Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Υποτίθεται ότι οι λίμνες είναι απρόβλεπτες και μπορεί σε αυτές τις ώρες να κάνουν την  ιδανική κίνηση τελευταίες ώρες....κάτω από τις 120-100 εννοείται αλλά αρκεί να υπάρχουν περιθώρια στη διάταξη...δες χάρτη χτεσινοβραδινού ευρωπαίου τον λόγο για τον οποίο αυτή η ίδια λίμνη στην ίδια θέση στις 90 ώρες όπως και σήμερα κατέληγε δυτικά μας με χαμηλό ψηλά από το Ιόνιο να μας επηρεάζει....αλλά τα δεδομένα με το ατλαντοχαμηλό άλλαξαν 

Το χθεσινο ευρωπαικο και τζεμ ηταν εκτος ολα τα ενς την λιμνη εκει που ειναι σημερα πανω κατω την ειχαν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά επειδή είμαι στη δουλειά ακόμα με βάση τα 12 άρια η Α φάση για τ κβ τέλος έτσι?και απ' ότι κατάλαβα και γιατί την β φάση για τα προσυνεμα θα είναι είναι?

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Ναι αλλα παλι ήταν πολύ οριακό σωτηρη...Ενώ αυτο που θα έρθει μετα είναι μόνο ένα μπει στην ευρωπη και πιστευω θα έρθουν ωραια πραγματα 

Ναι αλλά μιλάμε για πέραν των 120 ωρών που μεσολαβούν ένα κάρο αλλαγές στο ενδιάμεσο χίλια πράγματα μπορεί να χαλάσουν....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Το χθεσινο ευρωπαικο και τζεμ ηταν εκτος ολα τα ενς την λιμνη εκει που ειναι σημερα πανω κατω την ειχαν

το ξέρω είχαν μαζί τους λίγα ανσάμπλ αλλά και πάλι έτσι βγαίνουν οι θετικές αλλαγές....είδαμε και όταν όλα τα ανσάμπλ ήταν μαζί τι έγινε.....για βόρεια ελλάδα πάντα μιλάω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με συγχωρείτε αλλα τα παρατάω οι ακαι ασχολούμαι με αυτό....το σήμα ξεκιναει ...Έτσι κι αλλιως; Δεν εχω και τιοοτα να κάνω ...Και επίσης τα μμ ειναι πολλα στα σενάρια αρα θα χει δυνατα σεναρια 

 

Screenshot_20220119-220430_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ναι αλλα παλι ήταν πολύ οριακό σωτηρη...Ενώ αυτο που θα έρθει μετα είναι μόνο ένα μπει στην ευρωπη και πιστευω θα έρθουν ωραια πραγματα 

Ελπιδα υπαρχει

IMG_20220119_220500.jpg

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετεόγραμμα Ευρωπαικού για Αθήνα. Εντάξει δεν είναι να πετάμε και από τη χαρά μας, ιδιαίτερα εάν αναλογιστεί κανείς τι χάρτες έχουμε δει έως σήμερα. Ναι μπορούν να αλλάξουν, ναι είμαστε κοντά, ναι θα το δούμε αλλοι λίγο άλλοι πολύ αλλά η σημερινή ημέρα ήταν πισωγύρισμα:

https://meteologix.com/gr/forecast/264371-athens/meteogram/euro

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και να πηγαινετε βημα βημα

ναι δειχνει ιστορικο τη δευτερα

ναι μπορει να το κανει καλυτερο

ναι μπορει να παει τουρκια

ο καιρος ειναι καιρος

ειναι προκαθορισμενο μακρυα απο ανθρωπινους παραγοντες τι θα γινει και απλα εμεις προσπαθουμε να δουμε τι θα γινει

στον μπαλο διναν 40μμ και ειχα 150 

στη μηδεια δεν μου ελεγαν καν οτι θα χιονιστω

ασχετες μερες εχει βρεξει πολυ περισσοτερο απο αυτα που εδειχναν

τελη νοεμβρη εδινε το τζφς 1 μμ για αθηνα και εριξε 30μμ

σοβαρευτειτε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βασικα ποτέ μη κοιταμε υετο. Εγω εφαγα σφαλιαρες παλιοτερα και εμαθα. Προσωπικα δεν δινω σημασια στον υετο δινω σημασια σε αλλα ποιοτικα χαρακτηριστικα πλεον.  Να κοιταμε αλλα χαρακτηριστικα. Σε οποια κακοκαιρια και να ερθει. 

