Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 γ'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, stathis2b said:

Το GEM επιμένει σε -40 στην Αττική 

445CE0D1-574E-4CA0-8B08-D436E554E7C7.png

Το GEM πήρε σώβρακα στη 2η φάση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Snowstorm said:

Συμπολίτη, απόλαυσε το. Έβγαλε μέχρι και ειδική σύγκλιση για τη λεωφορο Μεσογειων και Μαραθώνος.

Πόσο πιστεύεις ; Με δεδομένο ότι δε θα έχουμε θέμα με τις Τ, θεωρώ ότι 20-30 πόντοι είναι ένα εφικτό σενάριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, SNOWMANIAC είπε:

Πόσο θα ήθελα να μην είχα υποχρεώσεις να πήγαινα στη Στενή,να ζούσα αυτό το ονειρικό διήμερο να θαβομουν στο χιόνι και να ησυχαζα🤣🤣

Εδώ είμαι αλλά σκέφτομαι σοβαρά να φύγω αύριο για Περιστέρι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Dusterakos said:

Παιδιά Εγώ χιονιζομαι με αυτούς τους χάρτες?  Νομίζω δεν χιονιζομαι. Ήλιο θα έχω. 

Πιστεύω ότι μια πασπάλα θα την κάνει αν είσαι τυχερός. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Dusterakos είπε:

Παιδιά Εγώ χιονιζομαι με αυτούς τους χάρτες?  Νομίζω δεν χιονιζομαι. Ήλιο θα έχω. 

Έχεις δώσει το τηλ σου στην εμακ φίλε μου;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Santa snow said:

Πόσο πιστεύεις ; Με δεδομένο ότι δε θα έχουμε θέμα με τις Τ, θεωρώ ότι 20-30 πόντοι είναι ένα εφικτό σενάριο

ΑΝ βγει έτσι ξεκινάμε από 20 και βλέπουμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Ελα Πειραιά να το χαρείς το ίδιο!🤣

Χαχαχα φίλε μου πίστεψε με αν είχα τη δυνατότητα θα ερχόμουν ,τώρα θα χαίρομαι και θα το ζω με τις εικόνες μέσω αναφορών.Καλη απόλαυση!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και άλλος προσήνεμος χιονιάς από το ούκμο στις 120-144 ...... Γιώργο GEORGE SNOWMAN, έχεις μέσον στην ΕΜΑΚ; κανέναν φίλο με ερπύστρια  ;..!!!

Modele UKMO - Carte prévisions

Modele UKMO - Carte prévisions

Modele UKMO - Carte prévisions

Modele UKMO - Carte prévisions

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λέτε να το δω Αγ Στεφανο? Πάμε για επανάληψη Μηδείας με τους τελευταίους χάρτες. Στη χειρότερη 30 πόντους εδώ, στην καλύτερη 60

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Snow sick said:

Λέτε να το δω Αγ Στεφανο? Πάμε για επανάληψη Μηδείας με τους τελευταίους χάρτες. Στη χειρότερη 30 πόντους εδώ, στην καλύτερη 60

Δύσκολα τα πράγματα μην έχεις τόσο μεγάλες προσδοκίες. 🤣🤣🤣

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυτική Πελοπόννησο όσο πάμε προς μεσάνυχτα θα έχουμε ένα σύντομο πέρασμα (Ionian effect...ΒΔ επιφάνεια, που ενισχύεται σταδιακά, και ΒΔ σε όλα τα ύψη, υγρασία στα μεσαία και ανώτερα στρώματα) που θα επηρεάσει δυτική Μεσσηνία (Κυπαρισσιακά Όρη και πιθανόν Όρη της Είρας). Επειδή ο ΒΔ συνήθως φέρει μικρά ποσά υγρασίας, θεωρώ ότι αν κλείσει καλά ο καιρός μπορεί να ρίξει χιόνι ακόμα και Πύλο - Κυπαρισσία!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, sotos*snow said:

Και προμηνύει και τρίτη κατεβασιά εις βάθος χρόνου για προσήνεμα(το ούκμο)!!!

ukmo-0-168.png?12

Οι πυκνές ισκβαρεις του Α είναι υπέροχες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Και προμηνύει και τρίτη κατεβασιά εις βάθος χρόνου για προσήνεμα(το ούκμο)!!!

ukmo-0-168.png?12

Νομίζω το 20ημερο 11-31 για προσηνεμα ίσως βγει ένα απ' τα πιο κρύα εβερ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδιά τι εννοεί εδώ ο Ζιακόπουλος....εγώ από οτι καταάβα το υπερβολικο δυτικισμα δεν ειναι καλο..

