Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Αριάδνη...

Ναι αλλά δεν χιόνισε παντού,μπορεί να έριξε στο 90% της χώρα αλλά όχι παντού.Αυτο που θέλω να πω είναι ότι ο πανελλαδικός δεν είναι να χιονίσει παντού αλλα περιοχές που σε κανονικές συνθήκες δεν χιονιζονται μαζί,και φυσικά να καταλαμβάνουν μεγάλη έκταση γεωγραφικά(στο Ραν εδώ τα προσηνεμα,η δυτική Μακεδονία,Θεσσαλία και Ήπειρος καθώς και κέντροανατολικη Πελοπόννησος όλες χιονισμένες.Αν δεν είναι αυτός πανελλαδικό χιονιάς τότε κάνει μια φορά στα 1500 χρόνια που λέει ο λόγος.Δηλαδη εσύ θεωρείς ότι αν χιονίσει προσηνεμα και κέντροβορεια είναι πανελλαδικός?γιατί σε αυτήν την περίπτωση δεν χιονίζει νησιά ανατολικού Αιγαίου καθώς και δυτική ελλαδα

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Ναι αλλά δεν χιόνισε παντού,μπορεί να έριξε στο 90% της χώρα αλλά όχι παντού.Αυτο που θέλω να πω είναι ότι ο πανελλαδικός δεν είναι να χιονίσει παντού αλλα περιοχές που σε κανονικές συνθήκες δεν χιονιζονται μαζί,και φυσικά να καταλαμβάνουν μεγάλη έκταση γεωγραφικά(στο Ραν εδώ τα προσηνεμα,η δυτική Μακεδονία,Θεσσαλία και Ήπειρος καθώς και κέντροανατολικη Πελοπόννησος όλες χιονισμένες.Αν δεν είναι αυτός πανελλαδικό χιονιάς τότε κάνει μια φορά στα 1500 χρόνια που λέει ο λόγος.Δηλαδη εσύ θεωρείς ότι αν χιονίσει προσηνεμα και κέντροβορεια είναι πανελλαδικός?γιατί σε αυτήν την περίπτωση δεν χιονίζει νησιά ανατολικού Αιγαίου καθώς και δυτική ελλαδα

 

 

 

Η σούμα γίνεται όταν περάσει ένας χιονιάς και ανάλογα τα στάδια και το αποτέλεσμα του τον χαρακτηρίζουμε..μπορεί να βγει πάντως χιονοκαλυψη που να αφορά δυτική Ελλάδα νησιά ανατολικού Αιγαίου κεντροβορεια Ελλάδα οπότε κατά ένα μεγάλο ποσοστό γίνεται αυτό που λες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, giorgoscorfu είπε:

Και στην Αριάδνη χιόνισε σε όλα τα δυτικά εκτός από την πόλη της Κέρκυρας. Ή μάλλον άρχισε να χιονίζει στην πόλη της Κέρκυρας για μια ώρα της 6 το πρωί πριν το γυρίσει σε νοτιά και βροχή. Την μέρα που έριξε το πολύ χιόνι μετά στα Γιάννενα. Το προηγούμενο βράδυ είχαν χιονιστεί Παξοί .Ηγουμενίτσα Πρέβεζα Πάργα και όλα τα Βορειοδυτικά παραλία. Θυμάμαι κοίταγα την δορυφορική και μου ερχόταν να βάλω τα κλάματα. 

 

Eιχε στρωσει χιονι και μεσα στην πολη τηs Λευκαδαs στιs μερεs τηs Αριαδνηs.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Eιχε στρωσει χιονι και μεσα στην πολη τηs Λευκαδαs στιs μερεs τηs Αριαδνηs.

Χιόνιζε ταυτόχρονα Κεφαλλονιά και Λέσβο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Η σούμα γίνεται όταν περάσει ένας χιονιάς και ανάλογα τα στάδια και το αποτέλεσμα του τον χαρακτηρίζουμε..μπορεί να βγει πάντως χιονοκαλυψη που να αφορά δυτική Ελλάδα νησιά ανατολικού Αιγαίου κεντροβορεια Ελλάδα οπότε κατά ένα μεγάλο ποσοστό γίνεται αυτό που λες...

Συμφωνώ ότι συμπέρασματα για μια κακοκαιρία βγαίνουν στο τέλος αλλά επειδή δεν έχουμε καμία σοβαρή κακοκαιρία ακόμα που να έρχεται κοιτάμε υποθετικά σενάρια όπως του τζιφου,προφανώς αν έβγαινε η κακοκαιρία δεν θα ήταν ολόιδια και  πιθανόν δεν θα χιόνιζε ορισμένους.αν βγει ποτέ χιονιάς με δυτική Ελλάδα, κέντροβορεια Ελλάδα και ανατολικό Αιγαίο χιονισμένο εγώ προσωπικά πανελλαδική θα την θεωρώ αφού χιόνισε σχεδόν όλους και ας μένω και στην απέξω,αρκεί να βλέπω βιντεάκια από το φόρουμ και χαρούμενα μυνήματα από άτομα που θάβονται!!😁😁

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Galanto είπε:

Ναι εννοειται, απλά θέλω προσηνεμο με τον αυλωνα ιονιο οχι οπως το 2008

Ελπιδα είχα 15 ποντους και Μήδεια 40 ..οποτε καλα παμε....γνώμη μου ειναι οτι θα παμε σε κατι ενδιαμεσο

Επίσης το καλό με τους προσηνεμους χιλιάδες ειναι οτι λογω κρύου παγώνει μετα εδω το χιονι και μένει λιγο κατω 

Να ξερεις οτι ο φακελος σου μεγαλωσε πολυ καποια στιγμη θα βγει η τιμωρια σου κ θα ειναι χωρις ελαφρυντικα 🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Νομίζω ότι το γαλλικό μέχρι εκεί που φτάνει είναι πολύ καλό.

Αυτό θα έγραφα!!!μπαίνουμε στις ώρες του...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, isnow είπε:

Nομίζω πιο ανατολικά θα βγει ο αυλώνας στον τζίφο..και κατα συνέπεια το όποιο χαμηλό

Το πιο ανατολικά μπορεί να σημαίνει και πιο εξασθενημένος Αυλώνας όχι κακό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Το πιο ανατολικά μπορεί να σημαίνει και πιο εξασθενημένος Αυλώνας όχι κακό...

Συμφωνώ φουλ ..τώρα εγώ μόνο το κέντρο του Α κοιτάω..όσο πιο ψηλά τόσο καλύτερα..να ανέβει πάνω απο αγγλία το 1040 αν είναι δυνατόν και αν γίνει αυτό θα ξαπλώσει ο αυλώνας από κάτω άνετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...