Για καποιο λογο στο θεμα του υετου τα μοντελα προγνωσης πεφτουν πολυ εξω... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Με συγχωρείτε αλλα τα παρατάω οι ακαι ασχολούμαι με αυτό....το σήμα ξεκιναει ...Έτσι κι αλλιως; Δεν εχω και τιοοτα να κάνω ...Και επίσης τα μμ ειναι πολλα στα σενάρια αρα θα χει δυνατα σεναρια 

 

Screenshot_20220119-220430_Chrome.jpg

Υπάρχει πιθανότητα να βγει κάτι σε εκείνες τις ημερομηνίες και να μην έχουμε θερμοκρασίες στα πεδινά της Κ. Μακεδονίας;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Δυο κουβεντες στα σοβαρα απο μενα..

Αρχικα...Δεν αλλαζω γνωμη...Εδω και μερες πιστευα και εξακολουθω να πιστευω σε ενα ωραιο σκ και μια ακομα πιο ομορφη νεα εβδομαδα..Για την Αττικη..Μονοδρομος..Χιονοστρωση μεχρι την Λαυρεωτικη απο δευτερα.Καλα τα μοντελα αλλα δεν θα με κανουν ποτε ν αλλαζω γνωμη και αποψη ανα τρεξιμο...

Δευτερον..Μην υποτιματε τα νησια μας..Καποιοι ελαχιστοι..Ξερετε που ειναι η Λημνος η Λεσβος..?Ξερετε αν και ποσο συχνα χιονιζονται..??Και σας το λεω εγω που υπηρετησα Λημνο σ ενα δριμυ χειμωνα το φλεβαρη του 2003.Με 14 μερες χιονοπτωση..Αναθεμα κι αν ενας Σαλονικιος η Αθηναιος γνωριζαν οτι εκεινη την περιοδο η Λημνος θαβονταν...Τα νησια μια χαρα χιονι εβλεπαν και μια χαρα χιονι θα βλεπουν..Το αν δεν χιονιζονται συχνα καποιες αλλες ηπειρωτικες περιοχες πλεον δε μας δινει το δικαιωμα να μιλαμε ειρωνικα για αλλους τοπους ποσο μαλλον απαξιωτικα εστω και με τη μορφη πλακας..Δικαιωμα στο χιονι εχουν ολοι..Το που θα χιονισει,το αποφασιζει μονο ο καιρος..

Ο Μπαμπης τι να πει..??Μενει στη Λεσβο..Θα βλεπει τους Τουρκους απεναντι χιονισμενους και αυτος πιθανων να ειναι παλι σε ομβροσκια...Θα μαθαινει οτι θαβεται η Λημνος η η Σαμοθρακη και αυτος θα παλευει για χιονομπορες..Για σκεφτειτε να μενατε Ραφηνα..Να βλεπατε μονιμως χιονοκουρτινες στην Ευβοια και η Ραφηνα να παλευε με πετσες και χιονονερα..Μην απαξιωνετε κανενα μερος της χωρας απλα γιατι εσεις δεν χιονιζεστε...

Φιλικα προς ολους...

Το πουλακι που σας ελεγα το μεσημερι μιλησε απο μονο του...Οποιος θελει στρωνει τραπεζι με κολυβα..Εγω ανοιγω jameson και στολιζω...Καλο βραδυ σε ολους και με συγχωρειτε για το μακροσκελες κειμενο..

