Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι έγινε παίδες? Πάμε για σκανδιναβικο και αποκοπή? Το κοντρολ το φώναζε εδώ και μέρες... Σήμερα το πέταξε και το κυριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Τι έγινε παίδες? Πάμε για σκανδιναβικο και αποκοπή? Το κοντρολ το φώναζε εδώ και μέρες... Σήμερα το πέταξε και το κυριο

ΑΝΟΙΞΗ!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, BrainA είπε:

Δεν ασχολουμαστε με ρεταλια κυριε. Ή ΚΟΓΚΑΣ ή τιποτα.

Εγώ όχι.....και respect σε ό,τι δίνει η φύση!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενδιαφέροντα τα πολύ πάνω κάτω των μοντέλων....προχωρημένη άνοιξη ως μεσημερι, ξανά χειμώνας και με διάφορα κόλπα τώρα....όπως ακριβώς προσωπικά ανέμενα....πάνω κάτω και μοντελινγκ για γερά νεύρα ως το Σ/Κ.....αλλά θα πάει και παραπέρα, αφού ως Τσικνοπέμπτη σχεδόν κλείδωσε η φάση κι αν αλλάξει κάτι μικρές θα είναι οι λεπτομέρειες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, south coast είπε:

Ρε πάμε λιγο το παρατήσετε απο τωρα ,παμεγερα για πετσα closing…

Οχι,τι να παρατησουμε;;;Το γενικο επιτελειο μιλαει για Κογκες.Πετσες ημιορεινων ειναι στο προγραμμα ως αρχες Απριλη,αλλα δεν χρειαζεται γενικη επιστρατευση.Η επιλεκτη ημιορεινη ταξιαρχια αρκει ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Ενδιαφέροντα τα πολύ πάνω κάτω των μοντέλων....προχωρημένη άνοιξη ως μεσημερι, ξανά χειμώνας και με διάφορα κόλπα τώρα....όπως ακριβώς προσωπικά ανέμενα....πάνω κάτω και μοντελινγκ για γερά νεύρα ως το Σ/Κ.....αλλά θα πάει και παραπέρα, αφού ως Τσικνοπέμπτη σχεδόν κλείδωσε η φάση κι αν αλλάξει κάτι μικρές θα είναι οι λεπτομέρειες....

Γέρο, , άφες αυτοίς.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 hours ago, menidi said:

Οι ημέρες χιονόπτωσης όμως μειώνονται για το λεκανοπέδιο και γενικότερα. Να τα λέμε κι αυτά. Τουλάχιστον έτσι λένε διάφοροι ειδικοί. 

Καλες χρυσές οι Ελπίδες και οι Μηδειες αλλά στατιστικά, εκεί που είχαμε 4-5 ημέρες χιονόπτωσης στο κέντρο, νομίζω ότι κινούμαστε στις 2-3. Και μερικές φορές δεν έχουμε πλέον, καν χιονόπτωση. 

Ας έχουμε κατά νου και αυτή τη διάσταση. 

Επίσης, μπορεί να μας "ευνοεί" η κλιματική αλλαγή με τους μεγάλους χιονιαδες, αλλά ας σκεφτούμε ένα ακόμα καύσωνα με 46αρια και ξηρασία και να γίνει παραναλωμα του πυρός κάνα δάσος πάνω από Χολαργό κτλ και να γίνουν όλα στάχτη και μπουρμπερη. Προσωπικά...προτιμω την παλιά κανονικότητα χειμώνα καλοκαίρι και ας μην έχουμε 50 πόντους στο Μενίδι η κάπου στο λεκανοπέδιο. 

Χίλιες φορές να έχω 2 μέρες χιονόπτωσης το χρόνο και να ρίχνει τα κέρατα του παρά να έχω 4-5 και να μην κάνει τίποτα επί της ουσίας. Ας γίνουν 2 οι κλιματικές ημέρες και 20εκ στο κέντρο μέσος όρος χιονόστρωσης. Μια χαρά. Κι αν χιόνισε μισή ώρα από αερομεταφερόμενες και την καταγράψαμε ως χιονόπτωση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάρτης 1987...  Ετών: 23...Τόπος προσωρινής  διαμονής Σόφια...  Τα υπόλοιπα ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΟΝΤΑΙ.....

Κατι τέτοιο μου θυμίζει φέτος, για αυτό και βλέπετέ επι μέρες  να ανεβάζω μπίλιες και τα σχετικά.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Ο τζιφος κατι προσπαθει να μας πει στον μεσο ορο του..Καθε αλλο παρα κακος ειναι..Αλλα αφενος μιλαμε για τον τζιφο και αφετερου μιλαμε για παρα πολλες ωρες μακρυα..

Ισως εαν βγουν 2 διαταραχες μεχρι τελος φλεβαρη να ειναι θαυμα βασει κυκλοφοριας..Αλλα δεν αποκλειεται..Τωρα για αρχες μαρτη..Πολυ μακρυα..Τι να σχολιασουμε..

