Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Snowstorm είπε:

Θα σου πρότεινα αν εν τέλει έρθεις ούτως ή άλλως και διαφανεί κλασικός χιονιάς Αττικής για Δευτέρα-Τρίτη να μην μείνεις κέντρο αλλά σε βόρειο προάστιο.

αλλη μαγεία να βλέπεις την χιονισμένη πλάκα....και μετά το Αττικό φώς....και δεν νομίζω να παει πισω το κέντρο της Αθηνας..!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, bardaris said:

αλλη μαγεία να βλέπεις την χιονισμένη πλάκα....και μετά το Αττικό φώς....και δεν νομίζω να παει πισω το κέντρο της Αθηνας..!

Πολλά μπορούν να γίνουν αλλά σε κλασικό ΒΑ καιρό το κέντρο και τα νοτιοδυτικά δεν τρώνε πολύ. Η Μήδεια ήταν ιδιαίτερη περίπτωση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την Κυριακή το πρωί θα ξέρουμε πόσο θα χιονίσει Δευτέρα - Τρίτη για την Αττική...αισιόδοξη μεν αλλά συγκρατημένη ως επαγγελματίας που σέβεται τον εαυτό του.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η σουζη για κυριακη λεει για Αττικη μονο στα βορεια και ανατολικα πιθανες ασθενεις χιονοπτωσεις(απονερα της ευβοιας)....

το Σαββατο για αττικη καθετη πτωση της Τ μετα απο το μεσημερι με τα χιονια εως το απογευμα  να κατεβαινουν εως τα ΒΠ οσο υπαρχει υετος...

για ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΡΙΤΗ με τα εως τωρα μιλησε για πιο σοβαρη κακοκαιρια.....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Snowstorm είπε:

Πολλά μπορούν να γίνουν αλλά σε κλασικό ΒΑ καιρό το κέντρο και τα νοτιοδυτικά δεν τρώνε πολύ. Η Μήδεια ήταν ιδιαίτερη περίπτωση.

Κερατέα βολεύει το ρεύμα αυτό?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω η πρόβλεψη του δάσκαλου τα λέει όλα. Ή τώρα ή ποτέ. Μην ξεχνάμε ότι και πέρσι η Μηδεία ένα 18ωρο ήταν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snowstorm είπε:

Πολλά μπορούν να γίνουν αλλά σε κλασικό ΒΑ καιρό το κέντρο και τα νοτιοδυτικά δεν τρώνε πολύ. Η Μήδεια ήταν ιδιαίτερη περίπτωση.

κατ αρχήν λέχθηκε...οτι το -43..ηταν το ρεκορ στα 850hpa στο αιγαιο το 2004..νομίζω και το 2008 ειχε ανάλογες θερμοκρασίες αλλά με 850hpa αρκετά θερμότερο....τωρα για το που θα χιονισει και ποσο...το 2008 ολοι περιμέναμε οτι η φαση τελείωσε και τα φαινόμενα θα πηγαιναν ΒΑ...και στο τελος εβαλε στο περιστέρι και στον Ταυρο μισό μέτρο...περα για τους δικους μου λογους πρεπει να ειμαι στο κεντρο της αθηνας..προτιμάω την εκπληξη....και ειναι και γενάρης!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι λένε όλοι για Εύβοια. Αυτή την στιγμή το σωστό είναι Ανατολική Εύβοια. Με τα τωρινά δεδομένα για Σάββατο και Κυριακή. Εκτός αν βλέπουν την σύγκλιση οριακά όλη την Εύβοια και μετά να φεύγει ανατολική Αττική. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι λένε όλοι για Εύβοια. Αυτή την στιγμή το σωστό είναι Ανατολική Εύβοια. Με τα τωρινά δεδομένα για Σάββατο και Κυριακή. Εκτός αν βλέπουν την σύγκλιση οριακά όλη την Εύβοια και μετά να φεύγει ανατολική Αττική. 

