Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πάμε για ναο στο 0 που πάει σε μειον  σιγά σιγά και για αο αρνητικός κάτω από μείον 2 ...αιρχαιταοαοιαιαιαιαιαιαααααααιαιαοααιαιααιααιααιαιαιαιιαααιααααιαιιααιαιαιαιααιαιαιαιαιαιαιαιαιαιιιαιαιααιιαιαιαααιαιιαιααιαιιιαιααιαιια

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Για πάμε για ναο στο 0 που πάει σε μειον  σιγά σιγά και για αο αρνητικός κάτω από μείον 2 ...αιρχαιταοαοιαιαιαιαιαιαααααααιαιαοααιαιααιααιααιαιαιαιιαααιααααιαιιααιαιαιαιααιαιαιαιαιαιαιαιαιαιιιαιαιααιιαιαιαααιαιιαιααιαιιιαιααιαιια

Ποσταρε τους ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, menidi said:

Εν τώ μεταξύ...το κοντρόλ βλέπω ότι δίνει για Αττική -8 και -32 αντίστοιχα!!

Δεν το λες κακό ούτε για εδώ!!! 

Υετό δεν έχω δει .

Δεν μας απασχολει ο υετος προς το παρων.Αυριο τον θελουμε για αρχη και μετα τις 20 τον αζορ να κοκκινίσει το Παρισι το Ηνωμενο  βασίλειο και κίτρινη την Φρανκφούρτη του Τάσου .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 29/12/2022 at 11:55 ΜΜ, GEORGE SNOWMAN είπε:

 

Αυτη τη στιγμη επικρατεστερο σεναριο για μετα τις 8-10 του μηνα ειναι η ισχυροποιηση των χαμηλων στον ατλαντικο με παραλληλη ενδυναμωση του Αζορ στα ανοιχτα της ιβηρικης,που θα οδηγει τις διαταραχες προς την κεντρικη μεσογειο και ισως στη συνεχεια προς την περιοχη μας με βροχοχαμηλα.Προς τις 15 και αργοτερα,οι οποιες πιθανοτητες για γυρισμα στο πιο χειμερινο.

Υπαρχουν και αυτα φιλε Bill με ακριβεια ημέρας και διάταξης...😉😜

gfs-0-6.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάλλον θέλουμε μικρή παρουσία γροιλανδικο για να κατέβει η μαούνα...περνώ πίσω λοιπόν τα λόγια για το φοβερό αυτό αντικυκλωνα και κάνουμε προσευχές για να φανεί ισχυροποίηση του στα επόμενα ραν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το καλό είναι ότι είτε θα μείνω σπίτι μου για να δω χιόνι, είτε θα χρησιμοποιήσω τα ΚΤΕΛ για να πάω βορειότερα, ή δυτικότερα.😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, south coast είπε:

Δεν μας απασχολει ο υετος προς το παρων.Αυριο τον θελουμε για αρχη και μετα τις 20 τον αζορ να κοκκινίσει το Παρισι το Ηνωμενο  βασίλειο και κίτρινη την Φρανκφούρτη του Τάσου .

Με -32 στα 500, -5 στα 850 και 1005 hpa σε μέσους όρους, δύσκολα αυτά που ζητάς για εδώ. και με το κύριο του τζίφου να είναι μακράν το χειρότερο σενάριο όλων και ολομόναχο. απλά να κάτσει σε καλή θέση το χαμηλό στην ιταλία μένει για τη γερμανία. μόνο στο κύριο δεν έχει τίποτα γιατί δεν μπήκε στην κυκλοφορία το χαμηλό από τις 15 γενάρη. Άσε που μόλις περάσει ο αυλώνας αν κιτρινίσει έχει περισσότερες πιθανότητες να χιονίσει αφού θα παίξουν συγκλίσεις, το δεκέμβρη έκατσε λίγο πιο νότια και ανατολικά

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το καλό είναι ότι είτε θα μείνω σπίτι μου για να δω χιόνι, είτε θα χρησιμοποιήσω τα ΚΤΕΛ για να πάω βορειότερα, ή δυτικότερα.😉

ή ΝΑ 😛 Βολιώτικη στούπα στην παραλία έχεις δει με την θάλασσα να βγάζει "καπνούς"; Άλλη αίσθηση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

ή ΝΑ 😛 Βολιώτικη στούπα στην παραλία έχεις δει με την θάλασσα να βγάζει "καπνούς"; Άλλη αίσθηση.

Έχω δει την Παμβώτιδα να βγάζει καπνούς με χιονι😀 Και πρόσφατα στα συντριβάνια της Λάρισας λόγω τρελής υγρασίας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, south coast είπε:

Δεν μας απασχολει ο υετος προς το παρων.Αυριο τον θελουμε για αρχη και μετα τις 20 τον αζορ να κοκκινίσει το Παρισι το Ηνωμενο  βασίλειο και κίτρινη την Φρανκφούρτη του Τάσου .

Οκ...εσένα στην Άνω Γλυφάδα σου αρκεί και ψυχρή λίμνη από κεντρική Ευρώπη με -4 στα 850 .

Δεν χρειάζεσαι  αυλωνες σόνυ και ντε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Έχω δει την Παμβώτιδα να βγάζει καπνούς με χιονι😀 Και πρόσφατα στα συντριβάνια της Λάρισας λόγω τρελής υγρασίας 

Εγώ έχω δει βράδυ ένα ξερό ρέμα της περιοχης μου να βγάζει καπνους😂

Όταν έχει κρύο το κάνει αυτό και όταν περνάς από δίπλα έχει απίστευτο κρύο σε σχέση με την υπόλοιπη περιοχή 

Για ποιον λόγο το κάνει αυτό?😅

 

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευχομαι τα 12 αρια να μας προκαλεσουν την ιδια ευχαριστη ζαλη που παντα μας προσφερει ενα αλλο 12αρι!!🤣

Τζιφο οταν δεις γινεσαι ευθυς!!😋

images.jpeg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

ή ΝΑ 😛 Βολιώτικη στούπα στην παραλία έχεις δει με την θάλασσα να βγάζει "καπνούς"; Άλλη αίσθηση.

Ο πρώτος χιονιάς που πήγα στην παραλία του Βόλου ήταν η Μήδεια.... πραγματικά το να σαι βράδυ στην παραλία με πυκνή χιονόπτωση είναι  αποκοσμο πραγματικά, πανέμορφο 

IMG_20210214_184607.jpg

Επεξεργάστηκε από Γιάννης μασ
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Κακό το 12αρι αικον, μάλλον θα κατέβαζε μόνο κάτι ψιλά για βροχουλα.

Κακό αικον καλά τ αλλά...😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δόξα τον πανάγαθο... Αύξηση φαινομένων και από τον τζίφο για αύριο στην Αττικη...

Έφυγα για σαμπάνια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...