Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, theodors3 είπε:

χαλασε αλλα την παλευει ακομα την υποθεση!

Μπα φίλε δεν ξέρω, εγώ το έχω παρατήσει τελείως γιατί δεν υπάρχει πλέον τρόπος να φτιάξει, στην καλύτερη πτώση της θερμοκρασίας σκέτη, χωρίς φαινόμενα στις περισσότερες περιοχές της χώρας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλο και πιο πίσω μας πάνε τα μοντέλα....αλλαγή μια εβδομάδα καιρικης απραξίας  και τα φίδια έχουν αρχίσει και με ζώνουν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Ετσι θα θελα να ειναι καπως,καπου,καποτε σε καποιο πεδινο μερος της χωρας μας..

DwUCuk9WkAAvrD3.jpg

Έχει κάνει φίλε...στην Κύμη!!!

kimi-xioni2.jpg

3.jpg

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και μακριά από τις συμφορές και περιπέτειες που μας βρήκαν το προηγούμενο έτος!! Και χιόνια όπως στην Κύμη!!! (λέμε τώρα...και το 1/3 όμως μας κάνει!!)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τουμπιαζει το αικον

Βαροφαγε Μισελ και εγειρε να πάρει εναν υπνάκο..,,,Μιχάλη, δυστυχώς  δεν υπαρχει κατι, τουλάχιστον μεχρι και τις 15

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Βαροφαγε Μισελ και εγειρε να πάρει εναν υπνάκο..,,,Μιχάλη, δυστυχώς  δεν υπαρχει κατι, τουλάχιστον μεχρι και τις 15

Το ξέρω φίλε Μπάμπη.. Ελπίζω να βγει κανένα καλό βροχοσύστημα μετά τις 8.. Εδώ στην Λάρισα το καλοκαίρι, πάντα είναι πιο ενδιαφερον από τον χειμώνα αν είσαι καιρόφιλος.. Θα τις κάνει τις καταιγίδες και του κάποιες από αυτές θα είναι γερές.. Τώρα τίποτα μόνο συννεφάκια...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν, @bardaris, @BrainA @Galanto @notios_polos @North _ Walker @nikolas 2365 @GEORGE SNOWMAN κ λοιπές δυνάμεις........ ρε σεις αφήστε τα κοψίδια και τις μπριζόλες και πάμε να το φέρουμε..αιντεε λεμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το ξέρω φίλε Μπάμπη.. Ελπίζω να βγει κανένα καλό βροχοσύστημα μετά τις 8.. Εδώ στην Λάρισα το καλοκαίρι, πάντα είναι πιο ενδιαφερον από τον χειμώνα αν είσαι καιρόφιλος.. Θα τις κάνει τις καταιγίδες και του κάποιες από αυτές θα είναι γερές.. Τώρα τίποτα μόνο συννεφάκια...

Μιχαήλ θεωρώ πως οι περισσότεροι εδώ μέσα είμαστε πρώτα χιονοφιλοι και μετά καιροφιλοι. Τι να το κάνω το καλοκαίρι στη Λάρισα να τρώω 2 μήνες καύσωνα με αντάλλαγμα 1-2 καλές καταιγίδες? Ευχαριστώ δε θα πάρω...🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, LarissaSnow είπε:

Μιχαήλ θεωρώ πως οι περισσότεροι εδώ μέσα είμαστε πρώτα χιονοφιλοι και μετά καιροφιλοι. Τι να το κάνω το καλοκαίρι στη Λάρισα να τρώω 2 μήνες καύσωνα με αντάλλαγμα 1-2 καλές καταιγίδες? Ευχαριστώ δε θα πάρω...🤔

Προσωπικά μιλάω Γιώργο. Κατά μέσο όρο ανά εβδομάδα θα βλέπουμε καταιγίδες, [είτε επειδή μια εβδομάδα μπορεί αν έχει 2-3 συνεχόμενες μέρες, ή και καμία βέβαια] και για εμένα οι καυσωνικές συνθήκες μου είναι πολύ πιο εύκολες σα αίσθηση στο σώμα μου, από ότι οι συνθήκες χιονιού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

hd του Ukmo Και στο Meteociel  ευτυχώς για να μην μπαίνουμε στο wetter

ukmo-0-168.png?0

μάλιστα όλου του β ημισφαιρίου!!