Ο τζιφος παντως σιγουρα μεχρι αρχες Απριλη θα ταζει χιονια οποτε του καπνισει οπου του καπνισει...Σε μαθαμε ανωμαλε!!!

b16e3a055aaa52a3359e6ceff0cfcd7d.gif

Θα τρίβεις τα μάτια σου φιλαράκι

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

Ο τιμωρός επιστρέφει.... προσδεθείτε& ΜΕΤΑΝΟΕΊΤΕ!🤫😉🥶

gensnh-0-0-288(1).png

gensnh-0-1-288.png

Αγαπητε sever lover....παρα πολυ ωραιοι χαρτες ...το 27-28 που πηγε...2 με  3 τωρα...εγω θελω εναν χαρτη το σκ να δειχνει για καθαρα δευτερα..ευχαριστω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θανάση Μενιδιάτη, που το είδες οτι μειώθηκαν οι μέρες χιονόπτωσης? Ετσι έλεγαν και για τις βροχές....σταμάτησαν τώρα που γράφουν άκοπα τα ρεκόρ.....προσπαθούν να βάλουν σε καλούπια τον καιρό για να τον φέρνουν στα δικά τους μέτρα....να τα λέμε και αυτά....προσωπικά εγω δεν χαρίζω ούτε μέρα.....φέτος και πέρυσι πάλι πάνω οι μερες χιονιού, θα την πατάνε συνεχώς σε όλα, γιατί ο καιρός δεν μπαίνει σε καλουπια και δεν φυλακίζεται.....α και μοιράζει άκοπα φάπες ειδικά σε αυτούς τους τυπους που λένε ότι μετά την καταιγίδα έβγαλε ήλιο και είναι αφύσικο και κλιματική αλλαγή ή τον άλλον που λέει ότι χιονίζει μόνο νύχτα και γενικά ανθρώπους που δεν ξέρουν που πανε τα 4 και άγονται τη μια, και φέρονται την άλλη.....οχι κανενα χατήρι σε όλους αυτούς!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Αγαπητε sever lover....παρα πολυ ωραιοι χαρτες ...το 27-28 που πηγε...2 με  3 τωρα...εγω θελω εναν χαρτη το σκ να δειχνει για καθαρα δευτερα..ευχαριστω....

Οταν επιμένει σε κάτι τέτοιο κάποια στιγμή έστω και παρακάτω συμβαίνει.....μέλλει να το δούμε και τώρα....είπαμε θελει υπομονή η περίοδος!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Beach-snow NG είπε:

Οταν επιμένει σε κάτι τέτοιο κάποια στιγμή έστω και παρακάτω συμβαίνει.....μέλλει να το δούμε και τώρα....είπαμε θελει υπομονή η περίοδος!!

Σεβομαι οτι γνωριζετε πολλα πραγματα....αλλα αυτη η παραταση για συνεχεια παρακατω..με προβληματιζει και δεν μου αφηνει σεναρια αισιοδοξιας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Θανάση Μενιδιάτη, που το είδες οτι μειώθηκαν οι μέρες χιονόπτωσης? Ετσι έλεγαν και για τις βροχές....σταμάτησαν τώρα που γράφουν άκοπα τα ρεκόρ.....προσπαθούν να βάλουν σε καλούπια τον καιρό για να τον φέρνουν στα δικά τους μέτρα....να τα λέμε και αυτά....προσωπικά εγω δεν χαρίζω ούτε μέρα.....φέτος και πέρυσι πάλι πάνω οι μερες χιονιού, θα την πατάνε συνεχώς σε όλα, γιατί ο καιρός δεν μπαίνει σε καλουπια και δεν φυλακίζεται.....α και μοιράζει άκοπα φάπες ειδικά σε αυτούς τους τυπους που λένε ότι μετά την καταιγίδα έβγαλε ήλιο και είναι αφύσικο και κλιματική αλλαγή ή τον άλλον που λέει ότι χιονίζει μόνο νύχτα και γενικά ανθρώπους που δεν ξέρουν που πανε τα 4 και άγονται τη μια, και φέρονται την άλλη.....οχι κανενα χατήρι σε όλους αυτούς!!

