Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Για να μην υπάρξει θα πρέπει να μην υπάρχει ούτε γαλάζιο χρώμα...

Μιλαμε για αυλωνα οπως τον εδειχναν στο 00 να μπορεσει να σε κατεβασει ενα -5 -6 με τα ανοιχτα γαλαζια θα εχουν πανω απο τα συνορα -8 και εμεις θα μεινουμε με τα -2 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Αυλώνας για πεδινό χιόνι 

Μένω Θεσσαλονίκη ο άλλος μένει Κιλκίς ο άλλος Σέρρες..δεν ξέρω τι θες εσύ στην Χαλκίδα Νικόλα αλλά εγώ δεν θέλω για να δω χιόνι να μου ρθει ο γαλάζιος δράκος του μπρειν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοντινος στοχος για μενα να βγει η χαμηλαρα με αφθονο νερο.Παλι θα χοροπηδαω.Μακαρι αυτο να δωσει χιονια στα βορεια,αλλα δεν το βλεπω με τα ΤΩΡΙΝΑ ρανς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Μένω Θεσσαλονίκη ο άλλος μένει Κιλκίς ο άλλος Σέρρες..δεν ξέρω τι θες εσύ στην Χαλκίδα Νικόλα αλλά εγώ δεν θέλω για να δω χιόνι να μου ρθει ο γαλάζιος δράκος του μπρειν...

Δηλαδή με τα απογευματινά υπάρχουν πολλές ελπίδες για αυτές τις περιοχές; Με βάση ό,τι είδαμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμένα πάντως όσο εσείς ψάχνετε τα πεδινά χιόνια μου έβγαλε 2-3 χιόνια και το gfs και το gem για 26, 29 και βλέπουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η μετάφραση ενός Ραν με τον αφορισμό του στυλ ...τέλος δεν υπάρχει πεδινό χιόνι απέχει όσο η Λαμία από την Μπολώνια...το θέμα είναι να έρθει έστω και Μ ένα πόδι Αυλώνας...και μέχρι εκεί...τα υπόλοιπα είναι αιώνες μακριά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Τι να ξεβρακωθει πανω απο 30 ενς του δεν εχουν αυλωνα στο 00 ..επιπλεον αν δεν αλλαξει ο αο που θυμηθηκες τωρα να γινει θετικος μετα απο ενα ολοκληρο χειμωνα γιοκ τα κβ

δες το πανελ του 00 στις 150 ωρες πανω απο 30 κατεβαζουν αυλωνα! το 6αρι αλλαξε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snow sick είπε:

Αυτό που όλοι οι βόρειοι γράφετε  υπερήφανα ότι δεν θέλετε δράκους για να χιονιστεοτε δεν το καταλαβαίνω. Λες και χιονιζεστε 10 φορές το χρονο ένα πράγμα... Ενώ συνεχώς μένετε στην απέξω 

Τι κάνουμε συνεχώς???...το ότι πέρυσι δεν είδαμε τίποτα δεν είναι συνεχώς..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και ναι δεν χρειαζόμαστε δράκους γιατί είμαστε βόρεια..τι να κάνουμε..πολλές φορές μας φτάνουν μέχρι και πράσινα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snow sick είπε:

Αυτό που όλοι οι βόρειοι γράφετε  υπερήφανα ότι δεν θέλετε δράκους για να χιονιστεοτε δεν το καταλαβαίνω. Λες και χιονιζεστε 10 φορές το χρονο ένα πράγμα... Ενώ συνεχώς μένετε στην απέξω 

Απλα για να χιονισει στα βορεια χρειαζονται πολυ λιγοτερες προυποθεσεις θερμοκρασιακα....συνηθως την πατανε υετικα....αλλα νιφαδες πεφτουν πολυ πιο ευκολα και πιο συχνα απο οτι στα νοτια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Και ναι δεν χρειαζόμαστε δράκους γιατί είμαστε βόρεια..τι να κάνουμε..πολλές φορές μας φτάνουν μέχρι και πράσινα...

