Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υετός μόνο σε κεντρική μακεδονία απο ικον στις 102 ώρες.

Ποιός κάνει φάρσες έλα πείτε

ScreenHunter_904 Jan. 19 23.20.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηθελα να γραψω πολλα αλλα ειμαι πολυ κουρασμενος.Τα πραγματα δυσκολεψαν.Παιος και ουκμο καταστρεφουν την β φαση επειδη βγαινει νεος αυλωνας-αστραπη και "τραβαει" την αποκομμενη λιμνη πισω.Ειμαστε μακρια ομως ακομα για τη β φαση.Η α φαση μπορει παντως να βελτιωθει και τιποτα δεν εχει τελειωσει για Σ-Κ.Ισως εδω που φτασαμε,το καλυτερο σεναριο για σ-κ ειναι να λεπτυνει η μυτη του αυλωνα και να μπορεσει να κανει μερικη αποκοπη.Αλλα αυτο ειναι μονο στο μυαλο μου.Το να λεπτυνει ολος ο αυλωνας νομιζω οτι ειναι δυσκολο χρονικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, Beach-snow NG said:

Ποιο ΑΙΚΟΝ ρε παιδιά, έλεος.....θα ξεχάσουμε όσα ξέρουμε και θα πάμε για ψάρεμα!!

ΠΕΣ ΤΑ!!!!

έχω κ γω ένα μοντελακι να ασχοληθούμε...

180 ύψος.. Δηλαδή... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, γιωργος τ είπε:

Εντωμεταξυ η φαση ειναι οτι ο αρνιακος ειπε και χιόνια στο Συνταγμα.Να δω πως θα το μαζέψουν 😅

Να σου πω την αλήθεια δε νομίζω ότι θα χρειαστεί. Θα ρίξει χιόνι Σύνταγμα το αν θα το στρώσει είναι άλλο θέμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ηθελα να γραψω πολλα αλλα ειμαι πολυ κουρασμενος.Τα πραγματα δυσκολεψαν.Παιος και ουκμο καταστρεφουν την β φαση επειδη βγαινει νεος αυλωνας-αστραπη και "τραβαει" την αποκομμενη λιμνη πισω.Ειμαστε μακρια ομως ακομα για τη β φαση.Η α φαση μπορει παντως να βελτιωθει και τιποτα δεν εχει τελειωσει για Σ-Κ.Ισως εδω που φτασαμε,το καλυτερο σεναριο για σ-κ ειναι να λεπτυνει η μυτη του αυλωνα και να μπορεσει να κανει μερικη αποκοπη.Αλλα αυτο ειναι μονο στο μυαλο μου.Το να λεπτυνει ολος ο αυλωνας νομιζω οτι ειναι δυσκολο χρονικα.

Το να λεπτυνει περισσότερο ο Αυλώνας ωστόσο ίσως σημαίνει και εκμηδένιση 2ης φάσης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snow sick είπε:

Να σου πω την αλήθεια δε νομίζω ότι θα χρειαστεί. Θα ρίξει χιόνι Σύνταγμα το αν θα το στρώσει είναι άλλο θέμα 

Μακάρι αλλα δίνει υετό για κυριακή?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν έχει χαθεί ούτε η Α ούτε η β φάση. Για μένα αυτό είναι αρκετό. Κάλλιστα θα μπορούσαμε τώρα να πανηγυρίζαμε και να χαλούσαν αύριο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχουνε στραβωσει σχεδόν ολα τα μοντέλα,κ έχουμε Τετάρτη βράδυ,άραγε υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης αναρωτιέμαι.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Δυο κουβεντες στα σοβαρα απο μενα..

Αρχικα...Δεν αλλαζω γνωμη...Εδω και μερες πιστευα και εξακολουθω να πιστευω σε ενα ωραιο σκ και μια ακομα πιο ομορφη νεα εβδομαδα..Για την Αττικη..Μονοδρομος..Χιονοστρωση μεχρι την Λαυρεωτικη απο δευτερα.Καλα τα μοντελα αλλα δεν θα με κανουν ποτε ν αλλαζω γνωμη και αποψη ανα τρεξιμο...

