κατέβαινε πιστεύω χωρίς να κάνει Ριτζ βα ο αζορ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Σε αυτόν τον χάρτη η κατάληξη θα ήταν Τουρκία;🤔

gem-0-240.png.eb1300b3c189e8715bd73dfab168ba20.png

Τόσο μονοκόμματος που είναι ο αυλώνας θα έμπαινε Αδριατική να κάνει έστω μερική αποκοπή; Δεν θα περνούσε γρήγορα ανατολικά;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

εκείνο το 10αρι είναι τη θεσσαλονίκης,το έχω παρατηρήσει κι άλλες φορές. στη σοφία 23 εκατοστά έλεγε,τόσα έπεσαν κατά μέσο όρο μέσα στην πόλη. απλά με τις θερμοκρασίες είναι το πρόβλημα,αυτές που δείχνει είναι πάντα 2 πιο κάτω από αυτό που έχει γιατί βλέπει την πόλη λες και είναι το επταπύργιο. εμένα μου φαίνεται απίθανο ακόμα και το 2 με τέτοια φαινόμενα,γιατί αν όντως έχει 2 βαθμούς,το πιθανότερο είναι να χιονίσει ναι. αλλά δεν το πιστεύω,θεωρώ ότι θα βρέχει με 5 βαθμούς αύριο το απόγευμα

Ισχύει αυτό, τόσα έδινε τότε για πόλη, τόσα πάνω κάτω έπεσαν. Για την πόλη δείχνει δηλαδή. Γενικά δεν είναι να τον παίρνεις πολύ στα σοβαρά τον χάρτη χιονιού του τζίφου αλλά κ των άλλων μοντέλων από άλλα σάιτ. Για μια χοντρική εκτίμηση ας πούμε πως έχει την αξία του.

Για θερμοκρασίες συμφωνώ πως έτσι είναι όπως τα λες. Η θερμ. του τζίφου για την πόλη είναι ουσιαστικά αυτή του Επταπυργίου στα 200μ, όπου είμαι στην πραγματικότητα κοντά 1.5 κάτω από εγνατία και 2 από παραλία. Το πρόβλημα είναι αν ισχύουν αυτά που δίνει, έστω κ με αυτές τις παραμέτρους που λέμε τώρα. Γιατί αν ισχύουν κ έβγαινε έτσι, τις μεσημεριανές ώρες με τον συγκεκριμένο υετό, την Τ να πηγαίνει στο 0 κ επιπ.παγ. στα 300 εδώ λογικά θα υπάρξει μέχρι κ στρώσιμο. Κ επειδή δυστυχώς δεν εμπιστεύομαι κ πολύ τους αναλυτικούς χάρτες των υπόλοιπων μοντέλων που βγάζουν άλλα σάιτ, αναγκαστηκά στα τόσο κοντινά κτης λεπτομέρειας την βγάζω με τζίφο που δίνει αυτά που δίνει τώρα.

Θα δούμε, ας πάει εκεί το χαμηλό, να βγει κ ένας καλός ΒΔ κ τα βλέπουμε αύριο. Όπως είπα κ πριν εγώ πιστεύω απλά σε χιονόπτωση τις καλές υετικές ώρες για εδώ.

21-780PGR.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμφανίστηκαν δυτικά σενάρια και αυξήθηκαν τα χιόνια για δω στις 20 21 απο το πρώτο Αυλώνας στις 18 χωρις καν να έρθει κ δεύτερος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ μέτρια έως τώρα τα 12αρια για εδώ... Στην ουσία έχουμε τους πάντες εναντίον του τζίφου και των ενς του για το ΣΚ. Ας δούμε και τον ευρωπαίο σε λίγο.

Για την συνέχεια νωρίς ακόμη... πρέπει να περιμένουμε πρώτα να καθαρίσει η εικόνα για τις 18-19 και μετά βλέπουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Εε δεν μου γεμίζει το μάτι η αυριανή μέρα... Αυτή τη φορά το πρόβλημα θα είναι οι θερμοκρασίες πιστεύω .

Η ελπιδα παντα τελευταια πεθαινει😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Τόσο μονοκόμματος που είναι ο αυλώνας θα έμπαινε Αδριατική να κάνει έστω μερική αποκοπή; Δεν θα περνούσε γρήγορα ανατολικά;

Πιστεύω θα έβγαζε κάποιο γρήγορο πέρασμα στα κεντροβόρεια και μεγάλο προσήνεμο χιόνι στη συνέχεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κεντροβορειοι σεναρια 6, 11, 18, 28, 29 χωρίς καν να ερθειε ο δεύτερος αυλωνας ..εχει και ο ευρωπιος καπιια ετσι το πρωι

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Πιστεύω θα έβγαζε κάποιο γρήγορο πέρασμα στα κεντροβόρεια και μεγάλο προσήνεμο χιόνι στη συνέχεια.

E ναι αυτό. Περάστε σκουπίστε τελειώσατε, 5-6 ώρες υετός ίσως και πριν προλάβει να κατέβει αρκετό κρύο για στρώσιμο στην παραλία και μετά ήλιος με αρνητικές. Να μας λείπει. Λεπτό αυλώνα στην Αδριατική θέλουμε και χαμηλό και ένα -7 μας φτάνει..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Εε δεν μου γεμίζει το μάτι η αυριανή μέρα... Αυτή τη φορά το πρόβλημα θα είναι οι θερμοκρασίες πιστεύω .

αν χιονίζει αύριο βγάλε φώτος αλλιώς βγάλε φώτο μία φέτα αχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αυτό.. λίγο πιο ανατολικά το θέλω και τέλος χεχε

gfs-0-354.png?12

 

Βελτιώνεται ο μέσος όρος

gens-31-1-240.png

 

 

για τα κοντινά μόνο με θαύμα δεν θα το χάνουμε

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...