 

και ξεχωριστά Αμερική αχχχχ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, Μεσσήνιος είπε:

Έχει κάνει φίλε...στην Κύμη!!!

kimi-xioni2.jpg

3.jpg

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και μακριά από τις συμφορές και περιπέτειες που μας βρήκαν το προηγούμενο έτος!! Και χιόνια όπως στην Κύμη!!! (λέμε τώρα...και το 1/3 όμως μας κάνει!!)

Στην ελλαδα ως συνηθως αν μιλαμε για χαμηλα υψομετρα κατω απο 500 μετρα παντα στην ευβοια καταληγουν τα μεγαλυτερα ποσα χιονουετου με καλη τροφοδοτηση χιονουετου απο το αιγαιο με το ψυχρο Β.Α ρευμα και κλασσικα στην βορεια και δυτικη ελλαδα ηλιοφανεια και λιγες νεφωσεις.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα...Εγω προσωπικα δεν περιμενω τιποτα μεχρι τις 15 του μηνα..Ειμαι πεπεισμενος ομως οτι μπορουν να βγουν δυνατες βροχοκαιριες αλλα δυσκολα εως απιθανο με την υπαρχουσα κυκλοφορια να δουμε πεδινο χιονι μεχρι τοτε..

Οπως πολυ σωστα ανεφερε ο Σωτηρης το πρωι,χανεται ενα πολυ κρισιμο διαστημα..Και αυτο γιατι αυτη την περιοδο η μερα ειναι πολυ μικρη σε αντιθεση με την νυχτα..Θα ηταν οτι καλυτερο να εβγαινε τωρα μια ισχυρη ψυχρη εισβολη...Αφενος γιατι θα χιονιζε πολυ πιο ευκολα και αφετερου γιατι θα μπορουσε να το κρατησει εξισου ευκολα...

Οπως και να χει...Δεν περιμενω αμεσα να αλλαξει κατι..Ακομα κι αν υπαρξουν βελτιωσεις δυσκολα θα το σωσουμε πριν τα μεσα του μηνα..Προσωπικα ειμαι ιδιαιτερα αισιοδοξος για την μετεπειτα πορεια του καιρου..Ειναι πολυ νωρις για να τα βαψουμε μαυρα...Και οσο κι αν ακουγεται κλισε..Χαθηκε μια ακομα μαχη..Αλλα οχι ο πολεμος..Θα παιξουμε τα ρεστα μας στις υπολοιπες 60 μερες..

Προσωπικα επειδη ειμαι και λατρης της στατιστικης,θεωρω οτι τα κεντροβορεια εχουν τον πρωτο λογο για κατι δυνατο..Απο την αποψη οτι τα προσηνεμα εζησαν οτι καλυτερο μπορουσαν τον φλεβαρη του 2021 με την Μηδεια..Δυσκολο λοιπον στατιστικα και φετος να ειμαστε εμεις πρωταγωνιστες...

Το ευνοικοτερο θα ηταν ολοι να το δουμε στρωμενο σε διαφορετικες χρονικες περιοδους..Γιατι κακα τα ψεματα ο πανελλαδικος χιονιας αν και ειμαστε μικρη χωρα ειναι σχεδον απιαστο ονειρο..Ευχομαι αναλογες εικονες παντου...Απο την δουλεια μου στον Ασπροπυργο περσι..Την δευτερα 15 φλεβαρη στις 10:00 το πρωι..Μια μερα πριν η Μηδεια χτυπησει και την υπολοιπη Αθηνα..Παμε γερα ρεεε..Μονο θετικες σκεψεις...Αρχη του χρονου ειναι...Απαγορευεται η μισαλλοδοξια..

Το χιονι εφτασε τους 15 ποντους σε δυο ωρες..Εδω απεικονιζεται το πικ της χιονοπτωσης που εδωσε αμεσα τα 15 εκατοστα...Εδω ειναστε ακομα στην αρχη..Μπορουμε και καλυτερα..Φετος!!!

