Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απίθανες καλημέρες από την Λευκάδα και τα ανοιχτά του Αη Νικήτα.....

Στους 19,9οC η ελάχιστη στα Μελίσσια....Υπέροχη δτοσιά βράδυ και πρωί κι ας έχει πλέον και λίγο παραπάνω ζέστη το μεσημέρι απόσήμερα!!

FB_IMG_1662707968324.jpg

FB_IMG_1662707970852.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21.3 ελάχιστη στην ταράτσα μου ....κοντά στους 31 τώρα μετά από πολύ καιρό 

7.8 στα Καλάβρυτα 

7.4 στο Πάος Καλαβρύτων 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 - 31,5 τωρα η γειτονια....ζεστανε αρκετα σημερα, και εχει δρομο ακομα....θα 30αρισει και ο σταθμος στα 230 μετρα οπως παει...

Α ρε ΑΥΓΟΥΣΤΑΡΑ 2022 ποσο μας κακομαθες...

Αλλες χρονιες τετοια εποχη ειχαμε ΛΙΩΣΕΙ στο 35-37αρι με φουλ υγρασια και θυμαμαι ακομα κι εμενα, τετοιες διακυμανσεις σαν τη σημερινη μας φαινονταν νορμαλ και μην πω "δροσιες"...

Υπομονη αλλες 10 ημερες...

Μακαρι να εχουμε κι αλλα τετοια καλοκαιρια στο μελλον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 18.1 η ελάχιστη στον πιο δροσερό σταθμό της πόλης και στους 30.8 η μέγιστη μέχρι στιγμής. Το σπίτι όμως κρατάει στους 27, με λίγο ανεμηστήρα είναι μια χαρά. 

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31.5 εδώ.Ανοιχτά όλα τα παράθυρα μπας και ανεβεί όσο γίνεται η εσωτερική. Και 2 μέρες θέρμανση να γλυτώσουμε κέρδος θα είναι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34.1 μέγιστη Αττικής και Ελλάδας ως τώρα ΣΚΑ ΕΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα! Το καλοκαίρι επέστρεψε αλλά θα κάνουμε λίγη ακόμη υπομονή.. θα μου πείτε βέβαια.. γιατί; πότε έφυγε;;.. δροσιστήκαμε πάντως καλά.... αφού την ένιωθα μια ψύχρα τα τελευταία πρωινά....

... 16:15 σημειώθηκε η μέγιστη στη Χρυσούπολη Περιστερίου.. 32.9℃ με 30% υγρασία... και θα παραμείνει αυτή εάν δε τσιμπήσει κι άλλο..... ο άνεμος ασθενής νότιος - νοτιοανατολικός....

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

31.5 εδώ.Ανοιχτά όλα τα παράθυρα μπας και ανεβεί όσο γίνεται η εσωτερική. Και 2 μέρες θέρμανση να γλυτώσουμε κέρδος θα είναι.

Τι εσωτερικη εχεις δηλαδη και κινδυνευεις να αναψεις θερμανση; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30.2 o "ψηλότερος "σταθμός στου Ζωγράφου στα 230μ

31.5 εγώ ....

30.1 στα Καλάβρυτα 

30.8 με αίσθηση 35 στον Ποταμό Κέρκυρας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 27 η μεγιστη σημερα, τσιμπησε λιγο, ενω η ελαχιστη κυμανθηκε γυρω στους 17 βαθμους. Εν τω μεταξυ, εδω και τουλαχιστον μια βδομαδα, η υγρασια δεν πεφτει κατω απο το 60%, ουτε εξω, ουτε μεσα στο σπιτι...(Με τα κιτρινα η εξωτερικη) 

IMG_20220909_173604.jpg

Επεξεργάστηκε από MenNaousa11
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι θέρμανση βρε παιδιά; Πλάκα κάνουμε; Στην καλύτερη 25-26 έχουν τα σπίτια στις πόλεις. Μέχρι να πάει 19-20 για να χρειαστεί θέρμανση (προσωπικά στους 19-20 δεν χρειάζομαι θέρμανση, αλλά ας πούμε ότι κάποιος θέλει) θα περάσει μήνας και..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

31.5 εδώ.Ανοιχτά όλα τα παράθυρα μπας και ανεβεί όσο γίνεται η εσωτερική. Και 2 μέρες θέρμανση να γλυτώσουμε κέρδος θα είναι.

Δε θέλω να στεναχωρηθείς αλλα περσι με άπειρους καύσωνες το καλοκαιρι άνοιξα πιο νωρίς θέρμανση απο οτι τα προηγούμενα 5 χρόνια .....οπότε είτε ζεστάνει είτε όχι...

