Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 γ'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Το καλό είναι ότι δε χρειάζεται ξενύχτι σήμερα. Φυσιολογική ώρα η εναρξη😂😂😂

Πρέπει να δούμε τον μηχανισμό του Αιγαίου απόψε το βράδυ, για να πιάσουμε τον παλμό της Ελπίδας!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Σπυρακλα κανεις δεν μπορει να το προβλεψει αυτο με ακριβεια.Αλλα μαλλον θα παιξει πιο δυνατα απο το ανατολικο στο πρωτο μισο της κακοκαιριας.

Κλασσικη περιπτωση που τα φαινομενα ξεκινουν δυτικα ισως και θριασιο μετα κεντρικα και η τελευταια μπονους υποτροπη αφορα ανατολικες παραπεντελιες περιοχες και ανατολικη ακτη..γιωργη παντως ουτε μιση μοιρα ν αλλαξει.. η συγκλιση βγαινει καρφι πανω μας.. αν κατσει αντι α-βα ποιο καθαρος β-βα..@GEORGE SNOWMAN αν λεω κατι λαθος διορθωνεις..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης αύριο να το έχουμε στο νου μας όσο πιο ανατολικά στον νομο το απόγευμα τόσο πιο ψηλές οι Τ... ανατολικό λεκανοπέδιο θα έχει ΒΑ ή ΒΒΑ ενώ δυτική Αττική και δυτικά προάστια δεν θα γυρίσει ποτέ σε ανατολικές συνιστώσες...δεν θα είναι απίθανο να έχω Τ που θα έχει η Ελευσίνα πχ εδώ Γέρακα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, nikolas 2365 said:

55 χιλιοστά. Το ξαναγράφω να το εμπεδώσω παιδιά..συγγνώμη. 

Τα οποία μπορεί να είναι και παραπάνω 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

55 χιλιοστά. Το ξαναγράφω να το εμπεδώσω παιδιά..συγγνώμη. 

Αν πέσουν τόσα μάλλον θα περιμένουμε τις φωτο σου προς το Πάσχα 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, KapelosG said:

Επίσης αύριο να το έχουμε στο νου μας όσο πιο ανατολικά στον νομο το απόγευμα τόσο πιο ψηλές οι Τ... ανατολικό λεκανοπέδιο θα έχει ΒΑ ή ΒΒΑ ενώ δυτική Αττική και δυτικά προάστια δεν θα γυρίσει ποτέ σε ανατολικές συνιστώσες...δεν θα είναι απίθανο να έχω Τ που θα έχει η Ελευσίνα πχ εδώ Γέρακα

βεβαια μιλαμε για καθαρο -9 και -40-41 στα 500 οποτε η θερμοκρασια θα ειναι κοντα στο 0 ..ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, Gary είπε:

θα χιονιστω και γω πατριωτη?

Προς το παρον βρασε φασολια γκαρυ και βλεπουμε. Εχουμε ακομα 3 μηνες σχεδον μεχρι 9 απριλη που ειναι η οψιμοτερη χιονοπτωση θεσσαλονικη (7 απριλη για στρωσιμο) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο αποψη Τ πως μας βλεπετε στον αλιμο?Στη μηδεια ειχα οριακα αρνητικες Τ απο τις 2 το βραδυ εως 10μισι το πρωι{ελαχιστη -0.7}

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καθόμουν απ' το πρωί να λύσω το γρίφο γτ στο Ποσειδώνα μου έβγαζε κάτι σαν υετοτρυπα. Η απάντηση ήταν ότι βλέπει τα χιλιοστά σε βροχή με 0,5 βαθμούς και 0. Θεϊκό χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

βεβαια μιλαμε για καθαρο -9 και -40-41 στα 500 οποτε η θερμοκρασια θα ειναι κοντα στο 0 ..ετσι δεν ειναι?

Εσυ Γιάννη θα είσαι σίγουρα χαμηλά θα έχεις ΒΒΔ επιφάνειας με φαινόμενα και όλα τα παραπάνω που ανέφερες δεν έχεις θέμα...τώρα δεν μπορώ να είμαι βέβαιος ακόμα και στις εξάρσεις για περιοχές ανατολικά απο Μαρκόπουλο και κάτω από 100 μετρα...αυτό μόνο για απόγευμα αύριο με στροφή σε ΒΑ...μετά καθολικό στρώσιμο σε όλους νύχτα Δευτέρας με τρίτη πρωί

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μήπως κάποιος θα μπορούσε να μου πει αν αύριο το πρωί θα έχουν ξεκινήσει τα φαινόμενα στη Χαλκίδα;

Είναι πολύ σημαντικό και για άλλους που έχουν να πάνε το πρωί στις δουλειές τους.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Θηβα-Χαλκιδα παιζουν πολυ δυνατα για ιστορικο χιονι.

Αύριο λογικά θα έχει non stop ισχυρά φαινόμενα,διαδοχικές καταιγίδες . Άμα βγει φυσικά όπως φαίνεται .

*Κάπου εκεί θα είμαι να παρακολουθώ τις εξελίξεις από κοντά 😉😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Μεσσαπός είπε:

Μήπως κάποιος θα μπορούσε να μου πει αν αύριο το πρωί θα έχουν ξεκινήσει τα φαινόμενα στη Χαλκίδα;

Είναι πολύ σημαντικό και για άλλους που έχουν να πάνε το πρωί στις δουλειές τους.

