Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 γ'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To blizzard, η χιονολαίλαπα και οι χιονοκαταιγίδες, είναι 3 ωραία περιγραφόμενα φαινόμενα από τον Ζιακό, τα οποία θα δώσουν άλλη αίσθηση στην χιονοκαιρία που θα χτυπήσει τις πόρτες μας....το μεγεθος της χιονοκαιρίας Elpis δεν μπορεί επ ουδενί να προβλεφτεί στο μέγεθος που κουβαλάει στο δισάκι της και θα είναι κάτι το εντελώς διαφορετικό από όσα έχουμε δει τα προηγούμενα χρόνια.....η ένταση των χιονοπτώσεων ανά 3ωρο, θα βάζει αρκετά ύψη χιονιού, που στο τέλος μπορεί να μας εκπλήξουν.....σε παρόμοιες χιονοκαιρίες, προσωπικά θεωρώ ότι δεν μπορούν να γίνουν εκ προοιμίου εκτιμήσεις για τόξα που ακούω κάθε φορά....στο δια ταύτα θεωρώ ότι θα έχουμε εκτεταμένα φαινόμενα κατά διαστήματα, τα οποία θα κρατήσουν ως το πρωί της Τετάρτης και θα είναι ιδαίτερα ποιοτικά, αλλά ενίοτε και επικίνδυνα....το εύρος των εκατοστών, έτσι για το συμπληρωματικό σκηνικό, θα κινηθεί ανάμεσα από 10-150cm (από θάλασσα ως υπερβόρεια)....

Καλά φαινόμενα να έχουμε και προσοχή!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους χαρτες του ποσειδωνα η γραμμη ψαχνα-θηβα φαινεται να δινει πονο

Επεξεργάστηκε από Sepolia7
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω λεω να φτιαχτει ενα θεμα με προγνωσεις/στοιχηματισμο εκατοστων και αυτος που θα πεσει πιο κοντα να κερδιζει κατι. Βασικα πλακα θα ειχε να υπαρχει ενα τετοιο θεμα για ολες τις κακοκαιριες σε ολη την Ελλαδα ειτε ειναι mm ειτε cm. Θα προσφερει ψυχαγωγια στο φορουμ γενικα 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν ψέμα μου φαίνεται  ότι φτάσαμε μια μερα πριν την πολυπόθητη χιονοκαιρία. Κοίταζα σήμερα απλως από περιέργεια τα μοντελα και εκανα κλικ  κατευθειαν μετά τις 48 ώρες 😂😂

Σε τέτοιες γενικευμένες και δυνατες κακοκαιρίες πιστεύω κι ελπίζω ότι θα παίξουν δυνατά και τα 2 τόξα. Είναι πολύ δυνατο αυτό που ερχετσι 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο χαρτη του Ποσειδωνα αν πατησετε πανω στην εκαστοτε περιοχη δειχνει αναλυτικα τα mm ανα 3ωρο. Για αγ στεφανο δινει λοιπον 45mm μεχρι τριτη απογευμα..Εχω κουφαθει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Ποσειδώνας δίνει και την υποτροπή το πρωί με μεσημέρι Τρίτης. Το βράδυ μετά τα 12άρια θα βγάλω κι εγώ εκατοστά έτσι για τον χαβαλέ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτός ο ξηρός βοριοδυτικος τά έχει στεγνώσει όλα!! Δεν μιλάμε πλέον για εύκολες επιφάνειες!! αύριο θά γίνει τής@@#@@@@@@@@

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Petros21 είπε:

Στο χαρτη του Ποσειδωνα αν πατησετε πανω στην εκαστοτε περιοχη δειχνει αναλυτικα τα mm ανα 3ωρο. Για αγ στεφανο δινει λοιπον 45mm μεχρι τριτη απογευμα..Εχω κουφαθει..

Υπάρχει κάποιο link;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Το καλό είναι ότι δε χρειάζεται ξενύχτι σήμερα. Φυσιολογική ώρα η εναρξη😂😂😂

Τι ώρα μας χτυπάει την πόρτα στο λεκανοπεδιο????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Εγώ με τα λίγα που ξέρω και χωρίς να γνωρίζω και πολύ τις ιδιαιτερότητες των προσήνεμων περιοχών πιστεύω ότι κάτω από 10 cm Σύνταγμα θα ήταν αποτυχία και πάνω από 10, έκπληξη! Η ταπεινή μου άποψη προφανώς και καμία πρόγνωση!

Κατσε ρε συ. Δλδ πρέπει να ρίξει 10.00 ακριβώς? 9.99 αποτυχία και 10.01 έκπληξη? 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Έχουμε μια βδομάδα ως τότε γκαρυ, δεν βλέπεις τους προσήνεμους; Όλα τα μοντέλα τους τάζουν ίσως και ιστορικό για ΑΥΡΙΟ, κι αυτοί συνεχίζουν να έχουν αμφιβολίες 🤣

μια πασπαλα μου αρκει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28mm δίνει Κηφισιά, πάνω κάτω όσα εμπειρικά βλέπω και εγώ ενα 30ποντο... βέβαια για άγνωστο λόγο δίνει και μμ βροχής... θα είναι σίγουρα πιό αφράτο από την Μήδεια λόγω των χαμηλότερων θερμοκρασιών, καλό αυτό για τα δέντρα μας... βγάζει και κάτι ψιλά την Τρίτη... ξέρει κανείς από ποιό μοντέλο παίρνει δεδομένα? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, CATHA είπε:

28mm δίνει Κηφισιά, πάνω κάτω όσα εμπειρικά βλέπω και εγώ ενα 30ποντο... βέβαια για άγνωστο λόγο δίνει και μμ βροχής... θα είναι σίγουρα πιό αφράτο από την Μήδεια λόγω των χαμηλότερων θερμοκρασιών, καλό αυτό για τα δέντρα μας... βγάζει και κάτι ψιλά την Τρίτη... ξέρει κανείς από ποιό μοντέλο παίρνει δεδομένα? 

Μην κοιτάς καν που το λέει για βροχή. Εδω σήμερα και χιόνιζε. Ότι σου βγάζει σε χιλιοστά κάνε τα  όλα χιονι

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...