Jump to content
south coast

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Pupazzo di Sole είπε:

Ο χειμώνας πήγε σαν Απρίλης.. η ζέστη έχει σβήσει από τα μέσα Γενάρη! Το σπίτι σταθερά 23 βαθμούς. 

-5oC από τα κλιματικά σας εύχομαι του χρόνου😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ

Πάμε για ένα σύντομο διάλειμμα 1,5 μήνα με άνοιξη και μετά μέχρι τέλη οκτώβρη έρχεται η καλύτερη εποχή του χρόνου. Όσο πιο δυτικά μπορέσει να πάει αυτό,τόσο το καλύτερο

gens-27-1-288.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ας βιαζομαστε να τον τελειωσουμε τον χειμωνα...για ποτε κανουν τουμπα κυρια και ανσμπλ με τετοιες ρευστες διαταξεις χαμπαρι δεν θα παρουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ

Πάμε για ένα σύντομο διάλειμμα 1,5 μήνα με άνοιξη και μετά μέχρι τέλη οκτώβρη έρχεται η καλύτερη εποχή του χρόνου. Όσο πιο δυτικά μπορέσει να πάει αυτό,τόσο το καλύτερο

gens-27-1-288.png

😡😡😡

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Ζέστη και ανομβρια

καλα αυτο θα ερθει για καποιες μερες αλλα σαν εξελιξη ειναι πολυ καλο.Καλυτερο αζορικο οχι βεβαια το τελειο ουτε καν καλο τον λες αλλα εχει προοπτικη εαν βγει λιγο πιο δυνατος να βγαλει πολυ μεγαλη χειμερινη κακοκαιρια τελος του μηνα αρχη του αλλου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, PAGETONAS είπε:

καλα αυτο θα ερθει για καποιες μερες αλλα σαν εξελιξη ειναι πολυ καλο.Καλυτερο αζορικο οχι βεβαια το τελειο ουτε καν καλο τον λες αλλα εχει προοπτικη εαν βγει λιγο πιο δυνατος να βγαλει πολυ μεγαλη χειμερινη κακοκαιρια τελος του μηνα αρχη του αλλου

Εγώ μαζί σου είμαι... Δεν γίνεται να πάει σερί άνοιξη ιδίως σε εμάς... Εγώ βλέπω υποτροπικο προσηνεμα και ψυχρη άνοιξη σε εμάς... Ετσι για την εξισορροπηση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΚΑΙ ΕΔΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΤΑ ΕΞΗΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΑΠ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΜΑΣ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΣΕΖΟΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΑΡ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΟΥΜΕ ΠΛΗΡΩΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΛΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΖΕΣΤΕΣ ΟΙ ΚΑΥΣΩΝΕΣ ΚΤΛ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ(ΛΟΓΟΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΥΣΩΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ ΚΤΛ_).ΟΠΟΤΕ Η ΚΑΘΕ ΑΠΟΨΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΗ ΧΩΡΙς ΑΝΤΕΓΚΛΙΣΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΑ ΘΕΛΩ ΤΟΥ ΟΙ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ Η ΤΟΥ ΤΙ ΒΛΕΠΕΙ Η ΤΟΥ ΤΙ ΘΕΛΕΙ.ΑΥΤΑ ΣΑΝ ΜΙΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟ ΒΑΣΑΝΟ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Μετά την τελευταία ανούσια κακοκαιρία για την περιοχή, όπου τα μόνα χιλιοστά που έπεσαν ήταν αυτά του πετρελαίου και των δακρύων μας για τον λογαριασμό, επιτέλους το σίχαμα για χειμώνα που είχαμε τελειώνει οριστικά και αμετάκλητα. Τελειώνει το μαρτύριο. Πάλι καλά είχε τουλάχιστον χιόνια στα βουνά. Ωστόσο τέτοιο τρολ για χειμώνα δεν θα ήθελα να ζήσω σύντομα. Αλλά από την άλλη ούτε και σε 20 χρόνια γιατί θα μας προκαλέσει καρδιά.

Κόστος φετινού χειμώνα 4 χιλιάρικα σε πετρέλαιο.... Και όλα αυτά για <1mm χιονιού διαχωρισμένο σε 4 μέρες... χαχαχα

Χάλασε και η κακοκαιρία της Τρίτης... Εύχομαι ολόψυχα στην Τουρκία ζεστούς και υγρούς χειμώνες, να βοηθήσει και τον λαό της με τις κακουχίες.😇

Απλά να σου θυμίσω ότι εγώ εδώ είχα 4 στρωσίματα (το ένα επικό),άρα δεν χιόνισε πολύ μόνο στα βουνά!!!Εκτος αν αναφέρεσαι μόνο σε Λάρισα και Γιάννενα οπότε πάσο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Dusterakos είπε:

Εγω παντως εχω φετιχ με τις ζεστες αλλο που δεν το αποκαλυπτω.