20210215_090718.jpg.e7dc62ef16b41993502949fc25429556.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως παιδια επειδη ειμαι χιονοφιλος..και επειδη ξεχιονιζω κιολας και περυσι εδω σε εμας 30 ποντους μια μερα το κρατησε...το χειροτερο ηταν η παγωνια 10 απριλιου που μας κατεστρεψε τις παραγωγες μας γιατι ειμαι και αγροτης..ελπιζω να μην ειναι ιδια χρονια...και να κανει χειμωνα στην ωρα του...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Βαροφαγε Μισελ και εγειρε να πάρει εναν υπνάκο..,,,Μιχάλη, δυστυχώς  δεν υπαρχει κατι, τουλάχιστον μεχρι και τις 15

 

30 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Λοιπόν, @bardaris, @BrainA @Galanto @notios_polos @North _ Walker @nikolas 2365 @GEORGE SNOWMAN κ λοιπές δυνάμεις........ ρε σεις αφήστε τα κοψίδια και τις μπριζόλες και πάμε να το φέρουμε..αιντεε λεμε..

Χαχαχα αυτοαναιρεισαι ....Εγώ δεν ασχολούμαι αλλο, ασχολήθηκα το πάλεψα ειχε καλες πιθανοτητες δε το κατάφερα τελος ...Τώρα ξανα οταν έρθει...δε πιατευω καν να έρθει μέχρι τις 20 αλλά δε βαριέσαι...θα μπαινω ν βλεπω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο πανε και χαλάνε τα ανσαμπλ μη παραξενευτειτε αν δε σηκωθούν καν υψηλές πιέσεις...Και επίσης υπάρχει περίπτωση  μαι πέσουν κατω απο το συν 5 στα 850

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

 

Χαχαχα αυτοαναιρεισαι ....Εγώ δεν ασχολούμαι αλλο, ασχολήθηκα το πάλεψα ειχε καλες πιθανοτητες δε το κατάφερα τελος ...Τώρα ξανα οταν έρθει...δε πιατευω καν να έρθει μέχρι τις 20 αλλά δε βαριέσαι...θα μπαινω ν βλεπω 

Καθόλου δεν αυτοαναιρουμαι..Μια στιγμή ξαποσταίνω και ξαανά... Ασε τα σάπια ρε και σήκω...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

image.thumb.png.e6b02b422bb4fedf141870d9fa70f81c.png

E σε πιάνει μια αηδία..

μαυρο χαλι ουτε βροχες χειμωνιατικες δεν εχει τα προηγουμενα χρονια χαλουσε μια χιονοκαιρια αλλα τουλαχιστον ανταυτου εβρεχε τωρα τιποτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε μια εβδομάδα από τώρα φαίνεται να έχουμε ισχυρό πολικό στρόβιλο, με το σημαντικότερο μέρος του στην μεριά του Καναδά κλασσικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ συμπαγής ο πολικός στρόβιλος.δεν ξέρω αν μπορεί να χωθεί καμία σφήνα με τοσο ισχυρά γεωδυναμικα.πολυ κακή προοπτική και δεν ξέρω για πόσο θα τραβήξει.ετσι όπως το κόβω χωρίς τισ γνώσεις ορισμένων από δω μέσα νομίζω πάμε για μετά της 15 του μηνός και αν

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Snowjunky said:

Πολύ συμπαγής ο πολικός στρόβιλος.δεν ξέρω αν μπορεί να χωθεί καμία σφήνα με τοσο ισχυρά γεωδυναμικα.πολυ κακή προοπτική και δεν ξέρω για πόσο θα τραβήξει.ετσι όπως το κόβω χωρίς τισ γνώσεις ορισμένων από δω μέσα νομίζω πάμε για μετά της 15 του μηνός και αν

Βασει μακροπροθεσμων ολο τον χειμωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λέτε να εχουμε κανα ιστορικό φέτος του τύπου 0 εισβολες? Έχε γουστο😂

Επεξεργάστηκε από Snow sick
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...