Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Δεν λέω κάτι για σένα εννοείται.... εγώ απλά διατυπώνω ρητορική ερώτηση το γιατί μας δίνουν ελπίδες τα μοντέλα ενώ ουσιαστικά δεν υπάρχουν βάση δειχτών.... κρίμα....

Γιατί πολύ απλά τους αλλάζουν τους δείκτες σαν τα πουκάμισα και γιατί έχουμε δει και με ευνοϊκούς δείκτες που ταξιδεύουν τα χιόνια...επίσης είχα διαβάσει κάπου ότι η Θεσσαλονίκη πχ μπορεί να δει καλό χιόνι από +1 μέχρι κάτω -1 στο περίπου και στους δύο δεικτες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Ετσι οπωs μαs πηγε Μιχαηλ χωριs χιονι στα Γιαννενα μεχρι στιγμηs μου αρκει εστω να χιονισει καλα στην Λαρισα.Θα αισθανοναι μια δικαιωση σε αυτον τον αθλιο χειμωνα οσον αφορα τιs μεγαλεs πολειs σε Ηπειρο - Θεσσαλια.

Καλίω με άβαταρ Μίλτο!! Μακάρι, γιατί έχει παραγίνει το κακό.. Αλλά στα Γιάννενα έχει παραγίνει πολύ χειρότερα.. μακάρι να αλλάξει τις επόμενες μέρες.. Μπορεί!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι κρατάω από το 6αρι... κοντρολ και κύριο το ένα πάνω στο αλλο σε οτι αφορά τις θερμοκρασίες... ενισχύονται και από τα περισσότερα μέλη που δείχνουν παρατεταμένο κρύο...κύριο τελείως μόνο του στον υετό (εντάξει δεν το κοιτάμε όπως λέει και ο beach αλλά τελικά το κρυφοκοιτάμε)... γενικά λίγα πράγματα ο υετός (ξέρω είναι νωρίς δεν το κοιτάμε). Οσοι παρακολουθούμε Τζίφο πολύ καιρό αναμένουμε ένα πισωγύρισμα στα επόμενα ρανς και επαναφορά σε 2-3 ημέρες... λέμε τώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=6&

Πάντως το διάγραμμα δείχνει χιόνι προέορτιο την Τετάρτη όπως είπαμε και μετά κυκλογένεση κάπου κοντά μας. Μετά θα εξαρτηθεί από την πορεία του χαμηλού. Μου κάνει εντύπωση πως για Θεσσαλονίκη είναι κακό υετικά το διάγραμμα αλλά βαριέμαι να δω τα σενάρια ένα ένα για το 06άρι. Να δούμε τα 12άρια αν έχουν να προσθέσουν κάτι στις εξελίξεις. Δεν είναι για πανηγυρισμούς τα ensembles αλλά υπάρχουν περιθώρια. 

ens_image.php?geoid=52806&var=201&run=6&

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Γιατί πολύ απλά τους αλλάζουν τους δείκτες σαν τα πουκάμισα και γιατί έχουμε δει και με ευνοϊκούς δείκτες που ταξιδεύουν τα χιόνια...επίσης είχα διαβάσει κάπου ότι η Θεσσαλονίκη πχ μπορεί να δει καλό χιόνι από +1 μέχρι κάτω -1 στο περίπου και στους δύο δεικτες

Κοιτα ολα τα μεγαλα χιονια τα κ.β αποκλειστικα ηταν η με αρνητικους η με θετικο αο και αρνητικο ναο ...στα ειχα στειλε νομιζω κιολας μια φορα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οσον αφορα τους ανεμους που φαινονται στο τρεξιμο του τζιφου, να πω πως το 91 (ξερω εχω κουρασει αναφεροντας το 😂), ειχε ΔΒΔ μεσα στην πολη της Χαλκιδας 8-9 μποφορ! Ειχε σπασει το 90% των τεραστιων λευκων που ηταν γεματη η Χαλκιδα τοτε, λογω ανεμου κι οχι λογω βαρος χιονιου. Να θυμισω οτι ηταν το μεγαλυτερο χιονι που εχω ζησει στη Χαλκιδα, ανωτερο του 1987, 2002, 2008. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bill24 είπε:

10ποντο δεν ηταν για την λαρισα η σοφια?ας ξαναρθει μια σοφια😂😂εγω συμβιβαζομαι

Ποιος δεν θελει μια σοφια η μια μηδεια πλακα κανεις ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Κοιτα ολα τα μεγαλα χιονια τα κ.β αποκλειστικα ηταν η με αρνητικους η με θετικο αο και αρνητικο ναο ...στα ειχα στειλε νομιζω κιολας μια φορα 

88 όχι και νομίζω και Αριάδνη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι δείκτες σε αλλαγή κυκλοφορίας λόγω ΣΤΡΑΤΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΘΕΜΡΝΣΣΗσ αλλάζουν για πλάκα μετά από μέρες...

