Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

πιο νότια και το τζεμ.

μάλλον το χάνει η Ήπειρος το σημερινό 

Δεν νομιζω,Μάλλον στην μέση θα κάτσει η μπίλια με την Δυτική Θεσσαλία να είναι στο επίκεντρο,Περτούλι,λίμνη Πλαστήρα θα γίνει πανικός.,Ακόμη και σε αυτό το σενάριο σας βγάζει πολύ καλά φαινόμενα,όχι τα 100++ του τζιφου αλλά 70 άρα σίγουρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και τζεμ και γαλλος ακολουθούν τον ευρωπαίο με δίνουν κοντά στον 1 βαθμο και πολύ υετο 

Screenshot_20230125_071913_Chrome.jpg

Screenshot_20230125_071922_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακαρι να ρθουν χιονια..Εγω για την ωρα καιγομαι για αυριο..Προσευχηθειτε για μενα αδερφια να δω καμια 30αριαmm,κανα κεραυνο γιατι αλλιως...Τις καλημερες μου..!!!Βοηθηστε!!

20220926_085115.thumb.jpg.93332420b5d3950e1479a7a1ccae9de2.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Δεν νομιζω,Μάλλον στην μέση θα κάτσει η μπίλια με την Δυτική Θεσσαλία να είναι στο επίκεντρο,Περτούλι,λίμνη Πλαστήρα θα γίνει πανικός.,Ακόμη και σε αυτό το σενάριο σας βγάζει πολύ καλά φαινόμενα,όχι τα 100++ του τζιφου αλλά 70 άρα σίγουρα.

Δημήτρη πιστεύεις από τα 800 μέτρα της ηπειρου θα χιονίσει?

γιατί εγώ προσωπικά δεν βλέπω χιονι στα Γιάννενα.  τουλάχιστον να βάλει στα βουνά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επειδη κάποιοι μπορεί να ενθουσιαστούν με Άγγλο και Καναδό υπενθυμίζω ότι οι 168 ώρες είναι πάρα πολυ μακριά και αλλάζουν εύκολα, εάν δε δούμε τέτοιους χάρτες στις 72 ώρες δεν πιστεύουμε τίποτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περιμένω απλά το ευρωπαϊκό και κάνω υπομονή  για να μην αρχίσω να ρίχνω καντήλια πρωινιατικα...εντάξει εμείς ούτε στα πέτρινα δεν είχαμε 2 σερί χρονιές εκτρώματα ....ημαρτον...😡😡😡😡😡

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το Gem που εχει το καλυτερο σενάριο ,αν δει καποιος τις 144 ωρες , ειναι μονο του σαν την καλαμια στον κάμπο. Το υπόλοιπα μέτρια είναι.  Το καλο ειναι οτι πεσαμε απο τις 200 ωρες και οτι εχουμε μια κακοκαιρία μπροστά μας οπότε ειναι ρευστά τα πράγματα. Να δούμε κι αν το ευρωπαϊκό σε λιγο θα κανει επιτέλους ενα μεγάλο βημα .Καλημέρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Τι αναδίπλωση να κάνει...έρχεται ο τυφώνας από πάνω...πο@@ες μπλε...ΣΘ και ΑΣΘ και πτώση των ανέμων και λα Νίνα και τ @@@ια μου κάνουν τραμπάλα...άντε ρε γ##_##@@...αύριο θα έχουμε και τις σιχαμενες βροχές...χιόνι θέλω ρε άντε μου και στο δια@#λο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

 Τι αναδίπλωση να κάνει...έρχεται ο τυφώνας από πάνω...πο@@ες μπλε...ΣΘ και ΑΣΘ και πτώση των ανέμων και λα Νίνα και τ @@@ια μου κάνουν τραμπάλα...άντε ρε γ##_##@@...αύριο θα έχουμε και τις σιχαμενες βροχές...χιόνι θέλω ρε άντε μου και στο δια@#λο...

Καναδικη δίνη και Ατλαντικός...

 Β...ες ΟΝΕΊΡΩΝ απλά ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Δημήτρη πιστεύεις από τα 800 μέτρα της ηπειρου θα χιονίσει?

γιατί εγώ προσωπικά δεν βλέπω χιονι στα Γιάννενα.  τουλάχιστον να βάλει στα βουνά. 

700-800 παγοποιση βγάζει με νότιο ρεύμα στα 700hpa αλλά επιφανειακό ασθενικό ΒΑ..Το χαμηλό δείχνει να είναι και στάσιμο Δυτικά μας.Αν δεν κάνει ζημιά ο καταβατης Bάκος θεωρώ ότι θα χιονίσει και μέσα στα Γιάννενα.Μια χαρά μου φαίνεται η διάταξη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Avalanche είπε:

Καναδικη δίνη και Ατλαντικός...

 ΒΙΑΣΤΕΣ ΟΝΕΊΡΩΝ απλά ....

Άσε ρε Κώστα...βαρέθηκα...τέλος πάντων σταματάω για λίγο ...καλά χιόνια αύριο και μεθαύριο  σε όσους το δουν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς για τους βόρειους,πέραν του αυριανού που περιμένουμε απλά εκπλήξεις, θαύματα και εντάσεις,η προοπτική είναι τραγική για πεδινό χιόνι στα βόρεια...

Υπάρχει καιρός να γίνει κάτι τέτοιο βέβαια,δε θα κάψουμε όλο τον επόμενο μήνα ή μήνες,αλλά μέχρι στιγμής χειμώνας δεν είναι αυτός για τα βόρεια πεδινά (όπως και για τις περισσότερες περιοχές της χώρας μας).

Μακάρι όσα πιο πολλά χιόνια γίνονται στα βουνά και κυρίως γιατί αρχίζει και διαφαίνεται στα παιδιά στα προσηνεμα στις αρχές του μήνα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το κύριο στο gfs και στο gem τα πιο κρύα σενάρια με τον Μ.Ο. στην επίμαχη περίοδο στο gfs να μην φτάνει ούτε στο -2 για Αθηνα και το χειρότερο ολων η κουνελα ξυπνα και αρχίζει να γεννα τυφωνοχαμηλα non stop

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

700-800 παγοποιση βγάζει με νότιο ρεύμα στα 700hpa αλλά επιφανειακό ασθενικό ΒΑ..Το χαμηλό δείχνει να είναι και στάσιμο Δυτικά μας.Αν δεν κάνει ζημιά ο καταβατης Bάκος θεωρώ ότι θα χιονίσει και μέσα στα Γιάννενα.Μια χαρά μου φαίνεται η διάταξη.

Δημήτρη,μονο ο τζιφος εχει τοσο χαμηλα επιπεδα παγοποίησης . Το πιθανοτερο ειναι να πεσει καμια νιφαδα εξαιτιας της ραγδαιότητας.Αν βγει ο τζίφος φυσικά και αλλαζει το πράγμα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...