Δευτερον..Μην υποτιματε τα νησια μας..Καποιοι ελαχιστοι..Ξερετε που ειναι η Λημνος η Λεσβος..?Ξερετε αν και ποσο συχνα χιονιζονται..??Και σας το λεω εγω που υπηρετησα Λημνο σ ενα δριμυ χειμωνα το φλεβαρη του 2003.Με 14 μερες χιονοπτωση..Αναθεμα κι αν ενας Σαλονικιος η Αθηναιος γνωριζαν οτι εκεινη την περιοδο η Λημνος θαβονταν...Τα νησια μια χαρα χιονι εβλεπαν και μια χαρα χιονι θα βλεπουν..Το αν δεν χιονιζονται συχνα καποιες αλλες ηπειρωτικες περιοχες πλεον δε μας δινει το δικαιωμα να μιλαμε ειρωνικα για αλλους τοπους ποσο μαλλον απαξιωτικα εστω και με τη μορφη πλακας..Δικαιωμα στο χιονι εχουν ολοι..Το που θα χιονισει,το αποφασιζει μονο ο καιρος..

Ο Μπαμπης τι να πει..??Μενει στη Λεσβο..Θα βλεπει τους Τουρκους απεναντι χιονισμενους και αυτος πιθανων να ειναι παλι σε ομβροσκια...Θα μαθαινει οτι θαβεται η Λημνος η η Σαμοθρακη και αυτος θα παλευει για χιονομπορες..Για σκεφτειτε να μενατε Ραφηνα..Να βλεπατε μονιμως χιονοκουρτινες στην Ευβοια και η Ραφηνα να παλευε με πετσες και χιονονερα..Μην απαξιωνετε κανενα μερος της χωρας απλα γιατι εσεις δεν χιονιζεστε...

Φιλικα προς ολους...

Το πουλακι που σας ελεγα το μεσημερι μιλησε απο μονο του...Οποιος θελει στρωνει τραπεζι με κολυβα..Εγω ανοιγω jameson και στολιζω...Καλο βραδυ σε ολους και με συγχωρειτε για το μακροσκελες κειμενο..

Και οι Κυκλαδες εχουν ψυχη...Καληνυχτα σας...

 

Ετσι ακριβώς Σακη μου..παμπολλες φορές συμβαίνει αυτό που περιγράφεις.. Να τους βλέπεις ολους γυρω σου χιονισμένους και εσυ να απολαμβάνεις ξεροκρυο και ηλιο

..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, γιωργος τ είπε:

Μακάρι αλλα δίνει υετό για κυριακή?

Τώρα όχι. Αυτό την Παρασκευή στα περιοχικα κατά τη γνώμη μου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, snowzz είπε:

Το να λεπτυνει περισσότερο ο Αυλώνας ωστόσο ίσως σημαίνει και εκμηδένιση 2ης φάσης.

Δεν νομιζω.Εξηγω γιατι χαλαει η β φαση και δεν ειναι το μεγεθος του αποκομμενου αυλωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι κβ βλέπω τα έχουν παρατήσει.πολλες οι σφαλιάρες φέτος.πολλα δοκάρια αλλά που θα πάει έχουμε ένα μηνα ακόμα και 10 μέρες.αλλιως καλή καρδιά και καλά χιόνια στα προσυνεμα και να αναβαζετε βίντεο να βλέπουμε και μεις παλληκάρια!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

αυτο λεω ρε συ οτι παιζουν και οι ''αφανεις'' ευκαιριες.

Μια απ αυτες του σκ ειναι μια  δευτερευουσα εξαρση το πρωι τις κυριακης που φαινεται  η συγκλιση κν ευβοια-β κυκλαδες και η αττικη σανσαιν..εμενα αυτο μου θυμιζει πολυ μηδεια που περασε νοτιως της διρφυς και πλαγιασε στο νομο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Η έρημος σαχαρα καλύφθηκε με χιόνι λέει τις χρονιές 2016, 2018, 2021 και 2022.

Αύριο πουλάω το αμάξι και αγοράζω καμήλα!!

Βλακείες γράφουν....χαλάζι ήταν και μάλιστα εχω και αμφιβολία αν ήταν κι από τώρα και όχι απο παλιοτερα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snowjunky είπε:

Οι κβ βλέπω τα έχουν παρατήσει.πολλες οι σφαλιάρες φέτος.πολλα δοκάρια αλλά που θα πάει έχουμε ένα μηνα ακόμα και 10 μέρες.αλλιως καλή καρδιά και καλά χιόνια στα προσυνεμα και να αναβαζετε βίντεο να βλέπουμε και μεις παλληκάρια!!

