Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 γ'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, Frostfang8 said:

Εγω δεν καταλαβαίνω αν το λεει για καλο οτο φαγώθηκε οι ανατολικοι

Εννοεί οτι μπορεί η Αττική να μην ζήσει τελικά τη μητέρα όλων των χιονάδων... μάλλον κάπου το μαζεύει γιατί πήραν τους ντάλτον με τα blizzard και τους έβαλαν σε όλα τα sites... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Εγω δεν καταλαβαίνω αν το λεει για καλο οτο φαγώθηκε οι ανατολικοι

Εγω θα πω αυτό 

Μην σου φανεί περίεργο να βλέπεις τις μπούκες χιονιού να μπαίνουν πρωτα από βορειοδυτική αττικη σε πρώτη φάση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διαβάζω για 10-15mm χιονουετού και ο Ζιακο λέει μόνο για καθαρά προσήνεμες περιοχές, δηλαδή (δική μου μετάφραση) Εύβοια, Πήλιο, ανατολική Πεντέλη κτλ. Μήπως δεν κάνω εγώ σωστή ερμηνεία? Στα υπηνεμα μέρη των ανατολικών προσήνεμων δεν είναι κι η Αθήνα; Για το κέντρο δεν μιλάει κανείς! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, CATHA είπε:

Εννοεί οτι μπορεί η Αττική να μην ζήσει τελικά τη μητέρα όλων των χιονάδων... μάλλον κάπου το μαζεύει γιατί πήραν τους ντάλτον με τα blizzard και τους έβαλαν σε όλα τα sites... 

Αν πω οτι δεν απογοητευτικα λιγο θα ειναι ψεμα. 

Κριμα θα ειναι με τετοιες προσδοκίες να το χασουμε στο 90 απο το πολυ δυτικισμα κιόλας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Σπύρο, μην το ματιάσω για Χαλκίδα βελτιώθηκε. Χαχαχα.. Γιατί είμαστε δυτική Εύβοια 😂

Προσωπικα πιστεύω ότι η Χαλκίδα  θα φαει πολύ πράγμα σε σχέση από την μηδεια 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυο πραγματακια απο εμενα.

Η χιονοπτωση-χιονοστρωση εντος λεκανοπεδιου ειναι σιγουρη.

Καμια περιοχη δεν θα φτασει τα υψη χιονιου της Μηδειας. 

Πολυ πιθανη η εξαρση την Τριτη το μεσημερι για μερικες ωρες.

Οσο πιο παραλληλες βγουν οι ισοβαρεις τοσο τα οερισσοτερα φαινομενα θα εντοπιζονται προς βοιωτια λογω ευνοικης συγκλισης.Οσο στρεφονται προς τον αξονα β.α-ν.δ τοσο η συγκλιση θα μεταφερεται προς την Αττικη.

Μεχρι την τελευταια στιγμη θα παιζουν ολα τα παραπανω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spartan είπε:

Προσωπικα πιστεύω ότι η Χαλκίδα  θα φαει πολύ πράγμα σε σχέση από την μηδεια 

 

Λόγω αυτής της δυτικισης το πιστεύω. Αυτός είναι ο καιρός της. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόνο εμένα η διάταξη μου φαίνεται ταυτόσημη με αυτή του 2002??Ειδικά στην πρώτη φάση που βάζει στο παιχνίδι περιοχές Θεσσαλίας κεντρικης Στερεάς.Και τότε θυμάμαι είδει ρίξει σχετικά καλό χιονακι σε βολο-λαμια,οπότε ας μην απογοητεύεσται.Η κλίση του της μπίλιας βοηθάει τα κεντρικά.(δεν μιλάω για μεγάλο χιόνι,αλλά ένα αξιοπρεπές στρωσιμο)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Frostfang8 είπε:

Αν πω οτι δεν απογοητευτικα λιγο θα ειναι ψεμα. 

Κριμα θα ειναι με τετοιες προσδοκίες να το χασουμε στο 90 απο το πολυ δυτικισμα κιόλας

Ορίστε? 