Τις συγκλισεις θα της δουμε στο νοουτκαστ νικολα

Μην ξεχναμε τι εγινε και στην περιπτωση της μηδειας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, nikolas 2365 said:

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι λένε όλοι για Εύβοια. Αυτή την στιγμή το σωστό είναι Ανατολική Εύβοια. Με τα τωρινά δεδομένα για Σάββατο και Κυριακή. Εκτός αν βλέπουν την σύγκλιση οριακά όλη την Εύβοια και μετά να φεύγει ανατολική Αττική. 

δεν εχεις αδικο φιλε Νικ, αλλα σκεψου πως εμεις ψυριζουμε τη μαιμου.. . σε λιγο θα χωρισουμε την ευβοια σε 15 κομματια χαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spartan είπε:

Τις συγκλισεις θα της δουμε στο νοουτκαστ νικολα

Μην ξεχναμε τι εγινε και στην περιπτωση της μηδειας

Αυτή είναι και η μαγεία βασικά. Θα ανοίξω sat 24 και θα περιμένω εκπλήξεις χωρίς άγχος θερμοκρασιών. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι λένε όλοι για Εύβοια. Αυτή την στιγμή το σωστό είναι Ανατολική Εύβοια. Με τα τωρινά δεδομένα για Σάββατο και Κυριακή. Εκτός αν βλέπουν την σύγκλιση οριακά όλη την Εύβοια και μετά να φεύγει ανατολική Αττική. 

Το σωστο ειναι ανατολικη ακριβως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, isnow said:

Κερατέα βολεύει το ρεύμα αυτό?

Σε γενικές γραμμές ναι, απλώς η Κερατέα δυσκολεύεται λίγο με τις θερμοκρασίες γιατί είναι αρκετά νότια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι λένε όλοι για Εύβοια. Αυτή την στιγμή το σωστό είναι Ανατολική Εύβοια. Με τα τωρινά δεδομένα για Σάββατο και Κυριακή. Εκτός αν βλέπουν την σύγκλιση οριακά όλη την Εύβοια και μετά να φεύγει ανατολική Αττική. 

Συμφωνώ σε αυτό για την Εύβοια. 

Χθες μου λένε οι δικοί μου στην Ιστιαία έρχεται χιονιάς είπαν στην ειδήσεις η Εύβοια στο επίκεντρο. 

Αντε να τους εξηγήσω ότι εννοούν την Κύμη  😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Αυτή είναι και η μαγεία βασικά. Θα ανοίξω sat 24 και θα περιμένω εκπλήξεις χωρίς άγχος θερμοκρασιών. 

Ναι με τις θερμοκρασιες  κλειδωσαμε

Μετα αφηνουμε την μαγεια του καιρου να κανει παλι τα δικα του

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, bardaris said:

κατ αρχήν λέχθηκε...οτι το -43..ηταν το ρεκορ στα 850hpa στο αιγαιο το 2004..νομίζω και το 2008 ειχε ανάλογες θερμοκρασίες αλλά με 850hpa αρκετά θερμότερο....τωρα για το που θα χιονισει και ποσο...το 2008 ολοι περιμέναμε οτι η φαση τελείωσε και τα φαινόμενα θα πηγαιναν ΒΑ...και στο τελος εβαλε στο περιστέρι και στον Ταυρο μισό μέτρο...περα για τους δικους μου λογους πρεπει να ειμαι στο κεντρο της αθηνας..προτιμάω την εκπληξη....και ειναι και γενάρης!!

Καλά στη ''χειρότερη'' ανεβαίνεις και με μετρό στα μέρη εδώ. Κάθε χιονιάς έχει εκπλήξεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταλυτικός στις παρεμβάσεις του με τα πουλάκια ο Σάκαρος.....ενισχύω κι εγώ με τα δικά μου, τα οποία μου λένε και για Σάββατο, κρατώντας μου μια πισινή και για Κυριακή!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Santa snow said:

Καλύτερο το stream στο ICON την δευτέρα. Πλέον οριακά στις 100 ώρες.

Συμπολίτη, κανα φτυάρι να έχεις εύκαιρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...