Jump to content
sotos*snow

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Σωτο χονδρικά ποσες καταιγίδες(>1μμ) εχει κανει στην περιοχη απο 1η Ιουνιου ως τωρα;;;

Καμιά 10αριά θα είναι φέτος από 1/6 γενικά στην περιοχή.... εμείς σταθήκαμε άτυχοι εδώ στο Μακροχώρι αρκετές φορές να φανταστείς αφού αρκετές καταιγίδες περνούσαν πολύ κοντά δυτικά βόρεια ή ανατολικά μας!!! η Βέροια σε πολύ καλύτερη μοίρα.... 

εδώ στο χωριό στον σταθμό έχουμε 2 καταιγίδες αυτόν τον μήνα και 2 τον προηγούμενο .....αλλά πολλές μέρες έχουμε καταγραφή 0,6 χιλιοστών ή 0,8 από καταιγίδες που περνούσαν δίπλα μας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Είδες σωστό που είχαμε την αστάθεια μας σήμερα? 😃Χεχε. Αυτά τα μέτωπα είναι τα πιο ύπουλα για τα κεντρι ορεία!

Ναι Μιχαήλ έτσι γίνεται συνήθως εμείς έχουμε καλές καταιγίδες όταν προηγείται πολύ ζέστη  την ίδια μέρα δηλαδή στο πρώτο μπάσιμο κάποιου μετώπου... μετά αν κρυώσει ο καιρός δύσκολα βλέπουμε καλές καταιγίδες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, gthomasandros είπε:

Η βόρεια χώρα δίνει καί πάλι πόνο... μπράβο παιδιά...

Το κακό με τις εποχές στη βόρεια Ελλάδα είναι ότι είναι πρώιμες. Μου αρέσουν τα όψιμα περισσότερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικα εκανε ζεστη ημερα χθες εδω Δυτικη Φθιωτιδα ειδα ενα 36.5αρι μεγιστη στο θερμομετρακι μου οταν γυρισα το βραδυ κ λεω χαλασε θα το χτυπησε ο ηλιος.....ε ειδα τωρα το 38αρι Μακρακωμη κ καταλαβα....

Ζεστη κ η νυχτα 19.7 η ελαχιστη τα ξημερωματα και ηδη 27.5 με τον ηλιο να ζεματαει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα.

 Η χειρότερη μέρα της ζωής μου (καιρικά) σήμερα.

 30 βαθμούς τώρα και 75% υγρασία στον κάμπο της Ζακύνθου αλλα εδώ βόρεια ακόμα χειρότερα.

 Απίστευτο αυτό που ζούμε απο χτές και ειδικά σήμερα. Είναι πρωτόγνωρη εμπειρία. Δεν περιγράφεται εύκολα αυτή η δυσφορία.. Ούτε στον εχθρό μου τέτοιο μαρτύριο!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αττική δεν είναι τόσο η ζέστη πού έρχεται αλλά η ευκαιρία πού χάθηκε το ΣΚ όπου λίγες περιοχές του νομού κατάφεραν να δουν νερό.... ελπίζω με τις πυρκαγιές να σταθούμε τυχεροί...

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Johnny_Zante είπε:

Καλημέρα.

 Η χειρότερη μέρα της ζωής μου (καιρικά) σήμερα.

 30 βαθμούς τώρα και 75% υγρασία στον κάμπο της Ζακύνθου αλλα εδώ βόρεια ακόμα χειρότερα.

 Απίστευτο αυτό που ζούμε απο χτές και ειδικά σήμερα. Είναι πρωτόγνωρη εμπειρία. Δεν περιγράφεται εύκολα αυτή η δυσφορία.. Ούτε στον εχθρό μου τέτοιο μαρτύριο!

