Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, menidi είπε:

Ο βασιλιάς ποιος είναι; Έχω μπερδευτεί χαχα. 

ο λετζιτ αυτοκρατορας ειναι ο παιος, ο βασιλιας του καρβαλιου ο τζιφος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Αρχηγέ, είμαστε έτοιμοι;

Για όλα κομμαντο!Ειμαι στη δουλεια ολη μερα,όποτε χαλαρωνω θα σχολιαζω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερες!

Στη κουβεντουλα που ειχαν τα παιδια παραπανω ως προς τη χιονοπτωση ανα περιοχη να πουμε οτι 3 στοιχεια παιζουν σημαντικο ρολο εκτος την t στα 850hpa

H υγρασια του επιφανειακου ανεμου εως τη σταθμη των 850 οπου θα ειναι οι χαμηλες νεφωσεις,η συγκληση και το παχος αμοσφαιρας .Στις 30/12/2019 το Περαμα (Zηνοβια) με -3.7c ραδιοβοληση στα 850 ειχε δυνατη χιονοπτωση και θερμοκρασια  εδαφους απο 2.5 εως 4c Η υγρασια ηταν στο 80%. Tην ιδια ωρα ανατολικοτερα και ψηλοτερα υπηρχε ανω του 90% υγρασια και εριχνε βροχη η χιονονερο. Στο λινκ βλεπουμε την ιδια ωρα χιονοπτωση στη Μαγουλα και βροχη ως τα 700 του Υμητου οπως αναφερε ο Χελμος που ειχε ανεβει. https://weather-club.gr/main/index.php?/topic/185-αναφορεσ-κακοκαιριασ-ζηνοβια-27-31122019/page/52/

 

Αυτο ειναι η εξαιρεση ομως και οχι ο κανονας,για το πως χιονιζεται συνηθως ανα υψομετρο ο νομος.Ομως γινεται να χιονισει ακομα και με κατω απο -4 στα 850 στη παραλιακη ζωνη απο Αγ Θεοδωρους εως την Αθηναικη Ριβιερα.

 

 

image.png.6f60e3de5dc2647535f44365c272ecd9.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Για όλα κομμαντο!Ειμαι στη δουλεια ολη μερα,όποτε χαλαρωνω θα σχολιαζω.

Α, καλά, κατάλαβα. -9 μέχρι Πειραιά. Όταν είσαι μέσα έχουμε πάντα τα τέλεια Ραν. Ο @BrainA ακούει;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Α, καλά, κατάλαβα. -9 μέχρι Πειραιά. Όταν είσαι μέσα έχουμε πάντα τα τέλεια Ραν. Ο @BrainA ακούει;

Αυτος φυτευει κατι αγγουρια στο περιβολι στο Ασπρονερι στη φθιωτιδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΤΕ!!!! image.png.8b0f74e94b0598bc15ea4eeda8f1345b.png

@GEORGE SNOWMAN Κοίτα τον Βαγγέλη πως θα τρέχει μετά τα 12ζ και το προσήνεμο τέρας. 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, menidi είπε:

Είναι νωρίς ακόμα. Εδώ ρε σεις θυμάμαι τη Δευτέρα (νομίζω και Τρίτη) που λέγαμε ότι θα ψάχνουμε το Μέτσοβο στο χάρτη, θαμμένο από τα χιόνια. Και έχει μια χλαπατσα. Έχει λιώσει το χιόνι. Τι να λέμε τώρα....

Θανάση , για να καταλάβουμε λίγο τι μας γίνεται θα πω οτι με το ζόρι χιονισε στα 500μ σημερα στην κεντρική Ιταλία με τον παρακάτω χάρτη .Τώρα με wishful thinking που λεμε και εμεις στο χωριό μου δυστυχώς δεν γινεται τιποτα. 

ECM1-0.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΤΕ!!!! image.png.8b0f74e94b0598bc15ea4eeda8f1345b.png

λες να μας το φερουν?😂 οπως βλεπεις οι ΚΒ ειναι ολοι μαζεμενοι λογω της μακροχρονιας φαπας!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν τελεια απο ναο και αο ...δεν υπαρχει αυλωνας τελικα ....ειδικά ο αο φωνάζει.....Επίσης στο 6 του παιου τα ασναμπλ πανω απο μισα δε κατεβάζουν αυλωνα αλλα κατι γαλαζοπράσινα και νομίζω πηγαν προς τζιφο ουκμο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αυτος φυτευει κατι αγγουρια στο περιβολι στο Ασπρονερι στη φθιωτιδα.

Θα μαραθούνε απο τον πάγο ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Λοιπόν τελεια απο ναο και αο ...δεν υπαρχει αυλωνας τελικα ....ειδικά ο αο φωνάζει.....Επίσης στο 6 του παιου τα ασναμπλ πανω απο μισα δε κατεβάζουν αυλωνα αλλα κατι γαλαζοπράσινα και νομίζω πηγαν προς τζιφο ουκμο 

Μπορεί να φανεί αυτό στις 96 ώρες που ανανεώνει μόνο το ευρωπαϊκό στο 6ζ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν με δεις να κλαίω, βλέπω Ευρωπαίο" όπως θα έλεγε και η Παπαρίζου. 

Έχω ένα άσχημο προαίσθημα για όλους μας για το βράδυ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

@GEORGE SNOWMAN Κοίτα τον Βαγγέλη πως θα τρέχει μετά τα 12ζ και το προσήνεμο τέρας. 😎

Τα βαζει με δυναμεις που τον ξεπερνανε και παιρνει και τους υπολοιπους στον λαιμο του ο φτωχος..😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Μπορεί να φανεί αυτό στις 96 ώρες που ανανεώνει μόνο το ευρωπαϊκό στο 6ζ;

Τα ασναμπλ έτρεξαν μεχρι τις 144

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προς το παρόν πάνε να επηρεάσουν δύο συρτοχαμηλα τη χώρα μας... Ένα, στις 26,27 και το άλλο 28,29 σε συνδυασμό με ψύχος. Με τα σημερινά στοιχεία εμείς οι ΔΚΒορειοι θα πάρουμε το τρίτο το μακρύτερο όπως πάνε να κινηθούν τα χαμηλά... Να μου το θυμηθείτε! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τα ασναμπλ έτρεξαν μεχρι τις 144

Τώρα τα είδα. ειδικά στο κοντρόλ μεγάλη αλλαγή. Να δουμε στα 12ζ, αλλά κακό σημάδι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αυτος φυτευει κατι αγγουρια στο περιβολι στο Ασπρονερι στη φθιωτιδα.

Ιμάρτων 😁υποστρατηγε. Τι αγγούρια φυτεύεις Ωρε? Προϊόντα καλοκαιρινά?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...