Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 γ'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Θηβα-Χαλκιδα παιζουν πολυ δυνατα για ιστορικο χιονι.

Και ότι έλεγα λίγο να κοιμηθώ αρκούμενος σε κάτι χαλαρό

IMG_20220123_152258.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά μια μέρα πριν κάνεις δεν ξέρει που θα κάτσουν οι συγκλισεις... Πιστεύω κακό μας κάνει να κοιτάμε τώρα μοντέλα...είναι πολύ καλά τα ποιοτικά χαρακτηριστικά τελικά οπότε θα δούμε ωραία πράγματα 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ με τα λίγα που ξέρω και χωρίς να γνωρίζω και πολύ τις ιδιαιτερότητες των προσήνεμων περιοχών πιστεύω ότι κάτω από 10 cm Σύνταγμα θα ήταν αποτυχία και πάνω από 10, έκπληξη! Η ταπεινή μου άποψη προφανώς και καμία πρόγνωση!

Επεξεργάστηκε από Kosmas34
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spartan είπε:

Γιωργο δυτικο τοξο αττικης πως το βλεπεις ?

Ευχαριστω

Σπυρακλα κανεις δεν μπορει να το προβλεψει αυτο με ακριβεια.Αλλα μαλλον θα παιξει πιο δυνατα απο το ανατολικο στο πρωτο μισο της κακοκαιριας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Και ότι έλεγα λίγο να κοιμηθώ αρκούμενος σε κάτι χαλαρό

IMG_20220123_152258.jpg

Κοιμησου,σε θελουμε στις επαλξεις απο αυριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Σπυρακλα κανεις δεν μπορει να το προβλεψει αυτο με ακριβεια.Αλλα μαλλον θα παιξει πιο δυνατα απο το ανατολικο στο πρωτο μισο της κακοκαιριας.

Αν δεν κανω λαθος και να με διορθωσεις αν ειναι

Βαση και τις προσωπικης σου προβλεψης που ευχομαι να πεσει μεσα

Το δυτικο τοξο της αττικης σε αναλογους χιονιαδες ευνοειτε οταν οι υετοσυγκλισεις κατεβαινουν απο βοιωτια μερια

Σωστα?

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Kosmas34 είπε:

Εγώ με τα λίγα που ξέρω και χωρίς να γνωρίζω και πολύ τις ιδιαιτερότητες των προσήνεμων περιοχών πιστεύω ότι κάτω από 10 cm Σύνταγμα θα ήταν αποτυχία και πάνω από 10, έκπληξη! Η ταπεινή μου άποψη προφανώς και καμία πρόγνωση!

Χαχχαχα απο 9 εως 11 η αποτυχια με την εκπληξη....τι ακριβεια ειναι αυτη βρε κοσμα χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χαχχαχα απο 9 εως 11 η αποτυχια με την εκπληξη....τι ακριβεια ειναι αυτη βρε κοσμα χαχα

Ερασιτεχνική άποψη είναι όλα παίζουν +-3 ρε μη με τρως 😆

Επεξεργάστηκε από Kosmas34
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Αφηστε τους ποντους και παμε για κοψιδια!!!!

Moλις τα εφαγα Σπυρο....αχαχα... φεεεεεεετταααααααααααααα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, Galanto said:

Χαχαχα λες ;;; πολλά εταξα εεεε...5 ποντους πανω στα αμάξια μου λέει και λίγο πανω στα δέντρα και μεχρι τεταρτη μεσημερι δε θα χει τίποτα λεει, δε τη ξερεις εσυ την Αθήνα χαχααχ

Βαλτην μεσα στο φορουμ και μπαινει αρχηγος των ταφοπλακακιδων😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης Μυλωνάς είπε:

Moλις τα εφαγα Σπυρο....αχαχα... φεεεεεεετταααααααααααααα

Κουφαλιτσαααααααα😂😎👋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Αν δεν κανω λαθος και να με διορθωσεις αν ειναι

Βαση και τις προσωπικης σου προβλεψης που ευχομαι να πεσει μεσα

Το δυτικο τοξο της αττικης σε αναλογους χιονιαδες ευνοειτε απο βοιωτια μερια

Σωστα?