- Στα σημερινά τρεξίματα των μοντέλων παρατήρησα μετατόπιση της πολικής αέριας μάζας προς την κεντροδυτική Ελλάδα (είχατε «φαγωθεί» ορισμένοι ανατολικοί με το «δυτίκισμα») που δεν υπήρξε στα προηγούμενα τρεξίματα. Αυτό σημαίνει ότι και ο στροβιλισμός μετατοπίστηκε προς τα δυτικά της χώρας, γεγονός που σχετίζεται με την εμφάνιση υετού στη Δ-ΝΔ Ελλάδα.

-Με αυτά τα  δεδομένα, δεν μπορεί κάποιος να είναι σίγουρος για τα μεγάλα ύψη χιονιού στις υπήνεμες περιοχές της ανατολικής ηπειρωτικής Ελλάδας. Εκτός κι αν οι επιφανειακές συγκλίσεις ή/και η επίδραση του Αιγαίου που προαναφέρθηκαν είναι τόσο ισχυρές, που  αντισταθμίσουν το έλλειμμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, bardaris said:

παιδιά τι εννοεί εδώ ο Ζιακόπουλος....εγώ από οτι καταάβα το υπερβολικο δυτικισμα δεν ειναι καλο..

- Στα σημερινά τρεξίματα των μοντέλων παρατήρησα μετατόπιση της πολικής αέριας μάζας προς την κεντροδυτική Ελλάδα (είχατε «φαγωθεί» ορισμένοι ανατολικοί με το «δυτίκισμα») που δεν υπήρξε στα προηγούμενα τρεξίματα. Αυτό σημαίνει ότι και ο στροβιλισμός μετατοπίστηκε προς τα δυτικά της χώρας, γεγονός που σχετίζεται με την εμφάνιση υετού στη Δ-ΝΔ Ελλάδα.

 

-Με αυτά τα  δεδομένα, δεν μπορεί κάποιος να είναι σίγουρος για τα μεγάλα ύψη χιονιού στις υπήνεμες περιοχές της ανατολικής ηπειρωτικής Ελλάδας. Εκτός κι αν οι επιφανειακές συγκλίσεις ή/και η επίδραση του Αιγαίου που προαναφέρθηκαν είναι τόσο ισχυρές, που  αντισταθμίσουν το έλλειμμα.

Περσινά ξινά σταφύλια. Αναλύθηκε σε προηγούμενες σελίδες το πρωί, τώρα τα δεδομένα του Αμερικάνου έχουν την Αττική στο επίκεντρο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowstorm είπε:

Περσινά ξινά σταφύλια. Αναλύθηκε σε προηγούμενες σελίδες το πρωί, τώρα τα δεδομένα του Αμερικάνου έχουν την Αττική στο επίκεντρο. 

σε ευχαριστώ δεν προλαβα να τα διαβάσω...λέω και εδώ γκαντέμης είμαι....εγω πάντως στα απογευματινα ..ειδα..οτι η Αττική σιγά σιγά γινεται πρωταγωνηστρια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, bardaris είπε:

σε ευχαριστώ δεν προλαβα να τα διαβάσω...λέω και εδώ γκαντέμης είμαι....εγω πάντως στα απογευματινα ..ειδα..οτι η Αττική σιγά σιγά γινεται πρωταγωνηστρια..

Ρε σεις ενας γκασμας στον αλφα δεν δινει χιονια σε κορινθια την δευτερα καθολου ! Πως γινεται αυτο ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επειδή συνηθίζω να βάζω από προάστιο του Ροβανιέμι της Μεσογείου, θα σας βάλω από το ίδιο το Ροβανιέμι της Μεσογείου. Ας έχει και ήλιο, ας εχει και ξαστεριά. Τέτοια ensembles δεν έχουμε ξαναδει ποτέ για το Ροβανιέμι της Μεσογείου. 

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Και προμηνύει και τρίτη κατεβασιά εις βάθος χρόνου για προσήνεμα(το ούκμο)!!!

ukmo-0-168.png?12

Κάπου ώπα, κι εμείς έχουμε ψυχή 🥲

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, HuxFlux said:

Ειχα πει οτι θα κλειδωσω στα σημερινα 12ρια εγω. Εσεις που κλειδωσατε χθες βολευτειτε με το 10ποντο, εγω θα παρω το 40ποντο που μου δειχνουν τα σημερινα τωρα που κλειδωσα 😄

ΥΓ. Κι εκει που θα ειμαστε με τα φτυαρια, τα μοντελα θα εχουν κλειδωσει και το επομενο για τις 27-28 και δε θα χουμε παρει χαμπαρι...

το 40ποντο είναι κοντά... 27-28 δεν παίζει, φαντάζομαι αστειευεσαι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...