Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@HuxFlux δεν ειδα για κρασια κλπ.Προφανως μου διεφυγαν.Απευθυνομαι σε ολους λοιπον οτι στους κανονες αναγραφεται οτι ΔΕΝ προσβαλουμε δημοσια προσωπα και γενικα δεν προσβαλουμε κανεναν. 

Παμε παρακατω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγάλη γκρίνια στο φόρουμ μας. Οι λόγοι είναι σοβαρότατοι 🤣

1. Οι κεντροβόρειοι νιώθουν αδικημένοι γιατί όλοι οι αυλώνες σκάνε πιο ανατολικά και δεν έρχεται έστω μια ρημαδονυφίτσα να χιονίσει έστω λίγο

2. Οι των Δυτικών προαστείων της Αθήνας, νιώθουν αδικημένοι γιατί 3 χλμ παραπέρα θάβονταν το κέντρο και αυτοί παρακαλουσαν τις νιφάδες στα παρμπριζ των αυτοκινήτων να μη λιώσουν

3. Οι υπερβόρειοι των Αθηνών νιώθουν αδικημένοι επειδή θάφτηκε με μισό μέτρο το μισό λεκανοπέδιο και αυτοί έμειναν με 30 ποντο, ενώ κανονικά θα ξεπερνούσαν το μέτρο και περίμεναν να "ρεφάρουν" λιγάκι με την κακοκαιρία της Τρίτης

4. Οι χορτάτοι του λεκανοπεδίου, έχουν το θράσος να θέλουν κι άλλο χιόνι και εκνευρίζουν τους αδικημένους

5. Οι "ταφοπλακάκηδες" του φόρουμ, μετά την απροσδόκητη εξέλιξη με τη μπίλια που μας έθαψε στην Ελπίδα, έχουν ξανά ως βούτυρο στο ψωμί τους τις κακοκαιρίες που χαλάνε στο τέλος, όπως ας πούμε αυτή που έρχεται μεθαύριο, με αποτέλεσμα να εκνευρίζουν τους υπόλοιπους που θέλουν να ελπίζουν. 

Και μέσα σε όλα αυτά, υπάρχουν ορισμένοι γραφικοί σαν εμένα που σπάστηκαν με Μήδεια και Ελπίδα επειδή οι θερμοκρασίες δεν έπεσαν ποτέ κάτω απο -1. 😂

Εχουμε τα θέματα μας εδώ μέσα τελικά!! Καληνύχτα παίδες. Ψυχραιμία!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, menidi είπε:

Μεγάλη γκρίνια στο φόρουμ μας. Οι λόγοι είναι σοβαρότατοι 🤣

1. Οι κεντροβόρειοι νιώθουν αδικημένοι γιατί όλοι οι αυλώνες σκάνε πιο ανατολικά και δεν έρχεται έστω μια ρημαδονυφίτσα να χιονίσει έστω λίγο

2. Οι των Δυτικών προαστείων της Αθήνας, νιώθουν αδικημένοι γιατί 3 χλμ παραπέρα θάβονταν το κέντρο και αυτοί παρακαλουσαν τις νιφάδες στα παρμπριζ των αυτοκινήτων να μη λιώσουν

3. Οι υπερβόρειοι των Αθηνών νιώθουν αδικημένοι επειδή θάφτηκε με μισό μέτρο το μισό λεκανοπέδιο και αυτοί έμειναν με 30 ποντο, ενώ κανονικά θα ξεπερνούσαν το μέτρο και περίμεναν να "ρεφάρουν" λιγάκι με την κακοκαιρία της Τρίτης

4. Οι χορτάτοι του λεκανοπεδίου, έχουν το θράσος να θέλουν κι άλλο χιόνι και εκνευρίζουν τους αδικημένους

5. Οι "ταφοπλακάκηδες" του φόρουμ, μετά την απροσδόκητη εξέλιξη με τη μπίλια που μας έθαψε στην Ελπίδα, έχουν ξανά ως βούτυρο στο ψωμί τους τις κακοκαιρίες που χαλάνε στο τέλος, όπως ας πούμε αυτή που έρχεται μεθαύριο, με αποτέλεσμα να εκνευρίζουν τους υπόλοιπους που θέλουν να ελπίζουν. 

Και μέσα σε όλα αυτά, υπάρχουν ορισμένοι γραφικοί σαν εμένα που σπάστηκαν με Μήδεια και Ελπίδα επειδή οι θερμοκρασίες δεν έπεσαν ποτέ κάτω απο -1. 😂

Εχουμε τα θέματα μας εδώ μέσα τελικά!! Καληνύχτα παίδες. Ψυχραιμία!!

..... Κύριε !!! Κύριε ....!!!!! .... εγώ που είμαι στο 4 ...... θα χιονιστώ .....????????!!!!!!!!!....😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-34 πανω στον νομο μας στο 500αρι

Για να δουμε κατα ποσο ομως θα βοηθησει αυτο στις ραγδαιοτητες που μπορει να εχουμε 

Παντως δειχνει να κραταει τον υετο μεχρι τις  πρωτες  πρωινες ωρες τις τεταρτης το 18αρι του τζιφου.