Τι χάσαμε? 

Πουθενά δεν το γράφει αυτό ο δάσκαλος 

Απλά αναφέρει ότι μπορεί τα ρεκόρ που περιμέναν οι πολύ ανατολικόι να μην έρθουν 

Αλλά ούτε αυτό είναι σίγουρο 

Ερμηνείες κάνει ο άνθρωπος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δυο πραγματακια απο εμενα.

Η χιονοπτωση-χιονοστρωση εντος λεκανοπεδιου ειναι σιγουρη.

Καμια περιοχη δεν θα φτασει τα υψη χιονιου της Μηδειας. 

Πολυ πιθανη η εξαρση την Τριτη το μεσημερι για μερικες ωρες.

Οσο πιο παραλληλες βγουν οι ισοβαρεις τοσο τα οερισσοτερα φαινομενα θα εντοπιζονται προς βοιωτια λογω ευνοικης συγκλισης.Οσο στρεφονται προς τον αξονα β.α-ν.δ τοσο η συγκλιση θα μεταφερεται προς την Αττικη.

Μεχρι την τελευταια στιγμη θα παιζουν ολα τα παραπανω.

Αρα απο οσο καταλαβαινω βλεπεις υποβαθμιση της κακοκαιρίας για αττικη στα τελευταία τρεξίματα; 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δυο πραγματακια απο εμενα.

Η χιονοπτωση-χιονοστρωση εντος λεκανοπεδιου ειναι σιγουρη.

Καμια περιοχη δεν θα φτασει τα υψη χιονιου της Μηδειας. 

Πολυ πιθανη η εξαρση την Τριτη το μεσημερι για μερικες ωρες.

Οσο πιο παραλληλες βγουν οι ισοβαρεις τοσο τα οερισσοτερα φαινομενα θα εντοπιζονται προς βοιωτια λογω ευνοικης συγκλισης.Οσο στρεφονται προς τον αξονα β.α-ν.δ τοσο η συγκλιση θα μεταφερεται προς την Αττικη.

Μεχρι την τελευταια στιγμη θα παιζουν ολα τα παραπανω.

Γιώργο είναι ο καιρός της Χαλκίδας αυτός ( δηλαδή τα σύννεφα δεν φεύγουν ανατολικά). Έτσι έπεσε τρελό θαψιμο το 2002 μέσα στη πόλη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Frostfang8 είπε:

Αρα απο οσο καταλαβαινω βλεπεις υποβαθμιση της κακοκαιρίας για αττικη στα τελευταία τρεξίματα; 

 

Δε βλεπω καμια υποβαθμιση.Χθες το πρωι και ολη μερα δεν μπηκα να γραψω γιατι δεν μου αρεσαν αυτα που εβλεπα.Το καλο χιονι θα το ετρωγε η βοιωτια και αν.φθιωτιδα.Σημερα ειναι σαφως καλυτερα τα πραγματα.Ακριβη εικονα θα εχουμε αυριο βραδυ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Γιώργο είναι ο καιρός της Χαλκίδας αυτός ( δηλαδή τα σύννεφα δεν φεύγουν ανατολικά). Έτσι έπεσε τρελό θαψιμο το 2002 μέσα στη πόλη. 

Ναι ειναι Νικολα.Υπομονη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Θα πω κάτι σε όλους για να είναι προετοιμασμένοι. Η Αττική μπορεί να κάνει τον χρυσό κάρβουνο και το κάρβουνο χρυσό.

Όπως είπε και ο δάσκαλος, οι συγκλισεις παίζουν ρόλο και δε θα κάθονται πάντα. Ας πάμε όλοι με τη λογική ότι απλά θα χιονίσει και αν στρώσει έστρωσε.

Εντάξει βρε συ. Το ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΣ πραγματικά. Αν στρώσει έστρωσε; Το ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΣ ρε santa. 

Με το συμπάθειο κιόλας ρε συ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προκαλώ τους φίλους να διαβάσουν τις τελευταίες 2 σελίδες...

