Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Μα ποιος μίλησε για βόρεια χώρα; Όταν είναι να έρθει κάτι τόσο δυνατό με σήμα από τόσο μακριά δεν αφορά την βόρεια χώρα …. Σε δεύτερη φάση ανάλογα πως θα ρθει ίσως …. Εμείς εδώ μιλάμε για ψύχος για την εποχή που θα κάνει ζημιες και συνέχιση ανομβρίας επικών διαστάσεων ….εμείς τέλη Μαρτη με Απρίλη θα παίξουμε με την εξασθένηση των ζωνικων ανέμων στη στρατόσφαιρα 

Σωτο ασε αν περιμενουμε τους ζωνικους να πεσουν χαχαχα...απλα το αναφερω μην ενθουσιαζομαστε χαχαχ...προς το παρον τα βραδια ειναι κρυα οποτε τα δεντρα αντεχουν ακομα μην μπουμπουκιασουν μεχρι την ελευση του ψυχους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Σωτο ασε αν περιμενουμε τους ζωνικους να πεσουν χαχαχα...απλα το αναφερω μην ενθουσιαζομαστε χαχαχ...προς το παρον τα βραδια ειναι κρυα οποτε τα δεντρα αντεχουν ακομα μην μπουμπουκιασουν μεχρι την ελευση του ψυχους

Εδώ έχουμε πιάσει 16αρια μέγιστες χωρίς παγωνιές πλέον Ε λίγες μέρες ακόμα και όλα θα ανθίσουν μέχρι 23 που δεν θα δει παγωνιές και θα μαλακώσει θα οργιάσει η φύση δεν θέλει πολύ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Εδώ έχουμε πιάσει 16αρια μέγιστες χωρίς παγωνιές πλέον Ε λίγες μέρες ακόμα και όλα θα ανθίσουν μέχρι 23 που δεν θα δει παγωνιές και θα μαλακώσει θα οργιάσει η φύση δεν θέλει πολύ 

Στα ορια ειναι ας ελπισουμε στο καλυτερο σεναριο...αμυγδαλιες και καποιες ποικιλιες απο ροδακινα ειναι αυτα που αυτη τη στιγμη ισως εχουν θεματα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, menidi είπε:

Σαν σήμερα, 18 χρόνια πριν, ήρθε το απόλυτο κτήνος. Ο Κόγκας των Κογκών. Κάτι Ελπίδες, Μήδειες και Τηλέμαχοι, ωχριούν μπροστά  σε αυτό το γνήσιο πολικό τέρας που έφερε θερμοκρασιακή διακύμανση -10 εως -6 στα 490μ ΜΟΛΙΣ της Πεντέλης, εν μέσω φαινομένων και όχι αναστροφής.

Να ήξερες πόσες φορές έχω αναπολήσει αυτό τον κόγκα, ότι πιο ακραίο (από θερμοκρασίες και ένταση φαινομένων) έχω ζήσει εδώ στην παραθαλάσσια Χαλκίδα.

Ζω και αναπνέω (καιρικά) για τη στιγμή που θα έρθει ξανά ένας παρόμοιος κόγκας...

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, isnow said:

Νταξει το να ξέρουμε ότι θα έρθει Κόγκας από τόσο νωρίς δεκτό..το να ξέρουμε ότι δεν θα πιάσει βόρεια χώρα? Αυτά τα μαθαίνουμε δύο μέρες πριν ρε παίδες.. συγκρατημένη αισιοδοξία..σήμερα έδειξαν κάτι τα τρεξίματα μέχρι χθες ολοι στο 0 ήμασταν..ας έρθει κάτι εστω

Πως το ξέρουμε αυτό 10+ μέρες πριν?  από εναμισι τρέξιμο ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Πως το ξέρουμε αυτό 10+ μέρες πριν?  από εναμισι τρέξιμο ?

Ειναι σιγουρο φιλε...οπως και το 10-20φλεβαρη..απ τις αρχες του μηνος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για πρώτη φορά τα ensembles σήμερα δίνουν σήμα. Έχουμε πολύ δρόμο ακόμα για το ο,τιδηποτε. Για το 10-20 υπήρχε πάλι σήμα αλλά μετατέθηκε. Θέμα χρόνου να σπάσει ο πολικός στρόβιλος κάπου. 

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από πότε τέλος Φλεβάρη δεν μπορεί να δώσει μεγάλος και δυνατός Αυλώνας βόρειο χιόνια δεν μπορώ να το καταλάβω...πολύ με τα ατριφκ πέθανε εδώ πάνω καιρός είναι για κάτι δυνατό.αντε φτάνει αυτό το παραμυθακι 😎😎😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Να ήξερες πόσες φορές έχω αναπολήσει αυτό τον κόγκα, ότι πιο ακραίο (από θερμοκρασίες και ένταση φαινομένων) έχω ζήσει εδώ στην παραθαλάσσια Χαλκίδα.

Ζω και αναπνέω (καιρικά) για τη στιγμή που θα έρθει ξανά ένας παρόμοιος κόγκας...

18 χρόνια μετά κι ακόμα δεν το χωνεύω πως το έχασα γιατί ήμουν Αγγλία! 🥺
Εχω ολόκληρο cd με φωτογραφικό υλικό! 