Ευχαριστώ!

Αύριο μετά τις 8 θα ξεκινάνε σταδιακά φίλε μου. Το μεγάλο πικ είναι 12 με 10 το βράδυ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωωωω 35μμ χιονουετου δίνει στις συντεταγμένες μου το περιοχικό.  Μενίδι στα 200μ κοντά στο Ολυμπιακό χωριό. Καλά είναι....

Εννοώ για Δευτέρα και Τρίτη μαζί.

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Απο αποψη Τ πως μας βλεπετε στον αλιμο?Στη μηδεια ειχα οριακα αρνητικες Τ απο τις 2 το βραδυ εως 10μισι το πρωι{ελαχιστη -0.7}

Με μια επιφύλαξη σχεδόν σα την Μήδεια χοντρικά στα καλά διαστήματα πιστεύω θα περνάτε και σε αρνητικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 minutes ago, CATHA said:

28mm δίνει Κηφισιά, πάνω κάτω όσα εμπειρικά βλέπω και εγώ ενα 30ποντο... βέβαια για άγνωστο λόγο δίνει και μμ βροχής... θα είναι σίγουρα πιό αφράτο από την Μήδεια λόγω των χαμηλότερων θερμοκρασιών, καλό αυτό για τα δέντρα μας... βγάζει και κάτι ψιλά την Τρίτη... ξέρει κανείς από ποιό μοντέλο παίρνει δεδομένα? 

1 mm δεν σημαίνει και 1 cm. Βάση των Τ μπορεί να είναι και Χ2 και X3

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Αύριο μετά τις 8 θα ξεκινάνε σταδιακά φίλε μου. Το μεγάλο πικ είναι 12 με 10 το βράδυ. 

8 ξεκινάμε, στις 4 το πρωι βλέπω πάλι να ξυπνάω 😄.Ναι ,βασικά μπορεί να είναι ένα 24ωρο που θα μας θάψει . Αναλόγως που θα βγει η σύγκλιση και πόσο θα παραμείνει σταθερή . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ναι Σπυρο.Ευνοειται οταν σταδιακα η συγκλιση μεταφερεται προς την Αττικη.Γι αυτο λεω α'μισο.Τριτη πρωι ως νωρις το απογευμα θα παιξουν δυνατα οι Ζωγραφιωτες και λοιπες δυναμεις

γιαυτο εγω θα μεινω παλι νυχτα αυπνος 😂

ή απο χαρα ή απο κλαμα, χαχαχαχα

1 ώρα πριν, Snowstorm είπε:

Ανανέωσε ο Ποσειδώνας και δίνει Αττικό έπος.

ναι μου δινει 23mm εκ των οποιων τα 20 mm σε βροχη.  λεω να βαλω τσιγκο στη σκεπη να ακουω τον ηχο. συγνωμη, 64 mm αθροιστικα, 57 σε βροχη.

44 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Καλά είναι; 

Screenshot_2022-01-23-16-13-03-670_com.android.chrome.jpg

πω πω και συ θα μουλιασεις φιλε

Επεξεργάστηκε από Παπλαμουδας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, nikolas 2365 said:

Αύριο μετά τις 8 θα ξεκινάνε σταδιακά φίλε μου. Το μεγάλο πικ είναι 12 με 10 το βράδυ. 

Peak 10 ώρες χαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Panagiotis said:

1 mm δεν σημαίνει και 1 cm. Βάση των Τ μπορεί να είναι και Χ2 και X3

Φίλε εως περίπου -3C είναι χοντρικά 1 για ένα... δες και το calculator

https://www.omnicalculator.com/other/rain-to-snow#rain-to-snow-conversion

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Ποσειδώνας κάνει κάτι κουλά και εν μέσω βαριάς κακοκαιρίας, με άρτια χαρακτηριστικά και -1c για κάποιο λόγο δίνει βροχή. Πρέπει να το κοιτάξουν αυτό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 minutes ago, KapelosG said:

Επίσης αύριο να το έχουμε στο νου μας όσο πιο ανατολικά στον νομο το απόγευμα τόσο πιο ψηλές οι Τ... ανατολικό λεκανοπέδιο θα έχει ΒΑ ή ΒΒΑ ενώ δυτική Αττική και δυτικά προάστια δεν θα γυρίσει ποτέ σε ανατολικές συνιστώσες...δεν θα είναι απίθανο να έχω Τ που θα έχει η Ελευσίνα πχ εδώ Γέρακα

Ισχύει αυτό στην αρχή αλλά μετά δεν πάει ΒΑ παντού; Υπάρχει κάποιος χάρτης που να δίνει το απόγευμα ΒΔ; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snowzz είπε:

Ο Ποσειδώνας κάνει κάτι κουλά και εν μέσω βαριάς κακοκαιρίας, με άρτια χαρακτηριστικά και -1c για κάποιο λόγο δίνει βροχή. Πρέπει να το κοιτάξουν αυτό 

Απ το πρωί είχα σκάσει γτ μας είχε στην απ' έξω και ο υετός ήταν γύρω μας. Καλά έλεγα στρίβουν τα σύννεφα; Και που να φανταστώ ότι τα έδινε σε βροχή. Αχχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...