Jump to content
sotos*snow

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, South καυσωνάκιας είπε:

37.5 Σαλαμίνα ΕΑΑ μέγιστη Αττικής ως τώρα.

Να δούμε αν κρατηθεί ΒΒΑ εκεί και φλερτάρει με τους 40c αργότερα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, geornik said:

και οι Άγιοι Θεόδωροι στα σύνορα Αττικής-Κορινθίας το κάνουν αυτό...μόλις γυρίσει ΒΔ ή ΔΒΔ  εκτοξεύεται η θερμοκρασία ενώ δεν υπάρχει σοβαρό βουνό στα ΔΒΔ συν είναι και ο Κορινθιακός παραπέρα...

Καλά δεν είναι απλά τα πράγματα Αγ. Θεόδωρους. Υπάρχουν τα Γεράνεια και έτσι όπως είναι απλωμένος ο οικισμός ανάλογα που είναι σταθμοί εκεί στη περιοχή θα τους χτυπάει διαφορετικά ο καταβάτης. Ακόμα πιο πολύπλοκα τα πράγματα στη διπλανή Κινέτα 

819113399_Screenshot2022-08-18at12_33_12PM.thumb.png.4260b088f5fb59ffb3fe5b93f47c58fc.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, geornik said:

Να δούμε αν κρατηθεί ΒΒΑ εκεί και φλερτάρει με τους 40c αργότερα...

Καταποντίστηκε στους 35.2 η Σαλαμίνα μόλις με το που έκοψε το Β ρεύμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39.2 Nόμια Λακωνίας από τον Davis fan aspirated της WeatherLink

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, geornik said:

Σούνιο 37,1c με στεριανό βοριά...λίγο να αλλάξει η διεύθυνση του ανέμου σε πιο ΒΑ θα καταποντιστεί και εκεί...

Εκεί έχω προσέξει φοενιάζει μόνο με συγκεκριμένες μοίρες του ανέμου. Δλδ στα όρια μόνο με καθαρό Β. 5 μοίρες να αλλάξει ο άνεμος πέφτει στα τάρταρα. Πολύ περίεργο και αψυχολόγητο το φοένιασμα του Σουνίου.

37.3 Πατήσια ΕΑΑ στην αντεπίθεση από Αττική. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South καυσωνάκιας είπε:

Καταποντίστηκε στους 35.2 η Σαλαμίνα μόλις με το που έκοψε το Β ρεύμα.

Γυρισε ΔΒΔ εκεί ο μόνος δροσερός τύπου αυρας άνεμος...έλεος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, Μεσσήνιος είπε:

Αυτό με το Κρανίδι πάλι εντυπωσιακό που ανεβαίνει σφαίρα η θερμοκρασία με ΒΔ χωρίς να έχει εκεί κοντά κάποιο ψηλό βουνό να βγάλει καταβάτη. Για μένα η μόνη εξήγηση που φαίνεται κάπως πειστική είναι να έρχεται ΒΔ καταβάτης από Χελμό - Ζήρεια και κάποια όρη λίγο πιο νότια 1700+ και να βγαίνει Κρανίδι. Απ' την άλλη το Άργος δεν έχει τέτοια δυναμική, όμως αν παρατηρήσουμε νομίζω δεν κρατάει σταθερά το ΒΔ αλλά ο άνεμος έχει εναλλαγές στη διεύθυνση.

