Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τις αυριανές βροχές εδώ που έδινε ο τζίφος μέχρι και ένα ραν πριν εξαφανιφόλ με συνοπτικές διαδικασίες από το βασιλιά της τούμπας.

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=12&date=2022-12-10&model=gfs&member=ENS&bw=1 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, vorios_polos είπε:

Λέει ο άλλος ότι είναι 51 και είναι μεγάλος!!!!!!!τι ακούω θεέ μου....🤣🤣🤣😋😋😋

τι εγινε ρε ψαρουκλες κανουμε χαβαλε στον παππου 🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Εγώ δε βλέπω τίποτα θετικό σαν αποτέλεσμα πάντως... 

Σου μιλάει η εμπειρία χρόνων τωρα😆

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι σελιδες του φορουμ δεν ανανεωνονται γρηγορα...Τα μελη δε γραφουν...Ο Γιωργαρος κανει συστασεις.. Ο Βαγγελης μονος ελπιζει...Ο brainA τρωει κοψιδια με τον beach και δεν σχολιαζουν καν..Ο τζιφος μας τρολαρει...Ο Μιχαηλ βαραει 40αρες με το ποδηλατο...Η σιωπη κυριαρχει...Η Ηπειρος πνιγεται...Τα Χριστουγεννα θα ψησουμε αρνι...Η Πορτογαλια και η Βραζιλια σπιτι τους..Το Μαροκο εφτασε στους "4"..Εγω αυριο θα παρω παλι τα "3" του καιρου...Τι κανετε μωρε??Φωναξτε τον Πρεκα να μας ανασηκωσει το ηθικο...

🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι τέτοιο ονειρεύομαι να βλέπως στις...ο0 ώρες στην Ευρώπης. Εγκλωβσιμένος χοντροκομμένος αυλώνας στην Μεσόγειο, και κανένας ατλαντικός δεν θα το ρουφήξει.

gens-4-1-384.png

 

Για το ευρωπαικό που βγαίνει τώρα δεν ξέρω.. Σαν εχθές στο 12αρι δεν πρόκειται να είναι πάντως δυστυχώς.

 

Χμμ μάλλον τζεμιζει.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 λεπτά πριν, Johnsnow είπε:

Προφανώς δεν καταπατειται κανενας κανονας...Ηπειρώτης ειμαι και με ενδιαφέρει τι καιρο θα κανει στο χωριό μου στην Αθήνα,οπου μενω,και οπουδήποτε στην Ελλαδαρα μας.Αλλα δεν ειμαι υποχρεωμένος να διαβάζω τι καιρό θα κανει στην γερμανια και οπουδήποτε αλλου εδω.Υπαρχουν και αναφορες εξωτερικου

Καλησπερα φιλε Γιαννη. Οι αναφορες απο το εξωτερικο εχουν τοπικ. Ο σχολιασμος χαρτων για οποιοδηποτε μερος του κοσμου ειναι εδω. Ανεβαινουν και σχολιαζονται πολυ συχνα οπως θα εχεις παρατηρησει ,διαγραμματα Λονδινου,Μοσχας, χαρτες Αμερικης αλλα και απο αλλου. Ο Τασος,και το καθε μελος που θα αναφερει καποιο φαινομενο απ το εξωτερικο θα το κανει στο αναλογο τοπικ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από ότι βλέπω ο ευρωπαίος μάλλον ντύνεται τζίφος δυστυχώς. Στις 144 και είναι σχεδόν ίδιοι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Κάτι τέτοιο ονειρεύομαι να βλέπως στις...ο0 ώρες στην Ευρώπης. Εγκλωβσιμένος χοντροκομμένος αυλώνας στην Μεσόγειο, και κανένας ατλαντικός δεν θα το ρουφήξει.

gens-4-1-384.png

 

Για το ευρωπαικό που βγαίνει τώρα δεν ξέρω.. Σαν εχθές στο 12αρι δεν πρόκειται να είνα πάντως δυστυχώς.

Μπορεί Μιχαήλ να βγει πρώτα κάτι λαιτ και μετά το καλό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Στον παίο λογικά θα μας πλακώσει αντικυκλώνας. 

Εκτός κι αν αυτό το εκτεταμένο 1015 γίνει χαμηλό ,ψύχος από πάνω υπάρχει ...να δούμε μπας και βγει κάτι έστω και πρόσκαιρο πριν το καλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Εκτός κι αν αυτό το εκτεταμένο 1015 γίνει χαμηλό ,ψύχος από πάνω υπάρχει ...να δούμε μπας και βγει κάτι έστω και πρόσκαιρο πριν το καλο

Ποιο καλό;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Εκτός κι αν αυτό το εκτεταμένο 1015 γίνει χαμηλό ,ψύχος από πάνω υπάρχει ...να δούμε μπας και βγει κάτι έστω και πρόσκαιρο πριν το καλο