 

Αν κάποιος βγάλει άκρη στείλτε μου μέιλ. Από το επικίνδυνο της κατάστασης μέχρι τη μουφα 

Ραντεβού στις αναφορές και...καλές κωλοτουμπες/διαψεύσεις..τα γραπτά μένουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, menidi said:

Εντάξει βρε συ. Το ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΣ πραγματικά. Αν στρώσει έστρωσε; Το ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΣ ρε santa. 

Με το συμπάθειο κιόλας ρε συ. 

Πάντα μικρό καλάθι και ότι κάτσει. Όπως είπε ο Γιώργος η σύγκλιση δε φαίνεται να μας ευνοεί. Ας περιμένω χιονόπτωση/πέτσα και ας έρθει ότι θέλει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Santa snow είπε:

Πάντα μικρό καλάθι και ότι κάτσει. Όπως είπε ο Γιώργος η σύγκλιση δε φαίνεται να μας ευνοεί. Ας περιμένω χιονόπτωση/πέτσα και ας έρθει ότι θέλει.

Χαχα..δεν ειπε αυτο ο Γιωργος.Ξαναδιαβασε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν είπε κάτι περίεργο ο άνθρωπος, είπε ανάλογα πως θα κάτσουν οι συγκλίσεις θα βγουν και τα φαινόμενα. Έτσι γίνεται πάντα σε κάθε χιονιά. Μόνο στο nowcast θα το δούμε αυτό. Δύο μέρες είναι βρε παιδιά, λίγο υπομονή ακόμη!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Μόνο εμένα η διάταξη μου φαίνεται ταυτόσημη με αυτή του 2002??Ειδικά στην πρώτη φάση που βάζει στο παιχνίδι περιοχές Θεσσαλίας κεντρικης Στερεάς.Και τότε θυμάμαι είδει ρίξει σχετικά καλό χιονακι σε βολο-λαμια,οπότε ας μην απογοητεύεσται.Η κλίση του της μπίλιας βοηθάει τα κεντρικά.(δεν μιλάω για μεγάλο χιόνι,αλλά ένα αξιοπρεπές στρωσιμο)

καθαρίζει γρήγορα η μαγνησία . Αν θα καταφέρει απο πρωί Δευτέρας έως και μεσημέρι έτσι οπως τα έφερε, να ριξει μια καλή πέτσα θα είναι επιτυχία. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Δεν είπε κάτι περίεργο ο άνθρωπος, είπε ανάλογα πως θα κάτσουν οι συγκλίσεις θα βγουν και τα φαινόμενα. Έτσι γίνεται πάντα σε κάθε χιονιά. Μόνο στο nowcast θα το δούμε αυτό. Δύο μέρες είναι βρε παιδιά, λίγο υπομονή ακόμη!!

Σόρυ νόμιζα ότι μίλαγες για Ζιακό 

Ναι το θέμα είναι που θα κάτσουν οι συγκλίσεις 

Αλλά από το να μιζέριαζούμε ακόμα δεν το είδαμε, πιστεύω ότι είναι ακρως κουραστικό αυτό 

 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα χιονοτρελαμενα φιλαράκια ! Έχω να γράψω προ αμνημονεύτων ετών για πολλούς και διάφορους λόγους . Επειδή λόγω της τρέλας μας η απόλυτη ευτυχία από την απογοήτευση είναι ένα τσιγάρο δρόμος προτείνω να απολαύσουμε όλοι αυτό που έρχεται και που δεν θα είναι μια χιονοκαιρια της σειράς . Καλά στρώσηματα σε όλους κσι ταμείο την Πέμπτη . Χαιρετίσματα από τον πολικό Πειραιά !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Σόρυ νόμιζα ότι μίλαγες για Ζιακό 

Ναι το θέμα είναι που θα κάτσουν οι συγκλίσεις 

Αλλά από το να μιζέρια ζούμε ακόμα δεν το είδαμε, πιστεύω ότι είναι ακρος κουραστικό 

 

Ναι για Ζιακόπουλο μιλούσα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...