κακος ..ηρθε η ωρα να αποκαλυφθεις λοιπον...χαχα..ξεδιπλωσου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά σήμερα φαίνεται θα πάμε σε ένα γενικευμένο καλό κλείσιμο με καλύτερη οργάνωση του Χ στην επιφάνεια συν κάποιους ακόμα ευνοϊκούς παράγοντες...

Μεταφορά θετικού στροβιλισμού μεταμεσονύκτιες ώρες

12-42-2.gif

15-42-1.gif

Σταθερή τροφοδοσία με υγρασία από Αιγαίο στα χαμηλά στρώματα

gfs-mtv-eur18-1.png

gfs-mtv-eur21-1.png

gfs-mtv-eur24.png

Ισχυρά ανοδικά στα 700 hPa πάνω από Αττική

22032200-2112.gif

22032203-2112.gif

22032206-2112.gif

Πιθανή και μια πιο γενικευμένη ενεργοποίηση δυτικού τόξου (όχι μόνο Ασπρόπυργο και πέριξ) γιατί όσο πάμε πιο δυτικά οι άνεμοι επιφάνεια έχουν πιο βόρεια διεύθυνση.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, kostasmarousi13 είπε:

Απλά να σου θυμίσω ότι εγώ εδώ είχα 4 στρωσίματα (το ένα επικό),άρα δεν χιόνισε πολύ μόνο στα βουνά!!!Εκτος αν αναφέρεσαι μόνο σε Λάρισα και Γιάννενα οπότε πάσο!!!

Μα αυτό γραφω για την δική μου περιοχή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

πολυ καλο ραν για ηπειρο και γιαννενα αλλα με εναν τοσο ευθραστο αζορικο δυσκολα τα πραγματα...

να μην ερθει. του χρόνου τον Δεκέμβρη τώρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

να μην ερθει. του χρόνου τον Δεκέμβρη τώρα...

γιατι οχι?και τωρα και τον δεκεμβριο χ2 γεναρη χ3 φλεβαρη χσυνεχεια κτλ κτλ κτλ..σε χαλαει?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

να μην ερθει. του χρόνου τον Δεκέμβρη τώρα...

Κι όμως.... Μην εκπλαγείς αν δεις καμία ανωμαλια στην Ήπειρο μέσα στον Απρίλη... Θα ξεσπάσει ο καιρός αλλά, σε λάθος ταϊμινγκ δυστυχως

.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

γιατι οχι?και τωρα και τον δεκεμβριο χ2 γεναρη χ3 φλεβαρη χσυνεχεια κτλ κτλ κτλ..σε χαλαει?

ναι.. εχω σιχαθεί τόσο το κρύο, που και να ξέρω ότι θα χιόνιζε ή θα εστρωνε, προτιμώ απλά να μην έρθει... δεν αντέχω αλλο. ούτε σωματικά, ούτε ψυχικά, ούτε τσεπη-κα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως και το ζεμ κακο δεν το λες με εντελως διαφορετικο σεναριο.οποτε σα να κανει πισωγυρισμα σημερα μεχρι στιγμης η σιγουρατζα της δυτικης ευρωπης...να δουμε τα ανσμπλ τι θα πουν εχω μεγαλη περιεργεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, Άγγελος είπε:

Σενάρια στο +25c… να αυτά δεν μπορώ…! 

FB09F85D-08CA-401F-A314-08995A64D4EF.png

Δε σημαίνει ότι θα βγουν και ούτε πρόκειται 1/4 να κάνει κάτι τέτοιο! Δε ζεις στη Σομαλία! +25 στα 850 σημαίνει σχεδόν 40αρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ναι.. εχω σιχαθεί τόσο το κρύο, που και να ξέρω ότι θα χιόνιζε ή θα εστρωνε, προτιμώ απλά να μην έρθει... δεν αντέχω αλλο. ούτε σωματικά, ούτε ψυχικά, ούτε τσεπη-κα

η αλήθεια είναι ότι εδώ στον κάμπο ήταν μούφα ο χειμώνας. Αυτό βέβαια δεν αναιρεί την ομορφιά του σε κάθε περίπτωση. Το οικονομικό σίγουρα είναι ένα θέμα αν και πάλι απ τον οκτώβρη τα ίδια και χειρότερα θα χουμε σε τιμές, οι επιπτώσεις του πολέμου ακόμα δεν έχουν έρθει στη χώρα μας, θα φανούν απ το καλοκαίρι και μετά. Και μη ξεχνάμε και το ρεύμα, θ αρχίσει η εποχή των κλιματιστικών σε λίγο, άλλο έξοδο από κει. Τεσπα το χρηματικό δεν το γλιτώνει κανείς πλέον, είτε καλοκαίρι είτε χειμώνα είτε άνοιξη. Τουλάχιστον ν αρχίσουν οι αστάθειες να γουστάρουμε, μόνο έτσι αποκτά νόημα η βρωμοεποχή..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...