Αστο.. μάπα τρέξιμο.. Καμία σχέση με ούκμο δυστυχώς. Έχουμε πολλά να δούμε ακόμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι όμως πιστεύω ότι αυτή η άκυρη διάταξη πρέπει να έχει υετο ενώ το ψύχος είναι δίπλα στα σύνορα...πιστεύω σε πέτσα πριν τον χιόνια της εποχής του χαλκού...😋 image.png.717ec10cd9f5c9c1416d290a47abfd02.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ τον όσιο τον βρίσκω πολύ καλό...πριν τις 20 Μιχαήλ δυσκιλα θα βγει μεγάλη διάταξη αλλά έτσι όπως στήνεται σ αυτό το Ραν και γενικά αν πάμε σε τέτοια φάση άνετα πετάει σφήνες και τραβάει ψύχος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλος ο παιος στις 192(= μια αιωνιοτητα) αδειαζει ξανα τον ατλαντικο μπας κ βρει χωρο κανενας αντικυκλωνας της προκοπης...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Εγώ τον όσιο τον βρίσκω πολύ καλό...πριν τις 20 Μιχαήλ δυσκιλα θα βγει μεγάλη διάταξη αλλά έτσι όπως στήνεται σ αυτό το Ραν και γενικά αν πάμε σε τέτοια φάση άνετα πετάει σφήνες και τραβάει ψύχος 

Για μετά τις 20 Βαγγέλη κοιτάω και εγώ, και θεωρώ ότι είναι κακό γιασ την συνέχεια. Σίγουρα πολύ χειρότερο από τα 2 προηγούμενα τρεξίματα του μοντέλου.

 

Άντε ας δω και τις 240 να δούμε τι θα κάνει ο αντικυκλώνας του ειρηνικού.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Για μά τις 20 Βαγγέλη κοιτάω και εγώ, και θεωρώ ότι είναι κακό γιασ την συνέχεια. Σίγουρα πολύ χειρότερο από τα 2 προηγούμενα τρεξίματα του μοντέλου.

Εγώ θα ψάξω την πετσουλα από αυτή την Κούλη διάταξη και μετά ψάχνουμε τον γκραντε.Ενα χαμηλό με βοριά θέλουμε τόσο απλό κάθε χρόνο Δεκέμβριο σχεδόν πάντα σκάει μύτη ένα οργανωμένο χαμηλό αλλά ποτέ δεν είχε ψύχος να τραβήξει.τωρα έχει όμως και θα έχει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπα χαλιά ο παιος..Μας κατέστρεψαν αυτές οι μύξες στο Ατλαντικό..

Επεξεργάστηκε από dimitris27
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Εγώ θα ψάξω την πετσουλα από αυτή την Κούλη διάταξη και μετά ψάχνουμε τον γκραντε.Ενα χαμηλό με βοριά θέλουμε τόσο απλό κάθε χρόνο Δεκέμβριο σχεδόν πάντα σκάει μύτη ένα οργανωμένο χαμηλό αλλά ποτέ δεν είχε ψύχος να τραβήξει.τωρα έχει όμως και θα έχει...

Τελικά μπαγάσα είχες δίκιο.. απο τύχη? Δεν ξέρω, αλλά πήγε να σπάσει τον στρόβιλο. Βέβαια με το ούκμο θεωρώ ότι είμαστε πολύ πιο κοντά χρονικά στον στόχο.

ECH1-240.GIF?10-0

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά και από τα βραδινά πιστευω οτι μεχρι τις 20 του μήνα τουλάχιστον  δεν μπορεί να βγει διάταξη ικανή να δώσει κάτι καλό στην χώρα... άρα πάμε να ελπίζουμε σε αναδιάταξη της κυκλοφορίας στο καπάκι για αργότερα μετά τις 20-21.... μακάρι φυσικά να μας εκπλήξει και να βγει κάτι καλό νωρίτερα γιατί απεχθάνομαι την συνεχή αναβολή.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τελικά μπαγάσα είχες δίκιο.. απο τύχη? Δεν ξέρω, αλλά πήγε να σπάσει τον στρόβιλο. Βέβαια με το ούκμο θεωρώ ότι είμαστε πολύ πιο κοντά χρονικά στον στόχο.

ECH1-240.GIF?10-0

Μιχαήλ αυτό το μεσοδιάστημα που φαίνεται ότι ο αζορ ξυπνά πρέπει να λειτουργήσει υπέρ μας και αυτό μπορεί να γίνει μόνο Μ έναν τρόπο.με συνεχείς υφεσουλες από τον Ατλαντικό ο αζορ δεν θα μπορέσει να ορμήσει με την μια προς τα πάνω αλλά θα μαζεύει σιγά σιγά δύναμη οπότε έτσι και ο Ατλαντικός θα εξασθενήσει και ο αζορ θα ανεβαίνει προς βορρά σιγά σιγά μέχρι να πετάξει στην κυκλοφορία την τελευταία υφεσουλα και μετά να κλείσει η πόρτα από πίσω.νομιζω πιάνεις το κονσεπτ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...