Όπως αλλάξανε 18-20 Δεκέμβρη για τέλη Δεκέμβρη από -1 ναό πήγε +1 λόγω Μπόμπας στην Αμερική..!!!

 

Screenshot_2023-01-27-14-29-06-481.jpg

Screenshot_2023-01-27-14-29-47-484.jpg

Screenshot_2023-01-27-14-21-32-830.jpg

gensnh-0-5-276.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Εν το μεταξυ λες και εγω δεν θελω να δω χιονι😂😂😂😂❄️❄️❄️ 

Μας εχεις πετσοκοψει ...ουτε εικονικα δεν μπορουμε να χαρουμε..🤣🤣🤣

Παντως οι δεικτες τους προηγουμενους μηνες πηγαν περιπατο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεια σας παιδες δε ξερω αν το σχολιασατα γιατι έλειπα τα 35 σεναρια από τα 50 του ευρωαπιου οανε αδριατικη ιονιο και τα ανσαμπλ του παιου ει αι απιστευτα καλα αν βγουν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τριτη προς ξημερωμα ως μεσημερι Τεταρτης ο τζιφος στα ens. βγαζει το πρωτο ορεινο-ημιορεινο χιονακι εδω.Ο παιος τιποτα.Εδω θα φανει το πρωτο ξεβρακωμα και μαλιστα στις 4+ μολις μερες.Το σημειωνω για το αρχειο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά ρε εχουμε τετοιο μεσο ορο απο ευρωαπιο και οι βορειοι απλεπιζεστε χαχαχαχαχαχαχα

 

gens-51-1-162.png

gens-51-1-174.png

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

Οι δείκτες σε αλλαγή κυκλοφορίας λόγω ΣΤΡΑΤΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΘΕΜΡΝΣΣΗσ αλλάζουν για πλάκα μετά από μέρες...

Όπως αλλάξανε 18-20 Δεκέμβρη για τέλη Δεκέμβρη από -1 ναό πήγε +1 λόγω Μπόμπας στην Αμερική..!!!

 

Screenshot_2023-01-27-14-29-06-481.jpg

Screenshot_2023-01-27-14-29-47-484.jpg

Screenshot_2023-01-27-14-21-32-830.jpg

gensnh-0-5-276.png

Παιρνω το θυμνιατο δεσποταααα και ξεκιναωωω μετανοιες.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 minutes ago, DIMITRIS said:

Πάντως το κύριο και το κοντρόλ είναι ιστορικοί χιονάδες για τη Χαλκίδα, εάν έβγαιναν όπως τα δείχνει στο 6αρι, αλλά δε θα βγουν έτσι είναι σίγουρο.

Μηδενα προ.του τελους μακάριζε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Καλά ρε εχουμε τετοιο μεσο ορο απο ευρωαπιο και οι βορειοι απλεπιζεστε χαχαχαχαχαχαχα

 

gens-51-1-162.png

gens-51-1-174.png

Εθισμός στη φόλα...άλλοι ψάχνουν πιο μοντέλο τους δίνει καλό σενάριο και άλλοι μπορεί μέχρι και τον Ινδό να δουν αν όλα τ αλλά δίνουν πράμα....🤣🤣🤣🤣...εσύ μη μας γίνεις και πολύ αισιόδοξος πάντως γιατί είσαι στην πιο πάνω λίστα😋😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 minutes ago, menidi said:

Συμφωνα με το 6αρι, η σύγκλιση θα ευνοούσε Πάρνηθα και όχι το αποκαλούμενο ανατολικό τόξο. Δλδ Θρακομακεδόνες Μενίδι θα είχαν την τιμητική τους. Χωρίς πρόβλημα και στις θερμοκρασίες, αλλά και με τεράστια ποσά υετού, όπως ας πούμε το 2006 και το 08. 

Screenshot (78).png

Το Ανατολικο Τοξο θα.μιλησει.με φωτο 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Το Ανατολικο Τοξο θα.μιλησει.με φωτο 😂😂😂

Καλά και περυσι μέτρο λέγαμε στα υπερβόρεια λόγω σύγκλισης και είχε 30.. πόντους Αγ.Στέφανο και 60 πόντους Μελίσσια, Βριλλησια και Γέρακα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...