συμφωνώ σε ολα....το καλύτερο φέτος η αρκτική επιασε ρεκορ 20ετίας παγοκάλυψης...και η ανταρτική....ρεκόρ χαμηλοτερης παγοκάλυψης για το καλοκαίρι....οι δυο πολοι ηταν τα καλυτερα επιχειρήματα για τους αρνητές...αλλα και τους υπερασπιστές της κλιματικής αλλαγής αλλά από την ανάποδη...😎ετσι πρέπει να ξαναγράψουν και να ανταλάξουν τους πόλους...!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Θανάση Μενιδιάτη, που το είδες οτι μειώθηκαν οι μέρες χιονόπτωσης? Ετσι έλεγαν και για τις βροχές....σταμάτησαν τώρα που γράφουν άκοπα τα ρεκόρ.....προσπαθούν να βάλουν σε καλούπια τον καιρό για να τον φέρνουν στα δικά τους μέτρα....να τα λέμε και αυτά....προσωπικά εγω δεν χαρίζω ούτε μέρα.....φέτος και πέρυσι πάλι πάνω οι μερες χιονιού, θα την πατάνε συνεχώς σε όλα, γιατί ο καιρός δεν μπαίνει σε καλουπια και δεν φυλακίζεται.....α και μοιράζει άκοπα φάπες ειδικά σε αυτούς τους τυπους που λένε ότι μετά την καταιγίδα έβγαλε ήλιο και είναι αφύσικο και κλιματική αλλαγή ή τον άλλον που λέει ότι χιονίζει μόνο νύχτα και γενικά ανθρώπους που δεν ξέρουν που πανε τα 4 και άγονται τη μια, και φέρονται την άλλη.....οχι κανενα χατήρι σε όλους αυτούς!!

Για τις βροχές θα συμφωνήσω ότι έπεσαν έξω όσοι μιλούσαν για ερημοποίηση και άλλα τέτοια. Να δούμε όμως τι θα αλλάξει και με τις βροχές στο μέλλον εφόσον η άνοδος της θερμοκρασίας συνεχιστεί. Σε ότι αφορά όμως το χιόνι στη χώρα μας που το θέμα της θερμοκρασίας είναι για τα πεδινά σε μια ψυχρή εισβολή τις  περισσότερες φορές οριακό η κλιματική αλλαγή έχει τεράστια επίδραση. Και επηρεάζει βέβαια και τα ορεινά που παλιά χιονίζονταν πιο εύκολα με διάφορων ειδών διατάξεις.

Μπορεί τα τελευταία 2 χρόνια να ευνοηθήκαμε απο τις διατάξεις στα προσήνεμα στις ψυχρες εισβολές σε ότι αφορά τον υετό αλλά να μην λέμε ότι δεν έχει αλλάξει κάτι. Τα θερμοκρασιακά δεδομένα είναι προσβάσιμα σε όλους και βλέπουμε τις διαφορές με το παρελθόν. Αν συνεχιστεί η άνοδος της θερμοκρασίας σε μερικά χρόνια μπορεί να ζήσουμε υετό ανάλογο της Μήδειας και της Ελπίδας αλλά να την βγάλουμε με χιονόνερο στα παράλια και χιονόστρωση πάνω απο τα 300 μέτρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT said:

Μάρτης 1987...  Ετών: 23...Τόπος προσωρινής  διαμονής Σόφια...  Τα υπόλοιπα ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΟΝΤΑΙ.....

Κατι τέτοιο μου θυμίζει φέτος, για αυτό και βλέπετέ επι μέρες  να ανεβάζω μπίλιες και τα σχετικά.....

Goki Μπίλιες Σε Δίχτυ 50τμχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Severe_Lover said:

Ο τιμωρός επιστρέφει.... προσδεθείτε& ΜΕΤΑΝΟΕΊΤΕ!🤫😉🥶

gensnh-0-0-288(1).png

gensnh-0-1-288.png

Αυτές οι διατάξεις θέλουν ΠΟΛΛΗ ΤΥΧΗ. Δεν είναι αδύνατες, αλλά για να έρθει η μπίλια από τα βάθη της Ασίας χωρίς να είναι μεγάλη σε μέγεθος και να κάτσει πάνω μας, ε, θέλει τύχη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως στον πλανητη που ζω εγω γιατι προφανος καποιοι ζουν σε αλλο πλανητη η κλιματικη αλλαγη ειναι εμφανης πλεον 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, BrainA said:

Αυτές οι διατάξεις θέλουν ΠΟΛΛΗ ΤΥΧΗ. Δεν είναι αδύνατες, αλλά για να έρθει η μπίλια από τα βάθη της Ασίας χωρίς να είναι μεγάλη σε μέγεθος και να κάτσει πάνω μας, ε, θέλει τύχη.

Μας χρωσταει την λίμνη της βουλιαγμενης …😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Delsnow είπε:

Αγαπητε sever lover....παρα πολυ ωραιοι χαρτες ...το 27-28 που πηγε...2 με  3 τωρα...εγω θελω εναν χαρτη το σκ να δειχνει για καθαρα δευτερα..ευχαριστω....

Πάρε και δωράκι απρόσμενο Άπτον πρωινό θερμό σκουπιδαιο μόλις ψυχρό ξαφνικά και έχε υπομονή μετάνοια και πίστη το καλό αργεί να γίνει...🤫😉 ΜΕΤΑΝΟΕΊΤΕ!😁

ECH0-216.GIF

ECH0-240(6).GIF

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...