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ISIMERINOS είπε:

Από πότε τέλος Φλεβάρη δεν μπορεί να δώσει μεγάλος και δυνατός Αυλώνας βόρειο χιόνια δεν μπορώ να το καταλάβω...πολύ με τα ατριφκ πέθανε εδώ πάνω καιρός είναι για κάτι δυνατό.αντε φτάνει αυτό το παραμυθακι 😎😎😁

Δεν μπορει να δωσει βαγγελη γιατι οι ζωνικη ειναι στο θεο και οποιαδηποτε ψυχρη εισβολη και να ερθει θα ειναι με αυλωνα μεγαλο...θελει πολυ τυχη να βγει κεντροβορεια διαταξη με ναο στο +1 και ζωνικους στο θεο .....δεν εχει να κανει με την εποχη αλλα με τις φετινες συνθηκες ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Άγγελος είπε:

18 χρόνια μετά κι ακόμα δεν το χωνεύω πως το έχασα γιατί ήμουν Αγγλία! 🥺

Δυστυχώς ήσουν πολύ άτυχος!

Εύχομαι να το ζήσουμε ξανά Άγγελε στο προσεχές μέλλον...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Μα ποιος μίλησε για βόρεια χώρα; Όταν είναι να έρθει κάτι τόσο δυνατό με σήμα από τόσο μακριά δεν αφορά την βόρεια χώρα …. Σε δεύτερη φάση ανάλογα πως θα ρθει ίσως …. Εμείς εδώ μιλάμε για ψύχος για την εποχή που θα κάνει ζημιες και συνέχιση ανομβρίας επικών διαστάσεων ….εμείς τέλη Μαρτη με Απρίλη θα παίξουμε με την εξασθένηση των ζωνικων ανέμων στη στρατόσφαιρα 

Και στι ένα και στο άλλο συμφωνώ....όσο θα πέφτει η ισχύς των ζωνικών ανέμων και το προσήνεμο που ειναι φαβορί μπορει να φέρει ως και νεο Κογκα, αλλά και μετά μπορει να δώσει καλά χιονια και βόρεια....και πέφτοντας η ισχύς συνέχεια μες το Μάρτιο, θα έρθει το θηριώδες ψύχος από Αμερική και προς τα εμάς και μην τον είδατε τον παναγή.....γι αυτό και μετά τα όσα συμβουν 22-27/2 δεν τελειώνει ο χειμώνας να το ξέρετε!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Πως το ξέρουμε αυτό 10+ μέρες πριν?  από εναμισι τρέξιμο ?

Υπαρχουν καποια πραγματα στην κυκλοφορια και στις μεσοπροθεσμες προβλεψεις που σε οδηγουν...αυτη τη στιγμη επειδη στην επιστημη της μετεωρολογιας μιλαμε με πιθανοτητες και σε ολο το κοσμο ετσι γινεται με πιθανοτητες πλην ελλαδος που καποιοι μονο να ειρωνευονται ξερουν και να κανουν ευκολη κριτικη(δεν αφορα εσενα γενικο σχολιο ειναι) .οι πιθανοτητες ψυχρης καταβασης μετα τις 20 του μηνα ειναι ανω του 50 τις εκατο...και οι πιθανοτητες να ειναι εισβολη προσηνεμη επισης ανω του 60 τις εκατο σε 4 μερες αυτα μπορει να εχουν αλλαξει αλλα ετσι πορευονται οι προγνωσεις στο εξωτερικο με πιθανοτητες...αυτες αναφερουμαι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Δυστυχώς ήσουν πολύ άτυχος!

Εύχομαι να το ζήσουμε ξανά Άγγελε στο προσεχές μέλλον...

Φίλε μου έζησα μεγάλους χιονιάδες εκείνη την δεκαετία… δεν έχω παράπονο! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 minutes ago, Delsnow said:

Ειναι σιγουρο φιλε...οπως και το 10-20φλεβαρη..απ τις αρχες του μηνος...

Ουτε δικαιωμα στο να συναχωθεί δεν εχει ο Κογκας?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Ουτε δικαιωμα στο να συναχωθεί δεν εχει ο Κογκας?

Βιαζομαστε ..δεν παιρνει αλλο αναβολη.....το μετα θα ειναι 2η συνεχομενη καταστροφικη χρονια για καλλιεργειες.(.δεν το βασταει το τομαρι μας)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το σημα…δεν ειναι σημερινό .Απλα σημερα ειναι δυνατο,τα λέμε τις τελευταίες μερες καποιοι και αλλοι βλεπετε Ανοιξη😎

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Τη άπσογως? Στω φωρουμ ημασται οχι σε ημεροιδα του Παπινιοτι.

Αιντάξη πος κανης αιτσι;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, menidi είπε:

Δεν φτάνει που το 90% της χώρας δεν έχει δει νιφάδα τσακιστή.......μας έχετε καταστρέψει και την ορθογραφία εδώ μέσα όλοι σας , είτε εκουσίως είτε ακουσηος....

 

Μπαμπηηηη χρόνια πολλα και απο εμένα αδερφέ!!

Ευχαριστώ πολυ  Θανάση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

φεβρουαριος 1983...τριτο δεκαημερο...τρελο ψυχος.....archives-1983-2-23-12-1.png

Λίγες μέρες μετά γεννήθηκε η αδερφή μου! 27/2/83… μέσα στα χιόνια και τους αποκλεισμούς! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Και στι ένα και στο άλλο συμφωνώ....όσο θα πέφτει η ισχύς των ζωνικών ανέμων και το προσήνεμο που ειναι φαβορί μπορει να φέρει ως και νεο Κογκα, αλλά και μετά μπορει να δώσει καλά χιονια και βόρεια....και πέφτοντας η ισχύς συνέχεια μες το Μάρτιο, θα έρθει το θηριώδες ψύχος από Αμερική και προς τα εμάς και μην τον είδατε τον παναγή.....γι αυτό και μετά τα όσα συμβουν 22-27/2 δεν τελειώνει ο χειμώνας να το ξέρετε!!

Μιλάνε οι  μπαρουτοκαπνισμένοι παπούδες του forum..Να μας ακούτε..  ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟΣ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...