Ωραία, ευκαιρία να φανεί. 😎 

 

ukmo-0-168.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, theodors3 είπε:

δες το πανελ του 00 στις 150 ωρες πανω απο 30 κατεβαζουν αυλωνα! το 6αρι αλλαξε

22 μελη ειχαν αυλωνα στο 00 σαν κοντρολ η κυριο τα αλλα οχι και στο εξαρι γινανε παραπανω και στο 12αρι λογικα ακομα περισσοτερα...για σημερα παντα αυριο ειναι αλλη μερα αλλα με τετοιους δεικτες οτι αρπαξουμε μεχρι 30-31 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Snow sick said:

Αυτό που όλοι οι βόρειοι γράφετε  υπερήφανα ότι δεν θέλετε δράκους για να χιονιστεοτε δεν το καταλαβαίνω. Λες και χιονιζεστε 10 φορές το χρονο ένα πράγμα... Ενώ συνεχώς μένετε στην απέξω 

Φιλε μου δεν ειναι ολα τα βορεια Θεσσαλονικη. Εχω ξεχασει ποια ειναι η τελευταια φορα που ΔΕΝ χιονισε εδω, ασχετα αν ειχε ικανοποιητικη χιονοστρωση η απλα χιονοπτωση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η σφαγή του Δράμαλη εγινε στα απογευνατινά ! 😄 Ψυχραιμία παιδιά . GEM ,ICON , ευρωπαϊκό, και 🇯🇵  ειναι ΟΚ . Θα δουμε εάν διαμορφώνεται τάση μεχρι αύριο το πρωί. Ειναι λογικό να παλατζάρουν τα models. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

22 μελη ειχαν αυλωνα στο 00 σαν κοντρολ η κυριο τα αλλα οχι και στο εξαρι γινανε παραπανω και στο 12αρι λογικα ακομα περισσοτερα...για σημερα παντα αυριο ειναι αλλη μερα αλλα με τετοιους δεικτες οτι αρπαξουμε μεχρι 30-31 

Μπηκα ή αλλαζουμε ή βουλιαζουμε🤪🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Προφανος...κάνει την γνωστή θερμοκρασιακή μύτη στην κεντρική Μακεδονία...το θέμα μας είναι να έρθει ο πρώτος Αυλώνας μετά τα υπόλοιπα και το σημαντικότερο να έρθει ο πρώτος για να έρθει και δεύτερος εκεί που θέλουμε ..

 

Ναι, αλλά το ερώτημα- διακυβευμα είναι άλλο Βαγγέλη. Τουλάχιστον σύμφωνα με τα λεγόμενα σου νωρίτερα:

Ο πρώτος αυλωνας, έτσι όπως είναι τώρα, αρκεί για χιόνι πεδινό κάπου στη χώρα;

Γιατί έτσι όπως το θέτεις ρε συ τώρα, ειναι σαν να λες "οκ....η χρησιμότητα του πρώτου αυλώνα είναι για να στρώσει το έδαφος για το δεύτερο που θα είναι καλός. 

Ενώ κάνει μπαμ ότι με βάση αυτό το τρέξιμο σε τζιφο και ουκμο, το ψύχος είναι ανεπαρκές ρε συ. Για όλα τα πεδινά. .

Τελικά ποιο από τα δύο ισχύει;

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, immortalx είπε:

Φιλε μου δεν ειναι ολα τα βορεια Θεσσαλονικη. Εχω ξεχασει ποια ειναι η τελευταια φορα που ΔΕΝ χιονισε εδω, ασχετα αν ειχε ικανοποιητικη χιονοστρωση η απλα χιονοπτωση.

Καλα τα λεει ο φιλος απο την ναουσα

Χαλαρωστε μωρε λιγο.Και προβληματιστειτε λιγο παραπανω για το ποσο αισχρο χειμωνα περναμε πανελλαδικος

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδες ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ παρακαλω.Το τι θελει ο καθενας το ξερει καλυτερα για τξν περιοχη του.Μην μπαινουμε σε ανουσιες κοντρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και επίσης σε αυτές τις ώρες ξεχνάμε και το μπαλαντζαρισμα των μοντέλων που τώρα είναι ξεκάθαρα δυτικά και ξεκάθαρα στο μέγεθος του πρώτου Αυλώνα και την ισχύ του...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τουλαχιστον ευχομαστε σε ενα πολυ δυνατο καιρικο διμηνο φλεβαρη- μαρτη

Να βγαλει τα σπασμενα με λιγα λογια

Διοτι κακα τα ψεμματα,μεχρι στιγμης ουτε ο γεναρης εχει δωσει κατι το αξιολογο.

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...