Και οι Κυκλαδες εχουν ψυχη...Καληνυχτα σας...

 

Πόσο μα πόσο συμφωνώ βρε φίλε...κανένας τόπος δεν πρέπει να απαξιώνεται, επειδή μια διάταξη δεν κάθεται καλά για την αυλή μας. Μου θυμίζει νοοτροπία τύπου "Να ψηφίσει η κατσίκα του γείτονα"! Όλοι οι τόποι έχουν ψυχή και άμα ο καιρός αποφάσισε να χιονιστει το Καστελλόριζο, το Τελ Αβίβ η οι Πυραμίδες της Γκίζας, με γεια του με χαρά του. Εμείς θα τον απολαμβανουμε, θα τον παρακολουθούμε και θα τον μελετάμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα αγγλακια που τρώνε στην μάπα τον αζορα τόσο καιρό δεν έχουν ψυχη; 😁όλοι στον ίδιο πλανήτη ζούμε χαχα

Επεξεργάστηκε από weatherlover 64
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η μετάφραση του Ραν του τζίφου για Δευτέρα Τρίτη είναι τουλάχιστον 30 ποντακια στρωμένα στην Αβάντων. Αλλά είναι λίγο μακριά ακόμη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, brainstorm είπε:

Άμα ο καιρός αποφάσισε να χιονιστει το Καστελλόριζο, το Τελ Αβίβ η οι Πυραμίδες της Γκίζας, με γεια του με χαρά του. Εμείς θα τον απολαμβανουμε, θα τον παρακολουθούμε και θα τον μελετάμε...

Ας πάρουμε λοιπόν το παράδειγμα αυτό κι ας πούμε ότι ο χιονιάς θα αφορά Καστελλόριζο/Τελ Αβιβ/Πυραμίδες ή τελοσπάντων, όχι την περιοχή σου. Αν και στους επόμενους 10 χιονιάδες ο καιρός δεν επιλέξει την περιοχή σου, θα τον απολαμβάνεις και μετά το ίδιο?

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Με συγχωρείτε αλλα τα παρατάω οι ακαι ασχολούμαι με αυτό....το σήμα ξεκιναει ...Έτσι κι αλλιως; Δεν εχω και τιοοτα να κάνω ...Και επίσης τα μμ ειναι πολλα στα σενάρια αρα θα χει δυνατα σεναρια 

 

Screenshot_20220119-220430_Chrome.jpg

Τις ημερομηνίες που αναφέρεσαι τις είδες; 27-29 του μηνα; 8-10 μέρες μετά;.... πιο πιθανές είναι οι αλκυονίδες......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως από χθες το βράδυ μέχρι σήμερα πήγε Ανατολικότερα ,μπορεί να μας κάνει την χάρη να πάει Δυτικότερα το επόμενο 24ωρο.  Ραντεβού στις αναφορές και καλά φαινόμενα σε όλους . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θελω να μου βρει καποιος τα ποιοτικα χαρακτηριστικα που εριξε περυσι 15π στο συνταγμα..

προς γνωση κ συμορφωση..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ναι αλλα παλι ήταν πολύ οριακό σωτηρη...Ενώ αυτο που θα έρθει μετα είναι μόνο ένα μπει στην ευρωπη και πιστευω θα έρθουν ωραια πραγματα 

Σε καλό δρόμο είναι η σκέψη σου..μπορεί να μην μιλάω και ούτε πρόκειται πριν τις 72-96 αλλά βλέπω τα πάντα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

Σε καλό δρόμο είναι η σκέψη σου..μπορεί να μην μιλάω και ούτε πρόκειται πριν τις 72-96 αλλά βλέπω τα πάντα.

Εισαι μια νυφιτσα εσυ χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Εισαι μια νυφιτσα εσυ χαχα

Κατι ξέρετε εσείς οι δύο πείτε όλα αλλιώς θα χρεισιμοποιησω αλλά μέσα ανακρίσεως😋😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...