Καλημερα Αντωνη👋

Πανω απο το Κρανιδι και σε αποσταση 9χλμ περιπου στα ΒΒΑ του υπαρχει το Ορος Διδυμα που φτανει εως και 1100μ.Η οροσειρα εκτεινεται και ΒΔοτερα του Κρανιδιου στα 7-8χλμ αποσταση στο οχι ευκαταφρονητο υψος των 750μ, Οποτε με ΒΔ μπορει να φοενιαζει απο εκει.Το Αργος ειναι πισω απο εκει (ΒΑοτερα) και φοενιαζει με Δ-ΒΔ απο τα γνωστα βουνα.Εχουν παρατηρηθει ομως και υψηλες θερμοκρασιες στο Αργος με ΒΑ.🙂

image.png.0a7faee3e0281d1191c10aa221144fdd.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39.3 Νόμια Λακωνίας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37.4 στο Χαροκοπειο βλεπω..Εκει κοντα και ο Ασπροπυργος..Λειπουν και ατομα λογω αδειων και covid οποτε το κουβαλημα με λιγοτερα χερια για βοηθεια γινεται εφιαλτης..Και δεν λεει να πεσει η δουλεια..Ολοι γκρινιαζουμε ως λαος αλλα ολος ο κοσμος διακοπες ειναι.. 🤣Σταζει μεχρι και το βρακι μου..Χωρις υπερβολη..Αλλα δεν μασαω...Περιμενω την αλλη βδομαδα πως και πως..Αυτο και μονο ειναι ντοπα για μενα..!!

Παρτε και μια φωτο απο Τυμφη ατις 13/08..Ρε τις χιονουρες..Ηρωιδες!!Αντεχουν οι ρουφιανες ακομα!!Εκει μεσα να μουν να κυλιεμαι...

299600255_10226857616321796_4205650310179579143_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37.6 μέγιστη Αττικής Πατήσια ως τώρα.

Θα κονταροχτυπηθούν κεντρικό λεκανοπέδιο και περιοχές Αττικής που φοενιάζουν σήμερα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38.2 Χαροκόπειο.

Σάκη η Καλλιθέα λες να νικήσει σήμερα? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

38.2 Χαροκόπειο.

Σάκη η Καλλιθέα λες να νικήσει σήμερα? 

εχουμε υγρασία ? εχω την αίσθηση οτι είναι ξηρή η ζέστη τουλάχισοτν και δεν δυσφορείς άσχημα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, Dim_pas said:

εχουμε υγρασία ? εχω την αίσθηση οτι είναι ξηρή η ζέστη τουλάχισοτν και δεν δυσφορείς άσχημα

38.3 τώρα με 26% υγρασία το Χαροκόπειο ΕΑΑ. Υποφερτά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ως τώρα μέγιστες Αττικής από όλα τα δίκτυα

38.4 Χαροκόπειο ΕΑΑ

37.8 Γλυφάδα Γκόλφ WeatherLink

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37.8 και τα Πατήσια ΕΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

H Γλυφάδα κοντράρει στα ίσα την Καλλιθέα τώρα με 37.9 και καθαρό φοένιασμα στη περιοχή του Γκόλφ από τον Davis της WeatherLink.

Σάκη σε έχω 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από ΕΜΥ στην Αττική έχουμε 37άρια σε Ελευσίνα, Ν.Φιλαδέλφεια, ΟΑΚΑ και Ολυμπιακό Κολυμβ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

38.3 τώρα με 26% υγρασία το Χαροκόπειο ΕΑΑ. Υποφερτά

Ας είμαστε ρεαλιστές. Κανένα 38άρι δεν είναι υποφερτό. Απλά, αν  συνδυάζεται με χαμηλή υγρασία, είναι λιγότερο βασανιστικό από τις ζέστες της Αμφιλοχίας και της Πρέβεζας. Δηλαδή αν είχαμε 40°C με 6% υγρασία, θα λέγαμε πάλι ότι είναι υποφερτά?

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Ζερίκιος said:

Ας είμαστε ρεαλιστές. Κανένα 38άρι δεν είναι υποφερτό. Απλά, αν  συνδυάζεται με χαμηλή υγρασία, είναι λιγότερο βασανιστικό από τις ζέστες της Αμφιλοχίας και της Πρέβεζας. Δηλαδή αν είχαμε 40°C με 6% υγρασία, θα λέγαμε πάλι ότι είναι υποφερτά?

Ναι για σας τους κοινούς θνητούς δεν είναι υποφερτά. Εγώ θέλω 50 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...