Τιποτα δεν παρατησαμε ..εχουμε στοχο χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Tolisk20 είπε:

Μια απ αυτες του σκ ειναι μια  δευτερευουσα εξαρση το πρωι τις κυριακης που φαινεται  η συγκλιση κν ευβοια-β κυκλαδες και η αττικη σανσαιν..εμενα αυτο μου θυμιζει πολυ μηδεια που περασε νοτιως της διρφυς και πλαγιασε στο νομο..

Αυτό βλέπει το Ποσειδών το περιοχικό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περα απο την πλακα, νομιζω οτι η εικονα που ανεβασε ο Γιωργος απο Δροσοπηγη σήμερα το πρωι τα λεει ολα! Με ενα Μακρυναρι στα βαθη της Τουρκίας το έστρωσε στη Δροσοπηγη και εδω ειχαμε χιονοπτωση(χωρις στρωσιμο βεβαια) νωρις το πρωι μεχρι τα 150μ

Ποιος ξερει τι δυναμικη θα βγαλει το ΣΚ;

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Τιποτα δεν παρατησαμε ..εχουμε στοχο χαχα

Στόχο?τι εννοείς?εγώ πλέον δεν ξέρω αν έχω κάτι να πιαστώ και βλέπω ότι δεν σχολιάζει κανείς από Λαμία και πάνω και έχω απόγοητευτει πλήρως

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θεωρω ότι το Σάββατο μέρος του λεκανοπεδίου θα είναι στα λευκα και θα περιμένουμε κάτι καλύτερο τη Δευτέρα. Ισως να μη γίνει ιστορικός αλλά αξιόλογο θα είναι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

Στόχο?τι εννοείς?εγώ πλέον δεν ξέρω αν έχω κάτι να πιαστώ και βλέπω ότι δεν σχολιάζει κανείς από Λαμία και πάνω και έχω απόγοητευτει πλήρως

 

26-29 παιζουμε το χαρτι εγκωβισμου

IMG_20220119_220500.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Μεγάλη ζημιά για άλλη μια φορά ο Ατλαντικός που μπαίνει φουριόζος στην Ευρώπη απο σκανδιναβια και σμπρωχνει την διάταξη κρίμα 

Η διάταξη είναι για τα σκουπίδια σωτο,στα βόρεια ούτε χαμηλό της προκοπής δεν έχουμε δει.

Φτάνει Ιόνιο και αλλάζει μεριά.

Εύχομαι στα παιδιά κάτω και στα νησιά να το χαρούν όσο γίνεται και στη μεγαλύτερη ποσότητα!

Εμείς ειπαμε τι πρέπει να κάνουμε 😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Λυπάμαι τους μετεωρολόγους που αύριο θα αναγκαστούν να μιλήσουν 😂😂😂

εν το μεταξυ αν προσεξες, ηταν ολοι σφηκες αυτες τις μερες. και πιθανοτατα αναθαρρωντας απο τα χθεσινα και καθως οι μερες πλησιαζαν και οφειλαν να βγουν, το κανανε σημερα το πρωι, ενδεχομενως διχως να εχουν δει τα πρωινα. χαχαχα

αλλα τι να κανουν κι αυτοι, βγαινουν νωρις και πεφτουν εξω, τους λιθοβολουμε, βγαινουν αργα, τους κατηγορουμε πως το καναν εκ του ασφαλους, χαχαχα. περαν της λατρειας που εχουν δεδηλωμενα και οι ιδιοι για το χιονι, τετοιες  μερες καθε φορα ειναι θεωρω οι χειροτερες τους στη δουλεια, χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

Στόχο?τι εννοείς?εγώ πλέον δεν ξέρω αν έχω κάτι να πιαστώ και βλέπω ότι δεν σχολιάζει κανείς από Λαμία και πάνω και έχω απόγοητευτει πλήρως

 

Για τις 27 του μηνός εννοεί ο Κώστας αλλά όσο πιθανότητες είχαμε να μας επηρεάσει η λίμνη της Δευτέρας άλλες τόσες έχουμε και για τότε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...