Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, CATHA είπε:

Οταν τα περισσότερα ποστ αναφέρονται στο UKMO δεν νομίζω οτι χρειάζεται να κοιτάξω GFS... κατάλαβα.

Ε λογικο  αυτο

Την προηγουμενη εβδομαδα εσκισε οταν τα αλλα βλεπανε αυλωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τέλεια τα 12αρια, εξαφανιζόλ η δεύτερη φάση! Από Δευτέρα και μετά όλα τα σοβαρά μοντέλα δείχνουν να μας πλακώνει αντικυκλώνας από την Πολωνία, ο αυλώνας κολλάει στην Τουρκία και το χαμηλό που δημιουργείται στην Ιταλία φεύγει για το Μαρόκο. Έχουμε και έναν τζίφο ο οποίος τρέχει σε ένα παράλληλο σύμπαν μάλλον…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, CATHA said:

Οταν τα περισσότερα ποστ αναφέρονται στο UKMO δεν νομίζω οτι χρειάζεται να κοιτάξω GFS... 

το οποίο το κύριο του, είναι το παλιό παραλελ του. 
Ειναι συγκλονιστικά μόνος του vs των άλλων. Το κύριο του δεν συμφωνεί ούτε με τα έντερα του (ενσεμπλ) χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Χιών said:

Οι ισοβαρείς επιτρέπουν τη δημιουργία σημαντικού υετού ΒΑ ρεύματος στην Αττική. Δες πχ πώς χιόνισε πέρυσι 19-20 Μαρτίου

 

Προφανώς δε μιλάμε για κάτι σοβαρό. Γιατί με καιρό Βορείου Ρεύματος και -26 στα 500, έχουμε Ιπποκράτειο με 30 πόντους και Κηφισιά με ήλιο και 2 βαθμούς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε κάθε περίπτωση όσο αφορά τα προσηννεμα χιόνια η Αττική λογικά και πάλι θα έχει χιόνι στα ανατολικά της τμήματα [με βάση την πληθώρα των μοντέλων]  ενώ τα δυτικά της μάλλον θα μείνουν απέξω το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα, εκτός από το τέλος της κακοκαιρίας που οι ισοβαρείς θα ειναι Στην διεύθυνση ανατολής δύσης... Θα ψάξω για σπίτι να κατέβω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Santa snow είπε:

Προφανώς δε μιλάμε για κάτι σοβαρό. Γιατί με καιρό Βορείου Ρεύματος και -26 στα 500, έχουμε Ιπποκράτειο με 30 πόντους και Κηφισιά με ήλιο και 2 βαθμούς.

εγω τα 500αρια κοιταω σαν απο τους πιο βασικουθς παραγοντες. συμφωνω οτι αν δεν ειναι -30 με -35 εστω δεν θα βρεθει καλος υετος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, Χιονιάς_Αττική said:

arpege υετος 5/2 εως 6/2 πρωι σε 24 ωρες..θετικο μπας και ριξει κανα χιονι..

xx_model-en-318-0_modfra_2023020112_114_5017_63.png

το θέλω έτσι όπως είναι πακέτο για το σπίτι

και λίγο έξτρα σως να βάλει δεν με χαλάει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Σε κάθε περίπτωση όσο αφορά τα προσηννεμα χιόνια η Αττική λογικά και πάλι θα έχει χιόνι στα ανατολικά της τμήματα [με βάση την πληθώρα των μοντέλων]  ενώ τα δυτικά της μάλλον θα μείνουν απέξω το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα, εκτός από το τέλος της κακοκαιρίας που οι ισοβαρείς θα ειναι Στην διεύθυνση ανατολής δύσης... Θα ψάξω για σπίτι να κατέβω.

Κατασκηνωση εξω απο την αγια παρασκευη αν γινει παλι κανα τετοιο

Οχι ρε φιλε  δεν την ξαναπαθαινω οπως περυσι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας μιλήσει κάποιος μοδ... 

Τι συμπέρασμα βγάλαμε τελικά από τα 12αρια;;;

τα εχω χάσει αλήθεια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Προφανώς δε μιλάμε για κάτι σοβαρό. Γιατί με καιρό Βορείου Ρεύματος και -26 στα 500, έχουμε Ιπποκράτειο με 30 πόντους και Κηφισιά με ήλιο και 2 βαθμούς.

Εγώ πέρυσι το Μάρτιο μια χαρά χιόνι χάρηκα στην Ηλιούπολη, δεν κυνηγάμε όλοι μόνο τα ιστορικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Weather xanthi είπε:

Τζίφος βγάζει ΚΒ χιονιά ακόμη άντε να δούμε..

χαχα αν δεν έχεις γυαλιά ηλίου πάνε αγόρασε ... όσο δείχνει ο τζίφος χιονιά βόρειας χώρας και δεν δείχνει κανένα άλλο απλά ξεχνάς τι σημαίνει σύννεφο σχεδόν΄...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, theodors3 είπε:

ηδη τα ενσ και ο μ.ο ανατολικισε στον τζιφο ειναι η μεση λυση ή το ξεβρακωμα?

 εγω λεω το δευτερο!

Tίποτα είναι το νέο κόλπο του τζίφου αντί να τα εξαφανίσει όλα μία και έξω στις 144 τα πάει βήμα βήμα τουμπίτσα τουμπίτσα...μέχρι και στο nowcast κάνει αλλάγές για να πιάσει τα υπόλοιπα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, isnow είπε:

Tίποτα είναι το νέο κόλπο του τζίφου αντί να τα εξαφανίσει όλα μία και έξω στις 144 τα πάει βήμα βήμα τουμπίτσα τουμπίτσα...μέχρι και στο nowcast κάνει αλλάγές για να πιάσει τα υπόλοιπα...

Καλά ναι αν μας έδιναν λεφτά κάθε φορά που ο τζίφος έταζε χιόνια βόρειας χώρας θα είμασταν πλούσιοι αλλά έτσι τον σχολιασμό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, BillG είπε:

ΡΕ Βόρειοι ποια λαγούμια;;; Δεν κρύβεται κανείς. Γιατί εσείς φταίτε;;; Ο καιρός φταίει, αν θέτε ξετιναξτε τον στις μηνύσεις

 Άιντε έξω απ'τα λαγούμια ΤΩΡΑ!!!

Ε τι στο καλο...ΑΙΡΧΑΙΤΑΙ

μακαρι να τα φερουν τα χιονια οι βορειοι και να πλημμυρισουν το φορουμ με χιονια 

Θεσσαλονίκη καιρός: Χιόνια στη συμπρωτεύουσα (ΒΙΝΤΕΟ & ΦΩΤΟ)

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυτικά ανατολικά πάνω κάτω δεξιά αριστερά . Δεν μπορώ δω χάρτες μπορεί κάποιος με γνώσεις να μας ξεστραβώσει λίγο ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...