Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρέπει να πέσουμε 2 βαθμούς στα 850 στον τζίφο γιατί πλέον κινδυνεύουμε να φάμε βροχή με -2 βαθμούς εφόσον πάμε σε θετικές στα 850. Υετός θα υπάρχει αρκετός από ότι φαίνεται. Το πρόβλημα είναι ότι 14 με 16 στα 850 είμαστε οριακά πάνω από το 0

 

Diagramme GEFS

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Αυτη η ανοδος της θερμοκρασιας που φαινεται στο διαγραμμα απο το Μακροχωρι που ανεβασε ο Σωτηρακης,δειχνει σε ολους τι θα παρουμε το επομενο διαστημα...Εχουν πεσει πολλα εκατομμυρια στον τζιφο. Και πλεον μπορουμε να βλεπουμε σε τρισδιαστατο πλανο την οποια εξελιξη. Ευγε...🤣

ens_image.png

Μοιάζει λίγο κ με κύριο ο οποίος φοράει καπέλο, γυαλιά και εχει έχει μακρυά μαλλιά! 🤪🤪🤪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν και δεν ήμουν σίγουρος νομίζω ότι πάει για σημαντική βελτίωση το 6αρι μιας και η ΝΔ πλευρά του Αυλώνα έχει απομακρυνθεί από το αποκομμένο χαμηλό της νέας γης. Για να δούμε...

 

ομως θέλουμε πολλά αακόμα πράγματα για να ουκμιάσει.

Ένα τέτοιο ακόμα βήμα και στο 12αρι θα βγάλει εικονικό

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς αυτό ζούμε καθημερινά με τον Τζιφο... 1 βελτιωμένο ραν και δύο αρνητικά ραν μετά.. και είναι κύκλος... Άντε να δούμε ποια θα είναι η συνέχεια 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βελτιώθηκε πολυ ο τζιφος αλλα δεν ξέρω αν γλιτωνουμε και το τρίτο δεκαήμερο θελει και άλλες αλλαγές και συνεχείς οχι πισωγυρίσματα πλεον δεν έχουμε χρόνο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αν και δεν ήμουν σίγουρος νομίζω ότι πάει για σημαντική βελτίωση το 6αρι μιας και η ΝΔ πλευρά του Αυλώνα έχει απομακρυνθεί από το αποκομμένο χαμηλό της νέας γης. Για να δούμε...

 

ομως θέλουμε πολλά αακόμα πράγματα για να ουκμιάσει.

Λογικά κατι σαν το κοντρολ του τζεμ στο περίπου θελουμε εε;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιχαήλ ίσως πρέπει να ψάξουμε γροιλανδικο από την άλλη πλευρά,δυτικά έτσι που το κόβω οπότε ακόμη και να τραβήξει τον πολικό Αυλώνα αυτό το χαμηλό βόρεια των Αζορών να μην οδηγήσει σε τρενάκι χαμηλών αλλά να υπερπηδήσει από βόρεια τον αζορικο...γαμη@@τα σταυρόλεξο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Clapsanto είπε:

Λογικά κατι σαν το κοντρολ του τζεμ στο περίπου θελουμε εε;;

Ακριβώς. Αυτός είναι ο μόνος τρόπος για να σωθεί το τρίτο δεκαήμερο, και να βγει χιονιάς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα νομίζω μπορούν να καταλάβουν και οι υπόλοιποι γιατί εχθές έλεγα ότι τα τρεξίματα βελτιώθηκαν για το 3ο δεκαήμερο. Απλά σήμερα μπορεί να φανεί και εικονικά από τον τζιφο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζιφος παει για αζορ ξεκαιαρα ...το μυστικο μαλλον τελιακα εξ ξα να μην γινεξ ποτε η ενωση του χαμηλου στον ταλαντικο με τον αυλωνα οπως ειλε και ο μιχαηλ οσα σεναρια δε τη κανουν βγαινουν υπεροχα για μετα ....ας ειναι αλλαγη απο σημερα και να μη γινουν αλλα πισωγυρισματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκεί στις 192 πρέπει να βρει χώρο ο αζορ μέσα στο ατλανικο και να μην αφήσει να ενωθούν τα ατλαντοχαμηλα..Δεν νομίζω να τα καταφέρει στο 6αρι αλλά ίσως κατεβάσει κανένα ρεταλι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρίσιμα τρεξιματα σημερα κιαυριο γιατξ η Ένωση έχει φτάσει στις 120 με 150 ωρες που προγνωστικά μπορούν να γίνουν αλλαγές...μακρι αλλιως τον κλαίμε τον Δεκέμβρη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Θέλει πολύ δουλειά ρε παιδιά για να δούμε χιόνι. 

Αλλά 2 σαν τέτοια βελτίωση τζιφου η βγει το ουκμο η κοντεολ τζεμ κοιτα και θα μιλάμε αλλιώς Νικόλα..αρκεί να αλλάξει 

Επεξεργάστηκε από Clapsanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

....αν βγει το 00 και οι μπουρδες που βλεπαμε στα τελευταια ραν...ο μηνας θα κλεισει 6  βαθμους πανω απ τα κλιματικα.....οποτε εχουν φαει το ακυρο τους....

gfs-0-282.png?0

με το 6αρι στις 270 ψιλοσωζεται αλλα δεν αρκει.....θελουμε ρεφαρισμα η και τουμπα.....παμε δυνετα γα@@ τον αζορικο μου γα@@ !!

gfs-1-312.png?6

gfs-1-294.png?6

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ωραίος ο τζιφος...άντε να δούμε κάνα εικονικό να πάρουμε κουράγιο 

Διάβασε εδώ... Βρήκαμε την λύση? 😂 

https://www.carandmotor.gr/nea/giati-i-asfaltos-stoys-dromoys-tha-bafetai-mple

Σύμφωνα με τις μετρήσεις που πραγματοποιήθηκαν, η μπλε άσφαλτος της Doha αναπτύσσει χαμηλότερες θερμοκρασίες σε παρόμοιες κλιματολογικές συνθήκες, με τη διαφορά να ανέρχεται στα επίπεδα των 15-20 βαθμών Κελσίου.

Συγνώμη για το οφτοπικ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...