 

Αν δεν ζήσεις 38 βαθμούς και 55% υγρασία όπως έζησα στην Κέρκυρα τον Ιούλιο του 2012 δεν ξέρεις τι θα πει θανατηφόρα ζέστη .....heat index 52 βαθμοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Αν δεν ζήσεις 38 βαθμούς και 55% υγρασία όπως έζησα στην Κέρκυρα τον Ιούλιο του 2012 δεν ξέρεις τι θα πει θανατηφόρα ζέστη .....heat index 52 βαθμοι


Μου αρκεί που με καταλαβαίνεις 🙂

Μπορώ να το φανταστώ κι εγώ αυτό που περιγράφεις! Κοντά είμαστε σημερα-αύριο να το ζήσουμε κι εμείς 😕 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπέροχο πρωινό στη Χόχλια, με 15,5οC ελάχιστη θερμοκρασία, υψηλή υγρασία ως 70% και τώρα ηλιοφάνεια με 22οC....τα συννεφάκια δείχνουν κάτι καλό προς τα Χριστούγεννα, βάσει μερομηνιακής παρατήρησης!!

IMG_20220817_110022.jpg

IMG_20220817_113105.jpg

IMG_20220817_115123.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φρέναρε η άνοδος τελικά με τους δυο σταθμούς που επηρεάζονται από την αύρα να είναι λίγο κάτω από τους 30 τώρα αλλά υγρασία τσιμπημένη κοντά στο 60%. Ο άλλος σταθμός στους 31.7. Ελάχιστες στους 22-23.8 αναλόγως τον σταθμό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απλά απολαμβάνεις....

Εβγαλε μετά το πρωϊνό έναν δροσιστικό ΒΑ/ΑΒΑ άνεμο εδώ στη Χόχλια, που καλύπτει την σημερινή ζεστούλα (27+ για την ώρα)!!

IMG_20220817_123831.jpg

IMG_20220817_123819.jpg

IMG_20220817_123855.jpg

IMG_20220817_123905.jpg

IMG_20220817_113105.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυξάνονται οι νεφώσεις στη Χόχλια, για λίγο κρύβεται και ο ήλιος, πέφτει η υγρασία (κοντά 40%) και φυσάει ένας υπέροχος δροσιστικός ΒΑ/ΑΒΑ, που έριξε το τελευταίο μισάωρο την θερμοκρασία, από 27,2 σε 26,5οC....

IMG_20220817_132205.jpg

IMG_20220817_132223.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Από το Μπαλκόνι της Τριχωνίδας στην Καλλιθέα ή Μπροστοβά!!!

FB_IMG_1660729639944.jpg

FB_IMG_1660729629071.jpg

Με τα ποδια κατεβαιναμε απ το σπαρτια για σουβλακια η σοφλακια οπως τα λενε εκει😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@ΧΕΛΜΟΣ @Johnny_Zante Κύλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι ! 😄 Έτοιμος ήμουν να γράψω ότι ο @ΧΕΛΜΟΣ έκανε δεύτερο προφίλ.  Τρεις μέρες πήγα παιδιά φέτος στην Δυτική Ελλάδα και αλήθεια ήταν οι χειρότερες από πλευράς αίσθησης το φετινό καλοκαίρι. 

Στους 31 η Θ στο χωριό με 5b ΒΑ άνεμο .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλοκαίρι εδώ στην Ασπροβάλτα σήμερα με ήλιο και 35αρι. 22 ελάχιστη. Άντε μακάρι μέχρι το Σάββατο να μας πάει έτσι. Από Κυριακή και μετά πάμε σε άλλες καταστάσεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39.6 ο Davis στο Αποδούλου της Νότιας Κρήτης. Μέγιστη Ελλάδας μέχρι τώρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36.6 μέγιστη Αττικής ΣΚΑ ΕΑΑ και 36.6 Ασπρόπυργος ΕΑΑ

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

39.6 ο Davis στο Αποδούλου της Νότιας Κρήτης. Μέγιστη Ελλάδας μέχρι τώρα

Ανενεργό σε βλέπω φέτος στο forum....χαχαχαχαχα δε σου έκανε τη χάρη ο καιρός να απολαύσεις καυσωνοθερμοκρασιες

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...