Ναι Σπυρο.Ευνοειται οταν σταδιακα η συγκλιση μεταφερεται προς την Αττικη.Γι αυτο λεω α'μισο.Τριτη πρωι ως νωρις το απογευμα θα παιξουν δυνατα οι Ζωγραφιωτες και λοιπες δυναμεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Συνοψιζοντας για οσους δε προλαβαινουν να διαβασουν τις προηγουμενες σελιδες, οι εκτιμησεις των μελων δινουν απο 0 ποντους Συνταγμα εως 2 μετρα

😄

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, HuxFlux είπε:

Αφου σκεφτομαι να φτιαξω δευτερο account για να την παριστανω εγω, για το γουρι και μονο. Δεν υπαρχει μεγαλος χιονιας χωρις Εφη. Αλλα οπως ειπε και συμφορουμιτης χθες, ειναι με τον Αττικαριο Αραχωβα 😄

Τρελη μαυρογατα και αυτος ο αττικαριος😂

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονια στα βορεια,εστω συντομα εχει το κοντρολ το σαββατο βραδυ,29 γεναρη. Το κυριο μεχρι τις 384 δεν εχει χιονια στα χαμηλα πουθενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα δούμε στα 12άρια αν τα δύο μεγάλα μοντέλα θα συγκλίνουν σε ένα σενάριο για τις συγκλίσεις (pun intended). Ο Τζίφος βγάζει πιο δυτικά την έναρξη της όλης φάσης ενώ το Ευρωπαϊκό πιο ανατολικά. Επίσης το ότι το στρώνει σε δρόμο ακόμα και στο Ηράκλειο της Κρήτης απαντά σε όσους ανησυχούν για το αν θα έχει στο Σούνιο... χιονόνερο. 

Επεξεργάστηκε από Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν δει κανείς τους χάρτες η Ελπίδα μοιάζει πολυ με την κακοκαιρια της 1-2 Φεβρουαρίου 1992, με ψυχρή εισβολή που προηγήθηκε και αναδίπλωση σχεδόν ίδια με την επερχόμενη. Μόνο που το χαμηλό τότε σχηματίστηκε λίγο πιο νότια. Τότε το χιόνι είχε φτάσει σχεδόν στη θάλασσα στο χωριό μου στην Κεφαλονια, αλλά επειδή ήταν Κυριακη και δεν είχαμε σχολείο ξύπνησα αργά με ντάλα ήλιο που ελιωνε γρήγορα το χιονι στα γύρω υψώματα... Τώρα το -40 στα 500 φαίνεται να αγγίζει το κεντρικό Ιόνιο, κάτι που από όσο ξέρω έγινε μόνο το 1968 και το 1987, με χιονι ως την παραλία εδώ. Φυσικά αυτά τα συστήματα ήταν πολύ ανώτερα από το τωρινό, αλλά ίσως  αυτό το στοιχείο, μαζί με το -9 στα 850 να δώσει αυριο το κάτι παραπάνω και να μη μείνουμε στον ψόφιο μοντελικά προβλεπόμενο υετό. Ας κάνει τουλάχιστον 1-2 συμπαγείς εξάρσεις να το χαρούμε και όχι μόνο σκόρπιες χιονοκουρτινες της συμφοράς... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Χιονια στα βορεια,εστω συντομα εχει το κοντρολ το σαββατο βραδυ,29 γεναρη. Το κυριο μεχρι τις 384 δεν εχει χιονια στα χαμηλα πουθενα

θα χιονιστω και γω πατριωτη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 minutes ago, HuxFlux said:

Συνοψιζοντας για οσους δε προλαβαινουν να διαβασουν τις προηγουμενες σελιδες, οι εκτιμησεις των μελων δινουν απο 0 ποντους Συνταγμα εως 2 μετρα

😄

Επίσης τα μέλη εκτιμούν επίκεντρο της χιονοθύελλας για την Αττική το κέντρο της Γλυφάδας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανανέωσε ο Ποσειδώνας και δίνει Αττικό έπος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Gary είπε:

θα χιονιστω και γω πατριωτη?

Έχουμε μια βδομάδα ως τότε γκαρυ, δεν βλέπεις τους προσήνεμους; Όλα τα μοντέλα τους τάζουν ίσως και ιστορικό για ΑΥΡΙΟ, κι αυτοί συνεχίζουν να έχουν αμφιβολίες 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...