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στις 30 συνεχίζει να μας χιονίζει το κοντρόλ και ο Μο του τζίφου ενώ το κύριο είναι πιο θερμό. Αυτό γίνεται εδώ και αρκετά ραν και συνεχίζουν να μην το ακολουθούν…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

Εάν βγει ο τζίφος όπως είναι τώρα στο 18ζ την Τρίτη πρωί στη Ριτσώνα (200+ μέτρα) χιονίζει κανονικά (με θετικές εδάφους αλλά λόγω ΒΔ επιφανείας θα χιονίζει κανονικά.)

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Δεν αλλάζει καθόλου ο τζίφος για Δευτέρα-Τρίτη νομίζω.

και εγώ αυτό βλέπω....παντως για ενα δίωρο κρατάει τα γιάννενα και σε εσάς κατι βγαζει...οπως και σε εμάς δινει μια αραιή χιονόπτωση....που τις βρίσκει ομως τις θερμοκρασίες δεν μπορώ να καταλάβω....ας μείνουμε νομίζω στα ημιορεινά...γιατί οποιος θυμάται ο τζίφος φέτος μας χιονιζε τρείς φορές ....με 3 βαθμους....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαρα,κραταει το μοντελο της καρδιας μας και μαλιστα βελτιωνεται.Τζιφε αγαπη μου παρε με απο δω.Τα ανατολικα και β.ανατολικα του νομού δεν εχουν πολυ τυχη με υψηλοτερα d.p.Οσο πιο δυτικα τοσο καλυτερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μια χαρα,κραταει το μοντελο της καρδιας μας και μαλιστα βελτιωνεται.Τζιφε αγαπη μου παρε με απο δω.Τα ανατολικα και β.ανατολικα του νομού δεν εχουν πολυ τυχη με υψηλοτερα d.p.Οσο πιο δυτικα τοσο καλυτερα.

Και το ,κοντρολ του βελτιωθηκε γιωργο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Και το ,κοντρολ του βελτιωθηκε γιωργο

Τι να πω,μονος του και ολοι τους...Μονο τζιφος ρε!!!!

Edit:μπα,ψιχουλα δινει το κοντρολ Σπυρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τι να πω,μονος του και ολοι τους...Μονο τζιφος ρε!!!!

Τι να πω,μιλαμε  για  36,με 42 ωρες πια

Μακαρι να παρασυρει και τα υπολοιπα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επισης να πουμε και μια κουβεντα χρηστικη για τον επικυνδινο αυριανο και μεθαυριανο βαρδαρη που θα μας παρει και θα μας σηκωσει...προσοχη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα τώρα μπήκα μετά από ώρες και είδα τι γράφτηκε...αν αναφέρεστε σε εμένα για το γεγονός ότι είπα είναι λίγο αστείο να μην μιλάμε καθόλου για χιονοπτώσεις κάτω απ' τα 500 μέτρα βάση του κυρίου Αρνιακου στο λεκανοπέδιο, εννοω αυτό ακριβώς και τίποτα παραπάνω....ούτε έθιξα το πρόσωπο του ούτε προσδοκούσα κάτι τέτοιο, απλά διαφωνώ ότι τα δυτικά του νομού δεν θα δουν και χαμηλότερα κάποιες στιγμές...είπα μάλιστα στην συνέχεια ότι πιθανόν να βλέπει αυτά τα υψόμετρα λόγω μη ύπαρξης ραγδαιοτητων και υετου κυρίως βάση Ευρωπαίου...ελπίζω να μην είμαι εγώ η αφορμή για την παραπάνω κουβέντα γιατί απλά δεν νομίζω πως είπα κάτι επιθετικό ούτε το εξέφρασα ως τέτοιο...στα δικά μας ελπίζω να κερδίσει το μοντέλο της καρδιάς μας για την τρίτη

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, ISIMERINOS είπε:

επισης να πουμε και μια κουβεντα χρηστικη για τον επικυνδινο αυριανο και μεθαυριανο βαρδαρη που θα μας παρει και θα μας σηκωσει...προσοχη

Αληθευουν τα περι 10 μποφορ μεσα στην πολη βαγγελη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Αληθευουν τα περι 10 μποφορ μεσα στην πολη βαγγελη?

ετσι που το κοβω ναι..τουλαχιστον σε ριπες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυτική Πελοπόννησο το δυνατό χαρτί που έχουμε λέγεται ισχυρός ΒΔ που λογικά θα ενεργοποιήσει Ionian effect και βοηθούντως του δυτικού στριμ στα μεσαία και ανώτερα στρώματα θα μεταφέρει τα φαινόμενα και πιο εσωτερικά. Μαζί με κάποια ποσά υγρασίας στα μεσαία και ανώτερα στρώματα, συν μεταφορά μεγάλων ποσών θετικού στροβιλισμού από μεσάνυχτα Δευτέρας προς ξημερώματα Τρίτης, νομίζω ότι μπορούν να δουν ακόμα και αξιόλογα φαινόμενα τοπικά, περιοχές σε όλο το δυτικό τμήμα από Αχαΐα μέχρι Μεσσηνία. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μονο του σχεδον το κυριο υετικα,απεναντι και απο τα ιδια του τα ensembles .Ο τρελος του χωριου καταντησες ρε μοντελο της καρδιας μας.Παμε γι αλλα.Καληνυχτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...