Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Καναδός και Ευρωπαίος δίνουν αρκετές πιθανότητες για χιόνι σε κεντροβόρεια, ο Τζίφος ελάχιστες. Με βάση τα ensembles τους, να δούμε ποιος θα τουμπάρει που. 

Και του ευρωπαικου στεγνα ειναι τα πιο πολλα ενς...θα εξαρτηθουν ολα απο τη θεση του αεροχειμαρου αν θα βγει χαμηλο δυτικα τη κλιση θα εχει ο αεροχειμαρος κλπ...βεβαια εγω θα ξανατονισω οτι με ΑΟ ΝΑΟ θετικους δεν εχουμε δει εδω πανω ποτε χιονι

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 6αρι οκ μη το συζηταμε, ξεχναμε ελπιδα και μηδεια. 

Τα ανσαμπλ ανατολικισμα εμφανες αφου ο ατλαντικος πιεζει σε πολλα σεναρια. Μολις 3/30 καθαρα Ιονιο η δυτικα γενικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συμφωνα με το 6αρι, η σύγκλιση θα ευνοούσε Πάρνηθα και όχι το αποκαλούμενο ανατολικό τόξο. Δλδ Θρακομακεδόνες Μενίδι θα είχαν την τιμητική τους. Χωρίς πρόβλημα και στις θερμοκρασίες, αλλά και με τεράστια ποσά υετού, όπως ας πούμε το 2006 και το 08. 

Screenshot (78).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ιστορικός κεντροβόρειος με την καμία, ειδικά από Θεσσαλονίκη και ανατολικά δεν έχει τίποτα. Εδώ Θεσσαλία, ειδικά στην δυτική, αξιόλογος

Ετσι οπωs μαs πηγε Μιχαηλ χωριs χιονι στα Γιαννενα μεχρι στιγμηs μου αρκει εστω να χιονισει καλα στην Λαρισα.Θα αισθανοναι μια δικαιωση σε αυτον τον αθλιο χειμωνα οσον αφορα τιs μεγαλεs πολειs σε Ηπειρο - Θεσσαλια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Καλα εγω εχω κλεισει ηδη θεση αθηνα θα παω και μια αιγλη αιγαλεω να περασω καλα και εσυ κατσε θεσσ..❄️❄️❄️❄️😂😂😂😂

κοιταξε επειδη βγαλατε στην προγνωση σας εκεινο το διαστημα για προσηνεμα δεν σημαινει οτι θα βγει κιολας φιλικα παντα 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Μαθαινω ανα την Ελλαδα ακουγονται παραπονα για παρουσια λυκων κοντα σε κατοικημενες περιοχες...Σε λιγες μερες θα φανε μεγαλυτερο πακετο.. Σκαει ολοκληρος στρατος...Θα κατασκηνωσει εξω απο σπιτια και πορτες...Απλα μη παρει εκταση..Μεταξυ μας ακομα..😉

tumblr_o61vyyUH4z1s3abbdo1_500.gif

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Και του ευρωπαικου στεγνα ειναι τα πιο πολλα ενς...θα εξαρτηθουν ολα απο τη θεση του αεροχειμαρου αν θα βγει χαμηλο δυτικα τη κλιση θα εχει ο αεροχειμαρος κλπ...βεβαια εγω θα ξανατονισω οτι με ΑΟ ΝΑΟ θετικους δεν εχουμε δει εδω πανω ποτε χιονι

Πες μα ρε φίλε πως γίνεται με τέτοια ΝΑΟ και ΑΟ που λες να δείχνει έστω και ένα σενάριο για κεντροβόρειο χιονιά .... είναι δυνατόν;.... δεν θα πρεπε να έχουν δεδομένα από αυτούς τους δείχτες; αν είναι έτσι δεν θα πρέπει να κοιτάμε μοντέλα αλλά δείχτες μόνο δυστυχώς..... δηλαδή θα βγω από τα ρούχα μου....και δεν μιλάμε για 240 ώρες μιλάμε για 168-190 και δεν μιλάμε για ένα σενάριο ή ένα μοντέλο μιλαμε για πολλά μοντέλα πολλά σενάρια από τα ανσάμπλ τους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, PAIONAS είπε:

κοιταξε επειδη βγαλατε στην προγνωση σας εκεινο το διαστημα για προσηνεμα δεν σημαινει οτι θα βγει κιολας φιλικα παντα 🤣

Δεν εχει να κανει με την προγνωση λες να θελω να μην χιονισει αλλα το πραγμα κανει μπαμ απο μακρια ιταλια χωρις πρασινα γεωδυναμικα και αο ναο στα συν δεν εχουνε καμια τυχη τα λεγα και περσι 7 μερες πριν την ελπιδα...λαρισα μενω οχι αθηνα και μιλαω με βαση αυτα που βλεπω τι να πω οτι ειμαστε κοντα σε κ.β οχι σε περασματακι και μετα προσηνεμη καταληξη ναι οκ μπορει να συμβει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, sotos*snow said:

Πες μα ρε φίλε πως γίνεται με τέτοια ΝΑΟ και ΑΟ που λες να δείχνει έστω και ένα σενάριο για κεντροβόρειο χιονιά .... είναι δυνατόν;.... δεν θα πρεπε να έχουν δεδομένα από αυτούς τους δείχτες; αν είναι έτσι δεν θα πρέπει να κοιτάμε μοντέλα αλλά δείχτες μόνο δυστυχώς..... δηλαδή θα βγω από τα ρούχα μου....και δεν μιλάμε για 240 ώρες μιλάμε για 168-190 και δεν μιλάμε για ένα σενάριο ή ένα μοντέλο μιλαμε για πολλά μοντέλα πολλά σενάρια από τα ανσάμπλ τους

168 ωρες ειναι μια αιωνιοτητα παντως και ομως 

Ολα ρευστα ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Και του ευρωπαικου στεγνα ειναι τα πιο πολλα ενς...θα εξαρτηθουν ολα απο τη θεση του αεροχειμαρου αν θα βγει χαμηλο δυτικα τη κλιση θα εχει ο αεροχειμαρος κλπ...βεβαια εγω θα ξανατονισω οτι με ΑΟ ΝΑΟ θετικους δεν εχουμε δει εδω πανω ποτε χιονι

Αριάδνη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Πες μα ρε φίλε πως γίνεται με τέτοια ΝΑΟ και ΑΟ που λες να δείχνει έστω και ένα σενάριο για κεντροβόρειο χιονιά .... είναι δυνατόν;.... δεν θα πρεπε να έχουν δεδομένα από αυτούς τους δείχτες; αν είναι έτσι δεν θα πρέπει να κοιτάμε μοντέλα αλλά δείχτες μόνο δυστυχώς..... δηλαδή θα βγω από τα ρούχα μου....και δεν μιλάμε για 240 ώρες μιλάμε για 168-190 και δεν μιλάμε για ένα σενάριο ή ένα μοντέλο μιλαμε για πολλά μοντέλα πολλά σενάρια από τα ανσάμπλ τους

Γιατι ρε σωτηρη πρωτη φορα ειναι που συμβαινει αυτο στις 168 ωρες εγω την αποψη μου λεω οτι κ.β δεν υπαρχει με τα τωρινα δεδομενα οι δεικτες εχουν ενς εχουν και διασπορα ..αλλο περασμα και αλλο κβ χιονιας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Παντως ο Κλέαρχος είχε δίκιο που τα έλεγε πριν 15 ημέρες. . Κακώς πέσατε να τον φάτε ρεεεε. 

Τι έλεγε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Γιατι ρε σωτηρη πρωτη φορα ειναι που συμβαινει αυτο στις 168 ωρες εγω την αποψη μου λεω οτι κ.β δεν υπαρχει με τα τωρινα δεδομενα οι δεικτες εχουν ενς εχουν και διασπορα ..αλλο περασμα και αλλο κβ χιονιας

Δεν λέω κάτι για σένα εννοείται.... εγώ απλά διατυπώνω ρητορική ερώτηση το γιατί μας δίνουν ελπίδες τα μοντέλα ενώ ουσιαστικά δεν υπάρχουν βάση δειχτών.... κρίμα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μην υποτιμάμε τα δεκαποντα...είναι λίγο κάτω από τα δωδεκαποντα που μπορεί να κάνουν κάποια να φαίνεται Σκλεναρίκοβα...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Παντως ο Κλέαρχος είχε δίκιο που τα έλεγε πριν 15 ημέρες. . Κακώς πέσατε να τον φάτε ρεεεε. 

Μου θυμίζει τους Ιταλούς που κάθε χειμώνα τάζουν καμια΄10αριά φορές χιονιάδες και αρμαγεδώνες και αν πιάσουν μία που λογικό είναι έστω και κατά το ήμισυ τους λέμε και μπράβο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Δεν λέω κάτι για σένα εννοείται.... εγώ απλά διατυπώνω ρητορική ερώτηση το γιατί μας δίνουν ελπίδες τα μοντέλα ενώ ουσιαστικά δεν υπάρχουν βάση δειχτών.... κρίμα....

Εγω λεω οτι ειμαστε μακρια απο κ.β χιονια βασικα χωρις καμια ελπιδα σημερα που μιλαμε να κανει περασμα 5-10 ποντοι δεν το λες κ.β χιονια αυτο εννοω αυτο μπορει να συμβει

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...