Εδώ ανοίγω εντωμεταξυ εγω εδω στα γρεβενα που εχω αναστροφή τελη Οκτώβρη περίπου θέρμανση περσι απο τα μέσα και θα ανοίξετε στη Λάρισα νωρις,, ενώ αν εμενα λαρισα θα αναβα απο τελη νοεμβρη;;;🙄🙄🙄🙄🙄

Επεξεργάστηκε από CLAPSANTO
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, MenNaousa11 είπε:

Τι εσωτερικη εχεις δηλαδη και κινδυνευεις να αναψεις θερμανση; 

Δεν εννοώ ότι κινδυνεύω από θέρμανση από τώρα, απλά από εδώ και πέρα ξεκινάει ο αγώνας διατήρησης της εσωτερικής όσο ψηλότερα γίνεται με φυσικούς τρόπους, δηλαδή άνοιγμα παραθύρων μόνο τις θερμές ώρες της ημέρας. Από εκεί και πέρα κάποια στιγμή προφανώς δεν θα είναι αρκετό αυτό και θα μπει η θέρμανση, όταν είναι να μπει, όχι μέσα στον Σεπτέμβριο πάντως.

48 λεπτά πριν, CLAPSANTO είπε:

Δε θέλω να στεναχωρηθείς αλλα περσι με άπειρους καύσωνες το καλοκαιρι άνοιξα πιο νωρίς θέρμανση απο οτι τα προηγούμενα 5 χρόνια .....οπότε είτε ζεστάνει είτε όχι...

Εδώ ανοίγω εντωμεταξυ εγω εδω στα γρεβενα που εχω αναστροφή τελη Οκτώβρη περίπου θέρμανση περσι απο τα μέσα και θα ανοίξετε στη Λάρισα νωρις,, ενώ αν εμενα λαρισα θα αναβα απο τελη νοεμβρη;;;🙄🙄🙄🙄🙄

Ναι το πιστεύω.. Πέρσι ανυπομοούσα για εκρηκτικό Σεπτέμβριο μετά από τόσες ζέστες, αλλά ήρθαν οι ξεροεισβολές και τα χάλασαν όλα.. Έτσι πάει να γίνει και φέτος, ο αγαπημένος μου μήνας έχει καταντήσει το ίδιο βαρετός με τον Απρίλιο.. Κατά τα άλλα θέρμανση ανο΄γουμε από λίγο τον Οκτώβριο, και σταδιακά αυξάνεται προς τον χειμώνα. Βέβαια τόσο που κοστίζει φέτος, εκτός από το κασκόλ μέσα στο σπίτι μάλλον με βλέπω να κυκλοφορώ και με μπουφάν.

 

Μέγιστη 33.3 εδώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα σας...19.2 η ελαχιστη σημερα..Στους 32 η μεγιστη...Δε μπορει το παλικαρι...Η μερα εχει περιοριστει σημαντικα...Οσο και να ανεβει η Τ στα 850 δεν ειναι πια Ιουλιος..Το βραδυ αργα δροσιζει μεχρι και νωρις το πρωι..Θα ανεβουν βεβαια οι θερμοκρασιες περεταιρω αλλα δε μασαμε..Τελειωσε...Μετραμε αντιστροφα..Και μετα τις 20 ερχονται τα καλα!!!

Σμολικας σημερα..

305760571_10166935168140145_6262346764341390670_n.jpg

Τυμφη πριν λιγες μερες..

305312601_10166932644030145_6727386604993386278_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mελίσσια 19,9 - 31,1οC σήμερα, μια καλοκαιρινή χαλαρή μέρα κανονικά.....όμως αυτές τις ημέρες πρωί και βράδυ πέφτει περισσοτερο η θερμοκρασία και είναι άνετα και δροσερά....Χαμηλή σχετικά η υγρασία σήμερα, με 25-55%....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παίδες! 16,9 με 29,2 η διακύμανση σήμερα εδώ στο Μακροχώρι με τσιμπημένη όμως κάπως την υγρασία σε σχέση με τις προηγούμενες ημέρες αφού ο δείκτης δυσφορίας(heat index) έπιασε μετά από πολλές ημέρες τους 32,6 βαθμούς.....

τώρα δροσιά αρκετή με τη θερμοκρασία στους 21,7...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηλιόλουστος καιρός όλη μέρα σήμερα στην Πολίχνη. 17-30 η θερμοκρασιακή διακύμανση, στους 21 τώρα. Υπομονή να περάσει κι αυτό το ΣΚ και μετά θα πάμε σε πιο νορμάλ θερμοκρασίες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φανερη και ενοχλητικη η ανοδος πλεον....και πρωι - βραδυ, εκτος απτις μεγιστες...

23αρι ελαχιστη εδω, καπου εκει και η γειτονια και ηδη σχεδον 30αριζουμε με ταχυτατους ρυθμους....λες και ειναι κατακαλοκαιρο Ιουλιος....

29,0 στα ψηλα του Ζωγραφου, 29,7 στο μπαλκονι εγω, οσο και ο Βυρωνας....

Παμε για 33-34 σημερα, για να δουμε, ΣΙΧΑΜΑ τι αλλο θα κανεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21.7 η ελαχιστη..Ηδη στους 28 βαθμους..

Κορωνησια Αρτας απο τις καταιγιδες στις αρχες του μηνα..

inbound1191367318332764585.jpg

Και στη πολη της Αρτας..

image (1).jpg

Η λιμνη της Καστοριας σημερα το πρωι με αρκετη ομιχλη...Συνηθες για την εποχη φαινομενο...

305566488_1057586531424175_3727264750475571542_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοντά στους 37 βαθμούς τοπικά η νότια Κρήτη βλέπω λίγο νωρίτερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...